10 نمونه بهترین برنامه سرعت سنج ماشین + لینک دانلود

10 نمونه بهترین برنامه سرعت سنج ماشین + لینک دانلود
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

یکی از قابلیت‌های جذاب گوشی‌های هوشمند اندازه‌گیری دقیق سرعت حرکت شما است. این مقاله به معرفی 10 برنامه سرعت سنج ماشین اختصاص دارد.

گوشی‌های هوشمند پدیده‌های دنیای امروز هستند که هر روز با قابلیت‌های شگفت‌انگیز آن‌ها بیشتر آشنا می‌شویم. یکی از این قابلیت‌ها امکان سنجش سرعت خودرو است. در نگاه اول ممکن است باورش سخت باشد، اما این دستگاه‌های کوچک نه تنها چنین امکانی را دارند، بلکه این کار را با دقت بالایی نیز انجام می‌دهند! می‌توان از قابلیت سنجش سرعت برای اطلاع از سرعت فرد هنگام دویدن یا پیاده‌روی بهره برد یا از آن به عنوان سرعت‌ سنج ماشین استفاده کرد. این مقاله به معرفی 10 برنامه سرعت سنج خودرو اختصاص دارد. اپلیکیشن‌هایی که همانند بسیاری دیگر از تکنولوژی‌های جدید، آسایش و امنیت برای رانندگان به ارمغان آورده‌اند.

اپلیکیشن سرعت سنج ماشین

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 


برنامه سرعت سنج ماشین چگونه کار می‌کند؟


به میزان جابجایی برحسب یک واحد زمانی، «سرعت» گفته می‌شود؛ میزان تندی حرکت یک شی. رایج‌ترین روش برای محاسبه میزان سرعت، استفاده از فرمول r = d / t است که در آن میزان سرعت (r)، از راه تقسیم فاصله طی شده (d) بر زمان سپری شده (t) بدست می‌آید. به عنوان نمونه اگر 200 کیلومتر را در 4 ساعت طی کرده‌اید، میانگین سرعت شما 50 کیلومتر بر ساعت محاسبه می‌شود. هنگامی که رانندگی می‌کنیم، دانستن میانگین سرعت به تنهایی کمکی نمی‌کند و باید سرعت خودرو را در لحظه بدانیم.

اپلیکیشن سرعت سنج خودرو

محاسبه لحظه‌ای سرعت خودرو از طریق محاسبه سرعت چرخش چرخ‌های خودرو امکانپذیر است. در گذشته چنین کاری بسیار دشوار و پیچیده بوده و تا دهه‌ها چالشی برای مهندسان به شمار می‌رفته است. امروزه از سیستم‌های الکترونیکی برای سنجش سرعت خودرو استفاده می‌شود که نسبت به سیستم‌های مکانیکی قدیم دقیق‌تر بوده و کمتر دچار خرابی می‌شوند. علاوه بر سرعت سنج درونی خودرو، پلیس نیز سرعت لحظه‌ای خودروها را اندازه‌گیری می‌کند. آن‌ها از امواج رادیویی رادار برای اندازه‌گیری سرعت لحظه‌ای خودروها استفاده می‌کنند.

اما برنامه سرعت سنج خودرو که بر روی گوشی هوشمند نصب می‌شود چگونه سرعت حرکت را اندازه‌گیری می‌کند؟ در پاسخ باید گفت این برنامه‌ها از سامانه موقعیت‌یابی جهانی یا همان GPS استفاده می‌کنند. این سامانه با استفاده از 24 ماهواره که زمین را دور می‌زنند، کار موقعیت‌یابی را انجام می‌دهد. اما با انجام پشت سر هم عملیات موقعیت‌یابی، می‌توان سرعت (و جهت حرکت) یک جسم را نیز به دقت مشخص کرد.

 


بهترین برنامه های سرعت سنج ماشین


در ادامه با 10 برنامه سرعت سنج ماشین که جزو بهترین‌ها هستند آشنا می‌شویم.

