بهترین نرم افزارهای ارائه مطلب ؛ پاورپوینت را فراموش کنید!

بهترین نرم افزارهای ارائه مطلب ؛ پاورپوینت را فراموش کنید!
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

نرم افزارهای ارائه مطلب امروزه نقش حیاتی در انتقال اطلاعات در کمپانی‌ها و شرکت‌ها دارند. اما کدام یک از آن‌ها می‌توانند بهتر پاسخگوی نیازهای ما باشند؟

نرم افزارهای ارائه مطلب، بخش اصلی و جدایی ناپذیر کسب و کارها، مشاغل مدیریتی و یا توسعه محصول هستند. یک کمپانی، از چندین و چند بخش مختلف تشکیل شده و به اشتراک گذاری ایده‌ها و مفاهیم جدید، نحوه انجام کارها و روال اداری میان این بخش‌ها، نقش بسیار مهمی در موفقیت آن ایفا می‌کنند. مهم‌تر از همه، نحوه ارائه و به اشتراک گذاری است که باید تا جای ممکن ساده و قابل فهم باشد.

نرم افزارهای ارائه مطلب، با وجود اینکه به طور پیش فرض و از ابتدا به متن و تصویر و به‌خصوص کلیپ آرت‌ها، محدود بودند، طی چند سال گذشته توانسته‌اند قابلیت به کارگیری و استفاده از دیگر رسانه‌ها، از جمله ویدیو و صدا را نیز در دسترس کاربران قرار دهند. در نتیجه، هر برنامه‌ای که استفاده از آن ساده و راحت باشد، نمی‌تواند بهترین نرم افزار ارائه مطلب لقب بگیرد و باید فاکتورهای دیگر مانند پشتیبانی از دیگر رسانه‌ها را نیز در نظر داشت تا کاربران بتوانند با استفاده از آن‌ها، مخاطبینشان را بیشتر درگیر کرده، ارائه جذاب و پرانرژی داشته و در نهایت به هدف اصلیشان که انتقال نکات، موضوعات و مفاهیم جدید به مخاطبینشان است برسند.

presentation software / بهترین نرم افزار برای ارائه

در حال حاضر، نرم افزارهای ارائه مطلب فراوانی در اینترنت موجود هستند و انتخاب یک مورد از میان آن‌ها می‌تواند کمی گیج‌کننده باشد؛ به همین دلیل، در این مطلب ما چندین نمونه از بهترین نرم افزارهای ارائه مطلب را برایتان گردآوری کرده‌ایم.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 • بهترین نرم افزارهای ارائه مطلب برای کنفرانس
  • نرم افزار ارائه مطلب حرفه ای پاورپوینت
  • نرم افزار ارائه مطلب حرفه ای کاستوم‌شو (CustomShow)
  • نرم افزار ارائه مطلب حرفه ای حرفه ای کلیرساید (ClearSlide)
  • نرم افزار ارائه مطلب حرفه ای هایکو دک (Haiku Deck)
  • نرم افزار ارائه مطلب حرفه ای حرفه ای اسلاید داگ (SlideDog)
  • نرم افزار ارائه مطلب Prezi بیزینس (Prezi Business)

 


بهترین نرم افزارهای ارائه مطلب برای کنفرانس


در این قسمت با بهترین نرم افزارهای ارائه مطلب آشنا می‌شویم.

 

نرم افزار ارائه مطلب حرفه ای پاورپوینت

برای بسیاری از افراد، پاورپوینت همچنان بهترین نرم افزار ارائه مطلب و بهترین برنامه ارائه کنفرانس در جهان است. شاید به این دلیل که ارائه مطلب با پاورپوینت، کار بسیار آسانی است. در طی چند سال گذشته، شرکت‌های زیادی بودند که سعی کردند با طراحی و ساخت نرم افزارهای ارائه مطلب، به رقابت با پاورپوینت بپردازند و با وجود اینکه بسیاری از آن‌ها کیفیت قابل توجهی هم دارند، اما پاورپوینت به دلیل رابط کاربری آشنا و خودمانی و همچنین در دسترس بودنش، همچنان توانسته جایگاه خود را به عنوان بهترین برنامه ارائه مطلب حفظ کند؛ به طوری که به هیچ عنوان نمی‌توان آن را نادیده گرفت.

PowerPoint / ارائه مطلب با پاورپوینت

مایکروسافت علاوه بر ویندوز، این برنامه را برای آیفون و اندروید نیز عرضه کرده تا دیگر هیچ بهانه‌ای برای استفاده نکردن از پاورپوینت نداشته باشید. پاورپوینت، تمامی امکاناتی که برای ارائه مطلب نیاز داشته باشید را برایتان فراهم می‌کند؛ از اضافه کردن متن و فایل‌های صوتی و تصویری گرفته تا ساختن اسلایدهای مختلف. همچنین، قالب‌ها و الگوهای زیادی نیز برای کاربران در نظر گرفته شده است که به آسانی قابل استفاده هستند. ارائه مطلب با پاورپوینت برای کاربران عادی که تجربه اندکی دارند نیز کار آسان و ساده‌ای است و نیازی به آموزش خاصی هم ندارد.

 

نرم افزار ارائه مطلب حرفه ای کاستوم‌شو (CustomShow)

برندسازی یا برندینگ هر کسب و کاری می‌تواند تاثیر زیادی بر آینده آن داشته باشد. شرکت‌ها و کمپانی‌ها باید از روز اول و از طراحی لوگو گرفته تا انتخاب فونت مناسب، اهمیت زیادی به برندسازی بدهند. کاستوم‌شو از دید بسیاری، بهترین نرم افزار پرزنتیشن برای کسب و کارها است که در وهله اول، به برندسازی اولویت می‌دهد.

بهترین برنامه ارائه کنفرانس

با کمک این برنامه می‌توانید یک ارائه شخصی‌سازی شده از شرکت یا محصولی که نماینده آن هستید، همراه با لوگو و فونت اختصاصی که بالاتر ذکر کردیم داشته باشید. علاوه بر این، برنامه، تمام اسلایدهای شما را در یک صفحه جمع آوری و در کنار یک ابزار تجزیه و تحلیل اطلاعات برایتان به نمایش می‌گذارد تا بتوانید کیفیت ارائه خود را تا جای ممکن بالا ببرید.

بهترین نرم افزار ارائه مطلب

از قابلیت‌های جالب نرم افزار پرزنتیشن کاستوم‌شو این است که می‌توانید ارائه‌هایی که با دیگر نرم افزارها ساختید را در این برنامه بارگذاری کنید و قسمت‌های مختلف آن را به خواست خودتان تغییر دهید. از آنجایی که این پلتفرم یک پلتفرم ابری است، کاربران قادر هستند از طریق کامپیوتر، تبلت و یا گوشی خود به فایل‌هایشان دسترسی داشته باشند.

با توجه به اینکه امروزه تمرکز زیادی بر برندسازی معطوف شده، این نرم افزار می‌تواند کمک زیادی به تیم‌های فروش کرده و نقش مهمی در بازاریابی ایفا کند. بی‌دلیل نیست که کمپانی‌های بزرگی مثل اچ‌بی‌او و سی‌بی‌اس هم از این برنامه استفاده می‌کنند.

 

نرم افزار ارائه مطلب حرفه ای کلیرساید (ClearSlide)

یکی از برجسته‌ترین نرم افزار های ارائه مطلب، کلیرساید است که مانند کاستوم‌شو بیشتر مناسب کمپانی‌ها بوده و با توجه به امکانات گسترده‌اش، از جمله بهترین برنامه های پرزنتیشن برای کسب و کارها به حساب می‌آید. کلیرساید، شرکت‌هایی را هدف قرار داده که از طریق ارائه و به خصوص ابزارهای تجزیه و تحلیل اطلاعات و بازاریابی، قصد دارند محصولات خود را به فروش برسانند. در کلیرساید، شما می‌توانید فایل‌های مختلفی مثل پاورپوینت، کی‌نوت، PDF و اکسل را آپلود کنید. علاوه بر این، از داخل برنامه به دیگر پلتفرم‌ها، مثل گوگل درایو، دراپ باکس و Salesforce نیز دسترسی خواهید داشت.

