فیلم مولان 2020 | داستان، بازیگران، تریلر و نکات جذاب

فیلم مولان 2020 یکی از جذاب‌ترین فیلم‌هایی است که همه در سال جدید منتظر اکران آن هستند. بد نیست قبل از اکران، نگاهی به داستان فیلم، تاریخ اکران و تریلر آن داشته باشیم. با پلازامگ همراه باشید.

فیلم مولان 2020 اثری هالیوودی در ژانر درام اکشن است که توسط نیکی کارو (کارگردان زن معروف نیوزیلندی) کارگردانی شده است. تهیه‌کنندگی آن نیز بر‌ عهده کمپانی والت دیزنی است. روایت فیلم براساس یکی از افسانه‌های اساطیری چینی به نام «تصنیف مولان» و البته نسخه لایو اکشن انیمیشنی به همین نام و ساخته والت دیزنی در سال 1998 میلادی (1376 شمسی) است. البته مولان اولین لایو اکشن دیزنی نیست و پیش از آن دیزنی، لایو اکشن بسیاری از انیمیشن‌های خود را ساخته و بازخورد خوبی هم از طرف تماشاچیان دریافت کرده است.

تاریخ اکران فیلم مولان

تصمیم برای ساخت فیلم سینمایی مولان در سال 2010 توسط دیزنی گرفته شد؛ اما به دلایلی ناکام ماند. سپس مجددا در سال 2015 شایعات درباره ساخت لایو اکشن مولان اوج گرفت. در سال 2017، نیکی کارو برای کارگردانی انتخاب شد. پیدا کردن بازیگران مناسب و تیم نویسندگی، حدود دو سال به درازا کشید و سرانجام در نوامبر 2018، فیلم‌برداری فیلم مولان 2020 در چین و نیوزیلند آغاز شد. در حال حاضر فیلم آماده اکران بوده و تاریخ اکران فیلم مولان در سال 2020 اعلام شده است. در این مقاله به معرفی فیلم مولان 2020 خواهیم پرداخت.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 


داستان فیلم سینمایی مولان


افراد زیادی با مولان و داستان افسانه‌ای آن در انیمیشین مولان آشنا هستند. داستان فیلم مولان 2020 درباره دختری جنگ‌جو است که در چین زندگی می‌کند. مولان 12 سال برای کشورش جنگید و افتخارات زیادی کسب کرد. براساس داستان زندگی مولان، ترانه‌ای اساطیری در چین ساخته شده است که جزوی از فرهنگ مردم آن به حساب می‌آید. مولان الهام‌بخش زنان زیادی در طول تاریخ بوده است.

تریلر فیلم مولان 2020

زمانی که ارتش هان (Huns) به چین حمله می‌کند، امپراطوری چین دستور می‌دهد تا از هر خانواده یک مرد برای مقابله با دشمن به جنگ فرستاده شود. در این بین مولان، بزرگ‌ترین دختر یک کهنه سرباز جنگ، تصمیم می‌گیرد تا به جای پدر پیرش به جنگ برود. او دختری است مصمم، با روحیه قوی و مستقل که با نام پدرش هوآ جون (Hua Jun) برای جنگ ثبت‌نام می‌کند. مولان حالا باید تمامی آزمایش‌های لازم برای اعزام به جنگ را با موفقیت پشت سر بگذارد، از قدرت های درونی خود بهره گیرد و پتانسیل واقعی خودش را پیدا کند.

 


تریلر فیلم مولان 2020


اولین تریلر رسمی فیلم سینمایی مولان 2020 در تاریخ 7 تیر 1398 منتشر شد. این تریلر کوتاه بود و والت دیزنی آن ‌را تحت عنوان تیزر مولان منتشر کرد. دومین تریلر فیلم مولان 2020 در تاریخ 15 آذر 1398 منتشر شد. با هم به تماشای تریلر این لایو اکشن جذاب می‌نشینیم.

