حل مشکل نداشتن لایو در اینستاگرام و نحوه دیدن لایو زنده دیگران در تاپ لایو اینستا

گزینه لایو اینستاگرام یکی از ویژگی‌های پرکاربرد این اپلیکیشن است. در این مطلب به دلایل و راه رفع اشکال نداشتن لایو در اینستاگرام و همچنین نحوه پیدا کردن محل تاپ لایو اینستا و دیدن لایو دیگران در اینستاگرام می‌پردازیم.

پخش ویدیوی لایو زنده اینستا و فیسبوک، همچنان به عنوان جذاب‌ترین ویژگی‌های این دو شبکه اجتماعی، عامل مهمی در جذب مخاطب برای آنهاست. کاربران با استفاده از ویدیوی لایو یا همان زنده (Live) در اینستاگرام و فیسبوک به راحتی می‌توانند با فالوورهای خود ارتباط برقرار کنند. این ویژگی بخصوص برای افراد مشهور و هنرمندان بسیار کاربردی است.

اما چگونه مطمئن شویم که هیچ ویدیوی لایو زنده اینستا را از دست نداده‌ایم؟ آیا اعلان (Notification) تمام ویدیوهای زنده برای ما نشان داده می‌شود؟ اگر شما هم با مشکل غیر فعال بودن اعلان ویدیوی زنده روبرو هستید، در این آموزش با ما همراه باشید تا نحوه فعال کردن این ویژگی را با شما در میان بگذاریم. اما قبل از آن به مشکل نداشتن گزینه لایو در اینستاگرام می‌پردازیم که گریبان‌گیر برخی از کاربران است. همچنین به نحوه پیدا کردن تاپ لایو اینستاگرام جدید و نیز نحوه دیدن لایو دیگران می‌پردازیم. اگر زیاد با لایو اینستا آشنا نیستید هم می‌توانید به این مطلب مراجعه کنید.

رفع اشکال لایو اینستاگرام

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 


چرا گزینه لایو در اینستاگرام ندارم


نداشتن لایو در اینستاگرام مشکلی است که برای بسیاری از کاربران رخ می‌دهد و حتی ممکن است دوست شما این گزینه را داشته باشد و شما نداشته باشید؛ یا حتی در یکی از حساب‌های شما این گزینه فعال باشد و در اکانت دیگر با مشکل نداشتن لایو در اینستاگرام مواجه باشید. اگر شما هم یکی از این کاربران هستید، در این قسمت قصد داریم دلایل احتمالی نبودن گزینه لایو در اینستاگرام و روش‌هایی که ممکن است باعث حل این مشکل شوند را بیان می‌کنیم.

 

دلایل نداشتن لایو در اینستاگرام

 • یکی از دلایل نبود لایو زنده اینستا آن است که دستگاه شما قدیمی بوده و گوشی شما با این ویژگی سازگار نیست.
 • این ویژگی در ناحیه شما از دسترس خارج شده است.
 • شما نسخه آپدیت شده اینستاگرام را ندارید.
 • ممکن است یک مشکل یا باگ از طرف اینستاگرام باشد

Instagram Live / لایو زنده اینستا

 

روش های حل مشکل نداشتن لایو در اینستاگرام

در اینجا ما روش‌هایی را بیان می‌کنیم تا مطمئن شوید مشکل نداشتن لایو اینستا از سمت شما نیست. اگر این موارد جواب ندادند، احتمالا مشکل از سوی اینستاگرام است و باید صبر کنید.

 • مطمئن شوید که یک گوشی جدید مربوط به حدود 4 سال پیش را دارید.
 • وقتی آپدیتی برای اینستاگرام ارائه می‌شود، آن را بروزرسانی کنید.
 • از حساب کاربری خود خارج شده و کش اینستاگرام را پاک کنید. برای آموزش پاک کردن کش اینستاگرام می‌توانید به این مطلب مراجعه کنید.
 • در دستگاه دیگری وارد حساب کاربری اینستاگرام خود شوید و از وجود گزینه لایو در آن اطمینان حاصل کنید. سپس دوباره در دستگاه خود وارد اینستاگرام شوید.
 • اگر حساب اینستاگرام دیگری دارید، وارد آن شوید و بررسی کنید که گزینه لایو در آن فعال است یا نه. سپس وارد حساب اصلی خود شوید.

البته روش‌هایی که در بالا ذکر شدند صرفا روش‌های پیشنهادی هستند و ممکن است مشکل از سوی خود اینستاگرام باشد. گاهی اوقات برخی از ویژگی‌های این اپلیکیشن ناگهان حذف شده و بعدا دوباره ظاهر می‌شوند. بنابراین نیازی نیست اینترنت را برای یافتن جواب زیر و رو کنید و کافی است کمی صبر به خرج دهید.

 


تاپ لایو اینستاگرام جدید کجاست


ویدیوهای تاپ لایو اینستاگرام آن‌هایی هستند که به صورت عمومی منتشر می‌شوند. زمانی که به صفحه اکسپلورر می‌روید، می‌توانید گزینه تاپ لایو را در بالای صفحه مشاهده کنید که با زدن هر ویدیو، می‌توانید آن را تماشا کنید. با کشیدن صفحه به سمت راست یا چپ می‌توانید تاپ لایو اینستاگرام جدیدی را ببینید. اینستاگرام این ویدیوهای تاپ لایو را بر اساس تعداد نمایش، موقعیت و زبان آن‌ها نشان می‌دهد.