ClearSlide / بهترین نرم افزار پرزنت

این برنامه به طور کلی، بیش از حد پیچیده بوده و ممکن است ویژگی‌هایی داشته باشد که به درد بعضی از کسب و کارها نخورد. اما با این وجود آنقدر گیج‌کننده نیست که فرضا نتوانید محتوایی که منعکس کننده شرکت شما و اهداف و پیامی که می‌خواهید به مخاطبین خود برسانید را بسازید. البته تمام این ویژگی‌ها بلا استفاده نیستند و برای مثال، ابزارهای کارآمد متفاوتی برای تجزیه و تحلیل اطلاعات و آمار هم در دسترس شما قرار دارد. نقطه قوت اصلی نرم افزار پرزنتیشن کلیرساید، تمرکز آن بر کار فروش و بازاریابی با در نظر گرفتن معیارهای مختلف است.

 

نرم افزار ارائه مطلب حرفه ای هایکو دک (Haiku Deck)

هر نرم افزار پرزنتیشن عادی، به شما اجازه می‌دهد تا حدودی محتوای خود را شخصی سازی کنید. ولی هایکو دک از این نظر با تمامی رقبای خود متفاوت است و بهترین نرم افزار برای ارائه، از نظر تنوع در تم‌ها و امکانات شخصی‌سازی به شمار می‌آید. در این برنامه به تعداد زیادی تم مختلف برای استفاده‌های مختلف در کنار بیش از 40 میلیون تصویر از مجموعه تصاویر وبسایت Creative Commons دسترسی خواهید داشت.

در بحث ساخت محتوا برای ارائه نیز برنامه به شما اجازه می‌دهد این کار را به شکل آنلاین و در وب انجام دهید. به این صورت، ارائه شما در دستگاه‌های مختلف از گوشی گرفته تا کامپیوتر، در دسترس خواهد بود. در تمامی این دستگاه‌ها می‌توانید از فونت‌ها، طرح‌ها و فیلترهای مختلف استفاده کرده و ارائه خود را به بهترین شکل ممکن بسازید.

نکته مهم در قبال این گزینه‌ها این است که هرکدام از آن‌ها، بسته به نوع و استفاده، در دسته‌بندی‌های مختلف قرار گرفته‌‎اند؛ مثلا تم‌های مربوط به تدریس، آشپزی، معاملات ملک و استارت آپ‌ها هرکدام دسته‌بندی مخصوص خود را دارند. البته برای استفاده از این پلتفرم، بهتر است اتصال اینترنت شما کیفیت لازم را داشته باشد؛ چون برای استفاده از بیشتر ویژگی‌های آن باید آنلاین باشید.

 

نرم افزار ارائه مطلب حرفه ای اسلاید داگ (SlideDog)

ساختن یک ارائه خسته کننده، کار خیلی سختی نیست. از طرف دیگر، آخرین چیزی که موقع ارائه مطلب خود می‌خواهید ببینید، چرت زدن مخاطبینتان است. برای پیش‌گیری از این اتفاقات بهتر است تا جای ممکن از بهترین برنامه های پرزنتیشن استفاده کنید. برای مثال، نرم افزار پرزنتیشن اسلاید داگ می‌تواند تا حد زیادی از این موضوع جلوگیری کند. در این نرم افزار، شما می‌توانید تقریبا هر نوع فایل صوتی و تصویری را به ارائه خود اضافه کرده تا محتوایی غنی تولید کنید که چشمان مخاطبین را تا انتها باز نگه دارد.

SlideDog / بهترین برنامه ارائه مطلب

این برنامه که بیشتر می‌توان آن را یک ابزار ارائه مطلب آنلاین برشمرد، به شما اجازه می‌دهد ارائه‌هایی که با پاورپوینت ساختید را با گرافیک‌ها، فایل‌های PDF، صفحات وب، تصاویر و ویدیوهای مختلف ترکیب کنید. تمامی این موارد را می‌توانید در یک پلی‌لیست جداگانه قرار داده و هنگام ارائه به آسانی پخش کنید. علاوه بر این، می‌توانید ارائه و پلی‌لیست‌های خود را از راه دور و بوسیله گوشی، وب و یا یک کامپیوتر جداگانه کنترل کنید.

