بهترین فیلم های جادوگری تاریخ سینما ؛ از فیلم پرستیژ تا فیلم های هری پاتر

بهترین فیلم های جادوگری تاریخ سینما ؛ از فیلم پرستیژ تا فیلم های هری پاتر
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

همه ما برای یکبار هم که شده فیلمی در رابطه با جادو و جادوگران دیده‌ایم. در این مطلب قصد داریم به معرفی بهترین فیلم های جادوگری تاریخ سینما بپردازیم. با پلازامگ همراه باشید.

جادو در واقع ساخت ذهن انسان‌هاست. این مفهوم از زمان‌های بسیار دور در ذهن ما انسان‌ها شکل گرفته است؛ درست زمانی که قادر به توضیح بعضی از اتفاقات و رویدادها نبودیم. جادو به عنوان یک راه فرار، تاثیر زیادی در ابعاد مختلف زندگی انسان‌ها گذاشته است. تقریبا همه ملت‌ها دارای افسانه‌هایی هستند که جادو کم و بیش در این افسانه‌ها وجود دارد؛ از افسانه آرتور و مرلین گرفته تا جادوگری به نام بازور در شاهنامه پارسی. در سینما هم می‌توان اولین حضور پررنگ جادو و جادوگران را در سال 1958 دید؛ در فیلم The Geisha Boy (پسر گیشا) ساخته فرانک تاشلین.

فیلم های جادویی فانتزی / بهترین فیلم های جادوگری

با گذشت زمان موضوع جادوگری در سینما طرفداران بسیاری پیدا کرد و فیلم‌ها و سریال‌های زیادی در خصوص این موضوع ساخته شدند؛ سریال‌های پر طرفداری نظیر Merlin (مرلین) و Game of Thrones (بازی تاج و تخت). فیلم‌های زیادی نیز در ارتباط با این موضوع به روی پرده سینماها رفتند. در این مقاله به بررسی بهترین فیلم های جادوگری ساخته شده در تاریخ سینما خواهیم پرداخت.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 • 10 مورد از بهترین فیلم های جادوگری تاریخ سینما
  • فیلم The Prestige – پرستیژ
  • فیلم Harry Potter and the Sorcerer’s Stone – هری پاتر و سنگ جادو
  • فیلم The Illusionist – شعبده باز
  • فیلم Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1 – هری پاتر و یادگاران مرگ قسمت 1
  • فیلم The Greatest Showman – بزرگ ترین شومن
  • فیلم Harry Potter and the Prisoner of Azkaban – هری پاتر و زندانی آزکابان
  • فیلم (Now You See Me (I – اکنون مرا می بینی 1
  • فیلم Harry Potter and the Goblet of Fire – هری پاتر و جام آتش
  • فیلم (Now You See Me (II – فیلم اکنون مرا می بینی 2
  • فیلم Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 – هری پاتر و یادگاران مرگ قسمت 2

 


10 مورد از بهترین فیلم های جادوگری تاریخ سینما


در ادامه به بحث و بررسی 10 مورد از بهترین فیلم های جادوگری تاریخ سینما خواهیم نشست.

 

فیلم The Prestige – پرستیژ

لیست فیلم های جادوگری / اسامی فیلم های جادوگری

بی شک عنوان بهترین فیلم جادوگری تاریخ به فیلم پرستیژ می‌رسد. فیلم The Prestige درباره دو دوست است که به حرفه شعبده بازی مشغول هستند. این دو نفر پس از وقوع فاجعه‌ای دردناک به دشمن هم تبدیل می‌شوند و دست به هر کاری می‌زنند تا یکدیگر را از میدان به در کنند. آن‌ها که در این راه همه چیز خود را قربانی می‌کنند، از عواقب وحشتناک کارهایشان خبر ندارند. این فیلم در 20 اکتبر سال 2006 در آمریکا به اکران عمومی درآمد و با استقبال خوب تماشاگران روبه‌رو شد. فیلم پرستیژ با بودجه 40 میلیون دلاری ساخته شد و فروشی بالغ بر 109 میلیون دلار داشت.

