معرفی و بررسی بازی The Division 2 ؛ داستان، گیم پلی و نمرات منتقدین

معرفی و بررسی بازی The Division 2 ؛ داستان، گیم پلی و نمرات منتقدین
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

از عناوین شوتر آنلاینی که با انتشار خود در سال 2019 نظر مثبت منتقدین را به خود جلب کرد بازی The Division 2 است که توسط کمپانی یوبیسافت منتشر شده است. در این مقاله جزئیات این بازی را دنبال خواهیم کرد.

بازی The Division 2 یک عنوان اکشن نقش آفرینی آنلاین است که توسط استودیو Massive Entertainment ساخته شده و کمپانی یوبیسافت (Ubisoft) آن را منتشر کرده است. این بازی که دنباله عنوان Tom Clancy’s The Division که در سال 2016 عرضه شده بود محسوب می‌شود، در شهر واشینگتون متعلق به آینده نزدیک اتفاق می‌افتد؛ هنگامی که این شهر آمریکایی نتایج مسمومیت از بیماری همه‌گیری به اسم Smallpox را تجربه می‌کند.

داستان بازی the division 2 / بررسی بازی The Division 2

در این بازی، ماموری متعلق به گروه اعتلاف وطنی (Homeland Division) را کنترل خواهید کرد؛ هدف از تشکیل این گروه، بازسازی شهر است. بازی The Division 2 برای پلتفرم‌های کامپیوتر، پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان در تاریخ 15 مارس 2019 (24 اسفند 1397) عرضه شده است. در این مقاله قصد داریم برخی از جزئیات را در رابطه با بازی همانند داستان، گیم پلی و نمرات منتقدین بررسی کنیم. با پلازامگ همراه باشید.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 


داستان بازی The Division 2


وقایع بازی The Division 2 در ادامه اتفاقات نسخه اول به وقوع می‌پیوندند. به عنوان پیش‌زمینه در نسخه قبلی شاهد به نابودی کشیده شدن دنیا توسط سم سبز (Green Poison) توسط تروریست‌ها و در شهر نیویورک بودیم. در نتیجه پخش این سم به تدریج میزان جرم و هرج‌ و مرج در سطح وسیعی گسترش یافت و بر همین اساس دولت آمریکا گروهی از مامورین با نام The Division را برای برقراری نظم و بقای دولت تاسیس کرد. این گروه که در تجهیزات خود از تکنولوژی پیشرفته بهره می‌برند، دارای اختیار کامل در برخورد با تهدیدها محسوب می‌شوند.

نقد و بررسی بازی the division 2 / سیستم مورد نیاز بازی the division 2

در ابتدای بازی The Division 2 اغلب مسئولین دولتی و نظامی شهر واشینگتون آن را ترک کرده‌اند و در نتیجه آن شهر دچار بی‌قانونی شده است. کاخ سفید توسط ماموریت محلی Division اداره می‌شود و گروه دیگری موسوم به Join Task Force برای حفاظت از شهروندان و حفظ نظم تلاش می‌کنند. از سوی دیگر قسمت عمده شهر واشینگتون بین سه گروه تروریست تقسیم شده است که در حال رقابتند.

داستان بازی the division 2 / راهنمای بازی The Division 2

این گروه‌ها عبارتند از: 1. گروه موسوم به کفتارها (Hyenas) که مجموعه‌ای از جنایتکاران، گنگ‌ها و آنارشیست‌ها را شامل می‌شود که اغلب به دنبال سوءاستفاده از هرج و مرج موجود برای سود مالی و لذت خود هستند؛ 2. گروه مطرودین (Outcasts) که بازماندگان متعصب قرنطینه‌های دوره ابتدایی شیوع سم را شامل می‌شوند. افراد این گروه به دنبال انتقام گرفتن از کسانی هستند که به باورشان در زندانی شدن آن‌ها و مسموم شدنشان نقش داشته‌اند؛ 3. گروه پسران حقیقی (True Sons) که جمعی شدیدا منضبط و بی‌رحم از اعضای JTF، نیروی ارتش آمریکا و شبه‌نظامیان شورشی آن را تشکیل می‌دهند. اعضای این گروه بر این باورند که امنیت را تنها از طریق استبداد محض می‌توان تامین کرد.

علاوه بر این‌ها جا دارد اشاره کنیم که رئیس جمهور آمریکا که در بازی اندرو الیس (Andrew Ellis) نام گرفته است، ظاهرا یا مفقود و یا کشته شده است؛ چراکه تصادف نیروهای هوایی Air Force One در نزدیکی مقر او در منطقه Capitol Hill به وقوع پیوسته است.

داستان بازی the division 2 / بررسی بازی The Division 2

 


گیم پلی بازی The Division 2


اولین نکته در رابطه با گیم پلی بازی The Division 2 زاویه دید آن است که سوم شخص محسوب می‌شود و ژانر بازی را می‌توان شوتر سوم شخص بر پایه مکانیزم کاور (Cover-based) نامید. علاوه بر این چهار نفر به صورت همزمان می‌توانند جهت انجام ماموریت‌های بازی با همدیگر همکاری کنند. در این بازی شما درگیر جنگ داخلی هستید. در ابتدای بازی The Division 2 بازیکن‌ها مامور خود را از طریق قابلیت‌های شخصی‌سازی جنسیت و ظاهر او ساخته و انتخاب می‌کنند. در مورد اسلحه‌ها نیز می‌توان گفت در طول بازی برای از بین بردن دشمنان خود اسلحه‌های مختلفی همانند رایفل‌ها، اسنایپرها، SMG‌ها و نهایتا منفجرکننده‌ها (همانند نارنجک) خواهید داشت.

کیفیت اسلحه‌ها متغیر است و اسلحه‌های باکیفیت طبیعتا نادرتر از باقی اسلحه‌ها هستند. نکته دوم در مورد سیستم لول‌آپ (Level-up) بازی است که از طریق افزایش تجربه (XP) انجام می‌گیرد. در بازی The Division 2 با لول‌آپ شدنتان خواهید توانست مهارت‌های جدیدی همانند به کار گذاشتن مسلسل (Gun turret)، دسترسی پیدا کردن به درون‌ها (Drone) و یا قابلیت استفاده از اسلحه‌هایی همانند خمپاره‌‌انداز (Launcher) و مین (Mines) کسب کنید.

گیم پلی بازی the division 2 / سیستم مورد نیاز بازی the division 2

علاوه بر این در گیم پلی بازی The Division 2 قادر به عضویت در کلن‌ها (Clan) نیز هستید که می‌توانید از این طریق مزیت‌های دیگری را هم در رابطه با گیم پلی دارا شوید. به غیر از این موارد جا دارد اشاره کنیم که شهر واشنگتون در بازی The Division 2 یک محیط دنیای باز (Open World) است که می‌توانید در آن اکتشاف کنید و شخصیت‌های غیرقابل بازی (NPC‌ها) را از طریق انجام ماموریت‌ها و رساندن مهمات به پایگاه‌ها به گروه خود اضافه کنید. قابلیت Fast Travel نیز در بازی گنجانده شده است که برای دسترسی به آن باید پایگاهتان را ارتقا دهید. جا دارد به فروشنده‌های بازی نیز اشاره کنیم که آیتم‌هایی را که جمع‌‌آوری کرده‌اید خواهند خرید.

نهایتا در رابطه با گیم پلی بازی The Division 2 جا دارد به دارک زون‌ها (Dark Zones) نیز اشاره کنیم. دارک زون‌ها مقرهایی هستند که بازیکن‌ها با قرار گرفتن‌ در آن‌ها شانس این را پیدا می‌کنند که از طریق شکست دشمنان سرسخت به آیتم‌های نادر و باارزش دسترسی داشته باشند. هر کدام از دارک زون‌ها حداکثر 12 بازیکن را به صورت همزمان پشتیبانی می‌کنند و همچنین هنگام ورود به یکی از این مناطق، تجهیزات تمام بازیکن‌ها جهت مساوی بازی کردن همه به حالت نرمال بازخواهد گشت.

