آزمون تافل ؛ همه آنچه در مورد TOEFL باید بدانید

آزمون تافل ؛ همه آنچه در مورد TOEFL باید بدانید
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

اگر به دنبال تحصیل در خارج از کشور هستید و می خواهید در آزمون تافل شرکت کنید، ما در این مقاله هر آنچه در رابطه با تافل نیاز باشد را در اختیار شما قرار دادیم.

اگر تمایل به تحصیل در خارج از کشور و یا به دنبال موقعیت شغلی هستید، شرکت در آزمون تافل لازم و ضروری است. آزمون تافل یکی از آزمون‌های بین‌المللی و معتبر در دنیا است که برای سنجش زبان انگلیسی افراد در زمینه درک مطلب، شنیداری، صحبت کردن و نوشتن برگزار می‌شود. این آزمون در بازه زمانی سه ساعته برگزار می‌شود. می‌توان گفت بسیاری از دانشگاه‌های جهان این آزمون بین‌المللی را قبول داشته و داشتن نمره‌ای قابل قبول در این آزمون از اعتبار بالایی برخوردار است. آزمون تافل در کشور ایران به صورت اینترنتی برگزار می‌شود. در ادامه می‌توانید با هر آنچه برای شرکت در این آزمون احتیاج دارید آشنا شوید. با پلازامگ همراه باشید.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 


آزمون تافل چیست؟


اگر به دنبال تحصیل در یک کشور انگلیسی زبان به عنوان دانشجوی بین‌المللی هستید، لازم است که در آزمون تافل شرکت کنید. تافل (TOEFL) مخفف Test of English as a Foreign Language است. تافل یکی از معتبرترین آزمون‌های جهانی برای سنجش سطح انگلیسی افراد است و توانایی شما در مکالمه و درک زبان انگلیسی را از نظر خواندن، صحبت کردن، گوش دادن و نوشتن ارزیابی می‌کند. تافل در واقع مهارت‌هایی که برای تحصیلات دانشگاهی لازم است را در افراد می‌سنجد. در بیش از نه هزار دانشگاه جهان، آزمون تافل اعتبار داشته و به همین دلیل یکی از معتبرترین آزمون‌های سنجش زبان در دنیا است.

آزمون تافل چیست

 

انواع آزمون تافل

آزمون تافل به سه نوع کلی برگزار می‌شود.

 • آزمون تافل ورقه‌ای (Paper-based test)
 • آزمون تافل کامپیوتری (Computer-based test)
 • آزمون تافل اینترنتی (Internet-based test)
همچنین بخوانید :

آزمون‌های تافل علاوه بر تفاوت در نوع برگزاری، در ساختار و سنجش مهارت‌ها نیز متفاوت هستند. در ایران تنها آزمون اینترنتی برگزار می‌شود که نمره‌دهی بین 0 تا 120 دارد.

 • مهارت درک مطلب و خواندن (Reading) نمره بین 0 تا 30
 • مهارت مکالمه (Speaking) نمره بین 0 تا 30
 • مهارت نوشتاری (Writing) نمره بین 0 تا 30
 • مهارت شنیداری (Listening) نمره بین 0 تا 30

 


نحوه برگزاری آزمون تافل


منابع آزمون تافل

در کشور ایران آزمون تافل به صورت اینترنتی برگزار می‌شود. برای شرکت در آزمون تافل در ایران باید به یکی از مراکز مورد تایید ETS که از قبل در زمان ثبت‌نام انتخاب کردید مراجعه کنید. زمان تقریبی این آزمون سه ساعت است. پس از گذشت دو ساعت از آزمون و به اتمام رسیدن بخش Reading و Listening بعد از یک استراحت ده دقیقه‌ای، قسمت Speaking و Writing آغاز می‌شود.

 


هزینه ثبت نام آزمون تافل


هزینه آزمون تافل در کشورهای مختلف متفاوت است. هزینه این آزمون از 160 دلار تا 250 دلار آمریکا در هر کشور متغیر است. در حال حاضر قیمت تافل برای کشور ایران 225 دلار است. این مبلغ تنها شامل هزینه شرکت در آزمون است. در نظر داشته باشید که اگر تمایل به شرکت در آزمونی داشته باشید که تنها یک هفته تا برگزاری آن زمان باقی است، باید هزینه بیشتری بپردازید. مبلغ دقیق پرداختی را می‌توانید از سایت رسمی امتحانات تافل دریافت کنید.

