معرفی فیلم گودزیلا علیه کینگ کونگ ؛ داستان، بازیگران و تاریخ اکران
فریبا انصاری پور
نویسنده:فریبا انصاری پور
ارسال شده در:11 بهمن 1398، 22:00

معرفی فیلم گودزیلا علیه کینگ کونگ ؛ داستان، بازیگران و تاریخ اکران

چهارمین فیلم از سری فیلم های افسانه هیولاها، فیلم گودزیلا علیه کینگ کونگ نمایشی بی‌نظیر از تقابل دو هیولای عظیم فیلم‌های لجندری است. این شما و این تمام اطلاعاتی که ما درباره این فیلم می‌دانیم.

فیلم گودزیلا علیه کینگ کونگ، فیلمی منتظر اکران به کارگردانی آدام وینگارد (Adam Wingard) و سرپرست نویسنگان «تری روزیو» (نویسنده فیلم‌های علاالدین، شرک و دزدان دریایی کارائیب) است. فیلم Godzilla vs Kong دنباله‌ای از فیلم‌های «گودزیلا: پادشاه هیولا‌ها» و «کنگ: جزیره جمجمه» بوده و چهارمین سری از فیلم‌های کمپانی لجندری در زمینه افسانه هیولا‌ها است. این فیلم، سی‌وششمین فیلمی است که درباره گودزیلا ساخته می‌شود و البته دوازدهمین فیلمی که درباره کینگ کونگ ساخته می‌شود. این اثر علمی تخیلی در استرالیا فیلم‌برداری شده و تولید آن حدود 3 سال زمان برده است. با هم به بررسی داستان فیلم سینمایی گودزیلا علیه کینگ کونگ 2020، بازیگران و نکات مهیج فیلم می‌پردازیم.

داستان فیلم گودزیلا علیه کینگ کونگ

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 


داستان فیلم گودزیلا علیه کینگ کونگ


در فیلم گودزیلا: پادشاه هیولا‌ها دیدیم که چگونه تیتان‌ها یک به یک توسط یک گروه دانشمند افراطی آزاد شدند و هرج و مرجی عظیم در جهان به پا شد. در این میان گودزیلا که به خواب زمستانی رفته بود با دریافت امجوان تایتان‌ها بیدار شد و به مقابله با آن‌ها پرداخت. گودزیلا مجبور شد با یکی از این هیولا‌ها که منشائی زمینی نداشت مبارزه کند و او را شکست دهد. با شکست هیولای مهاجم، بقیه تیتان‌ها زیر پرچم گودزیلا جمع شدند و او رهبری آن‌ها را به عهده گرفت.

تاریخ اکران فیلم گودزیلا علیه کونگ

داستان فیلم Godzilla vs Kong، اتفاقات بعد از پیروزی گودزیلا در جنگ با تایتان‌ها و رهبر شدن او را  دنبال می‌کند. در دنیای جدیدی که انسان‌ها و هیولا‌ها در کنار یکدیگر زندگی می‌کنند، مونارک (تشکیلاتی که منجر به آزاد شدن هیولا‌ها شد) در تلاش برای پیدا کردن راهی برای بقای نسل انسان‌ها در کنار تیتان‌ها است. با این وجود، افراد خرابکار که قصد دستکاری کردن تایتان‌ها و استفاده از آن‌ها به عنوان سلاح‌های هسته‌ای را دارند، شروع به شورش، ایجاد توطئه و تهدید برای نابودی کل حیات کره زمین می‌کنند.

هم‌زمان با بالا‌ گرفتن شورش‌ها، زمین‌لرزه‌های عجیبی در جزیره جمجمه هم‌زمان توجه کینگ کونگ و گودزیلا را به خود جلب می‌کند. دو نیروی قدرتمند کونگ و گودزیلا در نبردی تماشایی رو‌در‌روی یکدیگر قرار می‌گیرند؛ نبردی بزرگ که همه موجودات روی کره زمین را تهدید می‌کند و می‌تواند منجر به حذف همه حیات روی این سیاره شود.