کلودیا پیوگ از روزنامه یواس‌ای تودی فیلم پرستیژ را «یکی از خلاقانه‌ترین و پیچیده‌ترین فیلم‌‌های دهه گذشته» خواند. درو مک وینی، منتقد سرشناس دنیای سینما در نقدش، فیلم را درخشان خواند و اظهار کرد:

این فیلم نیاز به دیدن مجدد دارد.

این اثر به کارگردانی کریستوفر نولان نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین فیلم‌برداری نیز شد. وبسایت IMDb با اعطای نمره 8.5 به این فیلم جذاب، آن را در جایگاه چهل و هشتم فهرست 250 فیلم برتر تاریخ قرار داد.

 

فیلم Harry Potter and the Sorcerer’s Stone – هری پاتر و سنگ جادو

هری پاتر و سنگ جادو فیلم های جادوگری

بی‌شک محبوب‌ترین فیلم جادویی و افسانه‌ای در کل تاریخ سینما مجموعه فیلم‌های هری پاتر است. هری پاتر و سنگ جادو اولین فیلم از این مجموعه جذاب و متفاوت است. داستان فیلم درباره پسر یتیمی است که والدینش را از دست داده است و در حال حاضر با خانواده خاله‌اش زندگی می‌کند. در پی اتفاقات عجیبی که برای او می‌افتد، نامه‌ای از طرف مدرسه جادوگری هاگوارتز به دستش می‌رسد؛ ولی قیم‌های او مخالف رفتن وی به این مدرسه عجیب و غریب هستند. این فیلم که با اقتباس از کتابی با همین عنوان از نویسنده مشهور جی کی رولینگ ساخته شده است، همه را پای تلویزیون‌ها میخکوب کرد. راتن تومیتوز با بررسی 197 نقد، 81 درصد از آن‌ها را مثبت خواند. فیلم Harry Potter and the Sorcerer’s Stone به کارگردانی کریس کلمبوس، نامزد دریافت سه جایزه اسکار شد.

 

فیلم The Illusionist – شعبده باز

برترین فیلم های جادوگری / بهترین فیلم های جادویی

فیلم شعبده باز درباره مردی است به نام  آیزنهایم که به زور از زنی که دوستش دارد، سوفی جدا شده است. او پس از این جدایی دردناک با توجه به استعداد زیادش در شعبده بازی، دور دنیا سفر می‌کند و به یکی از بهترین شعبده بازهای تاریخ تبدیل می‌شود. حالا او بازگشته تا سوفی را نجات دهد و در این راه مجبور می‌شود از بهترین حقه‌های خودش استفاده کند. این فیلم با فروش بسیار خوب 87.7 میلیون دلار، تنها با بودجه 16.5 میلیون دلاری ساخته شده است.

The Illusionist توانست نظر مثبت بسیاری از منتقدان را به خود جلب کند و به این ترتیب در فهرست بهترین فیلم های جادوگری تاریخ سینما جای می‌گیرد. استفن هولدن در نقد خود برای نیویورک تایمز نوشت:

ادوارد نورتون برای نقش شعبده باز مرموز و نفوذ ناپذیر این فیلم، انتخاب بسیار خوبی بود.

همچنین ورایتی عملکرد جسیکا بیل را در این فیلم خیره‌کننده خواند و اظهار کرد:

او می‌تواند تا سر حد مرگ بجنگد.

این فیلم در سال 2006 نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین فیلم‌برداری شد که در رقابت با فیلم Pan’s Labyrinth (هزارتوی پن) موفق به دریافت این جایزه نشد.

