چگونه از بلاک اینستاگرام خارج شویم؟

بلاک شدن در اینستاگرام معضلی است که بسیاری از کاربران با آن روبه‌رو شده‌اند. برای آشنایی با آموزش رفع بلاک اینستاگرام با ما همراه باشید.

اینستاگرام یکی از محبوب‌ترین و پرطرفدارترین اپلیکیشن‌های شبکه‌های اجتماعی است که میلیون‌ها کاربر در سراسر جهان از آن استفاده می‌کنند. استفاده از این اپلیکیشن امکان برقراری ارتباط با افراد و دنیاهای متفاوتی را برای کاربران فراهم کرده است. اما بلاک اینستاگرام معضلی است که بسیاری از کاربران این اپلیکیشن گاه بی‌دلیل و گاه به اشتباه با آن روبه‌رو شده‌اند. این موضوع برای کاربران آزاردهنده است و تمایل دارند که سریعا آن را برطرف کنند.

رفع بلاک اینستاگرام

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 


بلاک اینستاگرام چیست؟


درآمدن از بلاک اینستاگرام

بسیاری از مردم سعی می‌کنند که از طریق فالو و آنفالو کردن بیش از حد یا گذاشتن کامنت‌های بسیار زیر پست‌های دیگران، تعداد فالوورهای اکانت خود را در زمان بسیار کوتاه خیلی سریع افزایش دهند. این حرکات سیستم اینستاگرام را مختل می‌کند. در واقع اینستاگرام برای محافظت از اپلیکیشن و جامعه خود، اکانتی را که چنین فعالیت‌هایی انجام می‌دهد پیدا کرده و بلاک می‌کند.

اینستاگرام کاربران با چنین فعالیت‌هایی را در یک دوره زمانی بلاک کرده و به آن‌ها ارور «فعلایت بلاک شده است» نشان می‌دهد. اگر شما همچین پیامی را مشاهده کردید، پس فعالیتی انجام دادید که سیستم اینستاگرام را مختل کرده و اکانت شما بلاک شده است و نمی‌توانید فعالیت‌های روتین مثل لایک کردن و کامنت گذاشتن زیر پست دیگران را انجام دهید.

توجه داشته باشید که مخدوش‌گران سیستم اینستاگرام به صورت اتوماتیک در این سیستم نشان داده می‌شوند. بلاک کردن اکانت شما می‌تواند یک اشتباه کوچک غیرعمدی باشد. بدترین قسمت بلاک شدن این است که اینستاگرام دلیلی برای بلاک کردن شما ارائه نمی‌دهد و همچنین این اپلیکیشن هیچ هشداری هم به کاربران خود نمی‌دهد.

 


چرا دچار بلاک اینستاگرام می‌شویم؟


در ادامه با برخی از دلایل بلاک اینستاگرام آشنا می‌شویم.

 

بلاک اینستاگرام به دلیل احتمال اتوماسیون

ایجاد اکانت اینستاگرام از طریق روش‌های غیر مجاز مثل ربات‌ها، اسکریپت‌ها و… توسط اینستاگرام ممنوع شده است. اما وقتی ایجاد اکانت از روش‌های مجاز انجام بگیرد، اتوماسیون اینستاگرام ایمن است. ایجاد اکانت به روش‌های مجاز به اینستاگرام این امکان را می‌دهد که اگر صاحب اکانت فعالیت نامتعارفی انجام داد، به‌راحتی آن را شناسایی کرده و بلاک کند.

خوشبختانه سرویس خدمات اجتماعی اینستاگرام به طور کامل توسط انسان‌ها اداره می‌شود. پس خطر آن‌که شما بدون دلیل بلاک شوید وجود ندارد. اکانت اینستاگرام شما در راه معقول خود می‌تواند روزانه به حد دلخواه فالوور برسد.

خارج شدن از بلاک اینستاگرام

 

لاگین اینستاگرام از IP دیگر

اگر شما با یک IP  دیگر یا یک وسیله هوشمند دیگر در اینستاگرام لاگین شوید و نتوانید هویت خود را از طریق ایمیل و یا SMS اثبات کنید، ممکن است اینستاگرام تشخیص دهد که هکرها اکانت شما را هک کرده‌اند. در این صورت اینستاگرام برای محافظت از حریم خصوصی شما، سریعا آن اکانت را بلاک می‌کند.

 

بلاک اینستاگرام به دلیل ریپورت شدن

اگر اکانت شما توسط تعداد بسیاری به عنوان یک اکانت نامناسب ریپورت شود، اینستاگرام می‌تواند اکانت شما را بلاک کند. دلایل بسیاری وجود دارد که مردم شما را ریپورت کنند؛ دلایلی مثل بسیار لایک کردن، بسیار فالو کردن، گذاشتن پست‌هایی با محتوای نامناسب، توهین کردن و فعالیت‌هایی شبیه به این. همه این موارد ممکن است سبب ریپورت شدن و در نتیجه بلاک شدن اکانت شما شود.

خارج شدن از بلاک موقت در اینستاگرام

 

محتوای نامناسب پست اینستاگرام

اگر شما عکس یا ویدیویی با محتوای جنسی نامناسب بگذارید، اکانت شما بلاک می‌شود. اینستاگرام به هدف شما از گذاشتن پست نامناسب اهمیت نمی‌دهد. پستی با محتوای جنسی برای شما یک ارور «فعالیت بلاک شده است» می‌دهد.

