دانلود فیلم The Irishman + نگاه منتقدان دنیا و نمرات آیریش من
نسیبه عسکری
نویسنده:نسیبه عسکری
ارسال شده در:09 آذر 1398، 18:00

دانلود فیلم The Irishman + نگاه منتقدان دنیا و نمرات آیریش من

فیلم The Irishman یا مرد ایرلندی ساخته مارتین اسکورسیزی اکران شده و نقدها و نمرات مثبتی دریافت کرده است. برای مرور امتیازات آیریش من به همراه دانلود فیلم مرد ایرلندی با پلازامگ همراه باشید.

جدیدترین فیلم مارتین اسکورسیزی با نام آیریش من که بر اساس فیلمنامه‌ای از استیون زایلیان و از روی رمانی با نام «شنیدم که منازل را رنگ می‌کنی» (I Heard You Paint Houses) اثر چارلز برنت ساخته شده، به تازگی اکران شده است. بسیاری از صاحب نظران پس از تماشای این فیلم، آن را مورد تحسین قرار دادند و امتیازات بالایی را برای آن در نظر گرفتند. در ادامه قرار است چند بررسی فیلم آیریش من را با هم مرور کنیم و نگاهی به مهمترین نمرات آن داشته باشیم. برای دانلود فیلم The Irishman هم در ادامه با ما همراه باشید.

دانلود فیلم مرد ایرلندی

اگر بخواهیم ویژگی‌های جذاب فیلم آیریش من را برشماریم، به فهرست بلندبالایی می‌رسیم. اول از همه اینکه اسکورسیزی فیلم را ساخته و به نظر اکثر منتقدان تجربیات تمام سال‌های حضورش در سینما را در این فیلم به کار گرفته است. مورد بعدی حضور بازیگران سرشناسی چون رابرت دنیرو، ال پاچینو  و جو پشی در این فیلم است. تم فیلم مانند اکثر ساخته های اسکورسیزی جنایی است و به ماجراهای یک تبهکار معروف ایرلندی به نام «فرانک شیران» می‌پردازد. در نهمین همکاری رابرت دنیرو با اسکورسیزی، این بازیگر توانا نقش اصلی فیلم را بر عهده دارد. او به عنوان یک کهنه سرباز جنگ جهانی دوم و همچنین یک تبهکار حرفه‌ای، کارهای غیر قانونی زیادی برای «خانواده بوفالینو» انجام داده است. در تریلر فیلم The Irishman دیدیم که فرانک به مرور ماجراهای تبهکاری خود و شرح دادن آنها می‌پردازد.

دانلود فیلم the irishman 2019

این فیلم همچنین چهارمین حضور مشترک دنیرو و پاچینو در یک اثر سینمایی است و پنجمین فیلمی است که در آن دنیرو و پشی را در کنار هم می‌بینیم. همچنین از دیگر موارد جالب این فیلم می‌توان به اولین حضور پاچینو در فیلمی به کارگردانی اسکورسیزی اشاره کرد. تمام این موارد در کنار یکدیگر باعث شدند تا از همان ابتدا حساب ویژه‌ای روی فیلم آیریش من باز کنیم. در ادامه با گزیده نمرات فیلم مرد ایرلندی به همراه دانلود آن همراه ما باشید.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 • نقد فیلم The Irishman از نگاه منتقدین دنیا
  • Time / استفانی زاکارک: 100
  • The NewYork Times /  ای او اسکات: 100
  • NewYork Post / جانی الکسینسکی: 100
  • Indie Wire / اریک کان: 100
  • Variety / اوون گلیبرمن: 100
  • The Wrap / آلونسو دورالد: 95
  • IGN / متیو داگرتی: 92
  • Screen Daily / استفن ویتی: 90
  • The Verge / جسی حسنجر: 90
  • Slant / کیث اولیچ: 88
  • The Hollywood Reporter / استفن دالتون: 80
  • The Guardian / بنجامین لی: 80
 • دانلود فیلم مرد ایرلندی

 


نقد فیلم The Irishman از نگاه منتقدین دنیا


فیلم آیریش من مورد ستایش منتقدان قرار گرفته و توانسته امتیازات بسیار بالایی را از آن‌ها کسب کند. این فیلم در متاکریتیک دارای امتیاز 94 بر اساس 53 نقد است که همگی مثبت هستند. همچنین در راتن تومیتوز هم دارای امتیاز 96% از 320 نقد بوده و امتیاز IMDB آن هم تاکنون 8.5 است. در ادامه نظرات برخی از سایت‌ها را درباره فیلم The Irishman با هم مرور می‌کنیم.