 

فیلم Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1 – هری پاتر و یادگاران مرگ قسمت 1

برترین فیلم های جادویی / فیلم های جادویی و افسانه ای

داستان فیلم Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1 هنگامی آغاز می‌شود که لرد ولدمورت کنترل وزارت سحر و جادو را بدست گرفته است. بنابراین هری، رون و هرمیون تصمیم می‌گیرند مخفیانه به دنبال جان پیچ‌هایی بگردند که ولدمورت روح خود را در آن‌ها مخفی کرده است. اما پیدا کردن جان پیچ‌ها و نابود کردن آن‌ها مشکل بزرگی است؛ مشکلی که به تدریج باعث کم رنگ شدن دوستی بین هری و رون می‌شود. این فیلم در سال 2010 به اکران عمومی درآمد و با فروش 250 میلیون دلاری، موفقیت زیادی بدست آورد. در جمع‌بندی نهایی راتن تومیتوز در مورد این فیلم چنین آمده است:

فیلمی زیبا که از نظر احساسی و عاطفی هم رضایت بخش بود.

روزنامه انگلیسی دیلی تلگراف جلوه‌های ویژه فیلم را چشمگیر خواند و اظهار کرد:

غم‌انگیز است که برای دیدن قسمت بعدی باید یک سال دیگر صبر کنیم.

 

فیلم The Greatest Showman – بزرگ ترین شومن

فیلم های جادویی تخیلی / فیلم های جادوگری هالیوود

ماجرای فیلم بزرگترین شومن زمانی آغاز می‌شود که فینیاس تیلر بارنم ملقب به پی تی بارنم، تصمیم می‌گیرد سیرکی بزرگ تاسیس کند. او برای جذب هنرمندان مورد نظر خود با افراد زیادی ملاقات می‌کند و موفق به تاسیس سیرکش می‌شود. ولی اداره کردن سیرکی به آن بزرگی با سختی‌های زیادی همراه است. این فیلم با بازی هیو جکمن در 20 دسامبر 2017 به روی پرده سینماها رفت و با داستان جذاب و موسیقی‌های بی‌نظیرش تماشاگران را به وجد آورد. اما بسیاری از منتقدان فیلم The Greatest Showman را فیلمی متوسط خواندند. استیو پرسل، منتقد روزنامه تمپا بی تایمز نوشت:

فیلم بزرگترین شومن یک حس خوب را انتقال می‌دهد و برای تعطیلات کریسمس، فیلم بسیار سرگرم‌کننده‌ای است.

این فیلم برای موسیقی‌های جذاب و شنیدنی‌اش نامزد دریافت جوایز بسیاری شد و موفق به کسب جایزه گلدن گلوب بهترین ترانه غیراقتباسی شد.  فیلم The Greatest Showman با راضی نگه داشتن 95 درصد از کاربران گوگل نشان داد که برای قرار گرفتن در فهرست بهترین فیلم های جادوگری انتخاب مناسبی است.

 

فیلم Harry Potter and the Prisoner of Azkaban – هری پاتر و زندانی آزکابان

هری پاتر و زندانی آزکابان . فیلم های جادوگری در سبک هری پاتر

این فیلم سومین قسمت از مجموعه فیلم‌های هری پاتر است که با دریافت امتیاز 7.9 از سایت IMDb در فهرست بهترین فیلم های جادوگری سینما قرار می‌گیرد. داستان فیلم هنگامی آغاز می‌شود که هری در حین فرار از خانه درباره قاتل سریالی به نام سیریوس بلک شایعاتی می‌شنود. او می‌فهمد که سیریوس از دوستان صمیمی والدینش بوده و همان کسی است که آن‌ها را تسلیم لرد ولدمورت کرده است. فیلم Harry Potter and the Prisoner of Azkaban که یکی از بهترین فیلم‌های مجموعه هری پاتر شناخته می‌شود، با فروش خیره‌کننده 798 میلیون دلار توانست دل همه مخاطبان را بدست آورد.

