معرفی بهترین بازی های شوتر اول شخص و سوم شخص

بازی های تیراندازی طرفداران زیادی در سراسر جهان به خاطر اکشن بالای خود دارند؛ به همین خاطر در این مطلب می‌خواهیم به معرفی بهترین بازی های شوتر اول شخص و سوم شخص برای کامپیوتر، PS4 و Xbox بپردازیم.

یکی از محبوب‌ترین سبک‌ها میان طرفداران بازی‌های ویدیویی، ژانر شوتر است که عناوین مختلف آن مخاطبان بی‌شمار مختص خود را دارا هستند. بازی های تیراندازی سوم شخص و اول شخص مختلفی در طول تاریخ گیمینگ برای پلتفرم‌های گوناگون منتشر شده‌اند که هر یک نقش خود را در پرورش و ارتقا دادن این ژانر بازی کرده است. بر همین اساس بر آن شدیم تا تعدادی از بهترین بازی های شوتر اول شخص و سوم شخص را که برای کامپیوتر، PS4 و Xbox وان منتشر شده‌اند را برایتان معرفی کنیم.

بهترین بازی های شوتر pc

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 


بهترین بازی های شوتر اول شخص برای کامپیوتر، PS4 و Xbox


در ابتدا می‌خواهیم بهترین بازی های تیراندازی اول شخص را برای کامپیوتر، PS4 و Xbox معرفی کنیم. در بخش بعد هم به معرفی بازی های شوتر سوم شخص خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

 

بازی شوتر اول شخص Bulletstorm

بهترین بازی های شوتر اول شخص / بهترین بازی های تیراندازی

رتبه دهم لیست بهترین بازی های شوتر اول شخص کامپیوتر و کنسول‌ها را به بازی Bulletstorm اختصاص داده‌ایم که برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن 4، پلی‌استیشن 3، ایکس‌باکس وان، ایکس‌باکس 360 و کامپیوتر منتشر شده است. گیم‌پلی بازی Bulletstorm بسیار خلاقانه طراحی شده و از نقاط قوت آن می‌توان به مکانیزم‌های Leash و Skillshot بازی اشاره کرد. اکشن طراحی شده برای گیم‌پلی نیز بسیار مهیج و سرگرم‌کننده است. لازم به ذکر است که بازی از نظر جلوه‌های بصری نیز کم نمی‌آورد؛ مخصوصا در نسخه بازسازی شده 2017 آن که علاوه بر ارتقای گرافیک، تغییرات خوبی را نیز در حالت کمپین بازی به وجود آورده است. از نقاط قوت دیگر بازی Bulletstorm می‌توان به باس‌فایت (BossFight)های آن اشاره کرد. اگر به ژانر شوتر اول شخص به همراه اکشن مهیج علاقه‌مند هستید، بازی Bulletstorm را حتما تجربه کنید.

 

بازی تیراندازی اول شخص Overwatch

بازی تیراندازی اول شخص Overwatch

در رتبه نهم لیست بهترین بازی های تیراندازی، Overwatch را قرار داده‌ایم که برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن4، ایکس باکس وان و کامپیوتر منتشر شده است. از نقاط قوت بازی Overwatch می‌توان به مجموعه سرگرم‌کننده و متنوع قهرمان‌های آن، روایت داستانی و دنیای عمیق و درگیرکننده، گیم‌پلی اعتیادآور و پاداش‌بخش و همچنین رویدادهای فصلی اشاره کرد. از نقاط ضعف بازی نیز می‌توان به برخی نواقص سیستم پیشرفت (Progression) بازی و همچنین بد از آب‌درآمدن برخی از ترکیب‌های تیمی اشاره کرد. می‌توان گفت سازندگان بازی (Blizzard Entertainment) با بازی Overwatch و قدم نهادن به ژانر شوتر چندنفره آنلاین برای اولین بار ریسک بزرگی کرده‌اند که البته در ریسک خود موفق شده‌اند. بازی Overwatch یک عنوان تیمی خلاقانه با طراحی بصری زیبا و گیم‌پلی روان و سرگرم‌کننده است که در صورت خسته‌شدن از عناوینی همانند Fortnite و یا Apex Legends همواره می‌توانید آن را امتحان کنید.

