نسخه جدید بازی شورش در شهر 4 ؛ داستان، تاریخ عرضه و تریلر

بعد از 26 سال انتظار، بالاخره قرار است نسخه جدید بازی شورش در شهر عرضه شود. این مقاله به ارائه آخرین اخبار و اطلاعات از بازی شورش در شهر 4 اختصاص دارد.

شورش در شهر 4 یک بازی سبک اکشن بیتم آپ است که ساخت آن از اوایل 2018 (اواخر 96) آغاز شده است. این بازی در واقع ادامه‌ای بر سه گانه شورش در شهر است که در اوایل دهه 1990 میلادی توسط سگا و برای کنسول سگا جنسیس عرضه شد. همانند نسخه‌های پیشین، در نسخه جدید نیز زاویه دید از کنار بوده و کاربر باید با استفاده از فنون رزمی و حرکات مخصوص، حمله افراد دشمن را دفع کند. در آخرین رویداد، چند روز پیش نسخه دموی تازه‌ای از این بازی در نمایشگاه PAX East در دسترس بازدیدکنندگان قرار گرفت. همچنین تریلر جدیدی از بازی منتشر شده است که می‌توانید در همین صفحه آن را مشاهده کنید. ضمنا یک نسخه موبایلی از بازی شورش در شهر نیز پیشتر تولید شده بود.

بازی شورش در شهر 4

بازی Streets of Rage 4 وقایع 10 سال پس از نسخه سوم بازی را به تصویر می‌کشد و علاوه بر سه کاراکتر اکسل، بلیز و ادام دو کاراکتر قابل انتخاب دیگر را نیز در خود خواهد داشت. قابلیت بازی به صورت آنلاین و نیز چند نفره آفلاین از خصوصیات جذاب دیگر آن است. در ادامه به بررسی بیشتر شورش در شهر 4 و آخرین اخبار مربوط به آن خواهیم پرداخت. همچنین مروری بر داستان این سری از ابتدا تاکنون خواهیم داشت.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 


مروری بر داستان سری بازی های شورش در شهر


شورش در شهر 4

سال 2020 به عنوان تاریخ انتشار بازی Streets of Rage 4 اعلام شده است. در شرایطی که حدود 26 سال از انتشار آخرین نسخه شورش در شهر در سال 1994 می‌گذرد، این یک رویداد تاریخی برای این سری کلاسیک خواهد بود. اما از آنجا که 26 سال زمان طولانی برای به خاطر داشتن داستان این بازی سگا به شمار می‌آید، بد نیست به نسخه‌های پیشین و رویدادهایی که اکسل استون (Axel Stone)، بلیز فیلدینگ (Blaze Fielding) و ادام هانتر (Adam Hunter) برای شکست دادن آن تشکیلات تبهکار پشت سر گذاشتند نگاهی داشته باشیم.

 

نسخه اولیه شورش در شهر

شورش در شهر 4

در نسخه اول شورش در شهر، آقای ایکس با سندیکای خرابکار خود به شهر (نام شهر ذکر نشده) هجوم آورد و آن را به ماوای خلافکاران تبدیل کرد. پلیس در برابر خشونت و غارت شهر توسط ایکس و سندیکایش قدرتی نداشت؛ اما سه قهرمان در کنار هم قرار گرفتند تا عدالت را به شهر برگردانند. اکسل استون، بلیز فیلدینگ و ادام‌ هانتر از شغلشان در اداره پلیس کناره‌گیری و در برابر سندیکا قد علم کردند. آن‌ها مرحله به مرحله افراد سندیکا را عقب راندند تا در نهایت به مخفیگاه آقای ایکس رسیدند. بعد از یک رویارویی خونین و با شکست ایکس، آرامش به شهر بازگشت. در انتهای بازی آن‌ها به امید اینکه آقای ایکس و افرادش برای همیشه در زندان می‌مانند، به خانه بازگشتند.