 


بازیگران فیلم گودزیلا علیه کونگ


فیلم گودزیلا علیه کینگ کونگ 2020

وقایع فیلم گودزیلا علیه کینگ کونگ 2020، بعد از فیلم «گودزیلا: پادشاه هیولا‌ها» اتفاق می‌افتد؛ بعد از زمانی که گودزیلا به عنوان رهبر تیتان‌ها پذیرفته شده است. بنابراین می‌توان انتظار داشت که بسیاری از بازیگران قدیمی در این قسمت نیز حضور داشته باشند. بازیگرانی که تاکنون بازگشت آن‌ها به فیلم تایید شده است عبارتند از میلی بابی براون (Millie Bobby Brown) به عنوان مدیسون رایسل و البته کایل چندلر (Kyle Chandler) در نقش پدر مایلی. این خانواده نقش مهمی در ظهور مجدد گودزیلا و پیروزی او در جنگ با گیدورا داشتند و از دست دادن مادر مدیسون در این مبارزه، این پدر و دختر را به هم نزدیک‌تر کرد. احتمالا بابی براون را با سریال محبوب Stranger Things می‌شناسید.

جانگ زئی (Zhang Ziyi) نیز از بازیگرانی است که حضور مجدد او در فیلم گودزیلا علیه کینگ کونگ 2020 قطعی شده است. وی در فیلم پادشاه هیولا‌ها نقش دو دانشمند دوقلوی مونارک Dr. Ling Chen و Dr. Ilene Chen را ایفا کرد. کارگردان فیلم، علت حضور این دو شخصیت را پر‌ کردن جای خالی پروفسور شوبیجین اعلام کرده و گفته است که این دو دانشمند قرار است مخاطبان ما را در شناخت بهتر تایتان‌ها و داشتن ارتباط قوی‌تر با این هیولا‌ها یاری کنند.

تاریخ اکران فیلم گودزیلا علیه کونگ

در اکتبر 2018، اصلی‌ترین بازیگر جدید فیلم Godzilla vs Kong معرفی شد: الكساندر اسکاشگورد (Alexander Skarsgård) که در این فیلم نقش رهبر یکی از گروه‌های نظامی را بر عهده دارد. از آثار قبلی اسکاشگورد می‌توانیم به سریال معروف Big Little Lies اشاره کنیم. همچنین گفته می‌شود که دانای گوریرا (Danai Gurira) نیز در نقشی ناشناخته به تیم بازیگران این فیلم پیوسته است. از جمله سایر بازیگران جدید این فیلم می‌توان به جسیکا هنویک (Jessica Henwick)، جولیان دنیسون (Julian Dennison) ، ایزا گونزالس (Eiza Gonzalez) و ربکا هال (Rebecca Hall) اشاره کرد.

 


نکات جالب درباره فیلم godzilla vs kong


فیلم Godzilla vs Kong

فیلم سینمایی گودزیلا علیه کینگ کونگ، چهارمین فیلم از مجموعه افسانه هیولا‌های کمپانی لجندری است. در این فیلم دو هیولای بزرگ پرده نقره‌ای به مصاف هم می‌روند. اما در این رویارویی نکات نهفته و جالبی وجود دارد که در این قسمت به معرفی برخی از آن‌ها می‌پردازیم.

  • روایت فیلم دقیقا بعد از داستان زمان فیلم پادشاه هیولاها که در سال 2019 می‌گذشت و 47 سال بعد از داستان فیلم کنگ: جزیره جمجمه که در سال 1973 می‌گذشت اتفاق می‌افتد.
  • این فیلم، دومین رویاروی این دو هیولا است. اولین رویارویی آن‌ها در سال 1962 و توسط یک کمپانی فیلم ژاپنی به تصویر کشیده شده است. البته تهیه‌کننده فیلم اعلام کرده که روایت فیلم سینمایی گودزیلا علیه کینگ کونگ، هیچ اقتباسی از نسخه ژاپنی‌اش نخواهد داشت.
  • هنگام اعلام ساخت فیلم گودزیلا علیه کینگ کونگ، سوال خیلی از مخاطبین درباره اختلاف سایز و جثه و چگونگی رویارویی آن دو بود؛ زیراکه در ظاهر به نظر می‌رسد که کینگ کونگ بسیار کوچک‌تر از گودزیلا باشد، به خصوص که گودزیلا در آخرین فیلم سینمایی خود با جذب انرژی‌های هسته‌ای، جثه‌ای بسیار بزرگ پیدا کرد. برای پاسخ به این نگرانی، در فیلم جزیره جمجمه اعلام شد که کینگ کونگ هنوز در حال رشد است و متوقف نشده است.
  • یکی از نویسندگان اصلی در فیلم گودزیلا علیه کینگ کونگ در واقع کارگردان فیلم گودزیلا: پادشاه هیولا‌ها است.
  • جمعی از بازیگرانی که در این فیلم به ایفای نقش می‌پردازند، از مجموعه فیلم‌های مارول انتخاب شده‌اند. بازیگرانی مانند جولیان دنیسون که قبلا در فیلم ددپول 2 بازی کرده است، دنل جوریا که نقش‌آفرینی او در فیلم بلک پانتر را قبلا دیده‌ایم و بسیاری بازیگران دیگر.
  • در انتهای فیلم کونگ: جزیره جمجمه، دو شخصیت اصلی داستان به مرکز فرماندهی مونارک برمی‌گردند و به آن‌ها اعلام می‌شود که تحقیقاتی صورت گرفته و مشخص شده است که کینگ کونگ تنها هیولای موجود در دنیا نیست و هیولا‌های دیگری نیز در سایر نقاط دنیا وجود دارند. در بخشی از همین قسمت هم، صحنه نبرد گودزیلا با کینگ کونگ و سایر هیولا‌ها روی دیواره غار‌ به تصویر کشیده شده است.

فیلم سینمایی گودزیلا علیه کینگ کونگ

  • با وجود سایر هیولا‌ها در کنار گودزیلا، به نظر می‌رسد که باید در حین نبرد او با کینگ کونگ منتظر آن‌ها نیز باشیم؛ زیرا که تنها جنگیدن گودزیلا با وجود آن همه هم‌رزم، کمی غیر‌منطقی به نظر می‌رسد.
  • معمولا در تقابل بین شخصیت‌های مثبت فیلم، برنده‌ای وجود ندارد. اما نویسنده فیلم گودزیلا علیه کینگ کونگ به ما این اطمینان را داده است که در جنگی که بین این دو هیولا در می‌گیرد، قطعا یک برنده مشخص وجود خواهد داشت.
  • برای تبلیغات، در سال 2019 یک بازی موبایل براساس داستان فیلم و برای آشنایی مخاطبان با رودررویی این دو کاراکتر ساخته شد.

 


تاریخ اکران فیلم گودزیلا علیه کونگ


آخرین تاریخی که برای اکران فیلم Godzilla vs Kong اعلام شده است، 30 آبان 1399 است؛ هرچند این تاریخ نشان دهنده 8 ماه عقب افتادن تاریخ اکران قبلی فیلم است. قبلا اعلام شده بود که این فیلم برای روز یادبود آمریکا یعنی 23 اسفند 98 بخش می‌شود، اما پس از اعلام اکران فیلم سریع و خشن 9 در این روز، عوامل فیلم تصمیم به تغییر تاریخ پخش فیلم گودزیلا علیه کینگ کونگ گرفتند.

تریلر فیلم گودزیلا علیه کینگ کونگ

در این مطلب به بررسی فیلم گودزیلا علیه کینگ کونگ 2020 پرداختیم. هر چند هنوز بسیاری از نکات فیلم ناشناخته باقی مانده، اما ما همه موارد لو رفته توسط عوامل، کمپانی و بازیگران را بیان کردیم. با این وجود شاید بزرگ‌ترین نکته این فیلم تقابل دو هیولای افسانه‌ای و برنده شدن یکی از آن‌هاست. به نظر شما کدام شخصیت برنده می‌شود و کدام یک به زانو در خواهد آمد؟ جثه بزرگ گودزیلا او را برنده خواهد کرد یا هوش و ذکاوت کینگ کونگ، گودزیلا را مغلوب می‌کند؟ نظرات خود را در قسمت کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