 

بازی شوتر اول شخص Destiny 2

بازی شوتر اول شخص Destiny 2

رتبه هشتم لیست بهترین بازی های شوتر PC و کنسول‌ها را به بازی Destiny 2 اختصاص داده‌ایم که برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن 4، ایکس‌باکس وان و کامپیوتر منتشر شده است. نقاط قوت بازی Destiny 2 عبارتند از کمپین تک‌نفره عالی، حالت چندنفره قوی و اعتیادآور، طراحی بصری زیبا و همچنین تعدد محتوای خوب. از نقاط ضعف بازی نیز می‌توان به برخی ایرادات جزئی در سیستم لوت (Loot) بازی اشاره کرد. بازی Destiny 2 توسط سازندگان (Halo Bungie) ساخته شده است و با تجربه حالت کمپین آن چه از لحاظ سیستم لوت و چه از لحاظ تیراندازی و مکانیزم‌های دیگر، به یاد این سری بازی محبوب می‌افتیم. به طور خلاصه می‌توان گفت که بازی Destiny 2 یک عنوان شوتر درجه یک است. از نقاط قوت دیگر Destiny 2 می‌توان به ریدهای (Raid) شش نفره آن اشاره کرد.

 

بازی شوتر Far Cry 5

far-cry-5 / بهترین بازی های پلی استیشن 4

عنوان هفتم لیست بهترین بازی های تیراندازی، بازی Far Cry 5 است که برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن 4، ایکس‌باکس وان و کامپیوتر منتشر شده است. نقاط قوت بازی Far Cry 5 عبارتند از اکشن مهیج به همراه جلوه‌های بصری ناب، چهار ضدقهرمان که هر یک شیوه شخصی خود را دارند، طبیعی جلوه‌کردن بازی به طور کلی و همچنین و دوست‌های حیوان (Animal Ally). از نقاط ضعف بازی نیز می‌توان به این امر اشاره کرد که بعضا احساس می‌کنیم بازی نسبت به الگوهای قدیمی سری Far Cry در برخی نقاط بیش از حد وابسته است. البته در مجموع می‌توان گفت این بازی یکی از بهترین عناوین سری محسوب می‌شود و سازندگان آن با حذف المان‌های تکراری عناوین قبلی و اضافه‌ کردن مکانیزم تیمی، قدم خوبی در راستای احیای سری محبوب Far Cry برداشته‌اند.

 

بازی تیراندازی اول شخص Doom

DOOM-Eternal

رتبه ششم لیست بهترین بازی های تیراندازی اول شخص را به بازی Doom اختصاص داده‌ایم. جدیدترین بازی سری Doom از همه جهت چشم‌نواز است؛ اما شاید مهم‌ترین قضیه در این نکته نهفته باشد که وقتی از خلال گرافیک مدرن و تمام ویژگی‌های امروزی آن عبور می‌کنیم، به همان هسته‌ای می‌رسیم که سبب شده بود نسخه اصلی بازی را که در سال 1993 منتشر شده بود، ساعت‌ها بازی کنیم. در بازی Doom شاهد برخی از بهترین مراحل کل سری هستیم و طراحی موجودات بازی نیز قابل تحسین است. البته این را هم در نظر بگیرید که بازی Doom صرفا یک بازسازی از عنوانی قدیمی با رنگ و لعاب جدید نیست و دارای مکانیزم‌های مدرنی در گیم‌پلی خود همانند ارتقاها، ماموریت‌ها و چک‌پوینت‌ها (Checkpoint) نیز هست. بدون اغراق می‌توان گفت بازی Doom جزو بهترین بازی های شوتر اول شخص پلتفرم کامپیوتر است.

 

بازی تیراندازی Call of Duty: WWII

Call Of Duty: WW2 / ندای وظیفه: جنگ جهانی دوم

پنجمین عنوانی که در لیست بهترین بازی های شوتر اول شخص می‌خواهیم برایتان معرفی کنیم، بازی Call of Duty: WWII است. می‌توان گفت سری بازی محبوب Call of Duty در سال‌های اخیر بیشتر با مقوله جنگ‌های آینده درگیر بود و بازی Call of Duty: WWII پس از مدت‌ها اولین عنوانی است که به نوعی این مسیر را تغییر داده و به موضوع جنگ‌ جهانی برگشته است. این عنوان از منظر گفته شده شباهت زیادی با بازی Call of Duty 2 دارد و با قدم‌های محکمی که برداشته است، موفق به تبدیل شدن به یکی از بهترین بازی های شوتر اول شخص PC و کنسول‌ها شده است. البته فارغ از موضوع بازی، المان‌های مشخص‌کننده سری را در این عنوان نیز می‌توان تشخیص داد. جا دارد بگوییم بازی COD: WWII حالت زامبی نیز دارد؛ به همراه حالت جنگ جهانی (War Mode) که ریتم آن نسبت به ریتم اغلب عناوین COD آهسته‌تر است و در آن بیشتر روی همکاری تیمی برای به پایان رساندن ماموریت‌ها تمرکز شده است.

 

بازی شوتر Rainbow Six Siege

ترفند های rainbow six siege tips

رتبه چهارم را در لیست بهترین بازی های شوتر اول شخص به بازی Rainbow Six Siege اختصاص داده‌ایم. این بازی با مشارکت فعال خود در صحنه رقابت‌های الکترونیکی (e-Sports)، پشتیبانی مداوم سازندگان از آن و دارا بودن یکی از بهترین گیم‌پلی‌های چندنفره میان بازی‌های تیراندازیT یکی از بهترین عناوین شوتر PC محسوب می‌شود. بازی Siege از جمله عناوینی است که هر لحظه از مبارزه‌هایش با تنش و خطر همراه است؛ از آن لحظه که شروع به کاویدن یک منطقه به وسیله Drone می‌کنید بگیرید تا لحظات پایانی که در تلاشید با تیراندازی دیوارها و سقف خود را نجات دهید. بازی Rainbow Six Siege از جمله عناوینی است که باز بودن تاکتیکی گیم‌پلی آن سبب شده است که هیچ‌کدام از مراحل شبیه یکدیگر نباشند. در بازی Siege نباید به هیچ دیواری اعتماد کنید؛ چرا که تمام دیوارها قابل تخریب‌اند.

 

بازی شوتر Left 4 Dead 2

برای رتبه سوم لیست بهترین بازی های تیراندازی اول شخص بازی Left 4 Dead 2 را در نظر گرفته‌ایم. زامبی‌های کمپانی Valve در بازی Left 4 Dead 2 شبیه‌ زامبی‌های دیگر نیستند. در این بازی زامبی‌ها همانند موج‌های خروشان بر شما حمله‌ور شده و برای رسیدن به هدف خود از دیوار نیز بالا می‌روند. علاوه بر آن، آماده رویارویی با زامبی‌های مخصوص نیز باشید. برای این‌که در بازی Left 4 Dead 2 از پس زامبی‌ها بر بیایید، نیازمند کار گروهی خواهید بود. از زامبی‌های مخصوص بازی می‌توان به این موارد اشاره کرد: Smoker که با زبان دراز خود شما را به کوچه‌پس‌کوچه‌های منطقه بازی خواهد کشید؛ Hunter که شما را به آسفالت زمین چسبانده و حنجره‌تان را خواهد درید و Boomer که به طور مستقیم به سمت شما دویده و منفجر خواهد شد. با اینکه زمان زیادی از انتشار بازی Left 4 Dead 2 می‌گذرد، تنش موجود در آن به همراه طراحی مراحل و حالت‌های گوناگونش سبب شده‌اند که این عنوان هنوز هم یکی از بهترین بازی های شوتر PC باقی بماند.

 

بازی شوتر Counter-Strike: Global Offensive

10 بازی که بهتر است روی کامپیوتر اجرا کنید

رتبه دوم لیست بهترین بازی های تیراندازی به بازی Counter-Strike: Global Offensive تعلق دارد. اگر برای اولین بار بازی Counter-Strike: Global Offensive را تجربه می‌کنید، احساس خواهید کرد که در وسط یک میدان جنگ زنده قرار دارید که همواره جریان دارد. امکان دارد با بازیکنانی روبه‌رو شوید که دهه‌هاست در نقشه‌های مختلف این سری بازی پرطرفدار، تجربه‌آزمایی کرده‌اند. ممکن است در ابتدا هدف اسنایپرهایی قرار بگیرید که نظیرشان را در هیچ بازی دیگری ندیده‌اید؛ و یا توسط بازیکنانی مجازات شوید که تمامی دستورالعمل‌های کنسول (Console Command) بازی را حفظ‌ هستند و صرفا منتظرند که یک اشتباه کوچک از سوی شما رخ دهد. با وجود این، توصیه می‌کنیم که تجربه کردن این بازی کم‌نظیر را ادامه دهید؛ چرا که بازی Counter-Strike: Global Offensive برخی از بهترین مراحل طراحی‌شده را برای بازی‌های ویدیویی در اختیارتان قرار خواهد داد.

