معرفی بازی Cyberpunk 2077 ؛ تریلر، گیم پلی و تاریخ انتشار

بازی Cyberpunk 2077 جدیدترین ساخته استودیوی سازنده مجموعه The Witcher است که در 2020 عرضه می‌شود. در این مطلب نگاهی به اطلاعات پیرامون این عنوان شامل گیم‌پلی، داستان و تریلر بازی سایبرپانک 2077 خواهیم داشت.

بازی Cyberpunk 2077 یکی از موردانتظارترین عناوین این نسل است که قرار است قبل از عرضه کنسول‌های نسل جدید، منتشر شود. این بازی یک دنیای علمی تخیلی دیستوپیایی را نشان می‌دهد که تکنولوژی انسان‌ها را تحت تاثیر شدید قرار داده است. اکثر طرفداران به سازنده این بازی یعنی سی‌دی پراجکت رد که سه‌گانه ویچر را در کارنامه دارد، ایمان دارند و مطمئن هستند که دوباره ساعت‌ها در دنیای ساخته این استودیو غرق خواهند شد. تاکنون نمایش‌ها و اطلاعات زیادی از این بازی منتشر شده است و انتظار داریم که این اطلاعات رفته رفته با نزدیک شدن به زمان عرضه بازی، افزایش پیدا کند. در این مطلب می‌خواهیم نگاهی به تاریخ انتشار، تریلر، داستان و گیم پلی بازی سایبرپانک 2077 داشته باشیم.

بررسی بازی cyberpunk 2077

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 


معرفی و داستان بازی Cyberpunk 2077


بازی Cyberpunk 2077 یک عنوان علمی تخیلی اکشن نقش‌آفرینی است که در سال 2012 برای اولین بار معرفی شد. این اولین بازی AAA کمپانی سی‌دی پراجکت رد بعد از عرضه موفق The Witcher 3 در سال 2015 است. برای ساخت این بازی که دنیای کاملا متفاوتی نسبت به بازی‌های ویچر دارد، سی‌دی پراجکت از بازی رومیزی Cyberpunk که توسط مایک پانداسمیت (Mike Pondsmith) ساخته شده، الهام گرفته است. داستان سایبرپانک اصلی در آینده‌ای نزدیک در کالیفرنیای شمالی رخ می‌دهد که کمپانی‌ها، کاپیتالیسم و تکنولوژی به تمام جوانب زندگی مردم نفوذ کرده‌اند. با اینکه بازی Cyberpunk 2077 قرار نیست یک اقتباس مستقیم باشد، ولی بسیاری از مفاهیم، الگوهای اصلی و داستان‌های آن در بازی استفاده شده است.

بررسی بازی cyberpunk 2077

داستان بازی Cyberpunk 2077 درباره زندگی روزانه در شهر بزرگ و فاسد نایت سیتی (Night City) در ایالت آزاد کالیفرنیا است. با گذشت زمان، شخصیت شما که «وی» (V) نام دارد، می‌تواند کارهای مختلف و ماموریت‌های بزرگی انجام دهد تا اعتبار و پول به دست آورده و سلاح‌ها و بروزرسانی‌های سایرنتیک جدیدی کسب کند. این بروزرسانی‌ها به شخصیت شما دسترسی به قابلیت‌های جدیدی مانند شمشیرهایی که از بازوی‌تان خارج می‌شوند، می‌دهد. رفته رفته که V حضورش را در شهر با انجام این ماموریت‌ها نشان می‌دهد، توجه افراد دیگری که می‌خواهند از توانایی‌ها شما برای اهداف خود استفاده کنند را جلب می‌کند.