 


تریلر بازی The Division 2


در ویدیوی بالا می‌توانید تریلر بازی The Division 2 را تماشا کنید.

 


بررسی بازی The Division 2 با نمرات منتقدین دنیا


در این قسمت نمرات بازی The Division 2 و بازخوردهای منتقدین را در رابطه با آن زیر ذره‌بین قرار خواهیم داد. با ما باشید.

 

Gaming Age: نمره 100 

تجربه بازی The Division 2 را به همه شما پیشنهاد می‌کنم؛ حتی اگر از طرفداران پروپاقرص نسخه اول نیستید. این نسخه از سوی سازندگان بازی تلاشی از همه جهت بهتر و همه‌جانبه‌تر محسوب می‌شود و حداقل برای خود من همان تاثیری را گذاشته است که تنها در عناوینی مثل دیابلو (Diablo) و دستینی (Destiny) تجربه کرده‌ام. علاوه بر تمام این‌ها بازی از نظر محتوای قابل بازی در شروع نیز سنگ‌تمام گذاشته است.

 

Hobby Consolas: نمره 91

بازی The Division 2 از نظر محتوایی بسیار بهتر از نسخه اول خود عمل کرده است. شهری که در بازی با آن مواجه هستیم بزرگتر و متنوع‌تر است و از نظر سیستم لوت (Loot) و لولینگ کاراکتر‌ها نیز سازندگان خوب عمل کرده‌اند. در مورد گیم پلی بازی و طراحی مراحل آن می‌توان گفت کمی محافظه‌کارانه برخورد شده است؛ اما در هر صورت در این قسمت نیز مبارزات با اسلحه و سیستم کاور بازی از جمله موارد لذت‌بخش آن هستند.

 

Screen Rant: نمره 90

نقاط ضعف بازی The Division 2 در مقایسه با موارد خوبی که می‌توان در مورد آن برشمرد به آسانی قابل اغماض هستند. فقط به خاطر بخش کمپین اصلی بازی، این عنوان ارزش وقت گذاشتن را دارد؛ حتی قبل از آن‌که پایان بازی شما را درگیر کند.

نقد بازی the division 2 / دانلود بازی The Division 2

 

GameSpot: نمره 90

شاید بازی The Division 2 حرف چندانی برای گفتن نداشته باشد؛ اما کل بازی چرخه دنباله‌داری از تنش، رهایی و نهایتا پاداش است که مدت‌ها درگیرتان خواهد کرد.

 

Eurogamer Italy: نمره 90

کمپانی یوبیسافت (Ubisoft) در رابطه با غنی کردن محتوای نسخه دوم بازی The Division به قدر کافی خوب عمل کرده است که بخواهیم کمپین اصلی را تا آخر بازی کنیم و حتی پس از اتمام آن نیز دست از بازی کردن نکشیم. پایان بازی تقریبا قابل حدس بود: تیراندازی، تیراندازی و تیراندازی؛ اما حداقل راه‌های مختلفی برای انجام دادن همین امر ساده در بازی گنجانده شده است.

 

COGconnected: نمره 86

بازی The Division 2 با طراحی مراحل جذاب و متنوع خود استاندارد جدیدی را برای عناوین تیراندازی آنلاین تعریف کرده است و مهمتر از آن انتظارمان را در رابطه با انتشار عنوانی کامل و مستقل از همه لحاظ برآورده کرده است. این بازی به‌هیچ‌وجه زیباترین عنوان بازار در سبک خود نیست و از نظر روایت هم چندان حرفی برای گفتن ندارد؛ اما میزان لذت خالصی که از طریق تجربه آن چه به صورت انفرادی و چه به همراه دوستان خود تجربه خواهید کرد بسیار زیاد خواهد بود.

نقد و بررسی بازی the division 2 / سیستم مورد نیاز بازی the division 2

 

TrueGaming: نمره 80

بازی The Division 2 همان عنوانی است که نسخه اول آن باید می‌بود. محتوای پایان بازی (Endgame) آن نیز به ویژه جذاب و درگیرکننده است.

