معرفی سایت های کاربردی و جالب در اینترنت

معرفی سایت های کاربردی و جالب در اینترنت
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

ممکن است مواقعی باشد که حوصله‌تان سر رفته و هیچ کاری برای انجام دادن نداشته باشید. در چنین زمان‌هایی چه می‌کنید؟ یکی از راه‌های پیشنهادی ما، سر زدن به سایت های کاربردی و جالب است.

در این مطلب قصد داریم سایت های کاربردی مختلفی را به شما معرفی کنیم. می‌توانید در مواقعی که کسل و بی‌حوصله هستید با سر زدن به این سایت‌ها، لحظه‌های لذت‌بخشی برای خودتان بسازید. با مراجعه به هر کدام از این سایت های کاربردی و جالب، دریچه‌های مختلفی از دنیای اینترنت را دنبال کنید. می‌توانید جالب‌ترین مکان‌های جهان را کشف کنید، مطالب علمی و هنری و تکنولوژی روز دنیا را مطالعه کنید، بازی کنید، سخنرانی‌های جالب را مشاهده کنید، فیلم خوب ببینید یا پست‌های خنده‌دار و عجیب و غربیبی از کمیک‌ها و نقاشی‌های مختلف، لحظه‌های سوتی و شکست مردم، عکس‌های خانوادگی بانمک و قدیمی و… را مشاهده کنید. در ادامه این مطلب، راجع به همه انواع این سایت های کاربردی و جالب بخوانید و به آن‌ها سر بزنید.

سایت های جالب

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 


معرفی سایت‌ های کاربردی و جالب در اینترنت


در ادامه با برخی از سایت های کاربردی و جالب در اینترنت آشنا می‌شویم.

 

سایت جالب The Secret Door

سایت های کاربردی / cool websites

این درب، شما را به مکانی اسرارآمیز و مخفی در دنیایی جادویی هدایت نمی‌کند، اما می‌تواند مکان‌های غیرقابل‌ پیش‌بینی سراسر دنیا را به شما نشان دهد. ایده این سایت کاربردی بسیار ساده است؛ درب مخفی را باز کرده و به گوگل اجازه دهید جالب‌ترین مکان‌های جهان را به شما نشان دهد.

این سایت را به عنوان یک دروازه جهانگردی مجازی درنظر بگیرید. اگر مکانی که به آن هدایت می‌شوید را دوست ندارید، روی دکمه «مرا به جای دیگری ببر» کلیک کنید. این درمان حوصله‌سررفتگی موثر گوگل، یکی از جالب‌ترین راه‌های استفاده از نقشه‌های گوگل است. می‌توانید از اینجا وارد سایت کاربردی The Secret Door شوید.

 

سایت جذاب Bored Panda

سایت های کاربردی / cool websites

برای این سایت کاربردی، مناسب‌ترین نام ممکن (پاندای بی‌حوصله) انتخاب شده است. می‌توانید در این سایت، محتواهای بصری جذاب و جالبی پیدا کنید.

این سایت کاربردی، در واقع وبلاگی است که جالب‌ترین اکتشافات را در مورد موضوعاتی مانند سفر، عکاسی، تصویرسازی، حیوانات، تکنولوژی، طراحی و همه دسته‌بندی‌های خوب دیگر منتشر می‌کند. می‌توانید عضو این سایت شده و راجع به پست‌های منتشرشده نظر دهید.

از مزیت‌های این سایت که در بین بهترین سایت های کاربردی و جالب قرار می‌گیرد، می‌توان به استفاده راحت و تنوع محتوای آن اشاره کرد؛ ولی از موارد منفی این سایت هم می‌توان به تبلیغ‌های زیاد آن اشاره کرد. مورد منفی دیگر هم این است که همه مطالب آن حقیقت ندارد. می‌توانید از اینجا وارد سایت جذاب Bored Panda شوید.