7
12345
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha
عرفان 10 اسفند 1398، 18:28

خب هر کدومشون نقطه قوت و ضعفهای خودشونو دارن مثلا گودزیلا نفس هسته ای داره , پوستش قویتره ضربه های دمش میتونه تعادل حریفو بهم بزنه , با توجه به شرایط مثلا انفجار بمب اتمی قویتر میشه و همینطور میتونه زیر آب نفس بکشه یعنی اگه کار به دریا واقیانوس بکشه احتمالا گودزیلا برنده میشه از طرفی نفس اتمی گودزیلا برای اماده شدن یکم وقت بره که به نظرم کونگ میتونه با توجه به هوشش ازش استفاده بکنه اما از یه طرف دیگه ما با کونگ طرفیم که هنوز داره رشد میکنه و احتمالا به اندازه گودزیلا قد میکشه(شاید یکم کمتر از گودزیلا) و تو فیلم جزیره جمجه معلوم بود که چه موجود باهوشیه و توانایی استفاده از ابزار رو داره و به نظر من شکل بدنش برای جنگ نسبت به گودزیلا برتری داره , یجورایی میتونم بگم فرز تر هم هست به هر حال به نظرم یه چیز درمورد کونگ هشت که اونو از گودزیلا متمایز میکنه اون هم احساساتشه. عشق , نفرت , ترحم , همشونو تو کونگ دیدم چیزیکه کمتر تو گودزیلا دیدم , منظورم اینه که اگه گودزیلا کاری کنه که احساسات کونگ جریحه دار بشه مثلا خونه شو نابود بکنه یا زبونم لال پدر و مادرشو کشته باشه , مبارزه خیلی سخت در پیش خواهد داشت که ممکنه هر چیزی توش رخ بده

امیر 07 خرداد 1399، 12:11

پدر و مادر کونگ رو گودزیلا نکشته که....اون هیولاهه بود تو جزیره جمجمه(جمجمه‌خورها)اون کشته....ولی گودزیلا هم در پادشاه هیولاها نشون داد بی احساس هم نیست

باهم دوست میشن 22 تیر 1399، 15:15

باهم دوست میشن

حسام 21 اسفند 1398، 18:08

مرسی از اطلاعات جالبی که دادین من خودم هر دو کاراکتر رو خیلی دوست دارم هم عاشق گودزیلا هستم هم کونگ رو خیلی دوست دارم و اینکه خوندم که نبرد این دو قراره حتمن یک پیروزی داشته باشه خیلی ناراحت شدم کاش طوری میشد که هر دوشون با یک هیولای دیگه میجنگیدن در کل قطعا فیلم بسیار جذابی خواهد بود مثل ۳ گانه قبلیش و چه بسا جذابتر

امیر 22 تیر 1399، 15:18

گودزیلا و کونگ دوست میشن و میرم با دوتا هیولای آهنی جنگ میکنن

یه نفر 09 فروردین 1399، 02:20

خدا کنه که گودزیلا برنده بشه و ای کاش زودتر فیلم پخش بشه

عرفان 05 اردیبهشت 1399، 16:41

به نظرم باتوجه به فروش بیشتر فیلم کینگ کونگ و یجورایی شکست فیلم گودزیلا پادشاه هیولا ها توی استقبال و فروش احتمالا کینگ کونگ برنده میشه چون طرفدار هاشم مشخص شد بیشتر و فیلم جزیره جمجمه نشون داد فیلم جذاب تری از گودزیلا پادشاه هیولا هاست ولی بازم گودزیلا یه شخصیت نوستالژی تر از کونگ و جذبه ای که داره باعث شناخت این کمپانی سازنده فیلم های هیولایی میشه

محمد 11 اردیبهشت 1399، 02:22

بنظر من هر دو قوی هستن وچون من خیلی کینگ کونگ رو دوست دارم بنظر من کینگ کنگ برنده بشه ولی گودزیلا هم خیلی قوی همون طور که در گودزیلا پادشاه هیولاها دیدید گودزیلا یه قدرت خیلی خوب گرفته وفکر کنم خیلی قشنگ بشه

دیدگاههای بیشتر ...