 

Playstation Official Magazine UK: نمره 70

بازی The Division 2 صیقل نخورده و نامتعارف است؛ اما با این وجود تعدادی ماموریت‌های خوب و تیراندازی‌های درگیرکننده سبب شده‌اند که حداقل ثبت‌نام در بازی ارزشش را داشته باشد.

 

Metro GameCentral: نمره 70

نسخه دوم بازی The Division دنباله‌ای نه‌چندان جاه‌طلبانه اما شایسته است که محتوای پایان بازی (Endgame) آن از نظر غنای خود با هر عنوان دیگری در این سبک قابل مقایسه است. البته تمام این‌ها زمانی صدق می‌کند که روایت داستانی خسته‌کننده بازی را تحمل کنید.

بررسی بازی the division 2 / تریلر بازی the division 2

در ابتدا با توضیح مختصری در رابطه با بازی The Division 2 با شرح کلی داستان آن مقاله را ادامه داده و سپس به تشریح مکانیزم‌های گیم پلی بازی و نمرات منتقدین پرداختیم. به عنوان سخن آخر می‌توان گفت سازندگان بازی The Division 2 در این نسخه توانسته‌اند به همان هدفی برسند که از بسیاری از جهات در نسخه اول از رسیدن به آن ناکام مانده بودند.

نظر شما در رابطه با بازی The Division 2 چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌های سایت با ما در میان بگذارید.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران1 دیدگاه
ali
.
17 خرداد 1399، 17:34
پاسخ
0
0
عالی
جدول فروش فیلم ها
 • 45.9 میلیون دلار
  The Croods: A New Age
  اکران: 16 دسامبر 2020
 • 40.3 میلیون دلار
  Wonder Woman 1984
  اکران: 16 دسامبر 2020
 • 19.8 میلیون دلار
  The War with Grandpa
  اکران: 02 سپتامبر 2020
 • 11.9 میلیون دلار
  Monster Hunter
  اکران: 18 دسامبر 2020
 • 10.9 میلیون دلار
  News of the World
  اکران: 25 دسامبر 2020
 • 9 میلیون دلار
  Come Play
  اکران: 28 اکتبر 2020
 • 7.8 میلیون دلار
  The Little Things
  اکران: 29 ژانویه 2021
 • 5.8 میلیون دلار
  Fatale
  اکران: 18 دسامبر 2020
 • 4.7 میلیون دلار
  Promising Young Woman
  اکران: 25 دسامبر 2020
 • 23 میلیارد تومان
  شنای پروانه
  اکران: 04 تیر 1399
 • 15.7 میلیارد تومان
  خوب، بد، جلف 2: ارتش سری
  اکران: 30 بهمن 1399
 • 8.56 میلیارد تومان
  آقای سانسور
  اکران: 26 شهریور 1399
 • 7.5 میلیارد تومان
  زن‌ها فرشته‌اند 2
  اکران: 25 تیر 1399
 • 6.4 میلیارد دلار
  دیدن این فیلم جرم است
  اکران: 16 دی 1399
 • 2.25 میلیارد دلار
  پیشی میشی
  اکران: 08 مهر 1399
 • 2.21 میلیارد تومان
  بی‌حسی موضعی
  اکران: 19 آبان 1399
 • 894 میلیون دلار
  آبادان یازده 60
  اکران: 16 دی 1399
 • 795 میلیون دلار
  تا ابد
  اکران: 15 مرداد 1399
 • 521 میلیون دلار
  روزهای نارنجی
  اکران: 24 شهریور 1399
بازی ها
 • 23 بهمن 1399
 • 24 بهمن 1399
  Super Mario 3D World
  پلی استیشن 4, پلی استیشن 5
 • 05 اسفند 1399
  Persona 5 Strikers
 • 14 اسفند 1399
  Ranch Simulator
 • 28 اسفند 1399
  Prince of Persia Sands of Time Remake
  پلی استیشن 4, ایکس باکس وان, پلی استیشن 5
 • 29 اسفند 1399
 • 12 فروردین 1400
  Outriders
  پلی استیشن 4, ایکس باکس وان, پلی استیشن 5