سریال ماندالوریان ؛ داستان، بازیگران و نمرات منتقدین

سریال ماندالوریان اسپین‌ آف جدیدی از مجموعه فیلم‌های جنگ ستارگان است که از دیزنی پلاس پخش شده است. در این مقاله نگاهی به داستان، بازیگران و نظرات منتقدین سریال Mandalorian داریم.

سریال ماندالوریان اثری علمی تخیلی است که از اسپین آف‌های فیلم‌های جنگ ستارگان به حساب می‌آید. درواقع داستان این سریال در دنیای جنگ ستارگان رخ می‌دهد و سازنده و نویسنده اصلی آن جان فاورو است. از فیلم‌های فاورو می‌توان به سری Iron Man ،The Jungle Book و The Lion King اشاره کرد. این سریال مخصوص شبکه Disney+ است و فصل اول آن 8 قسمت دارد که در اواخر سال 2019 پخش فصل اول آن تمام شد. سریال Mandalorian با استقبال خوبی مواجه شد و قرار است فصل دوم آن هم در مهر 1399 پخش شود. در این مقاله نگاهی به داستان، بازیگران و تریلر سریال Mandalorian به همراه نظرات و نمرات منتقدین به آن خواهیم داشت. با ما همراه باشید.

سریال Mandalorian

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 


داستان سریال ماندالوریان


ماندالوریان‌ها طایفه‌ای جنگجو از سیاره ماندالور هستند که در سریال انیمیشنی Star Wars: The Clone Wars معرفی شدند. بوبا فت (Boba Fett) شکارچی جایزه‌بگیری‌ست که برای اولین بار در سه‌گانه اصلی فیلم‌های جنگ ستارگان حضور پیدا کرد. این شکارچی خودش یک ماندالور نیست اما همانند پدرش جنگو فت (Jango Fett) زره آن‌ها را برای ارعاب دیگران می‌پوشد.

داستان این سریال روی جنگجویی تنها تمرکز دارد که در مناطق دورافتاده کهکشان، خارج از منطقه نیو ریپابلیک کار می‌کند. داستان این سریال 3 سال بعد از بازگشت جدای، بعد از سقوط امپراتوری و قبل از پدیدار شدن محفل یکم می‌گذرد.

داستان سریال Mandalorian

در تریلر سریال ماندالوریان می‌بینیم که این شخصیت تفنگ‌دار که پدرو پاسکال (Pedro Pascal) آن را بازی می‌کند، با گروه‌های مختلفی مشغول جنگ است. گروه‌هایی مانند استورم‌تروپرز (Stormtroopers) و دث ‌تروپرز (Death Troopers) که ظاهرا بعد از سقوط امپراتوری هنوز با تمام قوا سرپا هستند. حداقل یکی از این گروه‌های استورم‌تروپر توسط یکی از وفادارن امپراتوری رهبری می‌شود. این نقش را جانکارلو اسپوزیتو (Giancarlo Esposito) بازی می‌کند.

همچنین در تریلر می‌بینیم که ماندالوریان در میخانه‌ای از یکی از هم‌پیمان‌هایش (با بازی کارل ودرز / Carl Weathers) ماموریتی می‌گیرد. درنهایت هم با یک انسان ماشینی به نام IG-11 (با صدای تایکا وایتیتی Taika Waititi) همراه می‌شود.

در تریلر سریال ماندالوریان نه چهره شخصیت اصلی را می‌بینیم نه اسمش را می‌شنویم. به نظر می‌رسد که یونیفورم او برای نشان دادن شخصیت‌اش ضروری است. او از ماسکی استفاده می‌کند تا اعمال پیچیده اخلاقی‌اش را پنهان کند. به هر حال مشخص نیست که این ماندالوریان شخصیت مثبت یا منفی‌ای دارد. اما حداقل مشخص است که یکی از شخصیت‌ها که جینا کارانو (Gina Carano) بازی‌اش می‌کند، قبلا برای ائتلاف شورشی می‌جنگیده است.