 

ثبت نام در آزمون تافل و نحوه پرداخت

اگر قصد ثبت نام در این آزمون را دارید باید ابتدا در وبسایت ETS ثبت‌نام کنید و سپس در بخش تافل از درون حساب کاربری خود، یکی از تاریخ‌های موجود در شهر مورد نظرتان را انتخاب کنید و سپس با پرداخت هزینه ( 225 دلار در ایران) در این آزمون ثبت‌نام کنید. آزمون تافل در شهرهای مختلفی از جمله تهران، زنجان، تبریز، ارومیه، آمل، یزد و … برگزار می‌شود. پس از پرداخت هزینه، کدی به شما ارسال خواهد شد که در زمان ورود به جلسه باید به همراه خود داشته باشید.

انواع آزمون تافل

 

دریافت مدرک و نمره تافل

شایان به ذکر است که نتیجه این آزمون از طریق ایمیل برای شما ارسال می‌شود. البته نسخه‌ای که برای شما ایمیل می‌شود با نسخه اصلی که به دانشگاه‌های مورد تایید شما ارسال می‌شود تفاوت‌هایی دارد که قابل سواستفاده نباشد. این کارنامه دریافتی قابلیت ارائه در دانشگاه‌های مورد نظر را ندارد، اما نمره شما در رزومه ثبت می‌شود. اگر بنا به دلایلی احتیاج به نسخه مجدد دارید، درخواستی مجدد ثبت می‌کنید با این تفاوت که باید مبلغ 20 دلار به عنوان حق چاپ و ارسال دوباره به ETS پرداخت کنید.

 

اعتبار آزمون تافل

اعتبار این آزمون تنها دو سال است و شما بایستی در این مدت به دنبال شغل یا پذیرش در رشته مورد علاقه خود باشید. بنابراین اگر بعد از این بازه زمانی به دنبال درخواست برای تحصیل در خارج از کشور هستید، باید مجددا در این آزمون شرکت کنید. همچنین افرادی که تصمیم به حضور در آزمون تافل به صورت مجدد را دارند، تنها پس از دوازده روز بعد از آزمون تافل خود می‌توانند دوباره در آزمون شرکت کنند.

 


ساختار کلی امتحان تافل چیست؟


هزینه آزمون تافل

در این قسمت ساختار کلی آزمون تافل را با یکدیگر به طور کامل بررسی می‌کنیم. همانطور که قبلا گفته شد، آزمون تافل از چهار بخش مکالمه (Speaking)، شنیداری (Listening)، خواندن (Reading) و نوشتن (Writing) تشکیل شده است. این آزمون به دو بخش تقسیم می‌شود. شرکت‌کنندگان در ابتدا بخش اول را آغاز می‌کنند و پس از یک استراحت ده دقیقه‌ای بخش دوم را انجام می‌دهند.

 

قسمت اول: خواندن (Reading)

در این قسمت مهارت خواندن و درک مطلب در داوطلب شناسایی می‌شود. این قسمت دارای ده نوع سبک سوالات برای ارزیابی دانشجو است. مدت زمان پاسخگویی به این قسمت بسته به تعداد متن‌ها بین 54 تا 72 دقیقه است. تعداد متن‌های ریدینگ بین 3 تا 4 متن و تعداد سوالات هر قسمت 10 عدد است.

 

قسمت دوم: شنیداری (Listening)

این بخش در واقع همان قسمت شنیداری است که در بازه زمانی 41 تا 57 دقیقه توانایی شنیداری شما سنجش می‌شود. در این قسمت از آزمون بین 5 تا 7 فایل صوتی قرار داده شده است که در این بین 3 تا 4 فایل صوتی سخنرانی و بین 2 تا 3 فایل مکالمه است. برای قسمت سخنرانی 6 سوال برای هر قسمت و برای مکالمه 5 سوال در نظر گرفته شده است. توجه داشته باشید در قسمت شنیداری آزمون تافل ممکن است تمامی لهجه‌ها گنجانده شود و تنها به لهجه آمریکایی محدود نشده باشد.

بعد از گذراندن بخش اول و دوم، داوطلبان یک استراحت 10 دقیقه‌ای خواهند داشت تا قسمت دوم آزمون آغاز شود.

مزایای داشتن مدرک تافل

 

قسمت سوم: مکالمه (Speaking)

در این قسمت مهارت صحبت کردن هر دانشجو سنجیده می‌شود. مدت زمان پاسخگویی به قسمت اسپیکینگ 17 دقیقه خواهد بود. دارای یک سوال مستقل (Independent) خواهد بود و سه سوال باقی مانده به صورت وابسته (Integrated) است.

 

قسمت چهارم: نوشتن (Writing)

در این قسمت مهارت نوشتاری افراد سنجیده می‌شود. در واقع این قسمت توانایی هر فرد علاوه بر قسمت نوشتن، در دو قسمت مهارتی دیگر مانند ریدینگ و لیسنینگ نیز سنجیده می‌شود. این بخش دارای دو نوع سوال است؛ در واقع دو نوع Integrated و Independent یا همان مستقل و تلفیقی از انواع سوالات مطرح شده در قسمت رایتینگ است.

برای سوال اول در ابتدا یک متن چهار پاراگرافی مطالعه خواهید کرد. پس از متن، به صحبت‌های یک استاد در رابطه با موضوع همان متن گوش می‌کنید و پس از آن در بازه زمانی بیست دقیقه‌ای باید در رابطه با متن و نظرات استاد شروع به نوشتن کنید. همچنین در نظر داشته باشید که در بازه زمانی نوشتن، قسمت متن و پاراگراف همچنان روی صفحه ظاهر است.

سوال دوم مطرح شده در قسمت رایتینگ مستقل است. در این بخش با استفاده از موضوع، انشایی توسط شما نوشته می‌شود. این قسمت نیز 20 دقیقه زمان دارد. مقدار کلمه قابل قبول در این بخش 300 کلمه است که در صورت نوشتن بیشتر تعداد کلمات و حفظ کردن نظم در رایتینگ می‌توانید نمره قابل قبولی دریافت کنید.

 

منابع آزمون تافل

یکی از بزرگترین سوالاتی که در ذهن افراد داوطلب در آزمون تافل وجود دارد، منابع این آزمون است. شما با پیدا کردن منابعی معتبر می‌توانید سختی راه را برای خود آسان کنید. در واقع می‌توان گفت با شناخت دقیق از منابع، آمادگی لازم برای شرکت در آزمون را پیدا می‌کنید. برخی از بهترین منابع به شرح زیر است:

 • Essential words for the TOEFL
 • 1100Words You Need to Know
 • Longman Preparation Course for the TOEFL Test

هزینه آزمون تافل

امیدواریم از این مقاله نهایت استفاده را ببرید و در آزمون تافل نمره قابل قبولی را کسب کنید. اگر جز آن دسته از افراد هستید که در این آزمون شرکت کرده‌اید، نظرات خود را با ما در میان بگذارید تا دیگر افراد از تجربیات شما استفاده کنند.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 755.8 میلیون دلار
  No Time to Die
  اکران: 08 اکتبر 2021
 • 469 میلیون دلار
  Venom
  اکران: 01 اکتبر 2021
 • 373 میلیون دلار
  Dune
  اکران: 22 اکتبر 2021
 • 368 میلیون دلار
  Eternals
  اکران: 05 نوامبر 2021
 • 115.5 میلیون دلار
  GhostBusters
  اکران: 19 نوامبر 2021
 • 69.8 میلیون دلار
  Encanto
  اکران: 24 نوامبر 2021
 • 43 میلیون دلار
  Clifford the Big Red Dog
  اکران: 10 نوامبر 2021
 • 34.9 میلیون دلار
  The House of Gucci
  اکران: 24 نوامبر 2021
 • 25.8 میلیارد تومان
  دینامیت
  اکران: 10 مهر 1400
 • 12 میلیارد تومان
  گشت ارشاد ۳
  اکران: 26 آبان 1400
 • 8.3 میلیارد تومان
  قهرمان
  اکران: 05 آبان 1400
 • 8.27 میلیارد تومان
  خورشید
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 3.4 میلیارد تومان
  درخت گردو
  اکران: 10 اسفند 1400
 • 1.6 میلیارد تومان
  منصور
  اکران: 19 آبان 1400
 • 1.51 میلیارد تومان
  هفته‌ای یک بار آدم باش
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 982 میلیون تومان
  تک خال
  اکران: 27 فروردین 1400
 • 771 میلیون تومان
  آتابای
  اکران: 03 آذر 1400
plaza-ads