بررسی فیلم Marriage Story با بازی اسکارلت جوهانسون و آدام درایور

فیلم Marriage Story با بازی اسکارلت جوهانسون و آدام درایور به تازگی اکران شده است. در این مقاله به نقد و بررسی این فیلم و مرور نمرات منتقدین خواهیم پرداخت.

فیلم سینمایی Marriage Story یا «داستان ازدواج» فیلمی درام-کمدی به کارگردانی نوآ بامباک (Noah Baumbach) است. این فیلم محصول سال 2019 است و فیلمبرداری آن در سال 2018 در شهرهای لس‌آنجلس و نیویورک انجام شده است. در تاریخ 29 آگوست 2019 (7 شهریور 1398) فیلم داستان ازدواج برای اولین بار در جشنواره فیلم ونیز اکران شد. از تاریخ 6 نوامبر 2019 (15 آبان 1398) هم در سینماها به صورت محدود اکران آن آغاز شد. این فیلم قرار است در تاریخ 6 دسامبر 2019 (15 آذر 1398) در نت‌فلیکس پخش شود. فیلم Marriage Story مورد توجه منتقدان سراسر جهان قرار گرفته است. در این مقاله بعد از مرور داستان و بازیگران، نگاهی به نمرات منتقدین به فیلم Marriage Story خواهیم انداخت.

نقد و بررسی فیلم Marriage Story

 

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 


داستان فیلم Marriage Story


داستان فیلم سینمایی Marriage Story درباره زوجی است که در گیر و دار طلاق هستند. موضوع طلاق این زوج – که یکی از آنها کارگردان نمایش و دیگری بازیگر است – نه تنها زندگی خودشان بلکه زندگی اطرافیان‌شان را هم تحت تاثیر قرار داده است.

داستان فیلم Marriage Story

 


تریلر فیلم Marriage Story


در ویدئوی زیر می‌توانید تریلر فیلم Marriage Story را تماشا کنید و با فضای این فیلم بیشتر آشنا شوید.

 


بازیگران فیلم داستان ازدواج


بازیگران اصلی فیلم Marriage Story اسکارلت جوهانسون (Scarlett Johanson) در نقش نیکول باربر و آدام درایور (Adam Driver) در نقش چارلی باربر هستند. اسکارلت جوهانسون یکی از پرکارترین و پردرآمدترین بازیگران هالیوود است که در سال 2019 در فیلم‌های دیگری مانند Jojo Rabbit، Avengers: Endgame و Captain Marvel هم بازی کرده است.

بازیگران فیلم Marriage Story

آدام درایور هم از بازیگران خوب آمریکایی است که در سال 2018 در فیلم موفق BlacKkKlansman و در سال 2016 در فیلم Silence به کارگردانی مارتین اسکورسیزی (Martin Scorsese) و فیلم Paterson به کارگردانی جیم جارموش (Jim Jarmusch) ایفای نقش کرده است. او در فیلم Paterson با گلشیفته فراهانی هم‌بازی شده بود.

از دیگر بازیگران فیلم داستان ازدواج می‌توان به لورا درن (Laura Dern)، مریت ویور (Merritt Wever)، مارک اوبراین (Mark O’Brien)، ری لیونا (Ray Liotta) و آلن آلدا (Alan Alda) اشاره کرد.

بازیگران فیلم Marriage Story

 


نقد و بررسی فیلم Marriage Story و نمرات منتقدین


فیلم Marriage Story در سایت متاکریتیک براساس 39 رای، امتیاز 94 را گرفته است. همه 39 نقدی که روی این فیلم انجام شده است مثبت بوده‌اند. در ادامه نگاهی به برخی از این نقدها خواهیم انداخت.

 

EMPIRE / تری وایت: 100

بزرگ‌ترین غافل‌گیری این فیلم، لایه کمدی آن است. این فیلم از طریق فیلمنامه روشن و جاندارش سعی دارد از سیاهی موضوع فیلم دوری کند. به همین دلیل هم این فیلم از فیلم‌های کمدی امسال، شیرینی و طنز بیشتری را انتقال می‌دهد.

نقد و بررسی فیلم Marriage Story

 

THE WALL STREET JOURNAL / جو مورگنسترن: 100

فیلم Marriage Story به کارگردانی نوآ بامباک پارادوکس جالبی دارد. این فیلم که داستان یک زوج – نیکول با بازی اسکارلت جوهانسون و چارلی با بازی آدام درایور – را روایت می‌کند، پر از زندگی و حیات است. اما زمانی که زندگی آنها برهم می‌خورد و به دنبال گرفتن حق سرپرستی پسرشان هنری می‌افتند، زندگی آنها هم به نوعی در مرحله‌ای مرگبار قرار می‌گیرد… فیلم داستان ازدواج فیلم کلاسیکی دلگرم‌کننده و تاثیر‌گذار است.

 

The New York Times / ای. او. اسکات: 100

با رفت و آمد بین دو شهر بزرگ و متعصب آمریکایی، چارلی و نیکول فهمیدند که مردم اطراف‌شان اجتناب ناپذیر هستند: بچه‌ها، همکاران، خویشاوندها، افرادی که قبلا با آنها در ارتباط بوده‌اند و حتی مامورهای سرسخت دادگاه‌های ازدواج. آدم زنده است که حیات دارد، نه آدم تنها.

 

Variety / اوون گلیبرمن: 100

ازدواج برای برخی از ما از آن جهت ارزش دارد که تفاوت و مرز بین زنده بودن و جایی نبودن را مشخص می‌کند. اما این گاهی کافی نیست. فیلم «داستان ازدواج» این حقیقت را با ترکیب ظریفی از عشق و اندوه به نمایش می‌گذارد تا آنجا که درانتها شما را به وجد خواهد آورد.

نقد و بررسی فیلم Marriage Story

 

The Hollywood Reporter / جان فورش: 100

فیلم Marriage Story شما را تحت فشار قرار می‌دهد اما در عین حال به خاطر اینکه شاهد جلو افتادن یک فیلمساز و بازیگرانش از خودشان هستید، به شما نشاط می‌بخشد. در فیلم‌های بامباک معمولا شکایت‌هایی درباره خودبینی و لجبازی مطرح می‌شوند و این فیلم هم از این قاعده مستثنی نیست… بامباک همیشه در ساخت کمدی‌های اجتماعی عالی، استاد بوده است. در این فیلم هم لحظات طنزی وجود دارد که جو فیلم را تغییر می‌دهند.

 

Indiewire / اریک کوهن: 91

طعنه و طنز فیلم Marriage Story آنجاست که این فیلم فراتر از یک روند معمولی طلاق می‌رود. رویه‌ای که در آن مسائل حقوقی پیچیده در اتاق‌های مطلوب ملاقات و فضای زننده دادگاه آشکار می‌شوند. تغییر این دو فضا که کاملا با هم در تضاد هستند از طریق موقعیت‌های حساس و ظریفی نشان داده می‌شود… این فیلم بیشتر از آنکه درباره طلاق باشد درباره جان سالم از آن به در بردن است. این فیلم یک تذکر مهم درباره این موضوع است که وقتی برای شما هم اتفاق بیفتد، هر داستان جدایی‌ای برایتان آشنا خواهد بود. و بله حقیقت آزاردهنده است.

 

Rolling Stone / پیتر تراورز: 90

چطور یک داستان کوچک از عشق و از دست دادن تبدیل به موفقیتی بزرگ و یکی از بهترین فیلم‌های سال می‌شود؟ فیلم Marriage Story بیشتر از اوجی در حرفه نویسنده و کارگردان فیلم نوآ بامباک است. این فیلم هنرنمایی بی‌همتای بازیگران فیلم، آدام درایور و اسکارلت جوهانسون، را نشان می‌دهد. آنها داستان این طلاق جنجالی را تبدیل به نسخه جدیدتری از فیلم Kramer vs. Kramer (کریمر علیه کریمر) در قرن بیست و یکم می‌کنند.

نقد و بررسی فیلم Marriage Story

 

TIME / استفانی زاکارک: 90

من احتمال می‌دهم که تقریبا هرکسی که ظاهرا ازدواجی اینچنین عالی داشته، می‌تواند خودش را به بخش‌هایی از فیلم Marriage Story مرتبط سازد؛ به خصوص اگر بچه‌ای هم درگیر ماجرا بوده باشد. به عنوان یک فیلمساز، هوشمندانه‌ترین حرکت بامباک در این فیلم این است که هیچ وقت دقیقا توضیح نمی‌دهد که چطور و چرا همه چیز بین این دو نفر خراب شده است.

 

The Guardian / زان بروکس: 80

بامباک در این فیلم به دنبال ابزاری برای خنداندن است و اصلا اهمیتی ندارد که چقدر موقعیت‌های شخصیت‌ها نومیدانه و سخت شود… فیلم بامباک یک آزمون سخت است و بامباک این کار را از عمد انجام داده است. این فیلم روی بازیگرانش تکیه می‌کند تا بینندگان را وارد داستان کند.

 

CNN / برایان لاوری: 75

چیزی که فیلم Marriage Story را موفق می‌کند بازی بازیگران آن است. در این فیلم به بازیگران اجازه داده می‌شود به جای اینکه از محبوبیت‌های خاص خودشان استفاده بکنند، خودی نشان بدهند. آنها جنبه‌های دردناک زندگی این دو نفر را در حالی که سعی دارند حضانت پسر کوچکشان را بگیرند و دلیل عاشقی خود را فراموش کرده‌اند، به نمایش می‌گذارند. نیت آشکار این داستان این است که نشان دهد فوت و فن‌های پایان دادن به یک ازدواج به همان اندازه حفظ یک ازدواج اهمیت دارند.

نقد و بررسی فیلم Marriage Story

 

فیلم سینمایی Marriage Story با بازی اسکارلت جوهانسون و آدام درایور به تازگی اکران شده و تحسین منتقدان را برانگیخته است. در این مقاله بعد از مرور داستان و بازیگران، به نقد و بررسی این فیلم از منظر منتقدان مطرح جهان پرداختیم. نظر شما درباره این فیلم و هنرنمایی اسکارلت جوهانسون و آدام درایور چیست؟ شما می‌توانید در پایین همین صفحه نظرات خودتان را با ما به اشتراک بگذارید.

 

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha