بهترین افزونه های گوگل که باید روی مرورگر کروم نصب کنید

در این مقاله قصد داریم تا بهترین افزونه های گوگل را به شما معرفی کنیم. افزونه‌هایی که بهترین عملکرد مرورگر را در اختیار کاربران قرار می‌دهند.

براساس اعلام سایت‌های مختلف، گوگل کروم پرکاربردترین مرورگر دنیا است. این مرورگر محبوب، واسط کاربری مناسب، عملکرد خوب و همین طور انطباق عالی با دستگاه‌های قابل حمل و موبایل دارد و شاید دلیل پرکاربردترین بودن این مرورگر هم به خاطر همین ویژگی‌ها باشد؛ مخصوصا حالا که گوگل نوعی قابلیت تحت عنوان Forced Dark Mode را اضافه کرده که با آن شکل و شمایل هر وب‌سایتی را می‌توان تغییر داد.

اما افزونه کروم چیست؟ گوگل افزونه‌هایی را به کاربران خود ارائه می‌کند که در بخش فروشگاه وب کروم موجود هستند و قابلیت‌های زیادی را در اختیار کاربران قرار می‌دهند. در این مطلب بهترین افزونه های گوگل را برای شما انتخاب کرده‌ایم تا برایتان معرفی کنیم؛ البته این مسئله را به یاد داشته باشید که استفاده از برخی افزونه‌ها ممکن است سرعت مرورگر شما را پایین بیاورد و در نتیجه، تنها در صورتی که واقعا به آن افزونه نیاز دارید، آن را روی مرورگر خود نصب کنید. برخی از افزونه‌ها نیز نوعی حالت بدافزار دارند که در این راستا کروم محدودیت‌هایی را برای توسعه‌دهندگان افزونه ایجاد کرده که با آن ممکن است این مشکل کمی تا قسمتی کاهش یابد. البته در این مطلب هدف ما آموزش نصب افزونه در مرورگر کروم نیست؛ چراکه افزونه های ضروری کروم به راحتی قابل نصب شدن هستند.

بهترین افزونه های گوگل /Best Google Chrome extensions

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 • بهترین افزونه های گوگل کروم
  • افزونه گوگل کروم Alexa Traffic Rank
  • اکستنشن گوگل کروم Google Translate
  • افزونه گوگل Instant Dictionary
  • اکستنشن گوگل کروم Search by Image in Google
  • افزونه گوگل کروم Google Arts & Culture
  • افزونه گوگل Avast Online Security
  • اکستنشن گوگل کروم Checker Plus for Gmail
  • افزونه گوگل Turn Off the Lights
  • افزونه گوگل کروم Better History
  • اکستنشن گوگل کروم LastPass

 


بهترین افزونه های گوگل کروم


در ادامه برخی از بهترین افزونه های گوگل کروم را به شما معرفی می کنیم که با آن‌ها می‌توانید بهترین عملکرد مرورگر را به دست آورید.

 

افزونه گوگل کروم Alexa Traffic Rank

افزونه کروم چیست

این افزونه یکی از بهترین افزونه های گوگل است و برای مشاهده رتبه یک سایت و همچنین اطلاعات مرتبط با بازدید سایت مورد استفاده قرار می‌گیرد. افزونه گوگل کروم Alexa Traffic Rank به صورت رایگان در دسترس کاربران قرار دارد و افراد می‌توانند اطلاعات مربوط به بازدید یک سایت را در این افزونه مشاهده کنند؛ البته این اطلاعات به صورتی در اختیار شما قرار می‌گیرد که هیچ تداخلی در جستجوی شما پیش نیاید.

با این افزونه دسترسی ساده و سریعی به رتبه یک سایت و تعداد سایت‌هایی که به آن سایت لینک داده‌اند، در اختیار کاربر قرار می‌گیرد. از دیگر اطلاعاتی که از طریق این افزونه در اختیار کاربران قرار می‌گیرد، می‌توان به اطلاعاتی اشاره کرد که به وسیله آن‌ها یک سایت در جستجوی گوگل پیدا می‌شود. این افزونه را در این آدرس می‌توانید پیدا کنید.

 

اکستنشن گوگل کروم Google Translate

اموزش نصب افزونه در مرورگر کروم

احتمالا بسیاری از شما با سایت ترجمه گوگل تحت عنوان گوگل ترنسلیت آشنا هستید. در حالی که سایت گوگل ترنسلیت ابزاری قوی برای ترجمه کردن متن به هر زبان دلخواه است، افزونه آن نیز که از بهترین افزونه های گوگل محسوب می‌شود در مرورگر کروم به شما این امکان را می‌دهد تا با تنها یک گزینه در نوار ابزار، تمامی سایت‌های اینترنتی را به هر زبانی که خواستید ترجمه کنید.

