معرفی بهترین مسیریاب ها؛ 13 برنامه نقشه برای اندروید و iOS

معرفی بهترین مسیریاب ها؛ 13 برنامه نقشه برای اندروید و iOS
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

استفاده از یک برنامه نقشه اندروید یا iOS می‌تواند به شما در مسیریابی در هنگام رانندگی کمک بسیاری کند. در این مطلب می‌خواهیم 14 نرم افزار مسیریاب خودرو را که می‌توان از آن‌ها به صورت آنلاین یا آفلاین استفاده کرد، معرفی کنیم.

امروزه با گسترش استفاده از گوشی‌های موبایل، برنامه‌های کاربردی آن مانند برنامه های مسیریابی هم گسترش یافته‌اند. حالا دیگر افراد در مسیرهای ناشناس ترجیح می‌دهند به جای نقشه کاغذی از نقشه‌ها و برنامه‌ های مسیریاب آنلاین استفاده کنند؛ چراکه این برنامه‌ها علاوه بر مشخص کردن مکان‌ها، می‌توانند بهترین مسیر را با توجه به ترافیک موجود در سایر مسیرها و همچنین سهل‌الوصل بودن به کاربران پیشنهاد دهند. در ادامه ما به معرفی تعدادی از بهترین برنامه های مسیریاب آنلاین و آفلاین می‌پردازیم. همچنین امکان دانلود نرم افزار مسیریاب نام برده شده در هر قسمت نیز برایتان فراهم خواهد بود.

navigation/ بهترین نرم افزار مسیریاب اندروید

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 


معرفی بهترین برنامه های نفشه و مسیریاب


اپلیکیشن های مسیریاب GPS در موبایل کمک خواهند کرد تا مسیریابی راحت‌تری داشته باشید. درواقع با کمک آن‌ها می‌توان مسیر کوتاه‌تری را، در صورت وجود مسیرهای زیاد از مبدا به مقصد انتخاب کرد و درنتیجه در زمان کوتاهی به مقصد رسید.

navigation-app/ دانلود بهترین مسیریاب اندروید

 

اپلیکیشن مسیریابی گوگل مپس

امکان ندارد ما فهرستی از بهترین برنامه های مسیریاب را معرفی کنیم، اما از گوگل مپس غافل شویم. ازآنجایی‌که گوکل از نقاط مختلف دنیا عکاسی و نقشه‌برداری کرده و دائما در حال بروزرسانی پایگاه داده خود است و حتی بروزرسانی‌ها را در برنامه Google Street View نیز می‌توانیم مشاهده کنیم، باید بگوییم که برنامه مسیریاب این شرکت به‌عنوان یکی از بهترین برنامه های مسیریاب در بین کاربران اندرویدی شناخته می‌شود.

این برنامه به شما کمک خواهد کرد تا با مشکلات موجود در مسیر آشنا شوید و بتوانید تجربه رانندگی خوبی را برای خود رقم بزنید؛ البته خوب است بدانید در طی مسیر علاوه بر مسیریابی، این برنامه به شما محل‌هایی را برای صرف نوشیدنی و همچنین غذا پیشنهاد خواهد داد. با همه این‌ها گوگل مپس به عنوان بهترین نرم افزار مسیریاب اندروید در اندروید اوتو نیز فعال بوده و همچنین رقابت تنگاتنگی با سایر برنامه‌ها دارد و به عنوان بهترین مسیریاب خودرو نیز شناخته می‌شود. برای آشنایی با اندروید اوتو می‌توانید به این مقاله از پلازامگ مراجعه کنید. برای دانلود این نرم افزار مسیریاب در نسخه اندروید می‌توانید از اینجا و برای دانلود نسخه iOS آن هم می‌توانید از اینجا اقدام کنید.

