بهترین برنامه های یادداشت برای اندروید و iOS + لینک دانلود

چه بخواهید یادداشت‌هایی دقیق داشته باشید چه یک فهرست ساده برای انجام کارهایتان، مطمئنا به بهترین برنامه های یادداشت برای اندروید و iOS نیاز خواهید داشت.

یکی از بزرگترین مزایای داشتن تلفن همراه هوشمند، توانایی یادداشت برداری با آن است؛ چون همیشه تلفن همراهتان با شماست. در نتیجه هر جرقه‌ای که به ذهنتان برسد را سریع می‌توانید یادداشت کنید. یک برنامه یادداشت برداری باید سریع باشد، بتواند بدون در نظر گرفتن پلت فرم مورد استفاده سریع در دسترس باشد و باید بتواند چیزی را که جستجو می‌کنید سریع پیدا کند. اپلیکیشن یادداشت برداری نباید آنقدر آپشن‌های مختلف داشته باشد که کاربر را گیج کند؛ از طرفی هم نباید آنقدر بدون هیچ ویژگی باشد که نتواند نیازهای کاربر را برطرف سازد. باید بتوانید با آن یادداشت‌هایتان را بنویسید، ادیت کنید و به اشتراک بگذارید. البته برای این کار به بهترین برنامه های یادداشت برای اندروید و iOS نیاز خواهید داشت.

برنامه یادداشت برداری اندروید

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 •  بهترین برنامه های یادداشت برای اندروید و iOS
  • برنامه یادداشت برداری OneNote
  • برنامه یادداشت برداری Simplenote
  •  برنامه یادداشت Quip
  •  برنامه یادداشت برداری NoteBook
  • برنامه یادداشت برداری Any.do
  • برنامه یادداشت Todoist
  • برنامه یادداشت برداری google keep
  • برنامه یادداشت ColorNote
  • برنامه یادداشت برداری LectureNotes
  • برنامه یادداشت برداری Apple Notes
  • برنامه یادداشت برداری FairNote

 


بهترین برنامه های یادداشت برای اندروید و iOS


در ادامه با بهترین برنامه های یادداشت برای اندروید و iOS آشنا می‌شویم.

 

برنامه یادداشت برداری OneNote

برنامه یادداشت برای اندروید

می‌توان گفت برنامه یادداشت برداری OneNote مایکروسافت، بهترین اپلیکیشن یادداشت برداری برای اندروید، iOS، ویندوز، مک، آیپد و وب است؛ بنابراین برای همه کاربران قابل استفاده است. این برنامه قابل اعتماد و نسبتا سریع است. دارای قابلیت نوشتن یادداشت با فرمت‌های مختلف است و ابزارهایی برای ترسیم دارد.

ادغام ویژگی‌های ذکر شده، قیمت و در دسترس بودن OneNote باعث شده که این برنامه منحصر‌به‌فرد باشد. چیزی که این برنامه را در صدر برنامه‌ های یادداشت دیگر قرار می‌دهد این است که در پلتفرم‌های مختلف اجرا می‌شود؛ به طوری که می‌توانید یادداشت‌هایتان را روی تمامی دستگاه‌ها همگام‌سازی کنید.

نصب این اپلیکیشن هزینه‌ای ندارد؛ مگر اینکه بخواهید از فضای ذخیره‌سازی ابری استفاده کنید که در این صورت می‌توانید بیشتر از 5 گیگابایت اطلاعات ذخیره کنید. وان نوت ایمن است یا حداقل به ایمنی هر اطلاعات دیگری که مایکروسافت نگه می‌دارد است.

دانلود برنامه یادداشت برداری OneNote برای اندروید و iOS

 

برنامه یادداشت برداری Simplenote

یکی دیگر از بهترین برنامه های یادداشت برای اندروید و iOS، برنامه Simplenote محسوب می‌شود. هدف برنامه یادداشت برداری Simplenote سادگی و موفقیت از همین راه است. اگر به دنبال برنامه‌ای هستید که بتوان از آن بکاپ گرفت و بدون دردسر عضویت و اشتراک آن را با تمامی گوشی‌هایتان (چه اندروید چه اپل) همگام کنید، سیمپل نوت همان اپلیکیشن است. با این برنامه می‌توانید یادداشت‌هایتان را با کاربران دیگر نیز به اشتراک بگذارید. اگر از حساب کاربری رایگان استفاده می‌کنید، می‌توانید با آن یادداشتی را بنویسید، تگ کنید، پین کنید و به اشتراک بگذارید. رابط کاربری ساده و استفاده آسانی دارد. نگران تعداد زیاد یادداشت‌‌هایتان نباشید؛ سیمپل نوت به شما این امکان را می‌دهد که  آن‌ها را سازمان‌دهی کنید؛ چراکه ویژگی جستجوی خوبی هم دارد.