 

Time / استفانی زاکارک: 100

در دو ساعت و نیم ابتدایی از زمان سه ساعت و نیمه فیلم The Irishman با اثری کاملا هوشمندانه و سرگرم کننده مواجه می‌شوید؛ به طوری که شاید تصور کنید این تمام چیزی است که فیلم می‌خواهد ارائه کند. اما در نیم ساعت پایانی مرد ایرلندی به شکل عمیقی تاثیر گذار ظاهر می‌شود و شما متوجه می‌شوید که اسکورسیزی در تمام طول فیلم چه برنامه‌ای برای مخاطب خود داشته است.

irishman / فیلم آیریش من

 

The NewYork Times /  ای او اسکات: 100

وقتی به این فیلم و مخصوصاً مدت زمان آن و پایان بندی زیبایش نگاه می‌کنیم همه چیز شبیه یک حرکت دایره وار به نظر می‌رسد. این آخرین فیلم اسکورسیزی نیست و همچنین آخرین فیلمی نیست که یک نفر بر اساس ماجراهای مافیایی و در دوران اوج چنین گروه‌هایی می‌سازد، اما می‌توان آن را نقطه عطفی در این ژانر تلقی کرد. یک اثر جاودان و ماندگار، چیزی پیچیده است. فیلم مرد ایرلندی علاوه بر این که به اثری ماندگار تبدیل شده، بزرگ و عمیق و به شکل شگفت‌ انگیزی دلنشین است.

 

NewYork Post / جانی الکسینسکی: 100

اسکورسیزی با آیریشمن در اوج قرار دارد. فیلم او هرگز خسته کننده نمی‌شود و به موضوعات غیر منتظره‌ای در ژانر مافیایی می‌پردازد. ذهن اسکورسیزی و هنر کارگردانی او طی این سال‌ها کهنه و از مد افتاده نشده است. زمانی که او 47 سال داشت فیلمی ساخت که شخصیت اصلی‌اش همیشه می‌خواست یک گانگستر باشد و حالا در 76 سالگی فیلمی ساخته که مهمترین خواسته شخصیت اصلی‌اش بازگشت دخترش است.

فیلم The Irishman / رابرت دنیرو

Indie Wire / اریک کان: 100

رابرت دنیرو همیشه در فیلم های جنایی اسکورسیزی در بهترین حالت خودش ظاهر شده است. حالا او در نقش فرانک شیران یکی از بهترین نقش‌آفرینی‌های سال‌های اخیرش را به نمایش گذاشته است. شیران تقریباً در تمام صحنه‌های فیلم حضور دارد و داستان به طور کلی در دنیای رنگارنگ او روایت می‌شود. شاید او یک مرد سالخورده باشد که داستان‌های بلند قدیمی را روایت می‌کند، اما همین ویژگی باعث شباهتش به کارگردان اثر شده است. البته شیران ارتباطش را با دنیای خود از دست داده، اما اسکورسیزی به خوبی ثابت کرده که سرزنده‌تر از همیشه است.

 

Variety / اوون گلیبرمن: 100

فیلم The Irishman ساخته مارتین اسکورسیزی بسیار جذاب و معرکه است. مانند یک قصه گانگستری با شکوه که در رگ‌هایش یخ جریان دارد. فکر می‌کنم این همان فیلمی است که بسیاری از ما می‌خواستیم از اسکورسیزی ببینیم؛ بازنمایی از یک دنیای تبهکاری که رد پای آثار قبلی اسکورسیزی در آن دیده می‌شود، اما در عین حال ما را به نقطه‌ای رفیع و جدید می‌رساند.

فیلم آیریشمن

 

The Wrap / آلونسو دورالد: 95

The Irishman فیلمی پر از شخصیت‌ها، اتفاقات، ایده‌ها و ماجراهای تاریخی است و به همین دلیل بارها و بارها قابل دیدن است. با این حال این فیلم پس از اولین باری که تماشایش می‌کنید هم به شکل عمیقی تاثیر می‌گذارد. ‏مرد ایرلندی به ما یادآوری می‌کند مارتین اسکورسیزی حدود 30 سال پس از Goodfellas همچنان ماجراهای گانگستری عجیب و نفس‌گیری برای تعریف کردن دارد و همچنین می‌تواند به روش‌های شگفت انگیز این ماجراها را برایمان تعریف کند.

 

IGN / متیو داگرتی: 92

نگاه جدید مارتین اسکورسیزی به ژانر جنایی که خودش از شکل دهندگان آن نیز هست، روایتگر یک داستان بسیار جذاب است که با جلوه‌های ویژه عالی و یک نقش آفرینی سه نفره استثنایی از رابرت دنیرو، ال پاچینو و جو پشی همراه شده است. این کارگردان صاحب نام یک فیلم عمیق و حتی تاریک ساخته که به اندازه ساخته‌های کلاسیکش جذاب و سرگرم کننده است.