 

1- برنامه سرعت سنج ماشین GPS Speedometer and Odometer (اندروید)

نرم افزار نمایش سرعت ماشین

GPS Speedometer and Odometer از محبوب‌ترین برنامه‌ های سرعت سنج به شمار می‌رود. این برنامه برای انجام وظایف خود نیازی به اتصال به اینترنت ندارد که بسیار جالب است. با این حال، اپلیکیشن مذکور در صورت اتصال به اینترنت، از دقت 98 درصدی بهره‌مند می‌شود (در صورت عدم اتصال به اینترنت، کمی‌از این رقم کاسته می‌شود). GPS Speedometer and Odometer می‌تواند سرعت، میانگین سرعت، فاصله طی شده، زمان سپری شده و حداکثر سرعت را اندازه‌گیری کند. این برنامه همچنین از یک صفحه ساده برای نمایش سرعت شما برخوردار است. تنها تفاوت نسخه رایگان و نسخه پولی این برنامه این است که نسخه رایگان، تبلیغاتی را برای کاربر نمایش می‌دهد.

دانلود برنامه سرعت سنج ماشین GPS Speedometer and Odometer برای اندروید

 

2- اپلیکیشن سرعت سنج ماشین Ulysse Speedometer App (اندروید)

برنامه سرعت سنج دیجیتال خودرو

Ulysse Speedometer App برنامه‌ای برای رانندگی امن است. البته قابلیت‌های این اپلیکیشن تنها به سنجش سرعت خلاصه نمی‌شود. در صفحه اصلی برنامه مواردی چون زمان، تاریخ و میزان شارژ و البته سرعت نمایش داده می‌شود. همچنین دو دکمه کاربردی وجود دارد که می‌تواند اپلیکیشن سرعت سنج را به پخش کننده موسیقی گوشی و نیز اپلیکیشن مسیریابی مرتبط سازد. بنابراین می‌توان Ulysse را مجموعه‌ای از قابلیت‌ها دانست که در یک جا جمع شده‌اند.

علاوه بر موارد مذکور، هنگامی که از سرعت تعیین شده گذر کنید، اپلیکیشن با ایجاد یک صدای خاص به شما اطلاع می‌دهد. بعد از اتمام رانندگی می‌توانید اطلاعات مربوط به سفر خود از جمله میانگین سرعت، فاصله طی شده و زمان‌های حرکت و زمان‌های توقف را مشاهده کنید. برای داشتن همه این امکانات جالب تنها کافیست اپلیکیشن Ulysse را دانلود و نصب کنید.

دانلود برنامه سرعت سنج ماشین Ulysse Speedometer App برای اندروید

 

3- برنامه سرعت سنج ماشین DigiHUD Speedometer (اندروید)

اپلیکیشن سرعت سنج دقیق ماشین

DigiHUD Speedometer یک اپلیکیشن بسیار خوب و ساده است که هر آنچه از یک برنامه سرعت سنج خودرو می‌خواهید را در خود دارد. می‌توانید رنگ‌بندی رابط کاربری را تغییر دهید؛ قابلیتی که جذابیت بیشتری را برای آن فراهم می‌کند. DigiHUD قادر است در حالت پس‌زمینه به کار خود ادامه دهد که بدین معناست که می‌توانید بدون ایجاد توقف در کار این برنامه، ایمیل‌های خود را چک کنید یا با هر اپلیکیشن دیگری کار کنید.

می‌توانید یک محدوده سرعت برای خود تعیین کنید تا هنگامی که از آن حد تجاوز کردید، اپلیکیشن به شما اطلاع دهد. این برنامه همچنین اطلاعات دیگری درباره رانندگی شما می‌دهد که به عنوان نمونه می‌توان میانگین سرعت، فاصله طی شده و مدت زمان را نام برد. اگر برنامه‌هایی که نمایشگر شما را با اطلاعات اضافی شلوغ می‌کنند دوست ندارید، احتمالا DigiHUD Speedometer انتخاب مناسب برای شما خواهد بود.