 


بازیگران فیلم مولان


دیزنی برای انتخاب بازیگر نقش اصلی و همچنین سایر بازیگران، در تنگای بسیاری قرار داشت. مولان جزو اساطیر چین به حساب می‌آمد و یک انتخاب اشتباه، می‌توانست سرنوشت فیلم را عوض کند. برای انتخاب نقش اصلی بیش از 1000 نفر داوطلب شدند. در نهایت بازیگر آمریکایی-چینی لیو ییفی (Liu Yifei) برای بازی در این نقش انتخاب شد و به اعتقاد بسیاری از منتقدان، بهترین انتخاب دیزنی بود.

لیست بازیگران فیلم مولان

از سایر بازیگران فیلم مولان 2020 می‌توانیم به هنرپیشه‌های زیر اشاره کنیم:

 • دانی ین (Donnie Yen) در نقش کماندور تانک، مربی مولان
 • جیسون اسکات (Jason Scott Lee) در نقش بوری خان، یکی از سربازان ارتش هان که برای انتقام‌جویی پدرش به جنگ آمده است.
 • یوسون آن (Yoson An) در نقش چن هوننگای، سربازی جوان و لایق که به دسته کماندور تانک پیوسته و با مولان هم‌رزم می‌شود.
 • جورج لی (Gong Li) در نقش جادوگری خبیث که می‌تواند تغییر بدن داده و به حیوانات تبدیل شود.
 • جت لی(Jet Li) در نقش امپراطور چین
 • تسی ما (Tzi Ma) درنقش پدر مولان
 • رزالیند چاو (Rosalind Chao) در نقش مادر مولان
 • زانا تانگ (Xana Tang) در نقش خواهر کوچک‌تر مولان

 


تاریخ اکران فیلم مولان


فیلم سینمایی مولان 2020

همان‌طور که گفته شد، تریلر فیلم مولان 2020 در 7 تیر 1398 توسط کمپانی والت دیزنی در خلال جام جهانی زنان 2019 منتشر شد. در 24 ساعت اول پخش، این تیزر 175 میلیون بازدید داشت و هفتمین تیزر پربازدید در 24 ساعت اولیه پخش لقب گرفت. ابتدا قرار بود که فیلم مولان در سال 2018 اکران شود، اما اکران آن به تعویق افتاد و تاریخ اکران فیلم مولان 2020 برای 8 فروردین 1399 زمان‌بندی شده است.

 


نکات جذاب درباره فیلم سینمایی مولان 2020


داستان فیلم مولان 2020

فیلم مولان 2020 پر از نکات جذاب است. برخی از آن‌ها را در حین مقاله برای شما گفتیم. با این وجود هنوز شگفتی‌های زیادی از این فیلم و ساخت آن ناگفته مانده است. برخی از آن ها را در زیر برای شما فهرست می‌کنیم:

 • هنگامی که تولید فیلم مولان توسط والت دیزنی تایید شد، حدود 100 هزار نفر از کاربران اینترنت، یک دادخواست آنلاین را امضا کرده و برای دیزنی ارسال کردند. در این دادخواست آن‌ها از دیزنی خواسته بودند که برای شخصیت مولان از یک بازیگر اصیل چینی استفاده کند.
 • والت دیزنی برای انتخاب بازیگر نقش اصلی مولان، در سال 2016 یک آگهی انتخاب بازیگر داد و از حدود 1000 نفر در 5 شهر چین تست بازیگری گرفت. اما انتخاب بازیگر مناسب برای این اسطوره چینی، کار آسانی نبود؛ زیرا که این داوطلبان باید علاوه بر چینی بودن، توانای انجام حرکات رزمی، اسب سواری، بازیگری و البته مکالمه روان به زبان انگلیسی را می‌داشتند. در نهایت در سال 2017 دیزنی اعلام کرد که لیلو ییفی برای نقش مولان انتخاب شده است.
 • بازیگری که نقش مادر مولان را بازی می‌کند، در واقع کسی است که در سال 1998 به جای شخصیت انیمیشنی مولان صحبت کرده است.
 • تمام بازیگران فیلم مولان 2020 که شخصیت چینی دارند، در واقعیت هم چینی هستند. دیزنی قول داد تا به اصالت این افسانه احترام بگذارد و از آن هم سربلند بیرون آمد.
 • بودجه فیلم مولان در حدود 290 میلیون دلار اعلام شد که به گفته برخی منابع گران‌ترین فیلمی است که توسط یک زن کارگردانی شده است.