داستان سریال Mandalorian

این سریال قرار است به مجموعه اصلی فیلم‌های ‌Star Wars وفادار باشد. مانند شخصیت هان سولو (Han Solo) در انتهای فیلم Empire Strikes Back، در تریلر این سریال هم صحنه‌ای از یک موجود فضایی یخ زده می‌بینیم.

 


تریلر سریال Mandalorian


شما می‌توانید تریلر سریال ماندالوریان را در بالا تماشا کنید. در این ویدیوی مرموز شاهد صحنه‌های بسیار جذابی هستیم.

 


ارتباط سریال ماندالوریان و فیلم جنگ ستارگان


داستان سریال ماندالوریان در جهان مشابهی مانند جهان مجموعه فیلم‌های جنگ ستارگان اتفاق می‌افتد. البته نباید انتظار داشته باشید که شخصیت‌های محبوب‌تان از فیلم‌های جنگ ستارگان در این سریال هم حضور داشته باشند.

تاکنون همه دنباله‌ها و اسپین‌آف‌هایی که دیزنی از مجموعه فیلم‌های Star Wars ساخته، حول محور همان سه‌گانه اصلی این فیلم‌ها بوده است. در فیلم Star Wars: Rogue One توضیح داده شد که چطور شورشی‌ها می‌خواهند اولین ستاره مرگ را نابود کنند. در فیلم Solo هم داستان هان سولو یکی از شخصیت‌های اصلی فیلم‌های جنگ ستارگان روایت شد.

سریال Mandalorian و Star Wars

البته گفته شده که فیلم‌ها و سریال‌های آینده جنگ ستارگان از داستان سرنوشت خانواده اسکای واکر فراتر خواهند رفت و به گوشه‌های دیگر این جهان خواهند پرداخت. سریال Mandalorian به نظر می‌آید که اولین برنامه در این سبک باشد. سازنده این سریال گفته است که تازه‌واردانی در این سریال حضور خواهند داشت چرا که داستان اصلی آن در قسمت دیگری از جهان جنگ ستارگان رخ می‌دهد. همچنین او قول داده است که این سریال هم‌ردیف فیلم‌های قبلی و سرشار از ارجاع‌هایی به آن‌ها است.

 


بازیگران سریال جدید جنگ ستارگان


در سریال ماندالوریان پدرو پاسکال، بازیگر نقش اوبرین مارتل در سریال Game of Thrones، نقش ماندالوریان را بازی خواهد کرد.

بازیگران سریال Mandalorian

کارل ودرز (بازیگر فیلم Rocky) هم در این سریال حضور خواهد داشت. شخصیتی که ودرز آن را ایفا می‌کند، پاسکال را استخدام می‌کند تا شی باارزشی را برای او پیدا کند.

از دیگر بازیگران سریال ماندالوریان می‌توان به جینا کارانو (بازیگر فیلم Fast & Furious 6)، اسپوزیتو (بازیگر سریال Breaking Bad)، تایکا وایتیتی، نیک نولته (بازیگر فیلم 48 Hrs.)، امیلی اسولو (بازیگر سریال The Mentalist) و کارگردان نامدار ورنر هرزوگ (Werner Herzog) اشاره کرد.

 


نمرات منتقدین سریال ماندالوریان 2019


پخش سریال ماندالوریان در تاریخ 12 نوامبر 2019 مصادف با 21 آبان 1398 از شبکه Disney+ شروع شد و فصل اول آن در 8 قسمت تا آخر سال 2019 پخش شد. این سریال مورد ستایش منتقدین قرار گرفت و توانست امتیازات خوبی را از آن‌ها و بینندگان دریافت کند. فصل اول این سریال در سایت راتن تومیتوز دارای امتیاز 95% بر اساس 15 نقد است. در سایت متاکریتیک هم سریال Mandalorian دارای امتیاز 69 از 28 نقد است که 22 نقد آن سبز و 6 نقد آن نارنجی است. در ادامه نگاهی به برخی از نقدها و نمرات منتقدین به این سریال خواهیم داشت.