دانلود برنامه سرعت سنج ماشین DigiHUD Speedometer برای اندروید

 

4- اپلیکیشن سرعت سنج ماشین SpeedView GPS Speedometer (اندروید)

برنامه سرعت سنج خودرو

SpeedView برنامه سرعت سنج دیگری است که از GPS برای اندازه‌گیری دقیق سرعت استفاده می‌کند. این برنامه از جریمه شدن شما به خاطر سرعت بالا پیشگیری می‌کند که این یعنی هنگام تخطی از سرعت تعیین شده، به شما اطلاع می‌دهد.

اپلیکیشن مذکور از حالت پس‌زمینه و نیز یک قطب‌نما برخوردار است. نمایش تاریخچه رانندگی‌های شما که شامل سرعت‌ها و مسافت‌های طی شده است از جمله امکانات دیگر SpeedView به شمار می‌آید. شما همچنین می‌توانید این آمار و ارقام را به صورت یک فایل متنی دریافت کنید و به صورت جداگانه استفاده کنید. با این اوصاف، می‌توان گفت SpeedView یک اپلیکیشن سرعت سنج عالی دیگر است.

دانلود برنامه سرعت سنج ماشین SpeedView GPS Speedometer برای اندروید

 

5- برنامه سرعت سنج ماشین Speedbot GPS/OBD2 (اندروید)

برنامه سرعت سنج ماشین

احتمالا جالب‌ترین خصوصیت Speedbot پوسته‌های آن است که مشابه خودروهای اسپورت و بسیار زیبا طراحی شده‌اند. به جز این، با یک اپلیکیشن سرعت سنج خودرو روبرو هستیم که مجموعه‌ای از ویژگی‌های متداول را دارا است؛ ازجمله ارائه آمار و ارقام معمول شامل تاریخچه رانندگی. با همه این‌ها اما باید گفت Speedbot یک اپلیکیشن ساده است. اگر به یک اپلیکیشن سرعت سنج خودرو زیبا و در عین حال ساده نیاز دارید، Speedbot مخصوص شماست.

دانلود برنامه سرعت سنج ماشین Speedbot GPS/OBD2 برای اندروید

 

6- اپلیکیشن سرعت سنج ماشین Speedometer (سیستم عامل iOS)

نرم افزار سرعت سنج خودرو برای آيفون

این برنامه احتمالا ساده‌ترین برنامه سرعت سنج ماشین برای گوشی‌های آیفون است. Speedometer یک صفحه سیاه و سفید دارد که تنها سرعت را در آن نمایش می‌دهد. تنظیمات آن نیز تنها شامل تغییر واحد سنجش سرعت می‌شود؛ متر بر ثانیه، کیلومتر بر ساعت و گره دریایی بر ساعت.

البته همه چیز اینقدر ساده نیست. اگر عدد نمایش داده شده بر روی نمایشگر شفاف شود، این بدین معناست که دقت آن کاهش یافته است. در نهایت اگر به یک نرم افزار سرعت سنج ساده نیاز دارید که سرعت را برای شما نمایش دهد، Speedometer انتخابی مناسب برای شما خواهد بود.

دانلود برنامه سرعت سنج خودرو Speedometer ویژه iOS

 

7- برنامه سرعت سنج ماشین Speedometer 55 GPS Speed & HUD (سیستم عامل iOS)

برنامه سرعت سنج ماشین

این برنامه همه خصوصیات لازم برای رانندگی امن و خوب را برای شما به ارمغان آورده است. اگر به حداکثر سرعت تعیین شده نزدیک شوید، چراغ‌های روی صفحه به رنگ قرمز در می‌آیند. اگر از آن تندتر رانندگی کنید، هشدار اپلیکیشن به صدا در می‌آید تا شما را مطلع سازد.