 

شورش در شهر 2

شورش در شهر 4

یک سال پس از ماجراهای نسخه اولیه بازی، ادی در بازگشت به خانه متوجه می‌شود که همه جا به هم ریخته و عکس برادرش ادام به در چسبانده شده است. در تصویر، ادام مجروح شده و در زنجیر کنار آقای ایکس افتاده بود. طولی نمی‌کشد که سندیکا دوباره بر شهر مسلط می‌شود.

ادی با دوستان برادرش یعنی اکسل و بلیز تماس می‌گیرد تا راهی برای نجات ادام و شهر پیدا کنند. اکسل برای کمک بیشتر با دوست خود مکس تاندر که یک کشتی گیر حرفه‌ای است تماس می‌گیرد. این چهار نفر پس از رویارویی با افراد سندیکا، با کشتی عازم جزیره خصوصی آقای ایکس می‌شوند تا ریشه تشکیلات تبهکاری او را قطع کنند. بعد از شکست شیوا، بادیگارد او و نیز شکست خود آقای ایکس، آن‌ها ادام را نجات داده و با هلیکوپتر جزیره را ترک می‌کنند. آن‌ها امیدوارند دیگر با آقای ایکس و امثال او روبرو نشوند.

 

شورش در شهر 3

شورش در شهر 4 / بازی Streets of Rage 4

ظاهرا پایانی بر اقدامات آقای ایکس متصور نیست. بعد از جان بدر بردن از دست اکسل و بلید، آقای ایکس در می‌یابد که اقدامات آشکارا تبهکارانه کارایی گذشته را ندارد. در عوض، او یک تشکیلات تولید ربات را برپا و از آن به عنوان پوششی برای شرارت‌هایش استفاده می‌کند. او آرام آرام قدرت و نفوذ خود را در شهر گسترش می‌دهد. آقای ایکس با نبوغ خود، می‌خواهد به صورت مخفیانه مقامات شهر و شهردار را با ربات‌هایی که خودش کنترل می‌کند جایگزین کند. در نهایت، تشکیلات سندیکا برای دور کردن نظرها از خود و جایگزین کردن اعضای شورای شهر با ربات، در مکان‌های مختلف شهر بمب گذاری می‌کنند.

اما نقشه آن‌ها توسط دکتر زان که متخصص رباتیک است برملا می‌شود. دکتر زان که می‌داند پلیس از درون فاسد شده و به سندیکا گرایش دارد، با اکسل، بلیز و ادام تماس می‌گیرد تا شهر را نجات دهند. از آنجا که ادام دوباره به پلیس ملحق شده، ادی را برای کمک به تیم می‌فرستد. تیم چهار نفره (شامل یک کانگوروی بوکسور به نام رو) برای بار سوم با سندیکا و آقای ایکس روبرو می‌شوند. آن‌ها بعد از شکست شیوا بادیگارد آقای ایکس، خط تولید ربات‌ها و تاسیسات آن را از بین می‌برند و بار دیگر آرامش را به شهر برمی‌گردانند.

 


داستان بازی Streets of Rage 4


دانلود بازی شورش در شهر ۴

اگر فکر می‌کنید کار آقای ایکس تمام شده است اشتباه می‌کنید. هنوز جزئیات چگونگی بازگشت سندیکا در بازی شورش در شهر جدید مشخص نیست، اما آن‌ها برمی‌گردند و شکی نیست که آقای ایکس در پشت آن قرار دارد. این بار علاوه بر اکسل، بلیز و ادام شاهد حضور چری و فلوید نیز خواهیم بود. چری (دختر نوجوان ادام) با گیتار خود به نبرد می‌پردازد. فلوید نیز شاگرد دکتر زان است که دستانش را در تصادف از دست داده و از دستان مصنوعی استفاده می‌کند.

 


ساخت بازی شورش در شهر 4


بازی Streets of Rage 4

بازی‌های سبک بیتم آپ (Beat ’em Up) شاید رواج گذشته را نداشته باشند، اما توسعه دهندگان مستقل هنوز آن‌ها را فراموش نکرده‌اند. بعد از آنکه بازی Castle Crashers در سال 2008 جانی تازه به این سبک بخشید، عنوان‌های متنوعی از بازی‌های مستقل، با الهام از کلاسیک‌هایی چون Streets of Rage و Final Fight عرضه شدند. در حالی که شرکت Capcom نسخه جدید Final Fight را عرضه کرد، اما گویا سگا بازی محبوب شورش در شهر را فراموش کرده بود.