SlideDog / بهترین نرم افزار پرزنتیشن

مهم‌تر اینکه یک گزینه برای به اشتراک گذاری لحظه‌ای اسلایدها هم در برنامه در نظر گرفته شده است. به این ترتیب، مخاطبین می‌توانند با کلیک بر روی یک لینک، اسلایدهای شما را در دستگاه خودشان مشاهده کنند؛ قابلیتی که در جریان ارائه، برای درگیر کردن هرچه بیشتر مخاطبین، بسیار کاربردی است و به همین دلیل می‌توان اسلاید داگ را بهترین برنامه ارائه کنفرانس به حساب آورد.

 

نرم افزار ارائه مطلب Prezi بیزینس (Prezi Business)

نرم افزار ارائه مطلب Prezi، یکی دیگر از بهترین نرم افزارهای پرزنتیشن و از منحصربه‌فردترین‌ها در این حوزه است. با کمک این برنامه، به جای اینکه با استفاده از اسلایدها و متون مختلف به شکل سنتی ارائه خود را بسازید، می‌توانید این کار را با استفاده از طرح‌های گرافیکی متنوع انجام دهید.

علاوه بر این، می‌توانید ارائه خود را به طور همزمان و با کمک همکاران خود بسازید. این ویژگی، بیشتر از همه برای شرکت‌هایی که تیم‌هایشان در نقاط مختلف جهان مستقر هستند کاربرد دارد. وقتی کار ساخت ارائه تمام شد، می‌توانید آن را به صورت زنده و با کیفیت HD ارائه کنید. افزون بر این، با کمک ابزارهای تجزیه و تحلیلی که در نرم افزار ارائه مطلب Prezi موجود هستند، می‌توانید متوجه شوید که چه کسانی ارائه شما و چه قسمت‌هایی از آن را دیده‌ و یا چقدر زمان برای مشاهده آن صرف کرده‌اند.

Prezi Business / بهترین برنامه های پرزنتیشن

در این مطلب سعی داشتیم نگاه کوتاهی به چند نمونه از بهترین نرم افزارهای ارائه مطلب داشته باشیم. البته همانطور که گفتیم، این نوع برنامه‌ها تعداد زیادی دارند و تنها محدود به موارد بالا نمی‌شوند. برای مثال، گوگل اسلاید و ادوبی اسپارک از دیگر برنامه‌های مطرح برای ارائه هستند.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 280 میلیون دلار
  Free Guy
  اکران: 13 آگوست 2021
 • 273 میلیون دلار
  Shang-Chi
  اکران: 03 سپتامبر 2021
 • 203 میلیون دلار
  Jungle Cruise
  اکران: 30 جولای 2021
 • 94 میلیون دلار
  PAW Patrol: The Movie
  اکران: 20 آگوست 2021
 • 64 میلیون دلار
  Candyman
  اکران: 27 آگوست 2021
 • 45 میلیون دلار
  Dont Breathe 2
  اکران: 13 آگوست 2021
 • 16.5 میلیون دلار
  Malignant
  اکران: 10 سپتامبر 2021
 • 1.63 میلیارد تومان
  خورشید
  اکران: 27 آبان 1400
 • 1.45 میلیارد تومان
  هفته‌ای یک بار آدم باش
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 980 میلیون دلار
  تک خال
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 257.43 میلیون تومان
  پیشی میشی
  اکران: 08 مهر 1400
 • 184 میلیون تومان
  خون شد
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 90 میلیون تومان
  لاله
  اکران: 27 اسفند 1399
 • 84 میلیون تومان
  آقای سانسور
  اکران: 26 شهریور 1400
 • 11.7 میلیون تومان
  دینامیت
  اکران: 10 تیر 1400
plaza-ads