مزایا و معایب کار در خانه برای کارمندانی که در منزل کار می کنند

مزایا و معایب کار در خانه برای کارمندانی که در منزل کار می کنند
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

در جوامع امروزی کار در خانه محبوبیت زیادی بین کارمندان دارد. در این مقاله به بررسی مزایا و معایب کار در خانه پرداخته شده است.

امروزه انجام کار در خانه رواج زیادی پیدا کرده است. تعداد کارمندان شاغل در خانه از سال 2017 تا 2018، 22٪ افزایش یافته است. نتایج آمارها نشان می‌دهد که کارمندانی که در خانه کار می‌کنند، شادتر هستند. این کارمندان نسبت به کسانی که مجبور هستند در دفتر کار حضور یابند، 24% شادتر هستند. نتایج بررسی‌ها نشان می‌دهد که کار در خانه مزایای بسیاری دارد. 18٪ از کارمندان شاغل در خانه، ترجیح می‌دهند که همیشه در خانه کار کنند. 35٪ از افرادی که در خانه کار می‌کنند، معتقدند که این روش کیفیت کار آن‌ها را افزایش می‌دهد. کار در خانه باعث می‌شود که از انتشار بیش از 3.6 میلیون تن از گازهای گلخانه‌ای جلوگیری شود؛ زیرا کار در خانه نیاز به رفت و آمد را کاهش می‌دهد. با وجود این‌که بیشتر شرکت‌ها هزینه اینترنت را پرداخت نمی‌کنند، اما باز هم کارمندان کار در منزل را ترجیح می‌دهند.

کار در خانه

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 • مزایای کار در خانه
  • استقلال بیشتر در زندگی
  • افزایش بازدهی
  • افزایش مدت کار کردن به علت افزایش انعطاف پذیری
  • تطبیق بهتر فرد با خانواده
  • مراقبت بیشتر از خود
  • داشتن وقت آزاد بیشتر
  • آزادی و تمرکز بیشتر در کار
  •  جذب و حفظ کارمندان با استعداد
  • کاهش غیبت کارمندان
 • معایب کار در خانه
  • خارج شدن از حلقه همکاران
  • فراموش کردن پایان ساعت کار
  • نداشتن احترام کافی در بین سایر کارمندان
  • لزوم داشتن یک فضای خصوصی در خانه
  • مشکل در هماهنگ کردن جلسات
  • محو شدن خط بین مسئولیت های شخصی و حرفه ای
  • مشکلات پیشرفت شغلی

 


مزایای کار در خانه


بسیاری از کارمندان به خاطر مزایای زیاد، ترجیح می‌دهند که در خانه کار کنند. در این قسمت مزایای کار در خانه مورد بررسی قرار گرفته است.

 

استقلال بیشتر در زندگی

کار در خانه باعث می‌شود که کارمندان مستقل باشند. برای بسیاری جذابیت دارد که در لباس خواب، کار خود را انجام دهند. همچنین عدم درگیری با کارمندان دیگر، آرامش فرد را افزایش می‌دهد. کسانی که این موارد را تجربه می‌کنند، می‌توانند با این روش به سطح جدیدی از موفقیت برسند. کار در خانه، تمرکز و انضباط بیشتری برای کارمندان فراهم می‌کند. این مزایا همان چیزی است که بسیاری از افراد به دنبال آن هستند.

 

افزایش بازدهی

برخی از کارمندان در محل کار به کارهای متفرقه مشغول هستند؛ زیرا مسیر رفت و آمد هر روزه به محل کار افراد را خسته می‌کند. در این صورت فرد بازدهی کمتری دارد. اما یک کارمند که در خانه کار می‌کند، بازدهی بیشتری خواهد داشت؛ زیرا به جای گذراندن وقت خود در مسیر، فقط کافی است چند قدم تا اتاق کار خود برود. بهره‌وری برخی از افراد با کار در منزل، تا سه ساعت افزایش می‌یابد. زیرا دیگر نیازی نیست که زمان طولانی پشت فرمان رانندگی کنند. همچنین استرس‌های آن‌ها کاهش می‌یابد. این افراد وقتشان را با صحبت کردن و معاشرت با همکارانشان تلف نمی‌کنند.

کار در خانه

 

افزایش مدت کار کردن به علت افزایش انعطاف پذیری

بسیاری از کارفرمایان نگران این هستند که کارمندان از کار در خانه سوء استفاده کنند. یک کارمند می‌تواند ایمیل خود را به تلفن همراه خود وصل کند و برای تفریح بیرون برود. اما اکثر افراد این کار را نمی‌کنند. کار در منزل باعث می‌شود که افراد استقلال بیشتری برای برنامه‌ریزی شخصی داشته باشند. در این صورت بیشتر کارمندان ساعات طولانی‌تری کار می‌کنند. همچنین در مقایسه با همکاران خود، کارایی بیشتری دارند. وقتی استقلال بیشتری وجود داشته باشد، بازدهی نیز بالاتر می‌رود. این امر به خاطر «تئوری تبادل اعتماد» است. کارمندان می‌خواهند ثابت کنند که اعتماد کارفرما به توانایی آن‌ها برای کار در خانه کاملاً درست است. آن‌ها احساس می‌کنند که با کار کردن بهتر و طولانی‌تر می‌توانند به کارفرما این اعتماد را بدهند؛ چون کارمندان تمایل دارند نشان دهند که اعتماد به آن‌ها اشتباه نیست.

 

تطبیق بهتر فرد با خانواده

مزایای کار در منزل

با کار در خانه کارمندان می‌توانند ساعات کاری خود را انتخاب کنند. در این صورت فرد سازگاری بیشتری با نیازهای خانواده خود دارد. کارمندان می‌توانند به خوبی وظایف حرفه‌ای خود را با یک برنامه روزانه با کارهای شخصی هماهنگ کنند. آن‌ها می‌توانند به راحتی به نوبت پزشک خود برسند. در جلسات مدرسه فرزند خود حضور یابند. آن را به مدرسه برسانند. به مراسم فارغ‌التحصیلی آن‌ها بروند. همچنین اتفاقات دیگری که بارها و بارها در زندگی رخ می‌دهد را مدیریت کنند. با کار در خانه کارمندان می‌توانند وقت بیشتری را صرف خانواده خود کنند. در این صورت فرد می‌تواند تعادل سالم‌تری بین کار و زندگی خود ایجاد کند.

 

مراقبت بیشتر از خود

با کار در منزل، کارمندان فرصت بیشتری برای رسیدگی به نیازهای شخصی خود دارند. در این صورت فرد در طول روز شادتر است. افراد خوشحال، تقریباً 12٪ از دیگر افراد، کارآمدتر هستند. این کارمندان گزینه‌های بیشتری برای استراحت یا ناهار خود دارند. امکان ورزش و شرکت در کلاس‌های بدنسازی دارند. یا می‌توانند مدتی را برای مدیتیشن بگذارند. یا هر کار دیگری که برای پاک کردن ذهن و انجام بهتر مسئولیت‌های خود لازم است را انجام دهند. با کار از راه دور امکان انجام همه این کارها فراهم می‌شود.

 

داشتن وقت آزاد بیشتر

کارمندانی که در خانه کار می‌کنند، وقت بیشتری دارند. چون با رفت و آمد به محل کار، وقتشان تلف نمی‌شود. این کارمندان بهره‌وری بیشتری دارند. کارمندان به‌خاطر صرف وقت برای رفت‌و‌آمد، عموما به جای هشت ساعت، 10 ساعت کار می‌کنند. بنابراین افراد شاغل در خانه وقت آزاد بیشتری دارند. پس زمان بیشتری برای دنبال کردن ایده‌های نوآورانه دارند. آن‌ها همچنین ساعات اضافی زیادی برای تفریح یا حتی ادامه تحصیل دارند؛ بنابراین می‌توانند علایق خود را دنبال کنند. این افراد در کل احساس رضایت و شادمانی بیشتری دارند.

 

آزادی و تمرکز بیشتر در کار

مزایای کار در منزل

کارفرمایانی که امکان کار از راه دور را به کارمندان خود می‌دهند، ساعات کار آن‌ها را محدود به زمان خاصی نمی‌کنند. بنابراین افراد می‌توانند هروقت که بیشترین بازدهی را دارند، کار کنند. این بدان معنا نیست که آن‌ها مجبور نیستند که برنامه خاصی را رعایت کنند. ممکن است کارمند صبح در خانه وقت آزاد داشته باشد. پس می‌تواند قبل از ناهار، کار تمام روز را به پایان برساند. اگر فردی نیز عصر بازدهی بیشتر دارد، می‌تواند آن زمان کار کند. این کارمندان، زمانی که حواس‌پرتی ندارند، کار می‌کنند؛ بنابراین تمرکز بیشتری بر مسئولیت‌های خود دارند.

 

 جذب و حفظ کارمندان با استعداد

هنگامی که کارفرمایان انعطاف‌پذیری بیشتری با برنامه‌ها یا انتظارات کارمندان نشان دهند، افزایش قابل توجهی در روحیه و بهره‌وری کارمندان ایجاد می‌شود. پس ارائه فرصت‌های کار در خانه می‌تواند به جذب افراد بااستعداد کمک کند و به کارفرمایان امکان رقابت با رقیبان خود را می‌دهد. کار در خانه حفظ کارمندان ماهر را نیز آسان‌تر می‌کند. بیشتر افراد کار در منزل را ترجیح می‌دهند؛ بنابراین در آینده این امکان، به یک انتظار برای برخی از مشاغل تبدیل خواهد شود.

 

کاهش غیبت کارمندان

کار کردن در خانه امکان ایجاد تعادل بین کار و زندگی را برای یک کارمند فراهم می‌کند. بنابراین روش مؤثری برای کاهش غیبت فرد در محیط کار است. برای هر شرکتی، مدیریت حضور کارمندان فاکتور مهمی است. بنابراین امکان ارتباط از راه دور با کارمندان، می‌تواند حضور آن‌ها را افزایش دهد.

 


معایب کار در خانه


با وجود اینکه کار در خانه مزایای فراوانی دارد، اما کارمندانی که از راه دور کار می‌کنند با مشکلاتی هم روبرو هستند. در این قسمت به بررسی معایب کار در منزل پرداخته می‌شود.

مزایای کار در منزل

 

خارج شدن از حلقه همکاران

کارمندان ارتباط از راه دور از همه راه‌های ارتباطی با محل کار استفاده می‌کنند. بنابراین آن‌ها احساس می‌کنند که هنوز بخشی از محیط اداری هستند. اما در واقع امکان بهبود سطح تجربه حرفه‌ای را از دست می‌دهند؛ چون نمی‌توانند از تجربیات سایر کارمندان استفاده کنند. آن‌ها در اکثر جلسات حضور ندارند. همچنین آن‌ها امکان بحث و گفتگو در زمان استراحت را ندارند.

 

فراموش کردن پایان ساعت کار

یکی از ترس‌های کارفرمایان که اجازه کار در خانه را می‌دهند، عدم بازدهی است. اما نظر بیشتر کارمندان کاملاً متفاوت است. چون آن‌ها در همه ساعات روز درگیر مسئولیت‌های شغلی خود هستند. این کارمندان بین اداره و خانه جابجا نمی‌شوند. بنابراین برای آن‌ها جدا کردن زندگی حرفه‌ای و شخصی چالش برانگیزتر است؛ چون آن‌ها احساس می‌کنند همیشه در محل کار هستند. بنابراین آن‌ها نسبت به کارمندی که در محل کار حضور دارد، سریعتر تحلیل می‌روند.

 

نداشتن احترام کافی در بین سایر کارمندان

یکی از مزایای انجام کار در محیط اداری این است که همه سطح بهره‌وری شما را می‌ببینند. سایر کارمندان برای کارمندی که در محیط کار فعال است، ارزش قائلند. اما شاید کسی که تمام وقت در خانه کار می‌کند، آن سطح از احترام را دریافت نکند؛ زیرا بقیه از بهره‌وری آن شخص اطلاع ندارند. ممکن است یک سرپرست از سطح بهره‌وری آن کارمند راضی باشد؛ اما سایر همکاران این اعتقاد را نداشته باشند. تنها راه جبران این نقطه ضعف، ایجاد ارتباط بین این کارمندان با سایر افراد تیم خود است.

 

لزوم داشتن یک فضای خصوصی در خانه

مزایا و معایب کار در خانه

بهترین راه برای اینکه کارمند در هنگام کار در خانه بازدهی کافی داشته باشد، ایجاد فضای اداری اختصاصی در خانه است. همچنین آن‌ها باید با حفظ نظم و انضباط، اتاق کار خود را به مکانی حرفه‌ای تبدیل کنند. این ممکن است برای سایر افراد خانواده محدودیت ایجاد کند. عدم وجود حریم خصوصی در خانه می‌تواند منجر به نتایج نامطلوب شود. مثلا تصور کنید زمانی که کارمند در حال صحبت کردن با مشتری است، بچه‌ها شروع به فریاد زدن کنند. این می‌تواند باعث ایجاد مشکل در روند کار کردن فرد شود. همچنین فرد تمرکز کافی برای انجام مسئولیت‌های خود نخواهد داشت.