پیتر تراورس از رولینگ استون درباره این قسمت چنین نوشت:

فیلم هری پاتر و زندانی آزکابان بین سه قسمت ساخته شده از این مجموعه تا به امروز، بی‌شک بهترین است. حتی اگر تا به حال اسمی از هری پاتر و جی کی رولینگ به گوشتان نخورده، مهم نیست. این اثر از آن فیلم‌هایی است که می‌توانید رویش حساب کنید.

 

فیلم (Now You See Me (I – اکنون مرا می‌بینی 1

فیلم های جادوگری در سبک هری پاتر / دانلود فیلم های خیال پردازی جادویی

این فیلم مهیج به کارگردانی لویی لتریر، کارگردان فرانسوی در سال 2013 ساخته شد. چهار شعبده باز خیابانی به نام‌های نیل اطلس، مریت مک کینی، هنلی لیوز و جک وایلدر به جرم سرقت از بانک تحت تعقیب پلیس FBI و مامور اینترپل قرار می‌گیرند. این فیلم با فروش خیره‌کننده 351 میلیون دلاری ثابت کرد که یکی از برترین کاندیدها برای قرار گرفتن در فهرست بهترین فیلم های جادوگری تاریخ است. این اثر به قدری مورد استقبال قرار گرفت که حتی موفق به دریافت جایزه بهترین فیلم هیجان‌انگیز در جشنواره People’s Choice شد. ولی راتن تومیتوز با بررسی 152 نقد، فقط 42 درصد از آن‌ها را مثبت ارزیابی کرد. خیلی از منتقدان از پایان پیچیده و غیرمعمول فیلم انتقاد کردند و گفتند که بسیاری از سوالات در این فیلم بی‌جواب ماند.

 

فیلم Harry Potter and the Goblet of Fire – هری پاتر و جام آتش

هری پاتر و جام آتش . دانلود فیلم های مشابه هری پاتر

فیلم هری پاتر و جام آتش که چهارمین قسمت از فیلم‌های هری پاتر است، درباره مسابقه تری ویزارد است که قرار است در مدرسه هاگوارتز برگزار شود. این مسابقه برای دانش‌آموزان بالای 17 سال است، ولی هنگامی که جام آتش اسامی شرکت‌کنندگان را اعلام می‌کند، اسم هری نیز خوانده می‌شود؛ در حالی که او کمتر از 17 سال سن دارد.

راتن تومیتوز با بررسی 253 نقد، رتبه تأیید 88 درصد را به این فیلم اعطا کرد. در اجماع نهایی این سایت آمده است:

به همان ترتیبی که شخصیت‌های این مجموعه در حال رشد هستند، عوامل فیلمسازی هم پیشرفت قابل ملاحظه‌ای در بخش جلوه‌های ویژه داشته‌اند.

متاکریتیک نیز با ستایش بازیگران و جلوه‌های ویژه، به این فیلم نشان «تحسین جهانی» را اعطا کرد. Harry Potter and the Goblet of Fire اولین فیلم از مجموعه هری پاتر بود که موفق به کسب جایزه بفتا برای بهترین طراحی لباس شد.

 

فیلم (Now You See Me (II – فیلم اکنون مرا می بینی 2

دانلود فیلم های مشابه هری پاتر / فیلم هایی در سبک ارباب حلقه ها

داستان قسمت دوم فیلم اکنون مرا می‌بینی از جایی شروع می‌شود که اسب سوران با پذیرش عضو جدید به گروه قصد دارند دست یکی از مدیران کلاهبردار را رو کنند. ولی در حین اجرا اتفاق غیر‌منتظره‌ای می‌افتد و آن‌ها مجبور به فرار می‌شوند. آن‌ها در حین فرار از ماکائو چین سر در می‌آورند و برای رهایی از وضعیت بحرانی که در آن گیر کردند، مجبور به همکاری با شخصی به نام  والتر مابری می‌شوند. قسمت دوم Now You See Me هم فروش بسیاری خوبی در گیشه‌ها داشت و بیش از 334 میلیون دلار فروخت.