اپلیکیشن Speedometer 55 GPS Speed & HUD همچنین یک ارتفاع‌سنج دارد که اگر به مکان‌های مختلفی مسافرت کنید مفید خواهد بود. ثبت تاریخچه سرعت و برخی ارقام دیگر از جمله قابلیت‌های اضافی برنامه مذکور است. این برنامه همچنین می‌تواند به عنوان مدرکی برای عدم تخطی از سرعت مجاز و بیگناهی شما ارائه شود. با Speedometer 55 خیالتان از بابت جریمه شدن به خاطر سرعت غیرمجاز راحت خواهد بود. در مجموع با یک نرم افزار سرعت سنج خودرو برای آيفون روبرو هستید که عملکرد بسیار خوب و خصوصیات بی‌نظیری دارد.

دانلود برنامه سرعت سنج خودرو Speedometer 55 GPS Speed & HUD ویژه iOS

 

8- اپلیکیشن سرعت سنج ماشین Speedometer Free Speed Box (سیستم عامل iOS)

اپلیکیشن سرعت سنج خودرو

Speedometer Free Speed Box یک برنامه سرعت سنج ماشین است که در کنار عملکرد خوب، از همه خصوصیات ضروری نیز برخوردار است. این برنامه می‌تواند سرعت و فاصله را اندازه‌گیری کند. سرعت را می‌توان برحسب متر بر ثانیه، کیلومتر بر ساعت و گره دریایی بر ساعت نمایش داد.

برنامه مذکور همچنین از یک قطب‌نمای درونی بهره می‌برد که می‌تواند مفید باشد. دیگر قابلیت مهم این برنامه برخورداری از سه پوسته زیبا است که از آن گزینه‌ای جذاب می‌سازد.

دانلود برنامه سرعت سنج خودرو Speedometer Free Speed Box ویژه iOS

 

9- اپلیکیشن Speedometer Free Speed Limit Alert + GPS Black Box (سیستم عامل iOS)

اپلیکیشن نمایش سرعت ماشین

این برنامه سرعت سنج برای رانندگانی مناسب است که گاهی متوجه می‌شوند که با سرعت بیش از حد رانندگی می‌کنند. هنگامی که از سرعت مجاز عبور می‌کنید، چراغ‌های برنامه از سبز به رنگ قرمز در می‌آیند و صدایی بلند تولید می‌شود.

از میان ویژگی‌های متنوع این برنامه می‌توان به ارائه اطلاعات درباره میانگین و حداکثر سرعت، ارتفاع و مسافت اشاره کرد. برنامه آمار مربوط به سرعت شما در 20 دقیقه گذشته را ثبت می‌کند که می‌توان از آن به عنوان مدرک بیگناهی استفاده کرد. خصوصیت جالب دیگر، وجود یک پخش‌کننده موسیقی داخلی است که با آن می‌توان بدون خارج شدن از برنامه، به موسیقی‌های دلخواه گوش داد. اگر می‌خواهید هرگز برای تخطی از سرعت مجاز جریمه نشوید، این برنامه سرعت سنج جالب را دانلود و نصب کنید.

دانلود اپلیکیشن Speedometer Free Speed Limit Alert + GPS Black Box ویژه iOS

 

10- اپلیکیشن HUD Widgets — Driving widgets with HUD mode (سیستم عامل iOS)

اپلیکیشن سرعت سنج خودرو برای آيفون

ویژگی برجسته HUD Widgets برخورداری از قابلیت هاد است. حالت HUD به راننده امکان می‌دهد بدون آنکه جای دیگری را بنگرد، اطلاعات را بر روی شیشه جلوی ماشین مشاهده کند. هرچند در این مقاله چند برنامه دیگر نیز معرفی شدند که از حالت هاد برخوردارند، اما HUD Widgets کاملا برروی قابلیت هاد متمرکز است. این سرعت سنج مجموعه‌ای از ویجت‌ها را در خود دارد که اطلاعات مفیدی به شما می‌دهند. هر راننده‌ای از داشتن چنین ابزاری لذت خواهد برد.