 


چگونه لایو دیگران را ببینیم؟


اگر می‌خواهید لایو دیگر فالوورها را مشاهده کنید، کافی است روی عکس پروفایل آنها که در بالای فید اینستا شما نمایش داده می‌شود ضربه بزنید. اگر فالوور موردنظر در حال حاضر یک ویدیوی زنده گذاشته باشد، یک دایره رنگی در اطراف عکس پروفایل او ظاهر شده و کلمه Live در زیر پروفایل او ثبت می‌شود. به خاطر داشته باشید اگر دنبال دیدن لایو دیگران در اینستاگرام هستید، باید بدانید که هرگاه ویدیوی فردی را باز کردید یا آن را لایک کرده و کامنت گذاشتید، آن فرد از همه این عملیات‌ها باخبر خواهد شد.

دیدن لایو دیگران در اینستاگرام جدید

اگر فردی ویدیوی لایو زنده خود را مجددا در استوری خود بازپخش کرد، شما عکس پروفایل او را با یک حلقه رنگی و دکمه پخش در بالای فید خود مشاهده خواهید کرد. شما نمی‌توانید روی بازپخش یک ویدیوی زنده برای فرد موردنظر کامنت بگذارید اما می‌توانید از طریق دایرکت برای او در حین بازپخش ویدیوی لایو اینستا پیغام بفرستید.

هر گاه در حال تماشای بازپخش ویدیوی لایو فردی بودید، به‌راحتی می‌توان با ضربه زدن به سمت راست صفحه نمایش این ویدیو را به جلو و یا به عقب هدایت کرد. اگر این فرد چندین ویدیو را به صورت بازپخش منتشر کرده باشد نیز می‌توان با ضربه زدن به فلش‌هایی که در بالای صفحه نمایش قرار دارد در میان این فیلم‌ها حرکت و آنها را رد کرد.

چگونه لایو دیگران را ببینیم

 


چگونه اعلان ویدیوی زنده در اینستاگرام را فعال کنیم؟


به طور پیش فرض، اعلان ویدیویی زنده در اینستاگرام برای همه حساب‌های کاربری فعال است. اما متاسفانه راهی برای انتخاب کردن امکان روشن یا خاموش کردن این اعلان‌ها به صورت موردی و بر اساس سلیقه افراد وجود ندارد. می‌توانید تمام اعلان‌های ویدیویی لایو اینستا را فعال نگه دارید و یا به روشی که در ادامه خواهیم گفت، آن‌ها را غیرفعال کنید:

 1. وارد اینستاگرام شده و به صفحه پروفایل خود بروید. بر روی Setting ضربه بزنید.
 2. بر روی گزینه Push Notification Settings ضربه بزنید.
 3. به پایین صفحه رفته و در زیر گزینه Live Videos گزینه Off یا On را انتخاب کنید.

نداشتن گزینه لایو اینستا / live-notifications-instagram

 


چگونه اعلان ویدیوی زنده در فیسبوک را فعال کنیم؟


 1. به صفحه فیس بوکی که می‌خواهید اعلان ویدیوی زنده ی آن را فعال کنید بروید.
 2. روی دکمه منوی کشویی Following کلیک کنید.
 3. بر روی آیکون ویرایش در مقابل گزینه Notification کلیک کنید.
 4. در قسمت Live Videos، گزینه Live Posts را انتخاب کرده تا اعلان های پخش ویدیوی زنده برای شما فعال شود.

در این قسمت دو گزینه دیگر هم وجود دارد، برای مواقعی که نمی خواهید هر اعلانی از پخش ویدیوی زنده را دریافت کنید:

 1. می‌توانید  اعلان لایو زنده را به طور کامل خاموش کنید.
 2. می‌توانید تعداد اعلان ویدیوی زنده از هر صفحه را مشخص کنید. با فعال کردن این گزینه، بیشتر از 3 اعلان ویدیوی لایو زنده از هر صفحه دریافت نخواهید کرد.

آیا مشکل نداشتن لایو در اینستاگرام شما حل شد؟ همچنین ترجیح می‌دهید اعلان های ویدیوی لایو اینستا یا فیسبوک خود را فعال نگه دارید یا غیر فعال؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

1.0
1
12345
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha
narges 08 آبان 1397، 14:53

سلام من لایوم تو تنضیمات فعاله ولی تو‌قسمت استوری ندارمش باید چه کار کنم

Omid 06 آذر 1398، 10:46

هیچی . شکر خدا

fatemeh 17 اردیبهشت 1399، 23:44

منم یکی از دو اکانتم فعاله اکانت اصلیم نه

محمد 19 بهمن 1397، 22:31

چرا on یا offرو میزنم درست نمیش نمیاره اصن

حسین 16 تیر 1398، 22:26

من گزینه لایو ندارم چیکار باید کنم

Sheyma 25 مرداد 1398، 05:22

سلام بلخشید چرا من خودم میتونم لایو بزارم اما لایوهای دوستام که میرم لایوشون برام میچرخه و فقط کامنتها برام بالا میاد نه تصویر نه صدا میاد برام چیکار میتونم بکنم تا درست بشه لطفا راهنماییم کنید سپاس

علیرضا 03 آذر 1398، 17:44

به موارد کاربردیِ در مورد لایو اینستاگرام و... اشاره کردین. 👌

دیدگاههای بیشتر ...