/ گوگل مپس / google-maps/ دانلود بهترین مسیریاب اندروید/ بهترین نرم افزار مسیریاب

 

برنامه مسیریاب اپل مپس

اگر از کاربران سیستم عامل iOS و گوشی‌های آیفون اپل باشید، باید بگوییم که اپل مپس، برنامه مسیریاب پیش فرض برای شما خواهد بود. اپل مپس نیز تمام ویژگی‌های برنامه های مسیریاب را براساس GPS به شما ارائه می‌دهد؛ اما یک سری از آیتم‌ها را نیز براساس فعالیت‌های قبلی و نکات درج شده در تقویم به شما پیشنهاد خواهد داد. با همه این‌ها می‌توانیم بگوییم که اپل مپس تمام ویژگی‌های بهترین مسیریاب را در خود جای داده است. علاوه بر این‌ها پیشنهاد نزدیکترین رستوران‌ها و کافه‌ها از دیگر امکانات اپل مپس محسوب می‌شود. اگر در گوشی آیفون خود هم به این برنامه مسیریاب دسترسی ندارید، امکان دانلود مسیریاب اپل مپس از اینجا میسر بوده و خوب است بدانید که برنامه مسیریاب نسخه اندروید ندارد.

apple-maps/ اپل مپس/ بهترین اپلیکیشن مسیریاب

 

نرم افزار مسیریابی CityMapper

citymapper/ برنامه مسیریاب سیتی مپر

هرچند نرم افزار مسیریابی CirtyMapper یک برنامه مسیریاب ایده‌آل محسوب نمی‌شود؛ اما می‌توان آن را بهترین برنامه مسیریاب در زمانی که قصد سفرهای خارج از شهر را دارید معرفی کرد. این برنامه اطلاعات بسیار خوبی در زمینه مسیرهای پیاده‌روی، اطلاعات مربوط به قطارها و اتوبوس‌ها را در زمان واقعی در اختیار کاربران قرار خواهد داد. با همه این‌ها این نرم افزار مسیریاب می‌تواند کاربر را از ترافیک پیش‌بینی‌شده نیز خبردار کند. برای دانلود مسیریاب سیتی مپر در نسخه اندروید می‌توانید از اینجا و در نسخه iOS هم می‌توانید از اینجا اقدام کنید.

بهترین برنامه مسیریاب سخنگو ویز (Waze)

ویز یکی دیگر از برنامه‌های مجموعه بهترین برنامه مسیریاب سخنگو است. این برنامه که دائما در حال بروزرسانی بوده، اطلاعات بسیار خوبی را در اختیار کاربران در زمان رانندگی قرار می‌دهد. با استفاده از این برنامه کاربران می‌توانند از راهنمای صوتی آن نیز بهره‌مند شده و مسیری را بدون نگرانی طی کنند. پیش‌بینی ترافیک و انتخاب بهترین مسیر ممکن از دیگر امکانات برنامه ویز (Waze) محسوب می‌شود. خوب است بدانید که این برنامه در اندروید اوتو نیز قابل نصب بوده و در رقابت با گوگل مپس است. همچنین پشتیبانی از زبان فارسی نیز از امکانات خوب ویز محسوب می‌شود. برای دانلود بهترین برنامه مسیریاب سخنگو ویز در نسخه اندروید به اینجا و برای نسخه iOS به اینجا مراجعه کنید.

 

نرم افزار مسیریاب MapQuest

یکی دیگر از بهترین مسیریاب های خودرو که در بین 10 برنامه اول مسیر یاب قرار دارد، برنامه MapQuest است. این برنامه با برنامه‌های معروفی همچون گوگل مپس و اپل مپس در رقابت بوده و تلاش می‌کند تا بهترین پیمایش GPS را داشته باشد. همچنین اطلاعاتی در مورد نزدیک‌ترین غذاخوری‌ها، هتل‌ها و پمپ‌بنزین‌های موجود در مسیر از دیگر امکانات MapQuest محسوب می‌شود. با همه این‌ها مپ کوئست نیز یکی از بهترین برنامه‌های جایگزین گوگل مپس و یا اپل مپس محسوب می‌شود. این برنامه در نسخه اندروید از اینجا و در نسخه iOS نیز از اینجا قابل دانلود است.

/ مپ کوئست/ mapquest/ بهترین مسیریاب خودرو

 

نرم افزار مسیریاب Komoot

این برنامه یکی دیگر از بهترین برنامه های مسیریاب است که مخصوص گردشگران و ماجراجویانی که دوچرخه سواری می‌کنند، کوه می‌روند و پیاده‌روی می‌کنند طراحی شده است. خوب است بدانید که این برنامه امکان استفاده آفلاین را نیز دارد. علاوه بر این، امکان ذخیره مسیر طی شده بعد از رسیدن به مقصد و به اشتراک‌گذاری آن با سایرین از دیگر امکانات خوب این برنامه مسیریاب محسوب می‌شود. برای دانلود بهترین مسیریاب اندروید قابل استفاده در فضای طبیعت، یعنی برنامه مسیریاب Komoot در نسخه اندروید می‌توانید از اینجا و در نسخه iOS هم می‌توانید از اینجا اقدام کنید.