آپدیت‌های جدید این برنامه برای iOS شامل ادغام و استفاده مستقیم از آن با میانبر Siri است. آپدیت اندروید شامل یک ویجت جدید برای دیدن یادداشت‌ها و باز کردن اپلیکیشن از صفحه اصلی گوشی است.

دانلود برنامه یادداشت برداری Simplenote برای اندروید و iOS

 

برنامه یادداشت Quip

اگر به دنبال یک برنامه یادداشت برداری حرفه‌ای هستید که بتواند برنامه‌ Docs، برنامه Chat و Sheet را پشتیبانی کند، Quip همان برنامه‌ای است که به آن احتیاج دارید. با این اپلیکیشن که یکی از بهترین برنامه های یادداشت است، می‌توانید یک گروه تشکیل بدهید. اعضای گروه می‌توانند به طور آنلاین متن‌هایی ایجاد کنند؛ به طوری که همه اعضا بتوانند آن را ببینند و ویرایش کنند. ویژگی چت کردن، ایجاد اسناد و فهرست کارها و Spreadsheet همگی در یک اپلیکیشن جمع شده‌اند. با این اپلیکیشن می‌توانید با اعضای تیم چت کنید و بدین ترتیب نیاز به چندین بار ایمیل زدن را هم حذف کرده‌اید.

فرقی ندارد با آیفون، آیپد، اندروید یا حتی کامپیوتر کار می‌کنید؛ با تمامی این وسایل می‌توانید به این برنامه دسترسی داشته باشید. اسنادی را که ایجاد کرده‌اید در تمامی دستگاه‌ها همگام‌سازی می‌شود. این برنامه یادداشت نویسی به شما این اجازه را می‌دهد که اسناد را از دراپ باکس، گوگل درایو و Google docs بردارید و به PDF و فایل‌های دیگر مایکروسافت آفیس تبدیل کنید.

دانلود برنامه یادداشت Quip برای اندروید و iOS

 

برنامه یادداشت برداری NoteBook

اپلیکیشن Notebook از بهترین برنامه های یادداشت برداری برای اندروید و iOS است. این برنامه رایگان، Cross-platform است که می‌تواند فهرست انجام کارهایتان را به تصویرهای جذابی تبدیل کند. متن‌های شما را به صورت برچسب‌هایی رنگی نشان می‌دهد که به ترتیب یکی پس از دیگری قرار گرفته‌اند. می‌توانید این برچسب‌ها را به صورت گروهی و به موضوعات مخصوص به خودشان تبدیل کنید. همچنین می‌توانید فایل‌هایی را به این برچسب‌ها ضمیمه کنید؛ فایل‌هایی مانند صدا، تصاویر و کلیپ به علاوه یادآور و تاریخ انجام وظایفی که یادداشت کرده‌اید.

با iOS می‌توانید از پنل اطلاعات یادداشت‌هایی ایجاد کنید و آن‌هایی که اخیرا نوشته‌اید را ببینید و با اپل واچ، صدا ضبط کنید. با اندروید می‌توانید میانبرهایی را روی صفحه اصلی گوشی ایجاد کنید. با نسخه‌‌های جدیدتر این برنامه برای اندروید می‌توانید خیلی سریع از طریق ویجت یادداشت برداری کنید. این برنامه ویژگی‌های بسیار دیگری دارد که می‌توانید با دانلود کردن آن‌ها از لینک‌های زیر، کار خودتان را راحت کنید.

دانلود برنامه یادداشت برداری NoteBook برای اندروید و iOS

 

برنامه یادداشت برداری Any.do

اپلیکیشن Any.do یک برنامه مدیریت انجام کارهاست و از بهترین برنامه‌ های یادداشت برداری برای اندروید و iOS محسوب می‌شود. برنامه ریز روزانه Moment آن به اولویت‌بندی کارهای شما کمک می‌کند. یک جدول زمانی یکپارچه یادداشت‌ها، یادآور‌ها و قرار ملاقات را به شما یادآوری می‌کند. این برنامه ویزگی‌های مفید بسیاری دارد؛ برای مثال، اگر تماس تلفنی را از دست بدهید، یک پیام پاپ-آپ پایین صفحه گوشی ظاهر می‌شود که از شما می‌خواهد در صورت تمایل با آن تماس بگیرید.