 

نقش کیانو ریوز در بازی Cyberpunk 2077

در انتهای تریلر E3 2019 بازی سایبرپانک 2077 شاهد شخصیتی به نام جانی سیلورهند (Johnny Silverhand) بودیم که نقش او را کیانو ریوز بازی می‌کند. در دنیای سایرپانک، جانی سیلورهند یک آهنگ‌ساز راک افسانه‌ای به نام راکربوی (Rockerboy) بود که الهام‌بخش قیام‌هایی علیه شرکت‌های بزرگ در اوایل قرن 21 بود. حال او در سال 2077 دوباره ظاهر می‌شود اما این‌بار به صورت یک هوش مصنوعی که تنها شخصیت اصلی بازی یعنی V می‌تواند او را ببیند؛ چیزی مشابه آنچه که در فیلم Fight Club یا سریال Mr. Robot دیده‌ایم.

کیانو ریوز در بازی cyberpunk 2077

سیلورهند در طول بازی به توصیف و تحلیل اتفاقات و شرایط مختلفی خواهد پرداخت که شخصیت اصلی با آن‌ها روبه‌رو می‌شود. در ابتدا قرار بود که جانی سیلورهند حضور کمی در بازی داشته باشد، اما گویا کیانو ریوز از این شخصیت خوشش آمده و درخواست کرده که نقش او در بازی بیشتر شود.

 


تاریخ انتشار بازی Cyberpunk 2077


تاریخ انتشار بازی Cyberpunk 2077 ابتدا 16 آوریل 2020 (28 فروردین 1399) بود و قرار بود برای پلتفرم‌های رایانه‌های شخصی، پلی استیشن 4، ایکس باکس وان و گوگل استادیا عرضه شود. با وجود این، تاریخ انتشار آن تاخیر خورده و قرار است 17 سپتامبر 2020 (27 شهریور 1399) عرضه شود. دلیل این‌کار، انجام بهینه‌سازی‌های بیشتر روی آن عنوان شده است.

تاریخ انتشار بازی cyberpunk 2077

طراح ارشد مراحل بازی سایبرپانک 2077 اعلام کرده است که در حال حاضر، تمرکز تیم روی پلتفرم‌های نسل بعدی پلی‌استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس نیست ولی گفت که زمانی که وقتش فرا برسد، از این پلتفرم‌ها پشتیبانی خواهند کرد. سی‌دی پراجکت رد اعلام کرده است که موتور این بازی، یعنی رد انجین 4 (REDengine 4) طوری طراحی شده که با سخت‌افزارهای جدید هم سازگار باشد. هنوز مشخص نیست که آیا یکی از دلایل تاخیر بازی، کنسول‌های نسل بعدی است یا خیر.

 


تریلر بازی Cyberpunk 2077


تاکنون تریلرهای زیادی از بازی سایبرپانک 2077 منتشر شده است. بعد از تیزر اولیه بازی، در مراسم E3 2018 شاهد اولین تریلر بازی Cyberpunk 2077 بودیم که دنیای اصلی بازی را نشان می‌دهد. این تریلر را می‌توانید در زیر تماشا کنید.

در مراسم گیمزکام 2018 هم سی‌دی‌ پراجکت رد یک گیم پلی طولانی که بر اساس دموی E3 مخصوص خبرنگاران بود، منتشر کرد. در این تریلر Cyberpunk 2077 نحوه ساختن شخصیت بازی و پس‌زمینه داستانی او و نحوه انجام ارتقاهای سایبرنتیکی را در بازی می‌بینم. همچنین برخی از شخصیت‌های دنیای تاریک و پر‌از جرم و جنایت سایبرپانک را دیده و نماهایی از شهر را به صورت پیاده و در ماشین مشاهده می‌کنیم. البته برخی از ویژگی‌های گیم‌پلی این تریلر هنوز نهایی نشده‌اند. تریلر طولانی گیم پلی بازی سایبرپانک 2077 را می‌توانید در زیر تماشا کنید.

تریلر بازی Cyberpunk 2077 در E3 2019 هم جذابیت‌های زیادی داشت و به جای گیم‌پلی، به بخش داستانی بازی پرداخت. در این تریلر، شخصیت‌های جدیدی هم مشاهده کردیم که مهم‌ترین آن‌ها، جانی سیلورهند است که که کیانو ریوز نقش او را بازی می‌کند. بعد از پخش تریلر در کنفرانس مایکروسافت، خود کیانو ریوز هم به صحنه آمد که باعث هیجان و تشویق فوق‌العاده تماشاگران شد. شما می‌توانید این تریلر بازی Cyberpunk 2077 را در زیر تماشا کنید.

 


گیم پلی بازی سایبرپانک 2077


سایبرپانک یک بازی اول شخص نقش‌آفرینی است که به صورت جهان‌باز دنبال می‌شود. گیم پلی بازی Cyberpunk 2077 دارای جزئیات زیادی حتی برای یک بازی نقش‌آفرینی است که در این بخش می‌خواهیم به بخشی از این جزئیات گیم‌پلی بپردازیم.

گیم پلی بازی cyberpunk 2077

 

شهر نایت سیتی

اتفاقات دنیای سایبرپانک در شهر نایت سیتی رخ می‌دهد. نایت سیتی یک شهر پرجمعیت است که تکنولوژی بر زندگی شهروندان آن تاثیر بسیار زیادی گذاشته است. از همان ابتدای بازی خواهید توانست قسمت زیادی از نایت سیتی را بگردید؛ البته برخی از قسمت‌ها قابل دسترس نیستند و بعد از طی کردن بخش داستانی مربوطه باز می‌شوند. گشت‌وگذار در نایت سیتی را می‌توانید به صورت پیاده، با موتورسیکلت، ماشین یا سیستم قطار شهری انجام دهید که جا‌به‌جایی بین قسمت‌های مختلف شهر را بسیار آسان می‌کنند. برخی از قسمت‌های مختلف شهر نیازمند سطح (Level) بالاتری هستند و باید قبل از مراجعه به آن‌ها، مطمئن باشید که سطح و تجهیزات لازم را دارید؛ بنابراین چیزی به نام تطبیق سطح دشمنان بر اساس لول شما در بازی Cyberpunk 2077 وجود ندارد.

تریلر بازی cyberpunk 2077

نایت سیتی باتوجه به مواردی که تاکنون نشان داده شده است، شهر بسیار زیبایی بوده و قرار است ماجراجویی‌های فوق‌العاده‌ای در آن داشته باشیم. خوشبختانه بازی حالت فوتو ماد (Photo Mode) هم برای عکس‌برداری از این صحنه‌های زیبا خواهد داشت. بخش‌های مختلف نایت سیتی به صورت زیر هستند:

 • سیتی سنتر (City Center): اینجا قلب نایت‌سیتی است که خانه شرکت‌های بزرگ، چراغ‌های نئون و سایر موارد لوکس است.
 • واتسون (Watson): ترکیبی منحصربه‌فرد از فرهنگ‌های آسیایی که اکنون پر از مهاجران است و در کوچه‌های تنگ آن، بازارهای مختلفی وجود دارد.
 • وست‌بروک (Westbrook): قسمت گردشگری شهر که محل تفریح افراد ثروتمند است.
 • هی‌وود (Heywood): زندگی در این قسمت از شهر که بیشتر افراد آمریکایی لاتین در آن ساکن هستند، به این معنی است که منزلت اجتماعی شما افزایش یافته است. هی‌وود یک شهرک مسکونی است که دارای مشکلاتی به خاطر گروه‌های گانگستری است.
 • پاسیفیکا (Pacifica): اینجا خطرناک‌ترین قسمت نایت سیتی است. فقر زیادی در پاسیفیکا وجود دارد و گروه‌های گانگستری مختلف، آنجا را فراگرفته‌اند.
 • سانتو دومینگو (Santo Domingo): قلب صنعتی نایت سیتی که شامل نیروگاه‌ها و کارخانه‌های مختلف می‌شود.