ویجت‌های HUD Widgets اطلاعاتی چون سرعت، مسافت، ساعت، وضع هوا، و وضع مصرف سوخت را نمایش می‌دهند. این اطلاعات می‌توانند به شکل‌های متفاوت از جمله شبیه خودروهای کادیلاک نمایش یابند. حالت هاد که اطلاعات را بر روی شیشه جلو نمایش می‌دهد، حداقل به مقداری تاریکی نیاز دارد. این حالت را می‌توان در هنگام تاریکی هوا یا بارش باران استفاده کرد. بدین منظور باید گوشی خود را رو به بالا برروی داشبورد قرار دهید.

این اپلیکیشن همچنین میزان مصرف سوخت و نمره رانندگی (برحسب رانندگی خوب و امن) شما را محاسبه می‌کند. HUD Widgets یک برنامه بسیار پیچیده است که از انتخاب آن پشیمان نخواهید شد.

دانلود اپلیکیشن HUD Widgets — Driving widgets with HUD mode ویژه iOS

 

در این مقاله 10 نرم افزار نمایش سرعت ماشین که به سادگی قابل استفاده هستند معرفی شدند. اگر به طور کلی علاقه خاصی به آمار و ارقام دارید یا به طور خاص عاشق ماشین‌ها هستید، می‌توانید با استفاده از یک برنامه سرعت سنج خودرو اطلاعات متنوعی از نحوه رانندگی خود بدست آورید. در صورت تمایل می‌توانید تجربیات خود از برنامه‌های سرعت سنج را در بخش دیدگاه‌ها با ما در میان بگذارید.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 45.9 میلیون دلار
  The Croods: A New Age
  اکران: 16 دسامبر 2020
 • 40.3 میلیون دلار
  Wonder Woman 1984
  اکران: 16 دسامبر 2020
 • 19.8 میلیون دلار
  The War with Grandpa
  اکران: 02 سپتامبر 2020
 • 11.9 میلیون دلار
  Monster Hunter
  اکران: 18 دسامبر 2020
 • 10.9 میلیون دلار
  News of the World
  اکران: 25 دسامبر 2020
 • 9 میلیون دلار
  Come Play
  اکران: 28 اکتبر 2020
 • 7.8 میلیون دلار
  The Little Things
  اکران: 29 ژانویه 2021
 • 5.8 میلیون دلار
  Fatale
  اکران: 18 دسامبر 2020
 • 4.7 میلیون دلار
  Promising Young Woman
  اکران: 25 دسامبر 2020
 • 23 میلیارد تومان
  شنای پروانه
  اکران: 04 تیر 1399
 • 15.7 میلیارد تومان
  خوب، بد، جلف 2: ارتش سری
  اکران: 30 بهمن 1399
 • 8.56 میلیارد تومان
  آقای سانسور
  اکران: 26 شهریور 1399
 • 7.5 میلیارد تومان
  زن‌ها فرشته‌اند 2
  اکران: 25 تیر 1399
 • 6.4 میلیارد دلار
  دیدن این فیلم جرم است
  اکران: 16 دی 1399
 • 2.25 میلیارد دلار
  پیشی میشی
  اکران: 08 مهر 1399
 • 2.21 میلیارد تومان
  بی‌حسی موضعی
  اکران: 19 آبان 1399
 • 894 میلیون دلار
  آبادان یازده 60
  اکران: 16 دی 1399
 • 795 میلیون دلار
  تا ابد
  اکران: 15 مرداد 1399
 • 521 میلیون دلار
  روزهای نارنجی
  اکران: 24 شهریور 1399
بازی ها
 • 23 بهمن 1399
 • 24 بهمن 1399
  Super Mario 3D World
  پلی استیشن 4, پلی استیشن 5
 • 05 اسفند 1399
  Persona 5 Strikers
 • 14 اسفند 1399
  Ranch Simulator
 • 28 اسفند 1399
  Prince of Persia Sands of Time Remake
  پلی استیشن 4, ایکس باکس وان, پلی استیشن 5
 • 29 اسفند 1399
 • 12 فروردین 1400
  Outriders
  پلی استیشن 4, ایکس باکس وان, پلی استیشن 5