خیلی‌ها از جایگزینی آیلا فیشر با بازیگر جوان و آینده‌دار هالیوود، یعنی لیزی کاپلان ناامید شدند؛ ولی لیزی کاپلان با بازی درخشان خود در این فیلم تحسین تماشاچیان را برانگیخت. درکل این فیلم اصلا نتوانست نظر مساعد منتقدان را جلب کند. مایکل سالیوان از واشنگتن پست نوشت:

استفاده از هیپنوتیزم در هر دو قسمت فیلم تنها برای توجیه اتفاقات عجیب و غیرممکنی بود که در فیلم اتفاق افتاد.

ولی تماشاگران باز هم این فیلم را پسندیدند و فیلم Now You See Me برای دومین بار نامزد دریافت بهترین فیلم هیجان‌انگیز در مراسم People’s Choice شد.

 

فیلم Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 – هری پاتر و یادگاران مرگ قسمت 2

هر پاتر و یادگاران مرگ . مجموعه کتاب های هری پاتر

عنوان آخرین فیلم در فهرست بهترین فیلم های جادوگری بدون شک به فیلم Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 تعلق می‌گیرد. این فیلم با گرفتن امتیاز 8.1 از سایت IMDb بالاترین امتیاز را در بین فیلم‌های هری پاتر دارد. داستان درباره بازگشت هری به مدرسه هاگوارتز است. او که هنوز هم به دنبال جان پیچ‌هاست، در ابتدای فیلم سری به بانک معروف جادوگران می‌زند و یکی از جان پیچ‌ها را می‌رباید. او به همراه رون و هرمیون دوباره به مدرسه بر‌می‌گردد و اسنیپ را فراری می‌دهد. حالا او باید وارد نبردی مستقیم با لرد ولدمورت شود. این فیلم با فروش 1.342 میلیارد دلار، سیزدهمین فیلم پرفروش تاریخ است.

در نهایت باید گفت موضوع جادو جادوگری طرفداران زیادی در بین دوستداران سینما دارد. همچنین با توجه به استقبال خوب کارگردان‌ها از این موضوعات، به نظر می‌رسد باید منتظر فیلم‌های بیشتری در این ژانر باشیم. در این مقاله نگاهی کردیم به بهترین فیلم های جادوگری تاریخ سینما و از نظرات منتقدان و جوایز کسب شده توسط این فیلم‌ها گفتیم. شما کدام فیلم را دیده‌اید؟ به نظر شما کدام یک از این فیلم‌ها از بقیه بهتر است؟ در پایین همین صفحه، در بخش نظرات برای ما بگویید کدام فیلم را بیشتر دوست داشتید.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 90.4 میلیون دلار
  Godzilla vs. Kong
  اکران: 31 مارس 2021
 • 44.2 میلیون دلار
  Tom and Jerry
  اکران: 26 فوریه 2021
 • 41.6 میلیون دلار
  Raya and the Last Dragon
  اکران: 05 مارس 2021
 • 34.1 میلیون دلار
  Mortal Kombat
  اکران: 23 آوریل 2021
 • 34.1 میلیون دلار
  Kimetsu no Yaiba: Mugen Ressha-Hen
  اکران: 23 آوریل 2021
 • 23.4 میلیون دلار
  Nobody
  اکران: 26 مارس 2021
 • 13.1 میلیون دلار
  The Unholy
  اکران: 02 آوریل 2021
 • 1.8 میلیون دلار
  Separation
  اکران: 30 آوریل 2021
بازی ها
 • 24 اردیبهشت 1400
  Mass Effect Legendary Edition
 • 03 خرداد 1400
  Deathloop
  پلی استیشن 5
 • 01 تیر 1400
  Back 4 Blood
  پلی استیشن 5