گیم پلی بازی cyberpunk 2077

شخصیت‌های غیرقابل بازی (NPC) دارای کارهای روتین خود در شهر هستند و ممکن است شاهد اتفاقات تصادفی مختلفی از سوی آن‌ها باشید. هنگام گشت‌وگذار در شهر و انجام ماموریت‌ها، یکی از دوستان V هم ممکن است کنار او باشد و کمک کند.

 

کلاس‌ها و سلاح‌های بازی

کلاس‌های بازی Cyberpunk 2077 قرار نیست ثابت باشند و شاهد انعطاف‌پذیری زیادی در این زمینه خواهیم بود. شما می‌توانید بازی را بدون کشتن دشمنان و به صورت مخفی کاری و بیهوش کردن آن‌ها هم انجام دهید. برای این کار باید روی توانایی‌هایی تمرکز کنید که تاکیدشان روی مخفی‌کاری و هک کردن هستند تا بتوانید از میان دشمنان و دوربین‌های مختلف، به راحتی عبور کنید. اگر می‌خواهید شخصیتی هجومی داشته باشید، می‌توانید امتیازات خود را برای توانایی‌های مربوط به زره و اسلحه‌ها صرف کنید. علاوه بر ارتقاهای سایبرنتیکی، شما به سلاح‌های بسیار خطرناکی هم دسترسی خواهید داشت که شامل یک تیربار هدف‌یاب یا یک چکش بزرگ الکتریکی می‌شوند.

گیم پلی بازی سایبرپانک 2077

سلاح‌ها و توانایی‌های جدیدی که به دست می‌آورید، تاثیر به‌سزایی روی سبک بازی شما خواهند داشت. برای مثال، شمشیرهای مانتیس (Mantis Blades) نه تنها سلاح‌های نبرد نزدیک قدتمندی هستند، بلکه می‌توان از آن‌ها برای مخفی‌کاری هم استفاده کرد. اگر می‌خواهید کارهای مبارزه را افراد دیگری انجام دهند، می‌توانید توانایی Demon Software را کسب کنید که به V اجازه می‌دهد تا دشمنان را هک کرده و به جان هم بیندازد. سلاح‌های اصلی که دارید به سه دسته تقسیم می‌شوند که شامل قدرت، فناوری و هوشمند می‌شوند. دسته قدرت شامل سلاح‌های معمولی مثل شاتگان یا کلت است. انواع فناوری دارای ویژگی‌های ارتقادهنده‌ای مانند نفوذ گلوله هستند و در نهایت، انواع هوشمند روی ویژگی‌های منحصربه‌فرد قدرتمند مانند گلوله‌های هدف‌یاب تمرکز دارند.

 

دوربین اول شخص بازی سایبرپانک 2077

بازی سایبرپانک 2077 قرار است یک عنوان نقش‌آفرینی اول شخص باشد. این مورد وقتی برای اولین بار مشخص شد، باعث ناراحتی برخی از طرفداران شد که به دوربین سوم شخص مجموعه ویچر عادت داشتند. با توجه به مواردی که تاکنون نشان داده شده است، تقریبا تمام اتفاقات بازی به صورت اول شخص خواهند بود. این موارد شامل گفتگوها، مبارزه و گشت‌وگذار در محیط خواهند بود. تنها در قسمت‌های ماشین‌سواری است که می‌توان دوربین سوم شخص بازی را دید. استودیوی سازنده و همچنین مایک پانداسمیت که خالق بازی رومیزی اصلی Cyberpunk است، دلیل اول شخص بودن دوربین بازی را غرق شدن بازیکن در دنیای بازی و همچنین جلوگیری از بی‌نظمی HUD اعلام کرده‌اند.

بررسی بازی cyberpunk 2077

 

آیا در Cyberpunk 2077 بخش چندنفره وجود خواهد داشت

بازی Cyberpunk 2077 قرار است هنگام عرضه، یک بازی صرفا تک‌نفره باشد؛ اما سی‌دی پراجکت قرار است بعدا بخش مولتی‌پلیر بازی را به صورت جداگانه و رایگان برای دارندگان بازی عرضه کند. سازندگان در ابتدا در مورد قرار دادن بخش چند نفره در آن شک داشتند ولی بالاخره این مورد را در مراسم گیمزکام 2019 تایید کردند. متاسفانه هنوز مشخص نیست که این بخش از بازی دارای چه ویژگی‌هایی خواهد بود.

بازی سایبرپانک ۲۰۷۷

در سال 2018، سی‌دی پراجکت رد استودیوی کانادایی Digital Scapes را برای کار روی بازی Cyberpunk 2077 استخدام کرد. این همان استودیویی است که با استودیو لهستانی تک‌لند (Techland) روی حالت چند نفره Be the zombie بازی Dying Light همکاری کرده بود. هنوز مشخص نیست که Digital Scapes روی چه بخشی از بازی سایبرپانک 2077 کار می‌کند.

 


مشخصات و سیستم مورد نیاز بازی Cyberpunk 2077


هنوز سیستم مورد نیاز بازی Cyberpunk 2077 مشخص نشده است ولی مشخصات سیستمی که دموی E3 را اجرا می‌کرد اعلام شده است. این دمو از نظر گرافیکی بسیار خوب بود و در یک کامپیوتر رده‌بالا اجرا می‌شد که سیستم زیر را داشت:

 • پردازنده: Intel Core i7 8700K با سرعت 3.70GHz
 • مادربرد: ایسوس راگ استریکس Z370-I Gaming
 • رم: 32 گیگابایت G.Skill Ripjaws V DDR4 با سرعت 3000MHz
 • گرافیک: انویدیا جیفورس GTX 1080Ti
 • ذخیره‌سازی: هارد SSD 512 گیگابایت سامسونگ 960 Pro
 • پاور: کورسیر SF600W

قطعا حداقل سیستم مورد نیاز و پیشنهادی بازی کمتر از مقادیر بالا خواهند بود.

سیستم مورد نیاز بازی cyberpunk 2077

بازی سایبرپانک 2077 هم‌اکنون از ابتدا تا انتها قابل بازی کردن است، اما هنوز نیاز به کار دارد و به این معنی نیست که آماده عرضه است. در این مطلب سعی کردیم مروری بر اطلاعات این بازی شامل، داستان، گیم‌پلی، تاریخ عرضه و تریلر بازی Cyberpunk 2077 داشته باشیم. آیا شما هم عطش تجربه این عنوان را در انتهای تابستان 1399 دارید؟ به نظرتان با یکی از بهترین بازی‌های این نسل کنسول‌ها مواجه خواهیم بود؟ نظرات خود را می‌توانید در پایین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

 


بازی Cyberpunk 2077 تم های اکشن و فلسفی را با هم خواهد داشت


نویسنده بازی Cyberpunk 2077 در مصاحبه‌ای راجع به تم و فضای کلی دنیای این بازی صحبت کرد. او گفت که بازی سایبرپانک Cyberpunk 2077 نه تنها از داستانی عمیق با زمینه فلسفی بهره‌مند است، بلکه المان‌های اکشن قوی نیز در این بازی جای داده شده‌اند.

ژانر علمی تخیلی در بازی‌ها، تاریخچه طولانی در کند و کاو زمینه‌های فلسفی و روانشناختی ذات انسان‌ و جامعه شناسی دارد. اما جدای از این موضوع، این ژانر تاریخچه طولانی در خفن بودن و اکشن بودن نیز دارد، دنیایی که هرکسی می‌تواند به آن وارد شود و لذت ببرد.