بهترین مسیریاب اندروید در خارج از شهر/ Komoot

 

برنامه مسیریاب DriveMode

این برنامه یک برنامه مسیریابی نیست؛ بلکه برنامه‌ای برای مدیریت سایر اپلیکیشن‌های گوشی در هنگام رانندگی محسوب می‌شود. درواقع استفاده از گوشی‌های هوشمند یکی از عوامل تصادف در رانندگی محسوب می‎شود. این در حالی است که برنامه مسیریاب DriveMode، راه‌حل هوشمندانه‌ای در این زمینه ارائه می‌دهد. به‌طوری‌که این برنامه به کاربران کمک خواهد کرد تا تمرکز لازم را بر روی رانندگی داشته باشند و بتوانند گوشی اندروید خود را نیز کنترل کنند. علاوه بر این پاسخگویی به پیام‌ها حین رانندگی نیز از دیگر امکانات این برنامه محسوب می‌شود. خوب است بدانید توصیه‌ها و پیش‌بینی‌های هوشمندانه این برنامه از دیگر امکانات خوب DriveMode محسوب می‌شود.بهترین مسیریاب اندروید/ درایو مود / drivemode

اگر می‌خواهید در زمان رانندگی کسی مزاحم شما نشود هم کافیست به تنظیمات این برنامه بروید تا بتوانید هرگونه تماسی را در حین رانندگی غیرقابل ممکن سازید. خوب است بدانید که این برنامه تنها در نسخه اندروید عرضه می‌شود و از اینجا قابل دانلود است. در ادامه هم می‌توانید با نحوه عملکرد این برنامه در قالب یک ویدیو آشنا شوید.

 

برنامه مسیریاب نشان

برنامه مسیریاب نشان، یک برنامه اندروید است که می‌توان آن را به‌عنوان بهترین اپلیکیشن مسیریاب ایرانی نیز معرفی کرد. این برنامه به سخنگوی فارسی مجهز بوده و می‌تواند راهنمای خوبی از مبدایی که انتخاب می‌کنید تا مقصد نیز برایتان باشد. رابط کاربری خوب و همین که می‌توانید با زبان فارسی با این نرم افزار ارتباط برقرار کنید، باعث شده است تا آن را بهترین نرم افزار مسیریاب ایرانی بشناسیم. برای دانلود بهترین مسیریاب فارسی می‌توانید از اینجا اقدام کنید.

neshan/ بهترین اپلیکیشن مسیریاب ایرانی

 

برنامه مسیریاب بلد

بلد یکی دیگر از برنامه های مسیریاب ایرانی است. این برنامه را از آن جهت جزو بهترین نرم افزار مسیریابی ایرانی معرفی می‌کنیم که می‌تواند کمک بسیار خوبی در زمینه پیدا کردن کوتاه‌ترین مسیر به مقصد باشد تا کاربران در سریع‌ترین زمان ممکن به مقصد برسند. برای کسب اطلاعات بیشتر و دانلود بهترین مسیریاب ایرانی، یعنی بلد می‌توانید به اینجا مراجعه کنید.

balad/ بلد / بهترین نرم افزار مسیریاب ایرانی/ بهترین نرم افزار مسیریاب سخنگو

 


بهترین برنامه های مسیریاب آفلاین


برنامه های مسیریاب بالا بیشترشان نیاز به اینترنت دارند؛ ولی در مواقعی که به جاهایی سفر می‌کنیم که اتصال اینترنت نداریم چطور؟ در این بخش چند برنامه مسیریابی را معرفی می‌کنیم که تمرکز اصلی آن‌ها روی نقشه‌های آفلاین است.

 

برنامه نقشه Sygic GPS Navigation

Sygic یکی از برنامه های مسیریابی است که بیشترین تعداد نصب را دارد. کمپانی سازنده این برنامه نقشه‌های آفلاین را برای تمام کشورهای جهان فراهم می‌کند. از دیگر ویژگی‌های قابل توجه این برنامه می‌توان به بروزرسانی‌های رایگان نقشه‌ها، مسیریابی جی‌پی‌اس صوتی و مسیریابی زمانی که پیاده هستید، اشاره کرد.