در صورت تمایل می‌توانید ماهانه 3 دلار پرداخت کنید و از مزایای به‌اشتراک‌گذاری نوشته‌ها و قفل دیجیتالی نیز بهره ببرید. نسخه تازه iOS از Siri پشتیبانی می‌کند. این نسخه تقویم جدیدی با سه چشم‌انداز قابلیت مدیریت وظایف و رویدادها و حالت تمرکز را دارد. این ویژگی تمرکز به شما کمک می‌کند روی کاری خاص تمرکز کنید و از حواس‌پرتی شما جلوگیری می‌کند.

دانلود برنامه یادداشت برداری Any.do برای اندروید و iOS

 

برنامه یادداشت Todoist

اپلیکیشن یادداشت نویسی Todoist به جای اینکه یک فهرست از کارها را بدهد، شما را تشویق می‌کند که وظایف کاریتان را سازماندهی کنید. با این اپلیکیشن که در فهرست بهترین برنامه های یادداشت قرار می‌گیرد، می‌توانید برای تاریخ‌ها، پرچم‌ها و زیروظایفی که می‌خواهید یادآور بگذارید و آلارم را نیز روی تکرار قرار دهید. Todoist همانند Wunderlist می‌تواند یادداشت‌ها را با استفاده از زبان طبیعی تفسیر کند؛ بنابراین یک وظیفه با عبارت «هر سه هفته»، در آن فاصله زمانی تکرار می‌شود. این سرویس می‌تواند کارهایتان را براساس تاریخ اولویت‌بندی کند. تودوایست می‌تواند به طور اتوماتیک از اطلاعات روی فضای ذخیره‌سازی ابری بکاپ بگیرد.

اگر به دنبال ویژگی‌های پیشرفته‌تری هستید، می‌توانید با پرداخت تنها 3 دلار حق عضویت ماهانه آن را داشته باشید. این حالت پیشرفته می‌تواند به طور خودکار ایمیل و تلفن‌هایتان را یادآوری کند. فرقی نمی‌کند چقدر وظایف روزانه به این برنامه اضافه کرده‌اید یا کار هفته آینده که برایش یادآور گذاشته‌اید چیست؛ می‌توانید از 20 تصویر رنگی برای سازماند‌هی این برنامه‌ها بهره ببرید.

دانلود برنامه یادداشت برداری Todoist برای اندروید و iOS

 

برنامه یادداشت برداری Google Keep

برنامه یادداشت نویسی Google Keep، یک برنامه مدیریت وظایف رایگان با ویژگی‌های مفید بسیاری است. این اپلیکیشن که جزو بهترین برنامه های یادداشت قرار گرفته است، با بیشتر سرویس‌های گوگل همخوانی دارد؛ بنابراین وقتی متنی بنویسید از گوگل درایو و  فضای ذخیره‌سازی ابری قابل جستجو است. این برنامه تنها با Google Assistant همگام‌سازی نمی‌شود.

این اپلیکیشن می‌تواند با استفاده از شناسایی کاراکتر نوری، متن را از تصاویر بخواند. با آنالیز محتوای متنی که نوشته‌اید، به طور خودکار متن را براساس موضوع، مکان و فعالیت فیلتر کند. به منظور سازماندهی سریع، می‌توانید به متن، رنگی مخصوص بدهید یا برچسبی به آن اضافه کنید. با این برنامه نمی‌توان یادداشت‌ها را براساس موضوع فولدر بندی کرد، اما در حال حاضر از ویژگی زیروظایف پشتیبانی می‌کند. برنامه Google Keep قابلیت اشتراک‌گذاری، افزودن نظرات یا ویرایش توسط دیگران را ندارد؛ اما نسخه تازه آن دارای صفحه سفیدی برای افزودن نوشته دست‌نویس و نقاشی است.

دانلود برنامه یادداشت برداری Google Keep برای اندروید و iOS

 

برنامه یادداشت برداری Apple Notes

برنامه های یادداشت / اپلیکیشن یادداشت ios / برنامه یادداشت روزانه

اگر کامپیوتر، تب‌لت و تلفن همراهتان از کمپانی اپل است، بهترین برنامه یادداشت برداری برای iOS، اپلیکیشنی است که خود اپل ساخته است؛ اپلیکیشنی به نام Apple Notes. برخلاف برنامه‌های پیش فرض اپل مانند ایمیل یا مخاطبین، اپل نوت یک برنامه با ویژگی‌های مفید و کاربردی است که قابلیت آپدیت نیز دارد. اپل نوت یک برنامه ایمن است که با همان سیستم اپل محافظت شده است.

اگر بخواهید، اطلاعاتتان در این برنامه را به یک گوشی اندروید یا حتی یک لپ تاپ منتقل کنید، این برنامه برای این کار چندان خوب نیست و نگه داشتن تمامی اطلاعات در یک گوشی اپل ممکن است در آینده برایتان دردسرساز باشد. اپل قرار است از یک نوع فناوری برای انتقال داده‌ها استفاده کند؛ البته هنوز این ابزار را بیرون نداده است. در کل می‌توان گفت که Apple Notes از بهترین برنامه های یادداشت برای iOS‌ است.