فیلم سینمایی مولان 2020

 • زمان اکران فیلم مولان 2020 دوبار تغییر کرده است؛ یک بار به خاطر هم زمانی با اکران فیلم «فندق شکن و چهار قلمرو» در سال 2018 و یک بار دیگر هم برای هم زمانی با اکران فیلم «جنگ ستارگان: خیزش اسکای واکر»در سال 2019.
 • نسخه سینمایی مولان 2020 حالت موزیکال انیمیشن آن را ندارد. عوامل فیلم اعلام کردند که موزیکال کردن فیلم از حالت اساطیری و افسانه‌ای فیلم کم می‌کند و باعث می‌شود که تمرکز تماشاچیان از فیلم و داستان اصلی آن دور شود؛ اما موزیک قطعا بخش مهمی از این فیلم خواهد بود.
 • مولان شخصیتی اساطیری در فرهنگ چینی‌هاست. درباره اون شعرهای حماسی زیادی سروده شده است. معروف‌ترین شعری که درباره او ساخته شده است «تصنیف نولان» نام دارد. برخی معتقد هستند که مولان شخصیتی خیالی است، در صورتی که برخی می‌گویند براساس شواهد و مدارک او باید در زمانی بین 420 تا 589 سال قبل از میلاد در شمال چین زندگی کرده باشد.
 • مولان الگوی بسیاری از زنان چینی بوده است و یکی از دهانه‌های آتش‌فشانی سیاره ونوس به نام او نام‌گذاری شده است. او 12 سال برای کشورش جنگید و موقع برگشت به خانه، فقط شتری برای سواری تا خانه پدری‌اش درخواست کرد. زمانی که برای تحویل شتر به دربار رفت، برای اولین بار لباس زنانه پوشید و آن‌جا بود که هم‌رزمانش متوجه شدند که او یک زن است.
 • فیلم مولان 2020، هفتمین لایو اکشن دیزنی بعد از فیلم های سیندرلا (2015)، کتاب جنگل (2016)، دیو و دلبر (2017)، دامبو (2019)، علاءالدین (2019) و شیر‌شاه (2019) است و البته اولین لایو اکشنی که حالت موزیکال انیمیشن اوریجینال خود را ندارد و فضای آن بیش‌تر جدی و اساطیری محسوب می‌شود.

در این مقاله شما را با فیلم مولان 2020 و بازیگران و فضای آن آشنا کردیم. تریلر مولان نیز برای علاقمندان به این فیلم گذاشته شد. نظر شما راجع به فیلم مولان چیست؟ آیا با فضای فیلم و موزیکال نبودن آن موافق هستید؟ به نظر شما لایو اکشن‌های کمپانی دیزنی توانسته‌اند مخاطبان را راضی نگه دارند؟ نظرات خود را برای ما در قسمت کامنت‌ها بنویسید.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha
فاطمه ایزدپناه 03 بهمن 1398، 11:10

به نظر من شاید بهترین لایو اکشن از آب در نیاد ولی حتما یکی از بهترین ها خواهد بود. خیلی دوست دارم هر چه زودتر ببینمش. تریلر ها که خیلی جذاب بودند. امیدوارم فیلم اصلی هم به همین جذابی باشه.

نیوشا خاتون 31 اردیبهشت 1399، 19:02

ممنون از مقاله مفیدتون☆ من در حالا حاضر از همه فیلم لایواکشن های دیزنی جز یکیشونن خیییلی خوشم اومد♡☆○ تا اینجا همه شوون خییلی خوب بودن حتی تریلر و تیزر پیش پرده فیلم مولان خییییییییلی منو دلگرم و راضی کرد♡☆○○○ فقط الان مشکل من با لایوو اکشن ؛ پری دریایی کوچک { که یکی از کارتون های محبوب من در زمان بچه گی بود ) که حتمن همه عزیزان در جریانش هستید• اونم چاره ای نیست احتمالن وقتی اکران شود باعرض تاسف اصلن نگاه نکنم•••• تا بیش از حد عصبی نشم••••