شرایط استخدام در گوگل ؛ چطور در گوگل استخدام شویم؟

شرایط استخدام در گوگل ؛ چطور در گوگل استخدام شویم؟
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

شرایط استخدام در گوگل شاید اندکی پیچیده باشد اما طی کردن این مراحل استخدام برای آن دسته از افرادی که شایسته هستند، ارزشش را خواهد داشت که یکی از اعضای تیم غول فناوری دنیا باشند.

شرایط اسخدام گوگل/ شرایط استخدام در گوگل/ تست استخدامی گوگل / google's hiring/ hiring in google/ گوگل / google

گوگل از آن دست شرکت‎‌هایی است که شاید تعداد زیادی از برنامه‌نویسان و مهندسان و مدیران ارشد دنیا آرزوی کار در آنجا را دارند. همچنین، ازآنجاکه گوگل کارهای بسیار مهمی در دنیای فناوری و کسب و کار انجام می‌دهد، پس برایش مهم خواهد بود چه کسانی در شرکت استخدام شوند. شاید اهمیت این موضوع دوطرفه باشد؛ یعنی اهمیت کار در گوگل هم برای درخواست‌دهندگان مهم است و هم برای گوگل که چه کسانی را استخدام می‌کند تا بتواند رسالت خود را به‌درستی انجام دهد. درصورت تمایل، در اینجا می‌توانید درباره زندگینامه ساندار پیچای، مدیرعامل گوگل اطلاعاتی کسب کنید.

استخدام‌شدن در چنین شرکت بزرگی به این آسانی‌ها هم نیست. ما در این مقاله قرار است شرایط استخدام در گوگل را بررسی کنیم؛ پس درادامه با موضوعات زیر همراه ما باشید. همچنین اگر می‌خواهید بیشتر با گوگل و احساس کارکنانش از کار در چنین شرکت بزرگی آشنا شوید، توصیه می‌کنیم ویدئو زیر را هم مشاهده کنید.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 


شرایط استخدام در گوگل


خب شاید بپرسید چرا استخدام در گوگل؟ ما به این دلیل قرار است شرایط استخدام در گوگل را بررسی کنیم که علاوه‌بر شنیده‌ها و گفته‌ها درباره کار در این شرکت، این غول فناوری توانست برای ششمین‌بار متوالی عنوان بهترین شرکت را در فهرست 100 شرکت برتر از دید سایت Fortune ازآن خود کند. در اینجا می‌توانید اطلاعات بیشتری درباره این موضوع کسب کنید. شاید برای شما هم جالب باشد بدانید سالانه بیش از دومیلیون نفر برای استخدام در گوگل درخواست می‌دهند و شرایط پذیرششان شاید به‌نوعی از پذیرش در داشنگاه هاروارد هم سخت‌تر به‌نظر بیاید. پس بیاییم ببینیم این شرایط چه هستند.

استخدام / for-hire

 

لازم نیست فردی خاص باشید

شاید بر این عقیده باشید که برای کار در گوگل، یکی از ستاره‌های دنیای فناوری نیستید؛ اما این دلیلی نیست که درخواست کار شما در گوگل بررسی نشود. معاون ارشد نیروی انسانی گوگل، لازو باک، در‌این‌باره می‌گوید دانش مرتبط با شغل خیلی مهم است و حتما لازم نیست یکی از چهره‌های شاخص فناوری باشید و شاید در بخش‌های دیگر گوگل بتوانید مشغول به کار شوید. او در کتاب «رهبری منابع انسانی در شرکت‌های فناوری اطلاعات» که به فارسی هم ترجمه شده است، به این نکته به‌خوبی اشاره می‌کند. ناگفته نماند علاوه‌بر‌اینکه استخدام‌شونده چه کسی است، ممکن است ذهنیت استخدام‌کننده‌ها هم در زمان مصاحبه بر پذیرفته‌شدن فرد اثرگذار باشد.

leadership/ رهبری کردن/ شرایط استخدام در گوگل

 

شما باید رهبری‌کردن را بدانید

اینکه چه ذهنیتی از رهبری گروه دارید و چگونه گروه را مدیریت می‌کنید، خیلی مهم است. رهبری‌کردن یکی دیگر از شرایط استخدام در گوگل است. در گوگل قرارگرفتن در موقعیت قدرت و مدیریت اصلا موضوعی فرمالیته و فانتزی نیست. لازو باک در‌این‌زمینه خاطرنشان می‌کند وقتی افراد برای مدیریت گروه استخدام می‌شوند، آن‌ها مجبورند در گوگل از معنای کلیشه‌ای رئیس‌بودن فاصله بگیرند و از ایده اعضای تیم نیز پشتیبانی کنند. همچنین باید بتوانند بررسی کنند چگونه بهترین بهره‌وری از تیم خود را به‌دست آورند.