 

بازی تیراندازی اول شخص Half-Life 2

بازی نیمه جان / Half-Life

رتبه اول این فهرست را به بازی Half-Life 2 اختصاص داده‌ایم که یکی از بهترین بازی های تیراندازی تاریخ محسوب می‌شود. نسخه اول سری Half-Life یک انقلاب در بازی‌های رایانه‌ای محسوب می‌شد و بازی Half-Life 2 بسیار بهتر از نسخه اول است. این بازی توسط بسیاری یکی از بهترین بازی‌های تاریخ کامپیوتر قلمداد می‌شود. البته Half-Life 2 لایق این عنوان است؛ چرا که از همه‌نظر یک عنوان جاه‌طلب و خلاقانه محسوب می‌شود. تمامی ویژگی‌های بازی بزرگ‌تر از نسخه‌ قبلی‌اند: محیط‌ها، دشمن‌ها و حتی داستان آن. یارهای هوش مصنوعی شما عملکرد بسیار خوبی دارند و در نقش شخصیت‌هایی واقعی قرار گرفته‌اند که کارهای بسیار بیشتری از مردن به شیوه‌ای خنده‌دار بلدند. فیزیک بازی نیز به همراه عوامل دیگر سبب شده است دنیای Half-Life 2 تبدیل به دنیایی ملموس و واقعی شود. توجه به جزئیات در پرداخت به محیط‌های گوناگون بازی نیز در یک کلام بی‌نظیر است. هر چه از بازی Half-Life 2 گفته‌ایم کم گفته‌ایم و اگر به بازی های تیراندازی علاقه‌مند هستید این عنوان را باید تجربه کنید.

 


بهترین بازی های شوتر سوم شخص برای کامپیوتر، PS4 و Xbox


اگر از طرفداران بازی های شوتر اول شخص نیستید، در این بخش می‌خواهیم بهترین بازی های شوتر سوم شخص برای کامپیوتر، PS4 و Xbox را معرفی کنیم.

 

بازی تیراندازی سوم شخص Uncharted 4

بهترین بازی های تیراندازی سوم شخص ps4

آخرین ماجراجویی بزرگ نیتن دریک در بازی Uncharted 4 رخ می‌دهد که او مجبور می‌شود برای آخرین بار و این‌بار به همراه برادرش، آخرین جستجوی گنج خود را انجام دهد. این بازی تاریک‌تر از سه بازی قبلی مجموعه بوده اما هنوز هم پر است از سربه‌سر گذاشتن‌ها و دیالوگ‌های خنداه‌دار که این مجموعه با آن‌ها شناخته می‌شود. Uncharted 4 یک پایان شایسته برای داستان دریک محسوب می‌شود و پر است از نبردهای مسلحانه با آدم‌بدهای مختلف. البته با مخفی‌کاری هم می‌توانید برخی مراحل را سپری کنید، ولی احتمال اینکه کار به شلیک بکشد زیاد است.

 

بازی شوتر سوم شخص The Division 2

بازی سوم شخص

بعد از موفقیت بازی اول در سال 2016، Tom Clancy’s The Division 2 دقیقا همان چیزی است که از یک دنباله انتظار دارید. در سیستم پیشرفت بازی چیزی به نام گرایند کردن وجود ندارد و مراحل داستانی آن هم محیط‌های مختلف با چالش‌های مناسب را ارائه می‌دهد. محتواهای فرعی و بخش چندنفره رقابتی این بازی تیراندازی سوم شخص شما را ساعت‌ها سرگرم خواهد کرد و علاوه بر آن، شاهد سلاح‌های واقع‌گرایانه و توانایی‌هایی هستیم که شما را مجبور می‌کنند در میانه راه، تاکتیک خود را عوض کنید.

 

بازی شوتر سوم شخص Gears 5

بهترین بازی های تیراندازی سوم شخص کامپیوتر

بعد از اینکه بازی Gears 4 فرمول قبلی مجموعه را بدون موارد جدید تکرار کرد، استودیوی کوالیشن تمام تلاش خود را به کار گرفت و با گیرز 5 دنباله بهتری را ارائه کرد. داستان این بازی روی کیت دیاز و مشکلات و ریشه‌های او تمرکز دارد. در کمپین بازی شاهد محیط‌های بازتر و حتی ماموریت‌های فرعی مختلف هستیم که عمق بیشتری به داستان آن می‌دهند. بخش چندنفره عالی این مجموعه تغییرات چندانی نداشته اما حالت جدید Escape به شما گزینه‌ای دیگر برای بازی با دوستان خود می‌دهد.

 

بازی شوتر Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville

بهترین بازی های شوتر سوم شخص ps4

اگر مخالف خشونت در بازی‌های ویدیویی هستید، بازی Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville گزینه مناسبی برای شما خواهد بود. این بازی، سومین شماره از اسپین‌آف‌های بازی‌های شرکت پاپ‌کپ بوده که دارای حالت‌های کمپین برای هر دو حالت گیاهان و زامبی‌ها است. در کنار این‌ها، حالت چندنفره همیشگی هم وجود دارد که به شما اجازه می‌دهد در نقش‌های مختلفی در هر طرف بازی کنید. این بازی شوتر سوم شخص در هر حالتی که آن را بازی کنید، خنده را به لب‌های شما خواهد آورد.