سریال ماندالوریان

 

تیم سورت / تی‌وی گاید: امتیاز 90

اولین قسمت سریال ماندالوریان یک اثر نوستالژیک هیجان‌انگیز و سرگرم‌کننده بوده که به ریشه‌های خود احترام می‌گذارد؛ البته نمی‌توانیم این حرف را برای سایر آثار مربوط به جنگ ستارگان این روزها بگوییم. با وجود این‌ها، این تم وسترن این سریال است که آن را عالی کرده است.

 

جودی برمن / تایم: نمره 80

سریال Mandelorian طراحی صحنه فوق‌العاده، دنیای زیبا، یک جانور کوچک و نقش‌آفرینی بسیار خوبی از فیلم‌سازی سال‌های دور، ورنر هرزاگ (Werner Herzog) در یک نقش منفی کوتاه اما به‌یادماندنی را ارائه می‌دهد. با اینکه سه قسمت اول سریال ریتم کندی دارند، اما ترکیب روایت داستان آهسته و نبردهای فراوان، حسی کمیک بوکی به آن داده است.

 

آلن سپینوال / رولینگ استون: نمره 70

«سرگرم‌کننده» احتمالا بهترین کلمه‌ای است که می‌توانم به پخش فشرده اولیه سریال The Mandelorian اطلاق کنم. فاورو و فیلونی کار بسیار موفقی را در معرفی این گوشه از فرنچایز به ما انجام می‌دهند و وضعیت‌های دشواری را نشان می‌دهند که شخصیت اصلی که توسط پدرو پاسکال بازی می‌شود، در آن‌ها قرار می‌گیرد. در این مرحله اولیه، این سریال بهترین بخش‌های استار وارز به همراه محبوب‌ترین کلیشه‌های فیلم‌های وسترن است.

سریال The Mandalorian

 

کلی لاولر / USA Today: امتیاز 63

این سریال پیرامون شخصیتی مبهم ایجاد شده (او هیچ‌وقت کلاه‌خود خود را درنمی‌آورد و حتی صدای او هم تغییر یافته است) که باعث می‌شود در قسمت اول آن هیچ رابطه احساسی با او برقرار نکنیم. یک پیچش داستانی کوچک در انتهای آن پایه‌های داستانی را بنا می‌کند که می‌تواند ایده‌های بزرگ‌تری را از مجموعه فیلم‌ها شامل شود.

 

سونیا ساراییا / ونیتی فیر: امتیاز 60

اگر تماشای شلیک کردن چندین سرباز رزه‌پوش فضایی به هم با سلاح‌هایشان را دوست دارید، چیزی برای شکایت درباره این سریال پیدا نخواهید کرد؛ اما بدون تاریخچه، انگیزه، یا حالت چهره، این سریال کمی تهی به نظر می‌رسد و آن عنصر انسانی دنیای استار وارز را ندارد.

 

امیلی تاد واندرورف / واکس: امتیاز 50

سریال ماندالوریان یک سرگرمی خوب است؛ اما در عین حال، یک سرگرمی اساسا خالی بوده و پیشگام خوبی برای بسیاری از برنامه‌های اورجینال دیزنی پلاس که در آینده عرضه می‌شوند، نیست.

سریال ماندالوریان

مجموعه‌ فیلم‌های جنگ ستارگان از محبوب‌ترین فیلم‌ها در ژانر علمی-تخیلی هستند. اسپین آف جدید این مجموعه هم در قالب سریال Mandalorian منتشر شده و فصل دوم آن هم در مهر 1399 پخش می‌شود. در این مطلب مروری بر بازیگران، داستان، تیزر و نمرات منتقدین به این سریال را با هم مرور کردیم. نظر شما راجع به سریال ماندالوریان و دنیای جنگ ستارگان چیست؟ در پایین همین صفحه می‌توانید نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha
علیرضا 25 بهمن 1398، 14:31

سریال ماندالوریان عالیه