 

مشکل در هماهنگ کردن جلسات

قبل از انجام پروژه‌های مهم، جلساتی باید برگزار شود؛ زیرا انتظارات و اهداف برنامه باید کاملاً شفاف باشد. این امر در مورد کارمندانی که در خانه کار می‌کنند نیز وجود دارد. تشخیص زمان در دسترس بودن افراد برای هماهنگ کردن جلسات دشوار است. این مسئله زمانی مشکل‌تر می‌شود که کارفرما کارمندانی در سراسر جهان داشته باشد. مثلا هماهنگ کردن افرادی در لندن، شیکاگو و سنگاپور برای حضور همزمان در دفتری در لس‌آنجلس از بدترین مضرات کار از راه دور است.

 

محو شدن خط بین مسئولیت های شخصی و حرفه ای

کار در خانه

برای کارمندان شاغل در خانه، کار و زندگی مداخله زیادی با هم دارند. برای هر کسی می‌تواند یک وضعیت اضطراری خانوادگی ایجاد شود. اما کارمندان شاغل در خانه، باید هر روز از کار خود گزارش دهند. این افراد باید خود نظم و انضباط بین کار و زندگی را ایجاد کنند تا مسئولیت کاری خود را که ممکن است در طول روز نتوانسته‌اند انجام دهند تمام کنند. ممکن است که فرد بعضی از روزها به علت داشتن مشکلات، احساس خوبی نداشته باشد. در این صورت حتی برای افراد متعهد هم، در این شرایط ماندن در محل کار خود دشوار است. مگر در مواردی که جدایی مشخصی بین کار و زندگی رخ دهد. این مشکل برای همه کسانی که در خانه کار می‌کنند وجود دارد.

 

مشکلات پیشرفت شغلی

ارتباط از راه دور، ممکن است تأثیر منفی بر روی آرزوهای شغلی برخی از کارمندان داشته باشد. برخی از سرپرستان تصور می‌کنند کارمندی که از راه دور کار می‌کند، کمتر در دسترس است. برخی از افراد با کار کردن در محل کار و برقراری ارتباط شکوفا می‌شوند. حضور در محل کار برای آن‌ها باعث انجام بهتر مسئولیت‌ها می‌شود. اگر شخصی بخواهد به پیشرفت شغلی برسد، ممکن است از فرصت کار در خانه امتناع کند.

برای بعضی از مشاغل امکان کار از راه دور وجود دارد. اما در بعضی از مشاغل مثل پرستاری، امکان کار در خانه وجود ندارد. کار در منزل مزایا و معایب زیادی دارد. اگر فرد بتواند بین زندگی شخصی و کار هماهنگی ایجاد کند، مزایای کار در خانه بیشتر است. اکثر افرادی که در منزل کار می‌کنند، بازدهی بیشتری دارند. اما بعضی از کارمندان نیز از این فرصت سوء استفاده می‌کنند. به هر حال امروزه تمایل به انجام کار از راه دور در دنیا افزایش یافته است. شما تجربه‌ای از کار در خانه دارید؟ لطفا نظرات و سوالات خود را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 280 میلیون دلار
  Free Guy
  اکران: 13 آگوست 2021
 • 273 میلیون دلار
  Shang-Chi
  اکران: 03 سپتامبر 2021
 • 203 میلیون دلار
  Jungle Cruise
  اکران: 30 جولای 2021
 • 94 میلیون دلار
  PAW Patrol: The Movie
  اکران: 20 آگوست 2021
 • 64 میلیون دلار
  Candyman
  اکران: 27 آگوست 2021
 • 45 میلیون دلار
  Dont Breathe 2
  اکران: 13 آگوست 2021
 • 16.5 میلیون دلار
  Malignant
  اکران: 10 سپتامبر 2021
 • 1.63 میلیارد تومان
  خورشید
  اکران: 27 آبان 1400
 • 1.45 میلیارد تومان
  هفته‌ای یک بار آدم باش
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 980 میلیون دلار
  تک خال
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 257.43 میلیون تومان
  پیشی میشی
  اکران: 08 مهر 1400
 • 184 میلیون تومان
  خون شد
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 90 میلیون تومان
  لاله
  اکران: 27 اسفند 1399
 • 84 میلیون تومان
  آقای سانسور
  اکران: 26 شهریور 1400
 • 11.7 میلیون تومان
  دینامیت
  اکران: 10 تیر 1400
plaza-ads