این افزونه به صورت خودکار تشخیص می‌دهد که زبان سایت مورد نظر شما با زبان پیش‌فرض مرورگر تفاوت دارد و به شما پیشنهاد می‌دهد که آیا تمایل دارید تا آن را به صورت خودکار برای شما ترجمه کند یا خیر. کاربران می‌توانند تمامی متون قابل ترجمه در سایت مورد نظر خود را به هر زبانی که دوست دارند ترجمه کنند. این افزونه را در این آدرس می‌توانید پیدا کنید.

 

افزونه گوگل Instant Dictionary

افزونه های ضروری کروم

افزونه Instant Dictionary به عنوان یکی از بهترین افزونه های گوگل، این امکان را برای شما فراهم می‌کند که معنای کلمات و عبارات موجود در مطالب یک سایت را فورا بفهمید. تنها کافی است که روی آن کلمه دوبار کلیک کنید و دیگر نیاز نیست که کلمه‌ای را در صفحه جستجوی خود در یک سربرگ مجزا تایپ کنید. در صورتی که این افزونه نتواند تعریفی برای کلمه و یا عبارت مورد نظر شما پیدا کند، به شما پیشنهاد می‌دهد که به عنوان راه‌حل ثانویه و سریع در گوگل جستجو کنید. این افزونه را در این آدرس می‌توانید پیدا کنید.

 

اکستنشن گوگل کروم Search by Image in Google

اکستنشن گوگل کروم

آیا تا به حال برای شما پیش آمده که تصویری را در اینترنت دیده باشید و کنجکاو شوید اطلاعات بیشتری در مورد آن به دست آورید؟ با افزونه جستجوی تصویری گوگل یا همان Search by Image شما می‌توانید در گوگل برای تصویر موردنظر خود جستجو کنید. با این ابزار، شما قادر خواهید بود تا اطلاعات بیشتری در مورد آثار هنری به دست آورده و یا تصاویر مناظر مختلف را شناسایی و همچنین اطلاعات بیشتری در مورد آن‌ها کسب کنید.

برای استفاده از این افزونه، روی تصویر مورد نظر در اینترنت راست کلیک کرده و گزینه Search Google with this image را انتخاب کنید. همچنین می‌توانید یک آیکون جستجوی قابل کلیک کردن را نیز به مرورگر خود اضافه کنید تا دسترسی راحت‌تری به این افزونه داشته باشید. این افزونه را در این آدرس می‌توانید پیدا کنید.

 

افزونه گوگل کروم Google Arts & Culture

extension گوگل کروم

با استفاده از افزونه Google Arts & Culture کمی چاشنی فرهنگ را وارد زندگی روزمره خود کنید. با استفاده از این افزونه، هر بار که یک سربرگ جدید در کروم باز کنید، یک اثر هنری زیبا را شاهد خواهید بود؛ از شاهکارهای ونگوک و کلود مونه گرفته تا کارهایی از هنرمندان خیابانی و نقاشان هنری عصر حاضر در سراسر دنیا. تصاویر هنری در این افزونه به صورت روزمره بازیابی می‌شوند و همچنین شما می‌توانید در تنظیمات خود، نوع تغییر این تصاویر را تنظیم کنید.

اگر یک تصویر هنری، کنجکاوی شما را برانگیخت، کافی است روی آن کلیک کرده و به وسیله Google Arts & Culture، اطلاعات بیشتری از آن به دست آورید. این افزونه قبلا به صورت Google Art Project شناخته می‌شد. Google Arts & Culture را در این آدرس می‌توانید پیدا کنید.

 

افزونه گوگل Avast Online Security

اکستنشن های گوگل کروم

اگر می‌خواهید بدون ترس و نگرانی در فضای اینترنت بچرخید، افزونه Avast Online Security برای شما طراحی شده است. در این افزونه هر یک از سایت‌هایی که شما بازدید می‌کنید، از فیسبوک گرفته تا حتی وبسایت بانکی که با آن کار می‌کنید، مورد بررسی قرار می‌گیرد تا اطمینان حاصل گردد که اطلاعات شما در معرض خطر قرار نمی‌گیرند. در این افزونه از حملات فیشینگ جلوگیری می‌شود، اطلاعات بازبینی کاربری به نمایش در می‌آید و در صورتی که سایتی غیرقابل اطمینان باشد به کاربران هشدار داده می‌شود. این افزونه را در این آدرس می‌توانید پیدا کنید.

 

اکستنشن گوگل کروم Checker Plus for Gmail

اکستنشن برای گوگل کروم

افزونه Checker Plus یکی از بهترین افزونه های گوگل محسوب می‌شود که در جیمیل، پیام‌های ایمیل شما را مرتب نگاه می‌دارد و همواره آن‌ها را در دسترس شما می‌گذارد. همچنین با کمک این افزونه، جدیدترین پیام‌های دریافتی، تنها یک کلیک با شما فاصله دارند. حتی نیاز نیست که شما صفحه‌ای که در آن قرار دارید را ترک کنید و به صفحه جیمیل خود بروید.

از طریق همین افزونه می‌توانید ایمیل خود را مشاهده کرده، آن را حذف کنید و یا به صورت خوانده شده علامت بزنید و حتی آن را برای دیگران بفرستید و یا مستقیما آن را بایگانی کنید. همچنین می‌توانید از همان جا جیمیل خود را باز کنید تا اطلاعات بیشتری از صفحه خود به دست آورید. این افزونه به گونه‌ای است که حتی وقتی یک پنجره کروم باز نباشد هم می‌تواند اعلانی را در صفحه نمایشگر شما به نمایش درآورد تا از آمدن ایمیل مطلع شوید. همچنین امکان تعریف کردن چندین حساب کاربری جیمیل در افزونه Checker Plus وجود دارد. این افزونه را در این آدرس می‌توانید پیدا کنید.

 

افزونه گوگل Turn Off the Lights

افزونه گوگل

با استفاده از افزونه Turn Off the Lights شما می‌توانید هنگام باز کردن یک صفحه یوتیوب، مابقی صفحه نمایش خود را تاریک کرده و تنها کادر مربوط به پخش ویدئوی یوتیوب را ضبط کنید.

Screencastify نیز نوعی اکستنشن برای گوگل کروم و همچنین ابزاری در مرورگر است که برای ضبط فرآیندهای انجام شده در پنجره و یا سربرگ مرورگر مورد استفاده قرار می‌گیرد و به شما این امکان را می‌دهد تا ویدئوهایی از مرورگر خود تهیه کنید. همچنین با ابزار یادداشت‌نویسی در ویدئو نیز می‌توانید علامت ماوس را حرکت دهید و یا کارهای دیگر موردنظر خود را انجام دهید. هنگامی که فرآیند ضبط ویدئوی شما تمام شد، در حساب کاربری گوگل درایو شما ذخیره می‌شود.

افزونه Turn Off The Lights را در این آدرس و افزونه Screencastify را در این آدرس می‌توانید پیدا کنید.

 

افزونه گوگل کروم Better History

بهترین افزونه های گوگل /Best Google Chrome extensions

Better History از جمله اکستنشن های گوگل کروم به شمار می‌رود و از نوعی قابلیت درونی سربرگ تاریخچه کروم استفاده می‌کند و نوعی خط زمانی مرتب را به ترتیب زمانی در اختیار کاربر قرار می‌دهد و افراد می‌توانند سوابق بازدید یک سایت را در تاریخی مشخص و حتی ساعتی مشخص دربیاورند. کاربران با استفاده از ابزارهای جستجوی اضافه‌ای که در این افزونه وجود دارند، می‌توانند در سوابق بازدید سایت‌های خود به دنبال یک عنوان صفحه، دامین و یا محتوایی خاص در مطالب آن سایت بگردند. این افزونه را در این آدرس می‌توانید پیدا کنید.

 

اکستنشن گوگل کروم LastPass

افزونه کروم چیست

اگر از آن دسته افرادی هستید که همواره رمز عبور خود را برای ورود به یک سایت فراموش می‌کنید و یا اینکه دوست دارید تا رمز عبورهای متفاوتی را برای صفحات کاربری مختلف داشته باشید، اکستنشن گوگل کروم LastPass برای شما طراحی شده است.

این Extension گوگل کروم، نوعی ابزار مدیریت رمز عبور و پرکننده فرم‌های مختلف است که برای کاهش دردسر به خاطر سپردن رمز عبورهای مختلف طراحی شده و به این ترتیب، تجربه کاربری ساده‌تر و ایمن‌تری را در اختیار شما قرار می‌دهد. LastPass همچنین قابلیت وارد کردن و استخراج رمز عبور سایت‌های مختلف را نیز دارد. کاربران همچنین می‌توانند از رمز عبورهای منحصربه‌فرد طراحی شده توسط افزونه نیز استفاده کنند تا رمز عبوری قوی داشته باشند. این افزونه را در این آدرس می‌توانید پیدا کنید.

در این مطلب به معرفی بهترین افزونه های گوگل پرداختیم. امیدواریم که این افزونه ها بتوانند بهترین کمک را به شما کنند و با آن‌ها کارایی مرورگر خود را افزایش دهید. اگر افزونه‌ مفید دیگری را می‌شناسید که در این فهرست جایش خالی‌ست، لطفا در بخش کامنت‌ها آن را به ما و دیگر کاربران پلازامگ معرفی کنید.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha