باید ها و نباید های خوردن خوراکی در سینما + بهترین خوراکی های سینما
امیر حیدری باطنی
نویسنده:امیر حیدری باطنی
ارسال شده در:05 اسفند 1398، 20:00

باید ها و نباید های خوردن خوراکی در سینما + بهترین خوراکی های سینما

اگر همواره فکر می‌کنید که مناسب‌ترین خوراکی های سینما چه نوع خوردنی‌هایی هستند و یا خوراکی های مخصوص سینما چه چیزهایی هستند، این مطلب را بخوانید.

آیا شما هم از آن دسته افرادی هستید که هنگام فیلم دیدن در سینما دوست دارید چیزی بخورید؟ شاید خوردن تنقلات در سینما برای برخی از افراد بسیار لذت‌بخش باشد، اما این مسئله را نیز باید در نظر داشت که برخی از خوراکی‌ها صدای زیادی دارند و شاید هنگام فیلم دیدن مزاحم دیگران باشند. پس هر زمان به خوراکی های سینما فکر کردید و خواستید چیزی تهیه کنید تا هنگام تماشای فیلم بخورید، این نکته را مورد نظر خود داشته باشید.

خوراکی سینما - Eating in cinema

با تمام این‌ها، بگذارید ببینیم که چه نوع خوراکی برای سینما مناسب است؟ اصلا خوراکی های مخصوص سینما کدام موارد هستند و همچنین چه خوراکی‌هایی را می‌توانیم به سینما ببریم؟ در این مقاله قصد داریم که به خوراکی های سینما بپردازیم تا در نهایت، شما بتوانید بهترین خوراکی برای سینما را تعیین کنید. پس با پلازامگ همراه شوید.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 

 


باید ها و نباید های خوردن خوراکی در سینما


آیا می‌توان در سینما خوراکی با خود برد؟ آیا اشکالی ندارد که هنگام فیلم دیدن، همزمان چیزی هم بخوریم؟ البته که می‌توانیم خوراکی‌های مختلفی را با خودمان به سینما ببریم، اما چه خوراکی‌هایی؟ آیا هر نوع چیز خوردنی برای محیط داخل سینما مناسب است؟ البته که خیر. یکی از مواردی که شاید شما هم با آن برخورد کرده باشید، افرادی هستند که در ردیف‌های کناری شما می‌نشینند و در طول مدت زمان پخش فیلم، مشغول خوردن خوراکی‌هایی هستند که صدای زیادی دارد. این مسئله باعث حواس‌پرتی دیگران شده و لذت تماشای فیلم را از آن‌ها می‌گیرد. همچنین آنکه پرخوری هم زیاد خوب نیست.

با توجه به توضیحاتی که تاکنون دادیم، آیا حق نداریم چیزی در سینما بخوریم؟ البته که حق داریم. اما باید دقت کرد چیزهایی که به سینما می‌بریم، سروصدای زیادی نداشته باشند و موقع خوردن آن‌ها صدای خرچ خوروچ به گوش نرسد. خوردنی‌هایی هستند که صدای چندانی ندارند و یا حتی اصلا صدایی تولید نمی‌کنند. چنین خوراکی‌هایی برای فیلم دیدن بسیار مناسب هستند. در ادامه متن به برخی از انواع خوراکی مناسب سینما می‌پردازیم.

خوراکی برای سینما

 


بهترین خوراکی های سینما


بسیاری از افراد هنگامی که وارد سالن سینما می‌شوند، چندین بسته چیپس و پفک همراه خود آورده‌اند و قصد دارند هنگام تماشای فیلم آن‌ها را بخورند. حتما شما هم چنین فضایی را تجربه کرده‌اید که در سالن سینما نشسته‌اید و حسابی محو تماشای فیلم هستید، اما از دور و اطراف شما صدای خرچ خوروچ و پلاستیک خوراکی به گوش می‌رسد. چنین فضایی اصلا رضایت‌بخش نیست و تماشای فیلم را برای فرد به تجربه‌ای ناخوشایند تبدیل می‌کند.

در عین حال، خوراکی‌هایی هم هستند که کاملا مناسب فضای سینما بوده و در عین حال صدایی هم ندارند یا اگر هم دارند، صدای آن‌ها بسیار کم است. در این جا قصد داریم تا فهرستی از انواع خوراکی سینما را به شما معرفی کنیم. برخی از آن‌ها هنگام خوردن صدا دارند و برخی دیگر نیز از جمله خوراکی‌های کاملا بدون صدا هستند. بنابراین، با توجه به علاقه و همین طور اولویت خود می‌توانید هر یک از آن‌ها را تهیه کرده و با خود به سینما ببرید.

 

ذرت بوداده (پف فیل)

خوراکی های مخصوص سینما

در فضای خانه، هنگامی که قصد تماشای فیلمی را دارید، می‌توانید هر کاری که دلتان خواست بکنید؛ اما در سینما قانونی نانوشته در مورد برخی از خوراکی‌ها وجود دارد. ضرورتا خوردن و آشامیدن هنگام تماشای فیلم مشکلی ندارد؛ به شرطی که برای دیگران مزاحمتی ایجاد نشود. ذرت بوداده از آن نوع خوراکی‌هایی است که اگر حواستان نباشد، ممکن است صدای آزاردهنده‌ای ایجاد کند که برای دیگران باعث ناراحتی می‌شود. بنابراین، هنگامی که قصد خوردن آن را در سینما دارید، کمی هم رعایت دیگران را کرده و آرام‌تر آن را میل کنید.

 

پفک

خوراکی مناسب سینما

پفک، این خوراکی محبوب در خود پنیر دارد. افراد می‌توانند آن را در دهان و روی زبان گذاشته و منتظر آب شدن آن بمانند و همزمان از طعم آن لذت ببرند. اما بعد دست‌ها و صورت شما به رنگ نارنجی پفک درمی‌آید و باید سر و صورت و دستان خود را بشویید. اگر با این مسئله مشکلی ندارید و یا هنگام خوردن پفک سروصدا ایجاد نمی‌کنید، خوردن آن در سینما برای شما مانعی ندارد.

 

اسنک فلفلی و یا پنیری

بهترین خوراکی برای سینما

اسنک فلفلی و یا پنیری از خانواده پفک است و البته سفت‌تر از آن به شمار می‌رود و هنگام خوردن واقعا سروصدای خرچ خوروچ زیادی تولید می‌شود. توصیه ما این است که اگر می‌خواهید موقع فیلم دیدن در خانه چیزی بخورید، از این خوراکی استفاده کنید و آن را با خود به سینما نبرید؛ چراکه صدای زیاد حاصل از خوردن آن باعث مزاحمت دیگر افراد حاضر در سالن سینما خواهد شد. اما اگر می‌توانید آن را به گونه‌ای بخورید که صدای زیادی تولید نشود، اشکالی ندارد و می‌توانید آن را امتحان کنید.

 

ماست میوه ای

چه خوراکی‌هایی به سینما ببریم؟

برخی از برندهای تولیدکننده لبنیات، اقدام به ساخت انواعی از ماست میوه‌ای کرده‌اند که پایه لبنیات و ماست دارد و طعم میوه به آن افزوده شده است. امروزه طعم‌های مختلفی از این محصول روانه بازار شده و طرفداران بسیاری نیز پیدا کرده است. این خوراکی از آن دست مواردی است که هنگام خوردنش صدایی تولید نمی‌شود و در نتیجه، خوردن آن در سینما مانعی نخواهد داشت.

 

ساندویچ سوسیس یا هات داگ

خوراکی سینما

شاید خوردن ساندویچ سوسیس و یا هات‌داگ در سینما کمی عجیب و غریب به نظر بیاید؛ اما این خوراکی را به راحتی می‌توان خورد و تقریبا جویدن آن بدون صدا است. بنابراین، شاید بد نباشد که این نوع ساندویچ را امتحان کنید. البته برخی افراد با سوسیس و کالباس چندان میانه خوبی ندارند و برای این دسته، شاید فلافل انتخاب بهتری باشد.

 

ساندویچ فلافل

خوراکی های سینما

از آنجا که ساندویچ فلافل قابلیت خورده شدن به صورت سرد را دارد و طعم آن نیز خوب است و مضاف بر آن، ضررهای سوسیس را نیز ندارد، می‌توان گفت که یکی از مناسب‌ترین خوراکی های سینما است و شما می‌توانید هنگام پخش آگهی‌های بازرگانی در سینما، ساندویچ خود را با خیال راحت بخورید. البته شاید برخی دوست داشته باشند که ساندویچ خود را گرم بخورند. این افراد می‌توانند ساندویچ خود را درونِ پارچه‌ای بپیچند تا گرم بماند.

 

موز

خوراکی برای سینما

موز هم همچون ساندویچ هات‌داگ و یا فلافل به گونه‌ای است که هنگام خوردن آن هیچ صدایی تولید نمی‌شود. علاوه بر این‌ها، این میوه دوست‌داشتنی سرشار از پتاسیم بوده و برای کاهش استرس و فشار خون بسیار مناسب است. فراموش نکنید که بعد از خوردن آن، پوستش را با خود بیرون برده و در سطل زباله بیندازید. اگرچه برای تفریح می‌توانید آن را زیر پای دوستان خود نیز بیندازید و باعث زمین خوردن آن‌ها شوید؛ البته این مورد را به شوخی گفتیم، آن را امتحان نکنید!

 

شیرینی حلقه ای

خوراکی های مخصوص سینما

شیرینی خشک حلقه‌ای یکی دیگر از خوراکی‌هایی است که آن را می‌توان با خود به سینما برد و نوش جان کرد. البته ایرادش این است که در تاریکی سینما، خرده‌های شیرینی روی لباستان می‌ریزد. از این‌ها گذشته، باید حواستان باشد که شیرینی زیادی نخورید،؛ به هر حال شیرینی زیاد برای سلامتی مضر است. با تمام این‌ها، این نوع شیرینی یکی از مناسب‌ترین خوراکی های سینما به شمار می‌‍رود.

 

شیرینی کوکی

خوراکی های مخصوص سینما

آن‌هایی که گذارشان به شمال ایران افتاده باشد، می‌دانند که شیرینی کوکی چیست. نوعی شیرینی گردویی که دارای کشمش و مغز گردو است و طعم بسیار خوبی دارد و از این‌ها گذشته، اصلا هنگام خوردن آن، سروصدایی تولید نمی‌شود و یکی از مناسب‌ترین خوراکی های سینما است. البته در این مورد نیز در نظر داشته باشید که شیرینی زیاد به بدن آسیب می‌زند و همچنین این نوع شیرینی ممکن است برای برخی افراد کمی سنگین باشد.

 

شکلات

خوراکی مناسب سینما

شکلات از آن دسته خوراکی‌هایی است که طرفداران زیادی دارد. شکلات‌های تخته‌ای و دیگر انواع آن‌ها، به راحتی در سالن سینما قابل خورده شدن هستند و در عین حال، هیچ سروصدایی نیز تولید نمی‌کنند. در نتیجه، از آن می‌توان به عنوان یکی از بهترین خوراکی های سینما یاد کرد. اما باید توجه داشته باشید که خوردن مقدار زیادی شکلات علاوه بر اینکه قند خون را بالا می‌برد، همچنین برای کبد نیز بسیار مضر است. در نتیجه، همواره سعی کنید که هنگام خوردن شکلات، جانب احتیاط را رعایت کنید.

 

چیپس

بهترین خوراکی برای سینما

این نوع خوراکی نیز ار آن مواردی است که صدای زیادی موقع خورده شدن ایجاد می‌کند. اما هیچ کس نمی‌تواند این قضیه را کتمان کند که خوردن چیپس بسیار لذت‌بخش است. البته این خوراکی نیز همچون دیگر هله‌هوله‌های موجود در بازار ضررهای خاص خود را دارد. بنابراین، اگر سلامت در اولویت‌های شما نیست و یا هنگام خوردن این خوراکی چندان سروصدا ایجاد نمی‌کنید، خوردن چیپس را به شما توصیه می‌کنیم.

 

سیب زمینی سرخ کرده

چه خوراکی‌هایی به سینما ببریم؟

شاید پیش خود فکر کنید که سیب زمینی سرخ کرده نیز از خانواده چیپس است و از سیب‌زمینی درست شده، اما این خوراکی کاملا فرق دارد. هنگام خوردن آن صدای زیادی تولید نمی‌شود و به اصطلاح صدای خرچ خوروچ نمی‌دهد و در عین حال، طعم خوبی هم دارد. اما باید توجه داشته باشید که برخی از مکان‌ها برای پخت سیب‌زمینی از نمک زیادی استفاده می‌کنند که می‌تواند برای سلامتی مضر باشد و همچنین روغن مورد استفاده در سرخ کردن سیب‌زمینی نیز ممکن است برای سلامتی شما مناسب نباشد. با تمام ضررها، سیب‌زمینی سرخ کرده یکی از بهترین خوراکی های سینما است.

 

پیتزا

خوراکی سینما

باید به کسی که اولین بار پیتزا را به مشتریان خود ارائه کرد، تبریک گفت؛ چراکه این خوراکی توانست طرفداران بسیار زیادی جذب کند و در حال حاضر، یکی از خوراکی‌های بسیار محبوب در دنیا است. اما آیا بردن پیتزا به سینما می‌تواند تصمیم مناسبی باشد؟ خوردن این غذا برای خود سختی‌هایی دارد و تاریک بودن سالن سینما نیز دلیل دیگری است که شاید باعث شود بسیاری از افراد فکر خوردن پیتزا در سینما را از سر بیرون کنند. اما به هر حال، این هم برای خودش نوعی خوراکی لذیذ است.

 

نوشابه

خوراکی های سینما

صادقانه بخواهیم بگوییم، حتی خوردن آب گازدار هم در سینما سخت است؛ چراکه ممکن است نی داخل قوطی آن مشکل داشته باشد، شاید آن را روی لباس خود بریزید و یا مشکلات دیگری ممکن است هنگام خوردن آن برای شما ایجاد شود. در نتیجه، اگر قصد دارید که از نوشابه‌های قوطی استفاده کنید، سعی کنید نمونه‌های بدون یخ را تهیه کنید و موقع خوردن آن‌ها مواظب باشید که زیاد هیجان‌زده نشوید تا مبادا روی لباس شما نریزد.

 

آب نبات چوبی

چه خوراکی‌هایی به سینما ببریم؟

هر چیزی که پلاستیک داشته باشد و بخواهید برای باز کردنش صدا ایجاد کنید، در سینما باعث مزاحمت دیگران می‌‎شود؛ مگر اینکه قبل از ورود به سالن سینما و یا پیش از شروع فیلم، پلاستیک آن را کامل باز کرده و آن را در دست بگیرید. آب‌نبات چوبی هم به همین ترتیب است. می‌توانید پلاستیک آن را باز کرده و آب‌نبات را در دست خود نگاه دارید و بعد وارد سالن سینما شوید.

 

بستنی

خوراکی های سینما

اگر شما این توانایی را دارید که در سالن تاریک سینما به گونه‌ای بستنی بخورید که ذرات و قطرات آن روی لباس و صورت شما نریزد، در آن صورت به شما تبریک می‌گوییم؛ می‌توانید در سینما بستنی بخورید. البته این خوراکی بسیار لذیذ، قند زیادی دارد و برای افرادی که قند خون دارند، چندان توصیه نمی‌شود.

در این مطلب، به انواع خوراکی های مخصوص سینما پرداختیم و فهرستی از خوراکی های سینما را به شما معرفی کردیم. امیدواریم این بار که سینما می‌روید، این فهرست به شما کمک کند تا خوراکی مورد نظر خود را تهیه کنید.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha
مونا جلالی 05 اسفند 1398، 21:49

یعنی اگه مردم فقط لطف کنن توو سینما با همدیگه صحبت نکنن، من یه نفر راضی ام :)) هر دفعه میرم سینما با یکی سر این موضوع بحثم میشه :/

امیر حیدری باطنی 06 اسفند 1398، 13:54

این یکی از معضلات همیشگی سینماهای ایرانه! ممنون از همراهیتون