 

هشتگ زدن در کامنت به جای کپشن

برخی از کاربران که در قسمت کامنت هشتگ می‌گذارند، بعد از یک ساعت از گذاشتن پستشان، بلاک می‌شوند. به همین دلیل توصیه می‌شود که هشتگ را در کپشن پست خود بگذارید.

 

پست کردن بیش از حد

الگوریتم هر پست ایجاد شده از یک اکانت، توسط اینستاگرام زیر نظر است. سیستم‌های اینستاگرام  تعداد دقیق و مناسب پست برای هر اکانت در روز را می‌دانند. پس اگر کاربران دیگر به طور مرتب و در تعداد زیاد پست می‌گذارند، به این معنی نیست که شما هم از آن‌ها تقلید کنید؛ چراکه حد مجاز پست گذاشتن توسط هر اکانت در اینستاگرام مشخص شده است.

بهترین توصیه این است که شما در هر روز فواصلی بین پست‌های خود تنظیم کنید. اگر این کار را انجام دهید، اکانت شما به دلیل تخطی و یا فعالیت‌های غیر مجاز بلاک نخواهد شد. همچنین در نظر داشته باشید که شما نباید با اکانت خود دقیقا پست و کپشنی از اکانت دیگر را پست کنید.

 


آموزش رفع بلاک اینستاگرام


چگونه از بلاک اینستاگرام خارج شویم؟ برای پاسخ دادن به این پرسش ما تحقیقات بسیاری انجام دادیم تا ضوابط لازم برای خارج کردن اکانت از حالت بلاک را بدست آوریم.

 

نصب دوباره اینستاگرام

واضح‌ترین راه، حذف کردن و نصب کردن دوباره اپلیکیشن است. بعد از آن، داده‌هایی که توسط اینستاگرام جمع‌آوری شدند باید حذف شوند. این اقدام جهت رفع بلاک اکانت اینستاگرام بسیار موثر است؛ به خصوص حذف داده‌های موقت.

 

گزارش به اینستاگرام

در ابتدا، اگر اکانت شما بدون آن‌که فعالیت غیر مجازی کرده باشید بلاک شده باشد، در این‌صورت ارور «فعالیت بلاک شده است» همراه با دو گزینه «به ما بگویید» و «رد کردن» برای شما بالا می‌آید. برای آنکه درخواست یک بررسی جامع را به اینستاگرام بدهید، گزینه «به ما بگویید» را انتخاب کنید. اما گاهی این ارور فقط با گزینه OK همراه است. در این‌صورت شما باید این مسیر را دنبال کنید: تنظیمات، کمک کردن، گزارش یک مشکل. در کادر نشان داده شده در این قسمت بنویسید: شما اکانت من را به دلایلی بلاک کرده‌اید؛ در صورتی که من هیچ کار اشتباهی انجام نداده‌ام (حتی اگر قبلا این‌کار را انجام داده‌اید دوباره سعی کنید).

این کار را حتی اگر فعالیت غیرمتعارف داشته‌اید و یا سعی کرده‌اید تعداد زیادی فالوور را در زمان کم جذب کنید انجام دهید. با این کار شما، اینستاگرام متوجه می‌شود که شما ربات نیستید.

بلاک اینستاگرام چیست / آیا کامنت انگلیسی باعث رفع بلاک اینستاگرام می‌شود؟

 

استفاده از داده ها به جای وای-فای

دلیل بلاک شدن شما ممکن است بدلیل آدرس IP شما باشد. گاهی اوقات اینستاگرام اکانت‌ها را در مرحله اول ایجاد اکانت بلاک می‌کند؛ هر چند این اکانت‌ها هیچ شباهتی به IP ندارند. پس راه حل این است که پس از آن‌که شما این ارور را دیدید از داده‌های موبایل به جای وای-فای استفاده کنید.

 

وصل کردن اکانت اینستاگرام به اکانت فیس بوک

در حال حاضر اینستاگرام اجازه ساخت اکانت‌های تجاری و خلاقانه را می‌دهد، بدون آن‌که نیازی باشد این اکانت‌ها به فیس بوک وصل شوند. اگر اکانت شما به فیس بوک وصل نیست و با خطر بلاک شدن روبه رو است، اکانت خود را به پیج فیس بوک متصل کنید. این حرکت ثابت می‌کند شما ربات نیستید. حتی برای بهتر کردن وضعیت اکانت خود می‌توانید آن‌ را به دیگر اپلیکیشن‌های اجتماعی وصل کنید.

 

با یک وسیله هوشمند دیگر لاگین شوید

وسیله هوشمندی که با آن به اکانت اینستاگرام وصل می‌شوید را عوض کنید. یک تلفن دیگر، تبلت، یا حتی کامپیوتر شخصی را امتحان کنید.

آموزش رفع بلاک اینستاگرام / بلاک اینستاگرام چقدر طول میکشد

 

صبر کردن برای رفع بلاک اینستاگرام

همه روش‌های گفته شده ممکن است کمک‌کننده باشد و یا ممکن است تاثیری نداشته باشند. اگر هیچ‌کدام از این روش‌ها کمکی در جهت رفع بلاک اکانت اینستاگرام شما نکرد، صبر کنید تا بلاکی اکانت شما برطرف شود. حتی بهتر است 24 الی 48 ساعت هیچ فعالیت اینستاگرامی انجام ندهید.

امروزه بلاک اینستاگرام در عصر تکنولوژی می‌تواند یک مشکل جدی باشد. با پرهیز از فعالیت‌هایی که اکانت شما را با خطر بلاک شدن روبه‌رو می‌کند، می‌توانید از اکانت اینستاگرامی خود محافظت کنید.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha