بهترین کتاب های دنیا که پیش از مرگ باید بخوانید

بهترین کتاب های دنیا که پیش از مرگ باید بخوانید
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

اگر شما هم جزو آن دسته از افراد کتابخوانی هستید که دوست دارید همیشه یک فهرست کتاب آماده به خواندن داشته باشید، با ما همراه شوید تا شما را با بهترین کتاب های دنیا آشنا کنیم.

امروزه با پیشرفت فناوری افراد می‌توانند علاوه بر روش‌های سنتی کتاب خواندن، از ابزارهای الکترونیک مثل انواع کتابخوان‌ها، لپ تاپ، موبایل یا تبلت برای مطالعه استفاده کنند. در این راستا نرم افزارهای متنوعی نیز وجود دارد که می‌تواند یاری‎‌گرشان باشد تا راحت‌تر با این دنیای مدرن، خواندن را نیز به شکلی مدرن ادامه دهند. با این حساب بسیاری از افراد نیز همان خواندن به شکل سنتی را ترجیح می‌دهند. از این‌ها گذشته برای یک فرد کتابخوان هیچ چیز بهتر از این نیست که به اندازه کافی وقت داشته باشد تا کتابی در دست بگیرد و با نویسنده همراه شود. درواقع خواندن کتاب می‌تواند دریچه‌های جدیدی را برای کشف تجربه‌های جدید و خواندن درباره آن‌ها باز کند.

بهترین کتاب های دنیا

این در حالی است که برخی از کتاب‌ها چنان قدرتمند نوشته شده‌اند که نه تنها با روایت‌های گوناگون از عشق، دوستی، ناراحتی، غم و جنگ تجربه‌های نو را در اختیار افراد قرار می‌دهند، بلکه می‌توانند تا همیشه در یاد خواننده باقی بمانند. اگر شما هم اهل کتاب و کتابخوانی هستید، با ما در ادامه همراه باشید تا با تعدادی از بهترین کتاب های دنیا که پیش از مرگ بهتر است آن‌ها را بخوانید آشنا شوید.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 • بهترنی کتاب های دنیا که باید بخوانید
  • کشتن مرغ مینا
  • آنا کارنینا نوشته لئون تولستوی
  • سه شنبه ها با موری نوشته میچ آلبوم
  • شازده کوچولو از آنتوان دو سنت اگزوپری
  • عقاید یک دلقک نوشته هاینریش بل
  • وقتی از دویدن صحبت می کنم از چه حرف می زنم نوشته موراکامی
  • کافکا در کرانه نوشته هاروکی موراکامی
  • صد سال تنهایی نوشته گابریل گارسیا مارکز
  • و…
 • سخن پایانی

 


بهترین کتاب های دنیا که باید بخوانید


در دنیا کتاب‌های تحسین شده زیادی هستند که ارزش خواندن دارند. برخی از آن‌ها را نیز می‌توان حتی چندین و چند بار خواند و هر بار از دریچه جدیدی به آن نگاه کرد. ما در ادامه قرار است بهترین کتاب های دنیا را که حداقل یک بار ارزش خواندن دارند، به شما معرفی کنیم. علاوه بر این در اینجا می‌توانید با بهترین کتاب‎‌های 2019 نیز از دید سایت گودریدز آشنا شوید.

 

کشتن مرغ مینا نوشته هارپر لی

To-Kill-a-Mockingbird/ کشتن مرغ مینا نوشته هارپر لی

کتاب کشتن مرغ مینا توسط هارپر لی یک نویسنده آمریکایی در سال 1960 نوشته شده است. این کتاب در قالب داستانی گیرا مسائلی جدی همچون تجاوز به عنف و نابرابری نژادی را با زبانی دلنشین و آکنده از طنز بیان می‌کند. خوب است بدانید داستان از زبان دختر یک وکیل بیان خواهد شد. این نویسنده از نماد مرغ مینا برای نشان دادن معصومیت استفاده کرده است. وکیل داستان اتیکاس فینچ که سفید پوست بوده، از جوانی سیاهپوست در داستان دفاع می‌کند که متهم به تجاوز به یک دختر سفید پوست در آلاباما است. وی که پدری مهربان و دلسوز است، از نظر اجتماعی نیز فردی شجاع و انسان‌دوست شناخته می‌شود که بدون هیچ ترسی، از انسانیت در برابر تعصب و خشونت نژادی و البته ریاکاری دفاع می‌کند.

 

آنا کارنینا نوشته لئون تولستوی

anna-karnina / آنا کارنینا / بهترین کتاب های دنیا

کتاب آنا کارنینا، اثری دلنشین از نویسنده مشهور، یعنی لئو تولستوی است. این کتاب از بهترین کتاب های دنیا بوده و چنان خواندنی است که با هر بار خواندن، انگار درک جدیدی عایدتان خواهد شد. خوب است بدانید که تولستوی که یکی از افراد طبقه اشراف بوده، عقاید خود را تا اندازه‌ای در این کتاب به شکلی حماسی با روایتی از مرگ یک جامعه، شهر یا حتی فرهنگ به رشته تحریر در آورده است. اگر این کتاب را نخوانده‌اید، حتما آن را در فهرست کتاب‌هایی که باید بخوانید قرار دهید.

 

سه شنبه ها با موری نوشته میچ آلبوم

tusedays-with-morie/ سه شنبه ها با موری

سه شنبه‌ها با موری عنوان کتابی از نویسنده آمریکایی، یعنی میچ آلبوم است. این کتاب داستانی واقعی از میچ آلبوم و استادش را روایت می‌کند. استادش که در آستانه مرگ است، مرگ را به راحتی پذیرفته و درس‌های زیبایی از این بابت و همین‌طور حقایق زندگی در اختیار شاگردش قرار می‌دهد. میچ آلبوم هم حق شاگردی را به خوبی ادا می‌کند و گفته‌های استادش را کتاب می‌کند و آن را به مردمان زیادی هدیه می‌دهد.

 

شازده کوچولو از آنتوان دو سنت اگزوپری

little-prince/ شازده کوچولو از آنتوان دو سنت اگزوپری

شازده کوچولو را می‌توان از پرفروش‌ترین رمان های قرن بیستم میلادی معرفی کرد و می‌توان آن را به عنوان پرطرفدارترین داستان فرانسوری نیز معرفی کرد. این رمان بیانی زیبا و فلسفی از عشق، هستی و دوست داشتن دارد و همین‌طور به سوالات زیادی درباره انسان‌ها و رفتارهایشان در قالب داستانی ساده می‌پردازد.

 

عقاید یک دلقک نوشته هاینریش بل

the-clown/ عقاید یک دلقک (The Clown) نوشته هاینریش بل

عقاید یک دلقک رمانی آلمانی است. این کتاب داستانی عاشقانه را به همراه واقعیاتی تلخ بیان می‌کند و به صورت بسیار ظریفی به انسانیت می‌پردازد. داستان روایت دلقکی به نام هانس است که معشوقه‌اش وی را به دلایلی ترک می‌کند. در پی این اتفاق، وی دچار افسردگی می‌شود و خواننده غم عمیقی را تا انتهای داستان از هانس احساس خواهد کرد. خوب است بدانید کتاب عقاید یک دلقک در سال 1972 نیز برنده جایزه نوبل ادبیات شد.

 

وقتی از دویدن صحبت می کنم از چه حرف می زنم نوشته موراکامی

morakami/ وقتی از دویدن صحبت می کنم از چه حرف می زنم نوشته موراکامی

این کتاب درباره دویدن است. به نوعی موراکامی زندگینامه‌اش را در این کتاب نوشته است. وی از علاقه‌مندان به دویدن است و خیلی جالب از علاقه‌اش و البته عادت روزانه‌اش در این کتاب صحبت می‌کند. با خواندن این کتاب علاقه‌مندان به سایر کتاب‌های موراکامی، متوجه نگاه موراکامی به رویدادها خواهند شد.

 

کافکا در کرانه از هاروکی موراکامی

kafka-in-shore/ کافکا در کرانه هاروکی موراکامی

کافکا در کرانه دیگر کتاب مهم در لیست بهترین کتاب های دنیا است. این کتاب نوشته نویسنده ژاپنی یعنی هاروکی موراکامی بوده و به عنوان ده کتاب برتر سال 2005 از سوی نشریه نیویورکر نیز معرفی شده است. این رمان در مورد نوجوانی به نام کافکا تامورا است که شخصیت اصلی داستان بوده و کاراکتری بی‌اعتماد نسبت به بزرگ‌ترها دارد.

 

صد سال تنهایی نوشته گابریل گارسیا مارکز

one-hundred-years-of-solitude/ صد سال تنهایی/ گابریل گارسیا مارکز

صد سال تنهایی از بهترین کتاب های دنیا است که در دسته پرفروش‌ترین ها نیز قرار می‌گیرد. همچنین گابریل گارسیا مارکز با این کتاب نیز افتخار برنده شدن جایزه نوبل در سال 1982 را در کارنامه کاری خود دارد. این داستان زندگی شش نسل از خانواده‌ای اهل آمریکای جنوبی را به سبک رئالیسم جادویی روایت می‌کند. با توجه به وجود شخصیت‌های زیاد، حتما حواستان باشد تا آن‌ها را اشتباه نگیرید. اما با همه پیچیدگی‌های احتمالی، ارزش خواندن را دارد.

 

جاناتان مرغ دریایی نوشته ریچارد باخ

jonothon/ جاناتان مرغ دریایی نوشته ریچارد باخ

جاناتان مرغ دریایی نیز از دسته کتاب‌هایی است که خواندن آن به همه اهالی کتاب پیشنهاد می‌شود. در این کتاب جاناتان مرغ دریایی‌ است که نمی‌خواهد زندگی مرسوم سایر مرغان دریایی را در پیش بگیرد و می‌خواهد به جستجوی ناشناخته‌ها بپردازد. اما پیمودن این مسیر آسان نیست و با مشکلاتی مواجه خواهد شد. درواقع می‌توان این کتاب را داستان همه انسان‌های خودساخته معرفی کرد. یکی از دلنشین‌ترین موضوعاتی که کتاب در قالب داستان و در وجود مرغ دریایی آن را بیان می‌کند، امید جاناتان است که با وجود همه تلاش‌های منجر به شکست، در نهایت همین امید و و ممارست در راه نجاتش خواهد داد.

 

تس نوشته توماس هاردی

/تس نوشته توماس هاردی tess

تس یکی از مشهورترین رمان‌های انگلیسی از توماس هاردی است که خود نویسنده به نوشتن آن افتخار می‌کند. درواقع تس نام شخصیت اصلی کتاب و تجسمی زیبا از سادگی و پاکی است. در طول داستان این سادگی و پاکی در مواجهه با پلیدی‌ها رفته‌رفته خدشه‌دار می‌شود و روحش را می‌آزارد. متن کتاب چنان تأثیرگذار است که خواننده دنیا را سرشار از پلیدی‌هایی می‌بیند و سادگی در چنین دنیایی جز سختی و رنجی چیزی در پی نخواهد داشت.

 

دختری که رهایش کردی نوشته جوجو مویز

The-Girl-You-Released-By-JoJo-Moyes/ دختری که رهایش کردی نوشته جوجو مویز

این کتاب داستانی از یک نقاشی مربوط به جنگ جهانی اول را روایت می‌کند که دو زندگی، دو انسان و سرنوشتشان را به هم مربوط خواهد کرد. درواقع داستان درباره دو زن یکی به نام سوفی در فرانسه و دیگری به نام لیو در لندن است. جسارت، شجاعت و جنگیدن از صفت‌هایی است که در این کتاب تحسین شده است و در آن نشان داده می‌‎شود که چگونه این صفات، قهرمانان داستان را به اهدافشان می‌رساند.

 

بیگانه نوشته آلبر کامو

/ بیگانه از آلبر کامو /stranger

شاید بیگانه را بتوان از دسته رمان‌های تلخ اجتماعی و البته نزدیک به واقعیت معرفی کرد. شخصیت اصلی داستان مردی درونگرا به نام مرسو است که فردی را می‌کشد. البته پیش از آن نیز داستان‌هایی را از سر گذرانده و اکنون در زندان منتظر اجرای حکمش است.

 

ملت عشق از الیف شافاک

40-rolls-of-love-elif-shafak/ چهل قانون عشق الیف شافاک / کتاب ملت عشق

ملت عشق یا چهل قانون عشق، دیگر کتاب زیبا از بهترین کتاب های دنیا است. خوب است بدانید این رمان جذاب به عنوان پرفروش ترین رمان در ترکیه نیز شناخته می‌شود. نویسنده توانسته است به زیبایی دو داستان در دو عصر متفاوت را با تکنیکی خاص پیش ببرد. درواقع بخشی از این اثر برگرفته از داستان مولانا و شمس تبریزی است و داستان دیگر که موازی با این پیش می‌رود، روایتی امروزی از عشق و نقش آن در زندگی مدرن را بازگو می‌کند.

 

کیمیاگر نوشته پائولو کوئلیو

/ کیمیاگر / the-alchamist

کیمیاگر را می‌توان یکی از پروفروش‌ترین کتاب‌های دهه پایانی قرن بیستم معرفی کرد. این کتاب را پائولو کوئلیو، نویسنده برزیلی نوشته و تاکنون در بیشتر از 150 کشور دنیا انتشار یافته و به 52 زبان زنده دنیا نیز ترجمه شده است. داستان کتاب کیمیاگر روایتی از چوپانی به نام سانتیاگو است. وی رویایی می‌بیند و برای تحققش راهی سفری می‌شود و به عقیده خود افسانه شخصی‌اش را دنبال می‌کند. در این سفر پرخطر با افرادی همچون ملک صدق و کیمیاگر آشنا می‌شود و عاشق دختری صحرایی خواهد شد. بعد از سال‌ها سفر، رویا و گنجی را که در خواب دیده بود در سرزمین خودش پیدا می‌کند. درواقع همه این‌ها نیاز بود تا وی گنجی بزرگ‌تر را بیابد و برای آن درونش را واکاوی کند.

 

بینوایان نوشته ویکتور هوگو

los-mesrable/ بینوایان نوشته ویکتور هوگو

بدون شک بینوایان یکی از آثار درخشان در ادبیات جهان است. این اثر متعلق به نویسنده، نمایشنامه‌نویس و رمان‌نویس فرانسوی ویکتور هوگو بوده و عناصری همچون انسان دوستی و عشق به فقرا در آن خودنمایی می‌کنند. درواقع در این کتاب صحنه‌های بی‌عدالتی و فقر به خوبی نشان داده می‌شود و در کنار همه این‌ها باید اشاره کنیم از جهت دیگری نیز بینوایان قابل توجه است. درواقع علاوه بر داستان زیبا، رمان بینوایان بخشی از روابط اجتماعی و سیاسی مردم فرانسه را در زمانی که تنها رسانه فرانسه، رسانه نوشتاری بود را بیان می‌کند.

 

جنگ و صلح از تولستوی

war-and-piece/ جنگ و صلح از تولستوی

جنگ و صلح را می‌توان از دیگر آثار درخشان و بهترین کتاب های دنیا معرفی کرد که ارزش خواندن بالایی نیز دارد. این کتاب بیش از 580 شخصیت تاریخی را به طور دقیق توصیف می‌کند و به عنوان یک منبع تحقیقی برای تحقیق در مورد تاریخ روسیه نیز معرفی می‌شود. همچنین جنگ و صلح از دید منتقدین ادبی یکی از برترین و مهم‌ترین رمان‌های جهان است.

 

سه گانه دوقلوها نوشته آگوتا کریستف

aguta-kristof/ سه گانه دو قلوها آگوتا کریستف

سه گانه دوقلوها عنوان داستان گیرا و دلنشین در مورد دو برادر دو قلو است که مادرشان آنها را نزد مادربزگشان می‌گذارد و داستان‌هایی برایشان رخ می‌دهد. جنگ، ویرانی، عشق، تنهایی و تلاش انسان برای جلب نظر دیگران از موضوعات اصلی کتاب محسوب می‌شود. جلد اول کتاب دفتر بزرگ نام دارد که برنده جایزه ادبی اروپا شده بود و دو جلد دیگر نیز با نام مدرک و دروغ از همین نویسنده منتشر شده‌اند.

 

1984 نوشته جورج اورول

1984/ 1984 نوشته جورج اورل/ بهترین کتاب های دنیا

کتاب 1984 کتابی معروف از جورج اورول بوده که در سال 1949 منتشر شده است. این کتاب آینده‌ای را نشان می‌دهد که پر از تنفر نسبت به دشمن و علاقه بسیار زیاد نسبت به رهبر حزب با شخصیت دیکتاتور فرهمند است. در جامعه نشان داده شده در کتاب، گناهکاران به آسانی اعدام می‌شوند و شهروندان به روش‌های مختلف مورد جاسوسی قرار می‌گیرند. در چنین جامعه‌ای شهروندان همیشه مجبور هستند چهره‌ای مملو از خوش‌بینی داشته باشند و این موضوع توسط نمایشگرهایی که در خانه مردم قرار دارد، ثبت خواهد شد. درواقع مردم نباید حتی کوچکترین نارضایتی از خود نشان دهند؛ چراکه در غیر این صورت مورد خشم حکمرانان واقع می‌شوند.

 

گتسبی بزرگ نوشته اف. اسکات فیتزجرالد

great-gatsby/ گتسبی بزرگ / بهترین کتاب های دنیا

کتاب گتسبی بزرگ کتابی از نویسنده آمریکایی اسکات فیتزجرالد است که برای اولین بار در سال 1925 منتشر شد. این کتاب را می‌توان به عنوان یکی از بزرگ‌ترین رمان‌های آمریکایی معرفی کرد. گتسبی در این کتاب فردی ثروتمند است که به برگزاری مهمانی‌های باشکوهی مشهور بوده و گذشته‌ای پر از ابهام دارد. گتسبی عاشق دیزی در همسایگی‌شان است. اما دیزی ازدواج کرده و صاحب دختری بوده و همسر یک مکانیک در حومه شهر است. با این حال گتسبی همیشه عاشق دیزی می‌ماند.

در مورد کتاب خوب است اشاره کنیم که بیشتر نحوه نگارش آن بوده که باعث تبدیل شدنش به یکی از بهترین کتاب‌های آمریکایی شده است و شاید این موضوع را بتوان با خواندن نسخه اصلی کتاب به زبان انگلیسی بیشتر درک کرد. با این حساب این کتاب در ایران نیز توسط رضا رضایی ترجمه شده است.

 

غرور و تعصب از جین آستن

Pride-and-Prejudice/ غرور و تعصب جین آستن

غرور و تعصب اسم کتابی مشهور از جین آستن انگلیسی بوده که فیلم‌هایی نیز براساس آن ساخته شده است؛ اما معروف‌ترین آن‌ها فیلم غرور و تعصب محصول سال 2005 با بازی کیرا نایتلی در نقش الیزابت است. در اینجا می‌توانید با بهترین فیلم‌های اقتباس شده از کتاب‌ها نیز آشنا شوید.

الیزابت دختری باوقار از خانواده‌ای فقیر با 4 خواهر دیگر است و داستان‌هایی در جریان زندگی برایشان اتفاق می‌افتد. البته بماند که الیزابت بزرگ‌تر و متفاوت از سایر خواهرانش بوده و اساس فکری‌اش کاملا با آن‌ها تفاوت دارد.

 

کتاب خاطرات یک دختر جوان از آنه فرانک

The-Diary-Of-A-Young-Girl/ کتاب خاطرات یک دختر جوان از آنه فرانک

کتاب خاطرات یک دختر جوان کتابی از آنه فرانک یکی از قربانیان هولوکاست است. وی این خاطرات را در طی دو سال زندگی مخفیانه‌ای که داشته، نوشته است و در سال 1974 آن را منتشر کرد. این کتاب که هم‌اکنون به بیش از 50 زبان زنده دنیا ترجمه شده است، جزو بهترین کتاب های دنیا در قرن بیستم نیز شناخته می‌شود.

 

کتاب دزد نوشته زوساک

the-book-thief/ کتاب دزد نوشته زوساک

کتاب دزد داستانی تأثیرگذار و شگفت‌انگیز دارد. این کتاب از جنگی روایت می‌کند که به غیر از ویرانی چیزی بر جای نمی‌گذارد؛ اما در همه تیرگی‌ها باز هم دریچه‌های امیدی نیز مشاهده می‌شود. دختر داستان در این کتاب با پناه بردن به کتاب‌ها از هیاهوی مرگ جدا شده و دنیایی زیبا را برای خود می‌آفریند. شجاعت و دوستی که در بعیدترین زمان ممکن در کتاب نشان داده می‌شود، از نقاط قابل توجه کتاب دزد است و باعث شده این کتاب زیبا به یکی از بهترین کتاب های دنیا تبدیل شود که البته فیلمی نیز براساس آن ساخته شده است.

 

ماجراهای هاکلبری فین مارک تواین

The-Adventures-of-Huckleberry-Finn/ ماجراهای هاکلبری فین مارک تواین

این کتاب که از آثار درخشان نویسنده و طنزپرداز آمریکایی است، داستان پسری نوجوان را روایت می‌کند که پدری الکلی دارد. پدر وی بعد از چند سال گم می‌‎شود و وی دوستی به نام تام سایر پیدا می‌کند و ماجراهایی از پیدا شدن پدر هاکلبری فین گرفته تا فرارکردنش و … نیز برایشان در طی داستان اتفاق می‌افتد. خوب است بدانید این کتاب بعد از کتاب تام سایر توسط همین نویسنده منتشر شده است. ماجراها و داستان گیرا باعث شده است تا کتاب ماجراهای هاکلبری فین به یکی از بهترین کتاب های دنیا تبدیل شود.

 

کتاب فرانکشتاین اثر مری شلی

Fahrenheit-451/کتاب فرانکشتاین اثر مری شلی

این کتاب در کنار اینکه عاشقانه‌ای زیبا است، حکایتی هشداردهنده درباره خطرات علم را روایت می‌کند. جالب است بدانید کتاب یاد شده، اثری پیشرو در ژانرهای ترس، علمی و تخیلی است و در کنار داستانی دلهره‌آور، جذاب نیز است که به معنای انسان بودن می‌پردازد. همچنین در کتاب به این که ما چه وظایفی در قبال هم داریم و تا چه اندازه علم اجازه دستکاری طبیعت را دارد نیز اشاره شده است. با این حساب کتاب فرانکشتاین یکی از بهترین کتاب های دنیا بوده که می‌تواند انتخاب خوبی برای افرادی باشد که در مورد مسائلی همچون اهدای عضو، مهندسی ژنتیک و ترورهای زیستی سوالاتی را در ذهن دارند.

 

هابیت نوشته جی.آر.آر. تالکین

hobbit/ هابیت نوشته جی.آر.آر. تالکین

«هابیت یا آنجا و بازگشت دوباره» عنوان رمانی تخیلی است که در سال 1937 منتشر شد و خیلی زود از سوی خوانندگان و منتقدران مورد استقبال قرار گرفت. این کتاب توانست عنوان بهترین کتاب نوجوان را از آن خود کند و جایزه New York Herald Tribune را نیز دریافت کند. با این حساب از همان زمان تاکنون در ژانر ادبیات کلاسیک یکی از زیباترین کتاب‌های داستان محسوب می‌شود و می‌توان آن را به عنوان یکی از بهترین کتاب های دنیا نیز معرفی کرد.

 

ارباب حلقه ها

the-ring-of-the-lord/ ارباب حلقه ها

کتاب ارباب حلقه‌ها نوشته‎‌ای حماسی و خیال‌پردازانه از جی.آر.آر. تالکین نویسنده انگلیسی است. خوب است بدانید این کتاب ادامه کتاب هابیت از همین نویسنده در ژانری مشابه است. باید اشاره کنیم که ارباب حلقه‌ها را می‌توان یکی از تأثیر گذارترین رمان‌های ادبی قرن 21 و بهترین کتاب‌های دنیا معرفی کرد که در سه جلد با عناوین یاران حلقه، دو برج و بازگشت پادشاه نیز منتشر شده است و تاکنون بارها و بارها چاپش تجدید شده و به زبان‌های مختلف نیز ترجمه شده است. تاکنون نیز فیلم‌های سینمایی و انیمیشن‌های مختلفی نیز از روی آن ساخته شده که معروف‌ترین آن‌ها سه گانه ارباب حلقه‌ها از پیتر جکسون، کارگردان نیوزلندی است.

 

مزرعه حیوانات نوشته جورج اورول

animal-farm/مزرعه حیوانات نوشته جورج اورول

کتاب مزرعه حیوانات که در ایران با نام قلعه حیوانات نیز ترجمه شده است، کتابی از جورج اورول بوده و یکی از بهترین کتاب های دنیا نیز شناخته می شود. این کتاب از نمونه‌های خوب ادبیات رمزی است که در طول جنگ جهانی دوم به رشته تحریر در آمده است و در سال 1945 در کشور انگلیس برای اولین بار منتشر شد و در اواخر دهه 1950 میلادی به شهرت رسید. این کتاب داستان گروهی از حیوانات اهلی با عقایدی آرمانگرایانه و انقلابی است که در نهایت آقای جونز صاحب مزرعه و ارباب خود را فراری خواهند داد.

 

بلندی های بادگیر امیلی برونته

Wuthering-Heights/ بلندی های بادگیر امیلی برونته

بلندی‌های بادگیر اثری از نویسنده انگلیسی، امیلی برونته است. نام اصلی کتاب درواقع به فضای پرسروصدای داستان اشاره دارد و از کلمه‌ای اسکاتلندی گرفته شده است و داستان عاشقانه مشکل‌داری از هیث کلیف و کترین ارنشاو را روایت می‌کند. براساس این کتاب فیلمی نیز با بازی تام هاردی ساخته شده است. خوب است بدانید این کتاب در ایران توسط انتشارات مختلف نیز ترجمه شده است.

 


سخن پایانی


کتاب‌ها همیشه ابزارهای خوبی هستند تا دست کتابخوان‌ها را بگیرند و به دنیای زیبای کلماتی ببرند که دنیایی جدید را در ذهن می‌سازند. شاید انتخاب بهترین کتاب‌ها اندکی سخت باشد، اما همیشه براساس طرفدارانی که یک کتاب دارد و یا براساس استانداردهایی که نوشته شده است و جوایزی که دریافت کرده است، می‌توان بهترین‌ها را متمایز کرد. با این حساب هرچند ما در این مقاله سعی کردیم بهترین کتاب های دنیا را به شما معرفی کنیم، اما باید اشاره کنیم که کتاب‌های اشاره شده در این فهرست تنها نمونه‌هایی از بهترین کتاب های دنیا هستند و شاید بتوان این فهرست را به 100 و یا حتی به 1000 کتاب و بیشتر نیز رساند. با این حساب اگر شما هم کتاب خوبی را خوانده‌اید و در این فهرست نام آن را مشاهده نکردید، خوشحال می‌شویم نام آن‌ها را در بخش دیدگاه با ما در میان بگذارید.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 45.9 میلیون دلار
  The Croods: A New Age
  اکران: 16 دسامبر 2020
 • 40.3 میلیون دلار
  Wonder Woman 1984
  اکران: 16 دسامبر 2020
 • 19.8 میلیون دلار
  The War with Grandpa
  اکران: 02 سپتامبر 2020
 • 11.9 میلیون دلار
  Monster Hunter
  اکران: 18 دسامبر 2020
 • 10.9 میلیون دلار
  News of the World
  اکران: 25 دسامبر 2020
 • 9 میلیون دلار
  Come Play
  اکران: 28 اکتبر 2020
 • 7.8 میلیون دلار
  The Little Things
  اکران: 29 ژانویه 2021
 • 5.8 میلیون دلار
  Fatale
  اکران: 18 دسامبر 2020
 • 4.7 میلیون دلار
  Promising Young Woman
  اکران: 25 دسامبر 2020
 • 23 میلیارد تومان
  شنای پروانه
  اکران: 04 تیر 1399
 • 15.7 میلیارد تومان
  خوب، بد، جلف 2: ارتش سری
  اکران: 30 بهمن 1399
 • 8.56 میلیارد تومان
  آقای سانسور
  اکران: 26 شهریور 1399
 • 7.5 میلیارد تومان
  زن‌ها فرشته‌اند 2
  اکران: 25 تیر 1399
 • 6.4 میلیارد دلار
  دیدن این فیلم جرم است
  اکران: 16 دی 1399
 • 2.25 میلیارد دلار
  پیشی میشی
  اکران: 08 مهر 1399
 • 2.21 میلیارد تومان
  بی‌حسی موضعی
  اکران: 19 آبان 1399
 • 894 میلیون دلار
  آبادان یازده 60
  اکران: 16 دی 1399
 • 795 میلیون دلار
  تا ابد
  اکران: 15 مرداد 1399
 • 521 میلیون دلار
  روزهای نارنجی
  اکران: 24 شهریور 1399
بازی ها
 • 14 اسفند 1399
  Ranch Simulator
 • 22 اسفند 1399
  Crash Bandicoot 4: It's About Time
 • 26 اسفند 1399
  Mundaun
 • 28 اسفند 1399
  Prince of Persia Sands of Time Remake
  پلی استیشن 4, ایکس باکس وان, پلی استیشن 5
 • 29 اسفند 1399
 • 12 فروردین 1400
  Outriders
  پلی استیشن 4, ایکس باکس وان, پلی استیشن 5