 

سایت کاربردی Brain Pickings

سایت های مفید

قرار نیست وقتی حوصله‌تان سر رفته است، حواس خودتان را با محتوای سایت‌های شدیدا کسل‌کننده و بسیار ساده پرت کنید. می‌توانید با غرق شدن در پست‌های تامل‌برانگیز و مفید وبلاگ Brain Pickings زمان خود را به بهترین نحو سپری کرده و همزمان اطلاعاتتان را نیز افزایش دهید.

تنها با عضویت در این سایت کاربردی همواره چند کتاب خوب برای خواندن در دسترستان خواهد بود. از مزیت‌های این سایت می‌‌توان به مطالب فراوانی که راجع به هنر، علم و ادبیات دارد اشاره کرد. به‌هم‌ریخته بودن ظاهر این سایت از موارد منفی آن است. می‌توانید از اینجا وارد سایت کاربردی Brain Pickings شوید.

 

 سایت جالب Vsauce

سایت‌ جذاب

مایکل استیونز فردی است که این سایت کاربردی را راه‌اندازی کرده است. او ویدیوهای جذابی که محتوای آموزشی دارند را با موضوعات مختلف در این سایت آپلود می‌کند. می‌توانید در این سایت که از سایت های کاربردی و جذاب محسوب می‌شود، گشت‌وگذار کرده و ویدیوهای مختلف کانال‌های ویساس را ببینید.

از مزیت‌های این سایت این است که یادگیری را جالب و جذاب می‌کند و به راحتی می‌توان با آن کار کرد. ولی یکی از موارد منفی که در مورد این سایت وجود دارد، این است که بعضی از مطالب منتشر شده در آن پیچیده هستند. می‌توانید از اینجا وارد سایت جالب Vsauce شوید.

 

سایت جذاب Mental Floss

سایت جالب

در مدتی که کاری برای انجام دادن ندارید و کسل شده‌اید، می‌توانید با وارد شدن به این سایت احساس کنید در مدت زمانی کم، واقعا مطالب مفیدی یاد گرفته‌اید. این سایت کاربردی اعتقاد دارد «دایره‌المعارف همه چیز» است و راجع به جالب‌ترین سوال‌های زندگی، محتوا تولید می‌کند.

با وارد شدن به منتال فلاس که از بهترین سایت های کاربردی در اینترنت است، می‌توانید مقالات مختلف را مطالعه کنید، ویدیوهای متنوعی تماشا کنید و کوییز بدهید. دو نکته مثبت می‌توان راجع به این سایت کاربردی بیان کرد: یکی این‌که منابع مربوط به مطالب منتشر شده در سایت معتبر هستند و نکته دیگر این که روزنامه‌های مختلف را نیز می‌توانید در آن مطالعه کنید. پس از اینجا وارد سایت جذاب Mental Floss شوید و اطلاعات خودتان را در مورد هر موضوعی که به آن علاقه دارید افزایش دهید.

 

سایت کاربردی TED

سایت‌ های جذاب

یکی دیگر از بهترین سایت های کاربردی در اینترنت، سایت کاربردی تد است که یکی از قدرتمندترین سازمان‌هایی محسوب می‌شود که در زمینه نشر ایده‌ها و اطلاعات فعالیت می‌کند. این سازمان غیرانتفاعی، میزبان کنفرانس‌های مختلفی از سراسر دنیاست. در این کنفرانس‌ها، افراد مختلفی از هر قشر، ایده‌های جالب و تجربیاتشان را با سخنرانی‌های کوتاه به اشتراک می‌گذارند.

می‌توانید با وارد شدن به این سایت کاربردی، ویدیوهای مختلفی راجع به هر موضوعی که به آن علاقه‌مندید بیابید؛ فقط به یک جفت هدفون نیاز دارید و دیگر هیچ! از اینجا می‌توانید وارد سایت کاربردی TED شوید.

 

سایت جالب Oddee

سایت های کاربردی / cool websites

عاشق چیزهای عجیب و غریب هستید؟ پس باید وارد یکی از بهترین سایت های کاربردی به نام Oddee شوید. این سایت شامل بیشترین و محبوب‌ترین اخبار بوده و در عین حال عجیب و غریب و غیرعادی‌ترین محتواهایی که در هیچ سایت دیگری پیدا نمی‌شود را می‌توانید در این سایت کاربردی بیابید.

بیشتر پست‌ها، لیست‌های شماره‌داری هستند که عکس‌های فراوان و ویدیوهای مختلفی هم ضمیمه آن‌ها شده‌اند تا شما بتوانید به قدر کافی از دیدن مطالب لذت ببرید. دسته‌بندی‌های مختلف این سایت کاربردی شامل هنر، نشانه‌ها، مکان‌ها، اشیا، تبلیغات، علم، داروسازی، طراحی خانه، نام‌ها، مردم، هدیه‌های مختلف، داستان‌های گوناگون، تکنولوژی و غیره است. یکی از موارد منفی که راجع به این سایت وجود دارد، تبلیغات زیاد آن است. می‌توانید از اینجا وارد سایت جالب Oddee شوید.

 

سایت کاربردی The Wiki Game

سایت های جالب

با وارد شدن به این سایت کاربردی می‌توانید بازی ساده‌ای را شروع کنید. دو کلمه مبدا و مقصد برای شما درنظر گرفته می‌شود و شما باید در کوتاه‌ترین زمان یا با کمترین کلیک ممکن از یک صفحه به صفحه دیگر ویکی‌پدیا رفته و به این ترتیب به کلمه نهایی نزدیک شوید. برای موفق شدن در این بازی، باید از قدرت قضاوت خود استفاده کرده و تصمیم بگیرید کدام لینک، شما را به کلمه نهایی نزدیک‌تر می‌کند. با این کار می‌توانید به صفحات جالب و خاص ویکی‌پدیا هم سر زده و اطلاعات جالبی از سر زدن به این صفحات به دست آورید. برای وارد شدن به سایت کاربردی The Wiki Game از اینجا اقدام کنید.

 

سایت جذاب A Good Movie to Watch

سایت های مفید

یکی از مشکلات همیشگی زندگی، پیدا کردن فیلم خوب است. به همین دلیل در این قسمت با یکی از بهترین سایت های کاربردی برای تماشای فیلم آشنا می‌شویم. سایت A Good Movie to Watch، پیشنهادهای بسیار خوبی به شما می‌دهد. ممکن است بعضی از فیلم‌هایی که این سایت به شما پیشنهاد می‌دهد، فیلم‌های مشهوری نباشند، اما فیلم‌های خوبی هستند. با چند کلیک ساده بر روی پیشنهادهای تصادفی که این سایت به شما ارائه می‌دهد، درنهایت به فیلمی خواهید رسید که توجهتان را به خودش جلب خواهد کرد. از اینجا می‌توانید وارد سایت جذاب A Good Movie to Watch شوید.

 

سایت جالب Fail Blog

سایت‌ جذاب

از راه‌اندازی این سایت کاربردی، مدت زیادی می‌گذرد؛ ولی محتواهای عالی آن باعث پابرجا ماندن و موفقیت آن است. پست‌های این سایت، شامل نمایش تصاویر خنده‌داری از موقعیت‌های احمقانه و حتی گاهی فاجعه‌آمیز است.

همه تصاویر این سایت، دارای عنوان «شکست یا سوتی» هستند. البته این سایت، به جز عکس، ویدیوهای گوناگونی هم در زمینه‌های گفته‌شده منتشر می‌کند. یکی از نقطه ضعف‌های سایت Fail Blog، ظاهر به‌هم‌ریخته آن است. از اینجا وارد سایت جالب Fail Blog شوید.

 

سایت کاربردی The Oatmeal

سایت جالب

این سایت کاربردی توسط متیو اینمن ابداع شده است. نقاشی‌های عجیب و غریب او براساس موقعیت‌های مختلف زندگی، آموزش و داستان‌های دیوانه‌واری که هرگز در زندگی واقعی رخ نمی‌دهند کشیده شده است. یکی از نقطه ضعف‌های این سایت، این است که بعضی از محتواها تکراری هستند. از اینجا می‌توانید وارد سایت کاربردی The Oatmeal شوید.

 

سایت جذاب Laughing Squid

سایت‌ های جذاب

Laughing Squid یکی از سایت‌هایی است که به دلیل مطالب غیرقابل‌باور، عجیب و غریب و تاثیرگذاری که منتشر می‌کند، می‌تواند به یکی از محبوب‌ترین و بهترین سایت های کاربردی شما تبدیل شود. می‌توانید با سر زدن به این سایت، پست‌های باکیفیتی همراه با عکس‌ها و ویدیوهای مختلف راجع به هنر، فرهنگ و تکنولوژی پیدا کنید.

هر روز چندین پست جدید به این سایت کاربردی اضافه می‌شود. از مزیت‌های این سایت این است که می‌توانید با وارد کردن آدرس ایمیل خود، هر روز از تازه‌ترین مطالب منتشرشده در آن اطلاع یابید. یکی از موارد منفی سایت Laughing Squid هم این است که ظاهری کاملا معمولی و اولیه دارد. برای وارد شدن به سایت جذاب Laughing Squid از اینجا اقدام کنید.

 

سایت جالب Awkward Family Photos

سایت های جالب

تقریبا همه مردم، عکس‌هایی قدیمی در آلبوم خاطراتشان دارند که از دیدن آن عکس‌ها شرمنده می‌شوند. به نظر می‌رسد افراد زیادی به سایت «عکس‌های خانوادگی عجیب و غریب» هجوم آورده و عکس‌های قدیمی و بانمک خود را به اشتراک گذاشته‌اند؛ پس از شنیدن این خبر تعجب نخواهید کرد که این سایت، یکی از محبوب‌ترین سایت‌های اینترنتی است. با سر زدن به این سایت کاربردی، لحظات خوبی برای خودتان رقم بزنید. از اینجا می‌توانید وارد سایت جالب Awkward Family Photos شوید.

در این مطلب، سعی کردیم سایت های کاربردی و جالبی به شما معرفی کنیم تا در اوقات فراغت، به آن‌ها سر زده و لحظه‌های خوبی برای خودتان بسازید. بعد از اینکه به این سایت‌ها سر زدید، نظر خودتان را راجع به هر کدام از آن‌ها با ما به اشتراک بگذارید. اگر شما هم سایت های کاربردی دیگری سراغ دارید، آ‌ن‌ها را به ما و دیگر علاقه‌مندان این موضوع معرفی کنید.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران2 دیدگاه
حیدرررررررررر
.
02 شهریور 1399، 14:50
پاسخ
1
0
خوبه
کاربر مهمان
.
20 دی 1399، 18:18
پاسخ
3
0
خیلی جالب بودن ممنون
جدول فروش فیلم ها
 • 163.5 میلیون دلار
  سریع و خشن 9
  اکران: 25 ژوئن 2021
 • 157.5 میلیون دلار
  یک مکان آرام 2
  اکران: 28 می 2021
 • 154.8 میلیون دلار
  بیوه سیاه
  اکران: 09 جولای 2021
 • 51.4 میلیون دلار
  Space Jam: A New Legacy
  اکران: 16 جولای 2021
 • 50 میلیون دلار
  بچه رئیس 2
  اکران: 02 جولای 2021
 • 40.4 میلیون دلار
  The Forever Purge
  اکران: 02 جولای 2021
 • 16.9 میلیون دلار
  Old 2021
  اکران: 23 جولای 2021
 • 13.4 میلیون دلار
  Snake Eyes
  اکران: 23 جولای 2021
 • 7 میلیارد تومان
  دینامیت
  اکران: 10 تیر 1400
 • 1.5 میلیارد تومان
  خورشید
  اکران: 27 آبان 1400
 • 1.36 میلیارد تومان
  هفته‌ای یک بار آدم باش
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 950 میلیون دلار
  تک خال
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 257.43 میلیون تومان
  پیشی میشی
  اکران: 08 مهر 1400
 • 184 میلیون تومان
  خون شد
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 90 میلیون تومان
  لاله
  اکران: 27 اسفند 1399
 • 84 میلیون تومان
  آقای سانسور
  اکران: 26 شهریور 1400