برنامه مسیریاب sygic

این برنامه نقشه همچنین به شما کمک می‌کند تا در پول خود صرفه‌جویی کنید. اگر اتصال اینترنت دارید، Sygic ارزان‌ترین پارکینگ‌ها و ایستگاه‌های سوختی را نشان می‌دهد و اطلاعاتی را درباره دوربین‌های ثبت سرعت ارائه می‌دهد. این برنامه در دو نسخه پولی و رایگان ارائه می‌شود و می‌توانید بعد از دانلود، نسخه پولی آن را به مدت یک هفته امتحان کنید.

دانلود برنامه مسیریاب Sygic برای اندروید و iOS

 

برنامه مسیریاب آفلاین OsmAnd

OsmAnd یکی برنامه نقشه محبوب دیگر است که به صورت آفلاین کار می‌کند. یک حالت آنلاین هم برای زمانی که اتصال مطمئن اینترنت دارید، وجود دارد. بخش GPS این برنامه چندین ویژگی کلیدی دارد که شامل هدایت صوتی، پیش‌بینی زنده زمان رسیدن، حالت صفحه شب یا روز، ارائه سریع مسیر جدید زمانی که اشتباه حرکت کردید و ارائه مسیرهای ویژه دوچرخه‌سواران می‌شود.

بهترین برنامه نقشه osmand

نقشه‌های آفلاین این برنامه مسیریابی در برخی از کشورها دارای اطلاعات اضافی مانند زمان باز شدن و روش‌های پرداخت مورد قبول برخی فروشگاه‌ها هم هست. در نهایت این برنامه مسیریاب برای کسانی که به اسکی علاقه دارند، ضروری است. یک پلاگین پولی در این اپلیکیشن وجود دارد که بهترین و محبوب‌ترین تفریح‌گاه‌های دنیا را نشان می‌دهد.

دانلود برنامه نقشه OsmAnd برای اندروید و iOS

 

برنامه نقشه MAPS.ME

MAPS.ME یک نرم افزار مسیریاب کامل و رایگان است. اگر نیاز به مسیریابی آفلاین دارید، حتما ارزش این را دارد که این برنامه را امتحان کنید. در حالت آفلاین، یک ویژگی کامل جستجو را به همراه هدایت صوتی، محاسبات مسیر جدید و حمل و نقل عمومی را در اختیار دارید. شما همچنین می‌توانید رستوران‌ها، خودپردازها و سایر نقاط جالب توجه را مشاهده کنید. اگر آنلاین باشید، می‌توانید موقعیت خود را با دوستان به اشتراک گذاشته و حتی بدون ترک کردن اپلیکیشن، هتل رزرو کنید.

نرم افزار مسیریاب maps.me

نقشه‌های این برنامه توسط OpenStreetMap بروز نگه داشته می‌شود و یک پروژه کاملا متن‌باز است. توسعه‌دهندگان این برنامه نقشه یک قول هم داده‌‌اند. آن هم این است که تمامی نقشه‌ها و ویژگی‌ها برای همیشه رایگان خواهند بود؛ البته در این اپلیکیشن تبلیغات وجود دارد و می‌توانید برای حذف آن‌ها، مبلغی را پرداخت کنید.

دانلود نرم افزار مسیریاب MAPS.ME برای اندروید و iOS

 

نرم افزار مسیریاب Map Factor

Map Factor یکی دیگر از بهترین برنامه های نقشه رایگان آفلاین است. وقتی برای اولین بار این اپلیکیشن مسیریاب را اجرا می‌کنید، از شما درخواست می‌کند تا نقشه‌های را برای استفاده آفلاین دانلود کنید. دلیل این امر آن است که هیچ نقشه آنلاینی در این برنامه وجود ندارد. به جای آن، این برنامه مسیریاب بیش از 200 نقشه منحصربه‌فرد را برای دانلود در اختیار شما قرار می‌دهد که شامل 56 نقشه برای اروپا و 53 نقشه برای قاره آمریکا می‌شود.

بهترین مسیریاب

نقشه‌ها بر اساس کشور مرتب شده‌اند؛ ولی نواحی پرجمعیت‌تر دارای زیرمناطق مختلفی هستند. شما همچنین می‌توانید نقشه‌های مربوط به دوربین‌های سرعت را در برخی نواحی پیدا کنید. هر نقشه اطلاعات خود را از OpenStreetMap به دست می‌آورد.

دانلود برنامه نقشه Map Factor برای اندروید و iOS

 


سخن پایانی


navigation-2/ بهترین مسیریاب خودرو

امروزه کمک گرفتن از برنامه های مسیریاب یکی از کارهای متداول در زمان رانندگی است. این برنامه‌ها با شناسایی کوتاه‎‌ترین مسیرها و پیش‌بینی‌های ترافیکی می‌توانند به کاربران کمک کنند تا در سریع‌ترین زمان ممکن به مقصد خود برسند. علاوه‌براین برخی از آن‌ها اطلاعاتی در مورد پمپ‌بنزین، رستوران‌های سر راه و فروشگاه‌ها را هم در اختیار کاربرانشان قرار می‌دهند. از دیگر قابلیت‌های برنامه‌های مسیریاب که باعث علاقه‌مندی کاربران به استفاده از آن‌ها می‌شود، قابلیت سخنگویی است. در این صورت راننده می‌تواند تمام حواس خود را به رانندگی جمع کند.

اگر شما هم تجربه استفاده از برنامه های مسیر یاب را در زمان رانندگی دارید، خوشحال خواهیم شد نظر خود را با ما در بخش دیدگاه‌ها در میان بگذارید. همچنین برای ما بگویید که از کدام نرم افزار مسیریاب استفاده می‌کنید و چقدر از آن راضی هستید؟

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران4 دیدگاه
ابی
.
03 خرداد 1399، 09:30
پاسخ
0
1
نشان باتریتون رو داغون میکنه بلد گمتون میکنه.فقط ویز اگه آقایون بزران
cold air intake
.
26 شهریور 1399، 06:13
پاسخ
0
0
This post was very nicely formatted; it maintained a flow from the first word to the last.
رضا
.
14 بهمن 1399، 18:14
پاسخ
0
0
مجیک ارث ازهمشون بهتره
Reza
.
14 بهمن 1399، 18:16
پاسخ
0
0
برای باتری مجیک ارث خیلی بهتره
جدول فروش فیلم ها
 • 56 میلیون دلار
  The Croods: A New Age
  اکران: 16 دسامبر 2020
 • 14.8 میلیون دلار
  The Marksman
  اکران: 15 ژانویه 2021
 • 12.6 میلیون دلار
  News of the World
  اکران: 25 دسامبر 2020
 • 7 میلیون دلار
  Nobody
  اکران: 26 مارس 2021
 • 5.9 میلیون دلار
  Promising Young Woman
  اکران: 25 دسامبر 2020
 • 3.8 میلیون دلار
  Boogie
  اکران: 05 مارس 2021
 • 2.1 میلیون دلار
  Nomadland
  اکران: 19 فوریه 2021
 • 23 میلیارد تومان
  شنای پروانه
  اکران: 04 تیر 1399
 • 15.7 میلیارد تومان
  خوب، بد، جلف 2: ارتش سری
  اکران: 30 بهمن 1399
 • 8.56 میلیارد تومان
  آقای سانسور
  اکران: 26 شهریور 1399
 • 7.5 میلیارد تومان
  زن‌ها فرشته‌اند 2
  اکران: 25 تیر 1399
 • 6.4 میلیارد دلار
  دیدن این فیلم جرم است
  اکران: 16 دی 1399
 • 2.25 میلیارد دلار
  پیشی میشی
  اکران: 08 مهر 1399
 • 2.21 میلیارد تومان
  بی‌حسی موضعی
  اکران: 19 آبان 1399
 • 894 میلیون دلار
  آبادان یازده 60
  اکران: 16 دی 1399
 • 795 میلیون دلار
  تا ابد
  اکران: 15 مرداد 1399
 • 521 میلیون دلار
  روزهای نارنجی
  اکران: 24 شهریور 1399
بازی ها
 • 10 اردیبهشت 1400
 • 10 اردیبهشت 1400
  New Pokemon Snap
 • 17 اردیبهشت 1400
  Resident Evil 8: Village
  پلی استیشن 5, ایکس باکس سری ایکس
 • 03 خرداد 1400
  Deathloop
 • 01 تیر 1400
  Back 4 Blood
  پلی استیشن 5