به‌عبارت‌دیگر، گوگل منتظر نمانده است شما را استخدام کند. درواقع، این شرکت می‌خواهد اگر قرار است مدیری استخدام کند، مدیر باید نکات برجسته و مهارت‌هایی درزمینه نحوه تأثیرگذاری بر تیم و پشتیبانی از آن را داشته باشد. اگر می‌خواهید با ویژگی رهبران کاریزماتیک هم آشنا شوید، می‌توانید به این مقاله از پلازامگ مراجعه کنید. همچنین در بخش بیوگرافی پلازامگ، می‌توانید با بسیاری از شخصیت‌های تأثیرگذار کسب‌و‌کار و فناوری و هنر آشنا شوید.

learning / یادگیری

 

شما باید سخت‌گیر و اهل چالش باشید

خب شاید برای حل مسائلی که در زمان استخدام در گوگل برای شما پیش می‌آید، درس‎های دانشگاه و دبیرستان اصلا کاربردی نداشته باشند؛ بلکه باید ترفند طراح سوال را کشف کنید؛ به‌همین‌دلیل، میزان پایداری شما در حل سؤال و راه‌حلی که برایش ارائه خواهید داد، از دید مصاحبه‌کنندگان گوگل اهمیت زیادی خواهد داشت.

 

شما باید یک Googleyness باشید

یکی از اصطلاحاتی که در گوگل وجود دارد، Googleyness است. درواقع، این اصطلاح به این موضوع اشاره می‌کند که چقدر در کارکردن با دیگران خلاق هستید و می‌توانید کار گروهی انجام دهید و با فرهنگ شرکت کنار بیایید.

خب با توجه به مطالبی که تاکنون بیان شد، باید بگوییم رقابت برای استخدام در گوگل بسیار سخت است؛ اما هر کسی که برای استخدام‌شدن در شرکتی بزرگ تلاش می‌کند، می‌تواند این فرصت را داشته باشد. بماند که برخی از افراد از مهارتشان برای فریلنس کارکردن استفاده می‌کنند. با این توضیحات، درادامه به مراحل استخدام و این موضوع اشاره خواهیم کرد که افراد برای ارائه درخواست کار چه مراحلی در پیش دارند.

شرایط اسخدام گوگل/ شرایط استخدام در گوگل/ تست استخدامی گوگل / google's hiring/ hiring in google/ گوگل / google

 


مراحل استخدام در گوگل


در گوگل، هوشمندی کارکنان قبل از استخدام بررسی می‌شود و این موضوع یکی از شرایط استخدام گوگل نیز شناخته شده است. در ابتدا، یعنی از بررسی رزومه، مصاحبه‌کنندگان سؤالاتی درباره حوزه کاری فرد درخواست‌دهنده مطرح می‌کنند تا دانش وی را بسنجند و درنهایت، خلاقیت وی را بررسی خواهند کرد. حالا ببینیم این مراحل چگونه هستند. البته پیش‌از‌آن باید اشاره کنیم روند مصاحبه و شرایط استخدام در گوگل چندان با دیگر شرکت‌های بزرگ دنیا تفاوت ندارد؛ اما اگر از یک سطح پایین‌تر مشاهده کنیم، بله ممکن است حتی عجیب نیز باشد. ویدئویی که درادامه می‌آید، برای درک این موضوع می‌تواند کمک‌کننده باشد.

 

مرحله اول: درخواست استخدام

کارکردن در گوگل با ارائه درخواست ازطریق این آدرس آغاز خواهد شد. در این سایت، می‌توانید با منابع مناسبی درباره این موضوع آشنا شوید که افراد جویای کار در گوگل باید چه چیزهایی بیاموزند. همچنین، شرایط استخدام در گوگل و درباره گوگل و درباره شغل‌های موردنیاز آن در این سایت آمده است. علاوه‌بر‌این، فهرستی از شغل‌های قابل‌درخواست نیز در این سایت مشاهده می‌شود. فرصت‌های شغلی که در این سایت مشاهده می‌کنید، حداقل به مدارک و تخصص در آن حیطه نیاز خواهد داشت و این مورد یکی از مدارک موردنیاز برای استخدام گوگل به‌شمار می‌رود.

داوطلبانی که تصمیم می‌گیرند با دانستن شرایط استخدام گوگل در اینجا اپلای کنند، باید روی دکمه Apply در بالای فهرست شغل‌های موردنیاز گوگل کلیک و فرمی را پر و برای گوگل ارسال کنند که درادامه برایشان حاضر می‌شود. البته این فرایند به ارسال روزمه نیز منتهی خواهد شد. بخش نوشتن نامه هم در این فرم مجازی مشاهده می‌شود که پرکردن آن اختیاری است؛ اما توصیه می‌شود آن دسته از افرادی که به‌طور جدی تصمیم به کار در گوگل دارند، آن را هم پر کنند و دلایل خود را از گرفتن شغل مدنطر بیان کنند. درواقع، گوگل سالانه تعداد زیادی درخواست شغل از افراد خبره دریافت می‌کند و شاید این نامه بتواند تمایز خوبی بین درخواست‌دهندگان ایجاد کند. ناگفته نماند درباره رزومه هم باید نکاتی رعایت شود.

شرایط اسخدام گوگل/ شرایط استخدام در گوگل/ تست استخدامی گوگل / google's hiring/ hiring in google

 

نکاتی که باید درباره ارسال رزومه به گوگل رعایت شود

یکی از شرایط استخدام در گوگل و مدارک موردنیاز برای آن، ارسال رزومه‌ای درست‌و‌حسابی است. درادامه نکاتی در‌این‌باره بیان کرده‌ایم:

 • دقت کنید در رزومه خود که مطابق اصول رزومه‌نویسی فراهم شده است، به دانش و مهارت مرتبط باید اشاره کنید؛ یعنی مهارت‌ها و تجربیات شما باید متناسب با شغلی باشد که برای آن درخواست داده‌‎اید؛
 • درباره پروژه‌های پیشین که در آن‌ها عضو بوده یا آن‌ها را مدیریت کرده‌‎اید، بنویسید و نکات برجسته آن را بیان کنید؛
 • اگر نقش رهبری داشتید، حتما اشاره کنید که اندازه تیم و دامنه کار شما چقدر وسیع بوده است؛
 • اگر تازه فارغ‌التحصیل شده‌اید، می‌توانید درباره پروژه‌های دانشگاهی خود اطلاعاتی درج کنید؛
 • سعی کنید همه این‌ها را کوتاه، مانند یک نمونه کار بنویسید. مدارک و توضیحات بیشتر درادامه روند استخدام، یعنی مصاحبه یا بعد از آن، از شما درخواست خواهد شد.

hiring-in-goole/ استخدام در گوگل

 

مرحله دوم: مصاحبه در گوگل

به‌طورمعمول فرایند مصاحبه در گوگل فرایندی چندمرحله‌ای است و یکی از شرایط استخدام در این شرکت نیز، گذراندن همین مراحل و آزمون استخدامی است. درواقع، مرحله اول مصاحبه‌ای تلفنی و مرحله دوم مصاحبه‌ای حضوری خواهد بود. دقت کنید فقط فینالیست‎ها هستند که به مصاحبه حضوری می‎‌رسند. میزان فنی‌بودن مصاحبه به این بستگی دارد که برای چه شغلی درخواست داده‌اید. شاید از شما بخواهند الگوریتمی بنویسید یا مسئله‌ای حل کنید.

در جریان مصاحبه‌های اهالی مانتین‌ویو، مصاحیه‌کنندگان به‌دنبال برتری متقاضیان در زمینه‌های توانایی شناخت و دانش عمومی، رهبری، دانش مرتبط با شغل مدنظر و سازگاری آنان با فرهنگ عمومی کار در شرکت هستند. در بخش قبل هم اشاره کردیم هریک از کارکنان گوگل باید Googleyness باشند و بتوانند با فرهنگ شرکت و سایر اعضا کنار بیایند.

در سال‌های پیشین، آزمون استخدامی گوگل سؤالاتی مانند اینکه «چند تیونر پیانو در جهان وجود دارند» را شامل بود. هدف از طرح این سؤالات را می‎توان بررسی میزان خلاقیت، قدرت حل مسئله و استدلال فرد بیان کرد؛ اما در سال‌های اخیر، سؤالات اندکی عجیب‌تر شده‌اند که متناسب با نوع شغل مدنظر فرد متفاوت خواهند بود.

 

مرحله سوم: بررسی

این بخش از فرایند آزمون استخدامی گوگل ممکن است چند هفته‌ای طول بکشد؛ درنتیجه باید مدتی منتظر اعلام نتیجه بمانید. درواقع، مرحله بررسی شامل دو بخش خواهد بود: ۱. تصمیم بگیرند بهترین گزینه را استخدام کنند؛ ۲. بعد از انتخاب فرد مدنظر مقامی ارشد هم این موضوع را تایید کند و تصمیم نهایی در موردش اتخاذ شود.

شرایط اسخدام گوگل/ شرایط استخدام در گوگل/ تست استخدامی گوگل / google's hiring/ hiring in google

 

مرحله چهارم: تحقیقات گوگل

در این مرحله، گوگل به جمع‌آوری مدارک و تأییدیه تحصیلی و تماس با کارفرمایان قبلی برای بررسی‌های بیشتر می‌پردازد تا مدارک موردنیاز برای استخدام جمع‌آوری شود و اطلاعات درج‌شده در رزومه فرد تأیید شود. هرچند تا پیش‌از‌این هم ممکن است براساس توافقاتی بین گوگل و فرد متقاضی کار، فرد با شرایطی به استخدام گوگل دربیاید.

 


سخن پایانی


با‌توجه‌به مطالبی که بیان کردیم، شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید همه افرادی که در حوزه‌ای از فناوری و کسب‌و‌کار مهارت دارند، می‌توانند شانس خود را برای استخدام در گوگل امتحان و رزومه خود را برایشان ارسال کنند؛ اما باید به این نکته نیز توجه شود که در آزمون استخدامی گوگل، شاید آموخته‌های دانشگاه و دبیرستان به‌دردشان نخورد و این مهارت حل مسئله و میزان پذیرش چالش و پایداری است که می‌تواند نجاتشان دهد. درواقع، درس‌های دانشگاهی فقط اصول پایه‌ای برای کارکردن در گوگل یا هر شرکت دیگر را با خود به‌همراه دارند.

با‌ این تفاسیر، شرایط استخدام در گوگل برای اکثر افراد عجیب به‌نظر می‌رسد؛ اما استخدام در گوگل موضوعی نیست که به این راحتی‌ها بتوان از آن صرف‌نظر کرد. درواقع، بخش هیجان‌انگیز ماجرا اینجا است که محصول تولیدشده را طیف وسیعی از افراد جهان استفاده خواهند کرد.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران1 دیدگاه
Mahdidamvar
.
15 بهمن 1398، 03:09
پاسخ
0
0
یه پدیده همین._.
جدول فروش فیلم ها
 • 32.6 میلیون دلار
  Wonder Woman 1984
  اکران: 16 دسامبر 2020
 • 20.3 میلیون دلار
  The Croods: A New Age
  اکران: 16 دسامبر 2020
 • 17.6 میلیون دلار
  The War with Grandpa
  اکران: 02 سپتامبر 2020
 • 9 میلیون دلار
  Come Play
  اکران: 28 اکتبر 2020
 • 7.8 میلیون دلار
  Monster Hunter
  اکران: 18 دسامبر 2020
 • 7.1 میلیون دلار
  News of the World
  اکران: 25 دسامبر 2020
 • 4 میلیون دلار
  Fatale
  اکران: 18 دسامبر 2020
بازی ها
 • 01 بهمن 1399
  HITMAN 3
  پلی استیشن 4, پلی استیشن 5
 • 09 بهمن 1399
  The Medium
  پلی استیشن 4, ایکس باکس وان, پلی استیشن 5
 • 17 بهمن 1399
  Nioh / Nioh 2 Remastered
  پلی استیشن 4, پلی استیشن 5
 • 24 بهمن 1399
  Super Mario 3D World
  پلی استیشن 4, پلی استیشن 5
 • 28 اسفند 1399
  Prince of Persia Sands of Time Remake
  پلی استیشن 4, ایکس باکس وان, پلی استیشن 5