 

بازی تیراندازی سوم شخص فورتنایت

بهترین بازی شوتر سوم شخص

فورتنایت قطعا اولین بازی بتل رویال نیست، اما فرمول بازی پابجی را به یک پدیده جهانی تبدیل کرد. اپیک گیمز در این بازی، آن سبک 100 نفری سنتی را با مکانیزم‌های مربوط به ساخت و ساز ترکیب کرد تا عنوانی عمیق‌تر و در عین حال دارای کنترل آسان را ارائه دهد که بازیکنان جوان‌تر هم به راحتی می‌توانند از آن لذت ببرند. این بازی همواره آپدیت‌های مختلفی را دریافت می‌کند تا همیشه تازگی خود را حفظ کند و مسابقات مختلفی نیز در آن برگزار می‌شود.

 

بازی شوتر سوم شخص Control

بازی تیراندازی سوم شخص

بازی Control یک فرمول بهینه‌تر را از چیزی که استودیوی رمدی در بازی Quantum Break معرفی کرده بود، ارائه می‌دهد؛ البته Control بازی عجیب‌تری نسبت به کوانتوم بریک است. این بازی که اتفاقات آن در «سازمان فدرال کنترل» رخ می‌دهد، ترکیبی از X-Files با مکس پین و Inception است. این یعنی شما دارای توانایی‌های فراطبیعی هستید و با موجودات عجیبی روبه‌رو می‌شوید و در عین‌حال، با داستانی گیج‌کننده و جذاب طرف هستید.

 

بازی Shadow of the Tomb Raider

بهترین بازی های شوتر سوم شخص کامپیوتر

سومین بازی در سه‌گانه ریبوت شده شرکت اسکوئر انیکس، بهترین سیستم مبارزات را در خود دارد که ترکیبی از مخفی‌کاری شبیه به Splinter Cell با سبک تیراندازی سوم شخص است. لارا کرافت این بار هم در کشتن کسانی که در مسیر او قرار می‌گیرند، تردید نمی‌کند و این یعنی ما می‌توانیم دشمنان زیادی را از بین برده و انفجارهای زیادی ایجاد کنیم. اگر با خشونت مشکلی ندارید، Shadow of the Tomb Raider یکی از بهترین بازی های شوتر سوم شخص برای شما است.

بازی تیراندازی اول شخص

در این مطلب بهترین بازی‌ های شوتر اول شخص و سوم شخص را برایتان معرفی کردیم. بدون شک ممکن است برخی دیگر از بازی های تیراندازی خوب دیگر از لیست ما غایب باشند. با وجود این، با تجربه هر کدام از بازی‌های گفته شده وارد دنیایی منحصر‌به‌فرد خواهید شد که برای طراحی‌اش ساعت‌ها وقت صرف شده است تا به حدی برسد که بتوانید به طور کامل در آن غرق شوید. نظر شما در مورد فهرست بهترین بازی های شوتر سوم شخص و اول شخص برای PC ،PS4 و Xbox چیست؟ نظرات خود را می‌توانید از طریق بخش کامنت‌های سایت با ما در میان بگذارید.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha
محمدرضا 03 اسفند 1398، 13:17

من فقط بازی تیراندازی اول شخص خوشم میاد. چرا شوتر سوم شخص رو هم معرفی کردید؟

محمد امین سرافراز 05 اسفند 1398، 01:04

با سلام. ممنون که مقاله رو مطالعه کردید. احتمالا یکسری از افراد دیگه بر خلاف شما از ژانر شوتر سوم شخص هم خوششون بیاد، از این جهت معرفی شد.

مرتضی 04 اسفند 1398، 00:38

مطلب چرتی بود

محمد امین سرافراز 05 اسفند 1398، 01:04

سلام. ممنون که مطالب رو دنبال می‌کنید و نظرتون رو با ما در میون می‌گذارید.

حسین99 04 اسفند 1398، 21:42

همیشه بازی های سوم شخص رو به اول شخص ترجیح دادم. تو بازی های معرفی شدتون هم فقط Gears 5رو بازی کردم

ابوالفضل فلاح 23 تیر 1399، 20:24

مقاله عالی بود. ممنون از راهنمای تون اما کاش SPEC OP: THE LINE رو هم معرفی می کردید که کسایی که بازی نکردند تجربه کنند