سرانجام در 27 آگوست سال 2018 (5 شهریور 97)، یعنی حدود 24 سال پس از شورش در شهر 3 بود که بازی شورش در شهر 4 توسط شرکت‌های سگا، DotEmu ،Lizardcube و Guard Crush معرفی شد. بعد از نمایش یک دموی کوتاه در اوایل 2019 که تا حدی از ایده‌های طراحان بازی پرده برداشت، روند اطلاع رسانی درباره این عنوان قطره چکانی بوده است. بازگشت بسیاری از شخصیت‌های قدیمی بازی، سیستم ذخیره‌سازی جدید، بازی آنلاین دو نفره و نیز بازی آفلاین چهار نفره از ویژگی‌های جالب توجه بازی Streets of Rage 4 است که می‌تواند رضایت خاطر طرفداران را فراهم کند. در آخرین رویداد شاهد ارائه نسخه دموی جدیدی از بازی Streets of Rage 4 در نمایشگاه PAX East 2020 بودیم که جزئیات جدیدی از بازی را نمایان کرد.

 


موسیقی متن بازی شورش در شهر 4


تاریخ انتشار بازی street of rage 4

موسیقی متن نسخه‌های قبلی شورش در شهر که برعهده آهنگساز افسانه‌ای یوزو کوشیرو بود، تحسین منتقدان را برانگیخته بود. خوشبختانه در این نسخه نیز شاهد حضور کوشیرو هستیم. او با تاخیر به تیم موسیقی بازی Streets of Rage 4 ملحق شد. در نسخه جدید بازی افکت‌های صوتی و موسیقی‌های جدید و عالی جایگزین موسیقی نسخه‌های قدیمی بازی شده‌اند. هرچند ممکن است موسیقی شورش در شهر 4 رگه‌هایی از آهنگ‌های نسخه‌های قدیمی بازی را داشته باشد، اما این بار با کپی کاری روبرو نیستیم و موسیقی‌ها و افکت‌های صوتی کاملا منحصربه‌فردی ساخته شده‌اند.

 


گیم پلی بازی Streets of Rage 4


تریلر بازی شورش در شهر 4

گیم پلی شورش در شهر 4 هنگام حضور در حاشیه‌ها روان‌تر شده است. فن‌های کمبو (ترکیبی) در نسخه‌های قبلی نیز وجود داشت، اما در نسخه جدید با قابلیت‌های ترکیبی جدید، از جمله کمبوهای دو نفره روبرو هستیم. به عنوان نمونه، زوج اکسل و ادام را می‌بینیم که ادام پس از حرکت سریع به سمت دشمن، او را پرتاب می‌کند تا در چنگ اکسل بیفتد. در نمونه دیگر، فلوید می‌تواند افراد دشمن را نگه دارد تا چری (دختر ادام) با گیتار خود به سراغشان بیاید. البته فن‌های دو نفره در نسخه‌های قبلی بازی نیز وجود داشت. اما قابل تصور نیست با وجود چهار بازیکن در صحنه، چه فن‌ها و همکاری‌های جالب احتمالی را شاهد خواهیم بود.

در مورد شخصیت‌های منفی، با فهرست بلندی از شخصیت‌های نسخه‌های پیشین بازی روبرو هستیم. از جمله آن‌ها گالسیاها (Galsia) هستند که در نسخه‌های قبلی نیز حضور داشتند و گاهی با چاقوهای خود کاربر را کلافه می‌کردند. همچنین سیگنال‌ها (Signal) و بیگ بن (Big Ben) نیز در بازی Streets of Rage 4 از شما پذیرایی خواهند کرد. دیدن همه این کاراکترهای خاطره‌انگیز که زمانی اشک گیمرها را در می‌آوردند با ظاهر متفاوت و کیفیت بسیار بالاتر، تجربه‌ای لذت بخش خواهد بود.

بازی شورش در شهر جدید

یکی از بزرگ‌ترین و بهترین تغییراتی که در بازی Streets of Rage 4 مشاهده می‌شود، یک سیستم بهبود سلامتی است. اگر از فن‌های مخصوص استفاده کنید، میزان زیادی از جان خود را از دست می‌دهید که با ضربه‌های پشت سر هم و صدمه ندیدن می‌توانید جان از دست رفته را بازگردانید. بدین ترتیب شما تشویق خواهید شد که به جای حرکات بی‌هدف، با احتیاط و دقت بازی کنید؛ مسئله‌ای که در مورد نسخه‌های قبلی صادق نبود. خصوصیت جالب دیگر، برخورداری هر کاراکتر از یک «فن در هوا» مخصوص است که می‌تواند کمبوهای جالبی را در خود داشته باشد.

بازی شورش در شهر 4

البته بسیاری از این موارد در دموی سال گذشته نیز دیده شده بود. در دموی جدید هر پنج کاراکتر و نیز یک مرحله دیگر قابل بازی بود؛ اما به طور کلی نسخه پر زرق و برقی از دموی قبلی بود. نویسنده سایت The Gamer که در محل نمایشگاه حاضر بوده و بازی را اجرا کرده است، از آن کاملا اظهار رضایت می‌کند و آن را بهترین نسخه بازی شورش در شهر می‌داند. هرچند شرکت گارد کراش گفته که چند سورپرایز دیگر نیز تا قبل از انتشار بازی برای طرفداران در نظر دارد. این غافل‌گیری‌ها ممکن است شامل کاراکترهای اضافه،‌ تراک‌های موسیقی جدید و مانند این‌ها باشد.

 


تریلر بازی شورش در شهر 4


در جدیدترین تریلر رسمی که از بازی شورش در شهر 4 منتشر شده است شاهد معرفی کاراکتر پنجم بازی یعنی فلوید و نیز بخش جذاب چهار نفره آفلاین هستیم.

 


تاریخ انتشار بازی Street of Rage 4


بازی شورش در شهر 4

تاریخ انتشار بازی Streets of Rage 4 هنوز به طور دقیق اعلام نشده است. طبق گزارش‌ها، شورش در شهر 4 در سال 2020 (1399 خورشیدی) برای پلتفرم‌های مایکروسافت ویندوز، نینتندو سوییچ، پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان عرضه خواهد شد؛ اما روز دقیق آن مشخص نیست. به نظر می‌رسد طرفداران صبور این سری برای خرید و دانلود بازی شورش در شهر 4 باید چند ماه دیگر صبر کنند.

اگر دوران کودکی خود را با کنسول سگا سپری کرده‌اید، بازی Streets of Rage 4 تجربه‌ای کم نظیر را برای شما به ارمغان خواهد آورد. برای همین است که طرفداران برای خرید و دانلود بازی شورش در شهر 4 ثانیه شماری می‌کنند. در این مقاله تلاش کردیم به ارائه آخرین اطلاعات از بازی شورش در شهر جدید بپردازیم. آیا شما هم از طرفداران سری بازی‌های شورش در شهر هستید؟ در بخش دیدگاه‌ها انتظارات خود را از نسخه جدید شورش در شهر با ما در میان بگذارید.

5.0
1
12345
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha
صابر 08 فروردین 1399، 12:18

هیچی جای شورش در شهر ۳ را نمیگیره و کنسول سگاه چه دوران بود چقدر زود گذشت چقدر زود پیر شدیم

MOHAMMAD 12 اردیبهشت 1399، 03:19

واقعا قشنگه قسمت چهارمش مخصوصا کمبوها و طراحی هاش و مراحلش هم حرف نداره موسیقیش یکم از سری قبل ضعیفتره ولی گیم پلی و افکتاش متو یاد بازی Shank انداخت راضی کنندس کاش قسمت های دیگشم بسازن متاسفانه کاراکترهای مخفی بازی از نظر گرافیک و حرکات تو سبک جدید بازی چنگی به دل نمیزنه من همشو بردم آخر رو همه درجات سختی یه فن سرسخت شورش در شهر