هردوی این ویژگی‌ها در دنیای علمی تخیلی بازی Cyberpunk 2077 نیز حضور دارند، عنوانی که در سال 2077 جریان دارد و از یک بازی رومیزی با نام Cyberpunk 2020 الهام گرفته شده است. با این حال این سوال پیش می‌آید که این بازی جدید کمپانی سی‌دی پراجکت رد (CD Projekt RED)، برکدام یک از زمینه‌های فلسفی و اکشن بیشتر متمرکز خواهد بود؟ آیا این بازی نیز برروی فلسفه‌های بزرگتر و تفاوت روز به روز کمتر ربات‌ها و انسان‌ها، مانند اکثر محصولات ژانر سایبرپانک، متمرکز خواهد بود؟ یا اینکه این بازی بیشتر از مسیر اکشن به دنیای Cyberpunk وارد خواهد شد؟

Cyberpunk 2077

کمپانی سی‌دی پراجکت رد، پیشتر راجع به مسائل این چنینی صحبتی کرده بود. این کمپانی یک بار گفت که بازی Cyberpunk 2077 با مسائل سیاسی نیز آمیخته خواهد شد و ترسی از این موضوع نخواهد داشت و بعدا نیز این بیانیه خود را با صحبتی دیگر تصریح کرد. حال نویسنده این بازی، «استنیسلا شِوِشیتسکی» (Stanislaw Swiecicki) در مصاحبه‌ای با مجله PC Gamer بیان کرد که این بازی در زمینه‌های فلسفی، سیاسی و اکشن به یک اندازه کند و کاو خواهد کرد. او گفت:

برخی از محصولات ژانر سایبرپانک، بیشتر عامه پسند و اکشن محور هستند، محصولاتی مانند سری فیلم‌های Terminator و سریال تلویزیونی RoboCop از این دسته هستند. اما دسته‌ای دیگر از محصولات نیز در این ژانر علمی تخیلی وجود دارند که بیشتر از دیدگاه فلسفی به دنیای سایبرپانک وارد می‌شوند. محصولاتی مانند سری فیلم‌های Blade Runner و یا Ghost in the Shell نیز جزو این دسته محسوب می‌شوند. ماموریت ما در ساخت بازی Cyberpunk 2077 این است که المان‌های قوی از هردو زمینه اکشن و فلسفی را چاشنی کار کنیم. صد البته که شما در این بازی هیجان استفاده از ایمپلنت‌های سایبرنتیک و سلاح‌هایی با تکنولوژی بالا در مبارزات را تجربه خواهید کرد، اما داستان این بازی نیز سطحی نیست. در این بازی ما می‌خواهیم در مورد هویت و شخصیت انسانی افراد در دنیایی که مردم اینقدر با تکنولوژی آمیخته شده‌اند، سوالاتی را در ذهن بازیکنان به وجود آوریم.

روایت داستان، به شدت برای استودیوی ما مهم است. ما می‌خواهیم راوی داستان‌هایی باشیم که احساسات بازیکنان را تحت‌تاثیر قرار دهند و ما همچنین می‌خواهیم سوالات مهمی را در ذهن مخاطب خود مطرح کنیم. پس داستان‌ بسیار عمیق و عظیمی در این بازی حضور خواهد داشت. روایت داستان بخش مهمی از ژانر سایبرپانک است.

خوب است که چنین چیزی را می‌شنویم، همانطور که پیشتر اشاره کردیم، داستان‌ در ژانر سایبرپانک از همان ابتدا بعنوان وسیله‌ای برای مثال زدن و به تصویر کشیدن فلسفه‌هایی عمیق از زندگی انسانی استفاده می‌شد، و ما خوشحالیم که می‌بینیم سی‌دی پراجکت رد نیز مسیری مشابه با این ژانر را در پیش گرفته است. بازی Cyberpunk 2077 به احتمال زیاد برای نسل کنونی کنسول‌ها یعنی کنسول‌های ایکس باکس وان و پلی استیشن 4 و همچنین رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد. برای اخبار بیشتر از این بازی با پلازامگ همراه بمانید، شما همچنین می‌توانید در بخش نظرات، دیدگاه‌تان را با ما به اشتراک بگذارید.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha
علیرضا 04 بهمن 1398، 18:28

بازی Cyberpunk بنظر جالب میاد برام

حسین 05 بهمن 1398، 01:18

معرفی بازی سایبر پانک رو خیلی جامع نوشتین مرسی