فیلم irishman

 

Screen Daily / استفن ویتی: 90

فیلم مرد ایرلندی را می‌توان این گونه تعریف کرد: یک اثر کلاسیک از اسکورسیزی با حرکات پر پیچ و خم دوربین، مونولوگ‌هایی که گاهی دیوار چهارم را می‌شکنند، شوخی‌های بامزه، صحنه‌های احساسی و خشونت‌های معمولی. البته در نیم ساعت پایانی فیلم، وجهه‌ای عمیق‌تر از این کارگردان را مشاهده می‌کنیم؛ سکانس‌های قابل تامل، شدت تاسف و نگرانی برای فرصت‌های از دست رفته را به تصویر می‌کشند.

 

The Verge / جسی حسنجر: 90

اسکورسیزی معمولاً شخصیت‌های تبهکار فیلم هایش را با ترکیبی از حس جاذبه و تنفر شکل می‌دهد و شخصیت‌های فیلم The Irishman مخصوصاً در انتهای داستان، کم زرق و برق‌تر از شخصیت‌های قبلی اسکورسیزی هستند. این افراد در دوره تاریخی دهه‌های 60 و 70 امریکا زندگی می‌کنند، اما اکثر آنها علی‌الخصوص فرانک، زندگی‌شان را وقف کار بی‌ارزش و کوچک خودشان کرده‌اند و بیهوده با زمان می‌جنگند. The Irishman از بسیاری جهات یک فیلم پیرمردانه است؛ از فیلمسازی که در دوران پایانی عمرش از تجربیات جوانی و فیلم‌های کلاسیک خود بهره می‌گیرد.

مرد ایرلندی / The Irishman

 

Slant / کیث اولیچ: 88

اسکورسیزی به خوبی می‌داند که مخاطبانش به دنبال چه چیزی هستند: بازگشت به روزهای باشکوه. اما از سوی دیگر این موضوع را نیز کاملا درک کرده است که هیچ کس نمی‌تواند دقیقا همان فردی باشد که قبلاً بوده است. بنابراین او همین شور و اشتیاق را در متن و  جنبه‌های تکنیکی آیریشمن به کار گرفته است.

 

The Hollywood Reporter / استفن دالتون: 80

تصمیم اسکورسیزی برای تبدیل The Irishman از یک سریال کوتاه به یک فیلم سینمایی موضوعی عجیب و گیج کننده است. افرادی که انتظار دارند پویایی برجسته فیلم‌هایی مانند Goodfellas و Casino را در اینجا هم ببینند شاید ناامید شوند، اما مرد ایرلندی فیلمی است که از جنبه‌های مختلف می‌توان آن را یک اثر سینمایی زیبا و باشکوه نامید.

irishman / فیلم آیریشمن

 

The Guardian / بنجامین لی: 80

زمانی که یک کارگردان تصمیم می‌گیرد تا به ژانر همیشگی خود بازگردد، این طور به نظر می‌رسد که با مونتاژی از بهترین کارهای او مواجه خواهیم شد. The Irishman در بسیاری از صحنه‌ها آشنا به نظر می‌رسد اما همچنان جذاب و سرگرم کننده است. البته باید به یک ساعت پایانی فیلم هم اشاره کنیم که تا حدی تکراری می‌شود. در نیم ساعت انتهایی فیلم که از سرعت آن کاسته می‌شود و شوخی‌ها و خشونت فروکش می‌کنند، ناگهان با وحشی‌گری خرد کننده کهنسالی مواجه می‌شویم. این خاتمه‌ای است بر خونریزی بی حد و حصر و تو خالی بودن انگیزه جنایت و مردانی که خیلی دیر از اولویت‌های نادرست‌شان در زندگی آگاه می‌شوند. اسکورسیزی در این فیلم به چیزی فراتر از بلوغ و پختگی رسیده و با اینکه به آثار قبلی‌اش نگاه می‌کند، اما به شکلی صریح یادآور می‌شود که نباید تبهکاران و ویرانی‌هایی که بر جای می‌گذارند را پر زرق و برق و دوست داشتنی جلوه دهیم.

 


دانلود فیلم مرد ایرلندی


نسخه WEB-DL فیلم آیریشمن با کیفیت خیلی خوب منتشر شده که خبر خوبی برای کسانی است که مشتاق دانلود و تماشای این فیلم هستند. با استفاده از لینک‌های زیر می‌توانید به دانلود فیلم The Irishman بپردازید.

the irishman / دانلود فیلم آیریش من

دانلود فیلم The Irishman با کیفیت 1080p WEB-DL و حجم 2.28 گیگابایت

دانلود فیلم The Irishman با کیفیت 7200p WEB-DL و حجم 2.08 گیگابایت

دانلود فیلم The Irishman با کیفیت 480p WEB-DL و حجم 776 میگابایت

با توجه به گزیده‌هایی از بررسی فیلم The Irishman که در بالا مشاهده کردید نظرتان درباره این فیلم چیست؟ آیا به اسکورسیزی و سبک فیلم سازی وی علاقه دارید؟ از بین آثار این کارگردان کدام یک را از همه بیشتر می پسندید؟ اگر فیلم آیریش من را دانلود و تماشا کرده‌اید، لطفاً نظرات خود را از طریق کامنت ها با ما در میان بگذارید.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha
Omid 10 آذر 1398، 09:08

کارای مارتین عالیه. مطمئنم ایرشمن هم خوب در اومده.

mehrdad 12 آذر 1398، 12:28

این تفکر اشتباهی هست که چون یک کارگردان بیشتر کارهاش خوب بوده پس دیگه تمام کارهاش عالی و بی نقصه بنظر من این فیلم خیلی کسل کننده و طولانی بود و برا من حداقل بر خلاف کارای قبلی اسکورسیزی جذابیت نداشت

Goli 10 آذر 1398، 21:06

ایرشمن بنظرم جذاب باید باشه

سید جلال 10 آذر 1398، 22:32

مگه میشه یه فیلم اینقدر امتیاز بالا باشه.. قطعا فیلم بسیار خوبی خواهد بود. به نظرم آیریشمن اسکار 2020 رو مال خود خواهد کرد.

Moslem 11 آذر 1398، 18:31

فیلم رو دیدم ، یک اثر کم نقص از کارگردان براستی بزرگ سینما ، تنها ایرادی که از سه ساعت و نیم فیلم میتوان گرفت اینست که دنیرو و آل پاچینو واقعا پیر شده اند و با جلوه ویژه صرفا میتوان چهره آنها را جوان کرد فرم حرکت و سرعت واکنش بازیگران واقعا کند شده است. اما بازی ها بسیار عمیق و درخشان است جو پیشی آل پاچینو و دنیرو ترکیب عجیب بی نقصی از پختگی بازی را ارایه می‌دهند ریتم فیلم کمی کند است اما اضافه گویی ندارد. با تک تک شخصیت های فیلم میتوانید همدان پنداری کنید .. و عذاب وجدان و غم شیرن در نیم ساعت آخر فیلم کاملا ازارتان میدهد همانطور که کارگردان میخواهد ... در کل شاید آخرین حضور باشکوه هنرمندان ایتالیایی هالیوود است . از دستش ندهید و ارتش را ببرید

عليرضا 26 دی 1398، 12:12

با ديدگاه شما موافقم فلش بك هاي فيلم كه زمان جواني دنيرو را نشان مي داد بعلت كهولت سن غير واقعي بنظر مي رسيد. اما پايان با مفهومي داشت.

mehrdad254 12 آذر 1398، 12:26

حقیقت اینقدر خسته کننده واسه من بود که از 10 صبح که شروعش کردم اینقدر وقفه انداختم وسطش که 10 شب تموم شد بالاخره. بنظرم این فیلم برای آمریکایی ها میتونه جذاب باشه که چون کلی ارجاعات سیاسی داره که برا من قابل فهم نبود و سه ساعت و نیم زمانش خیلی زیاد بنظر میرسید. یه جاهایی از فیلم هم بنظرم میرسید آل پایچنو خیلی داره زور میزنه طبیعی باشه و همین باعث مصنوعی شدنش میشد بر خلاف دنیرو و جو پچی که عالی بودن اما چیزی که خیلی به چشم من اومد در مورد این فیلم مربوط به گریم ها بود که به معنای واقعی شاهکار بودن باور نکردنی بود این ادمای 76 تا 79 ساله رو به این شکل جوان کردن خیلی زیبا بود .

Shadi 15 آذر 1398، 14:17

اشتباهتون همینه ک موقع دیدن یه فیلم طولانی بینش وقفه بندازید و یا عواملی باعث حواس پرتیتون بشه. برای فیلم خوب باید زمان گذاشت و همه چی رو تعطیل کرد و فقط روی فیلم تمرکز کرد. اتفاقا نکته تاثیرگذارش همین بود ک باوجود تایم بالاش اصلا خسته‌کننده نمیشد

دوست دار سینما 04 دی 1398، 16:49

با نظر شادی خانم کاملا موافقم برای همچین فیلمی باید یه وقت 4 ساعته رو اختصاص داد، نه اینکه وسطش بلند شد و رفت سراغ کارهای دیگه. ضمنا برای درک کردن فیلم نیازی نیست حتما تاریخ آمریکا رو دونست. همه کشور ها این سرمایه دارها و مافیاشون رو داره، که پشت پرده همه چیز رو تعیین میکنن.

دیدگاههای بیشتر ...