دانلود برنامه یادداشت برداری Apple Notes برای iOS

 

برنامه یادداشت ColorNote

برنامه یادداشت برای آیفون / دفترچه یادداشت و یادآوری اندروید

برنامه یادداشت ColorNote یکی از بهترین برنامه های یادداشت برای اندروید است. این اپلیکیشن به شما اجازه می‌دهد متن، فهرست و چیزهای بیشتری بنویسید. بهترین ویژگی آن، تغییر رنگ بک گراند یادداشت‌هاست؛ این همان ویژگی است که اپلیکیشن‌های دیگر از این برنامه الهام گرفته‌اند. از ویژگی‌های دیگر این اپلیکیشن یادداشت برداری می‌توان از پشتیبانی تقویم، بکاپ گیری روی فضای ذخیره‌سازی خود گوشی و ابری نام برد. ColorNote ویژگی فهرست انجام کار را هم دارد و از همه بهتر، این برنامه کاملا رایگان است.

دانلود برنامه یادداشت ColorNote برای اندروید

 

برنامه یادداشت برداری LectureNotes

اپلیکیشن LectureNotes یکی از اولین برنامه‌ های یادداشت برداری برای دانش‌آموزان، دانشجویان و اساتید دانشگاهی است. این برنامه از اولین اپلیکیشن‌های یادداشت برداری است که با قلم هم کار می‌کند و با همین ویژگی هنوز یکی از بهترین‌هاست. این اپلیکیشن با پشتیبانی OneNote و Evernote در کنار پشتیبانی PDF، می‌تواند صدا و ویدئو ضبط کند (برای ثبت صدای سخنرانی‌ها و جلسات و حتی صدای اساتید سر کلاس!). این برنامه از یک Layout باز بهره می‌برد که برای نوشتن و تایپ آن‌ها بسیار عالی است. همچنین این اپلیکیشن تعدادی ابزار دارد برای دانشجویان و هرکس دیگری که به نوشتن با جزئیات نیاز دارند. به شما پیشنهاد می‌دهیم پیش از خرید این برنامه، اول نسخه رایگان آن را امتحان کنید. این اپلیکیشن شاید برای عموم خیلی خوب نباشد، اما مطمئنا برای دانشجویان عالی است.

دانلود برنامه یادداشت برداری LectureNotes برای اندروید

 

برنامه یادداشت برداری FairNote

برنامه یادداشت / دفترچه یادداشت اندروید

اپلیکیشن FairNote یکی از جدیدترین برنامه های یادداشت برداری برای اندروید است. این برنامه شامل رابط کاربری آسان و سیستم تگ کردن برای سازماندهی آسان‌تر نوشته‌هاست و بیشتر تلاش کرده روی امنیت تمرکز کند؛ بنابراین اگر می‌خواهید هیچ کس به یادداشت‌هایتان دسترسی نداشته باشد، فیرنوت یکی از بهترین‌هاست. رمزگذاری در آن یک آپشن محسوب نمی‌شود و از رمزگذاری AES-256 استفاده می‌کند. علاوه براین کاربران حرفه‌ای در صورت نیاز می‌توانند با ثبت اثر انگشت، یادداشت‌هایشان را رمزگذاری کنند.

برنامه یادداشت برداری برای اندروید FairNote تقریبا تمام ویژگی‌هایی که نیاز دارید را داراست. نسخه رایگان آن بیشتر این ویژگی‌ها را دارد. با پرداخت هزینه‌ اندکی به عنوان حق اشتراک، می‌توانید از تمامی ویژگی‌های آن استفاده کنید. هزینه این اشتراک فقط 0.99 دلار است.

دانلود برنامه یادداشت برداری FairNote برای اندروید

 


جمع بندی


در این مقاله به بهترین برنامه‌ های یادداشت برای اندروید و iOS پرداختیم. این برنامه‌ها هرکدام ویژگی‌های مخصوص به خود را دارند که کاربری آن‌ها را از هم متمایز می‌کند. بنابراین چه کارهایی دقیق و با جزپیات بخواهید انجام بدهید چه یک فهرست ساده برای انجام کارهایتان بخواهید، به یکی از این برنامه‌ها احتیاج خواهید داشت. باتوجه به گوشی تلفن همراهتان (اندروید یا iOS) یا حتی ویندوز و مک، می‌توانید یکی از این برنامه‌ها را به صورت رایگان داشته باشید و از سازمان‌دهی به کارهایتان لذت ببرید!

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha