ثبت مکان در گوگل مپ ؛ آموزش جامع ثبت و حذف آدرس در نقشه گوگل

ثبت مکان در گوگل مپ ؛ آموزش جامع ثبت و حذف آدرس در نقشه گوگل
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

با استفاده از ویژگی ثبت مکان در گوگل مپ می‌توانید دسترسی سریعی به لوکیشن های مورد علاقه خود داشته باشید. با ویژگی ثبت آدرس در گوگل مپ هم می‌توانید کسب و کار خود را در نقشه گوگل نمایش دهید که در ادامه به این موارد می‌پردازیم.

گوگل مپ یکی از کاربردی‌ترین خدمات گوگل است که میلیون‌ها نفر در سراسر دنیا از آن استفاده می‌کنند. این سرویس، قابلیتی دارد که با استفاده از آن می‌توانید مکان‌هایی که از آنجا دیدن می‌کنید را ذخیره و مدیریت کنید. علاوه بر این، اگر کسب و کاری دارید که می‌خواهید آن را در گوگل مپ به دیگران بشناسانید تا در نقشه نشان داده شود، می‌توانید از یکی از ویژگی‌های دیگر گوگل مپ استفاده کنید. در این مطلب به نحوه ثبت مکان در گوگل مپ و حذف آن به همراه آموزش ثبت آدرس در گوگل مپ می‌پردازیم.

نحوه ثبت مکان در گوگل مپ

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 


نحوه ثبت مکان در گوگل مپ


در این بخش می‌خواهیم نحوه ثبت مکان در نسخه موبایل گوگل مپ را به صورت مرحله به مرحله با هم مرور کنیم. ابتدا به نحوه ثبت مکان در گوگل مپ برای موبایل را توضیح داده و سپس به نحوه انجام این کار در نسخه دسکتاپ می‌پردازیم.

 

ثبت مکان در نسخه موبایل گوگل مپ

بعد از اینکه گوگل مپ را باز کردید، به محلی که می‌خواهید موقعیت آن را ذخیره کنید بروید. این کار را با کشیدن نقشه به اطراف با استفاده از انگشت خود می‌توانید انجام دهید یا آدرس را در قسمت جستجو وارد کنید. بعد از اینکه محل مورد نظر خود را پیدا کردید، انگشت خود را روی آن زده و نگه دارید. با این کار، مشاهده می‌کنید که یک پین قرمز در آنجا ظاهر می‌شود.

ثبت مکان در نقشه گوگل

با زدن انگشت روی این پین قرمز، منویی با اطلاعات اضافی ظاهر می‌شود. گزینه Save (ذخیره) را بزنید که در بالا ظاهر می‌شود.

ثبت آدرس در نقشه گوگل

با این کار می‌توانید فهرستی که می‌خواهید را برای ثبت مکان در گوگل مپ انتخاب کنید. منظور از Favorites، مکان‌های محبوب شما و منظور از Want to Go، مکان‌هایی است که می‌خواهید از آن‌ها دیدن کنید. Starred Places هم سایر مکان‌هایی است که می‌خواهید ثبت کنید. اگر می‌خواهید یک فهرست دیگر با موضوعی جدید داشته باشید، می‌توانید روی New List از بالا و سمت راست بزنید.

ثبت لوکیشن در نقشه گوگل

با انتخاب دسته‌بندی مورد نظر خود، ثبت مکان در گوگل مپ با موفقیت انجام می‌شود.

 

ثبت مکان در نسخه دسکتاپ گوگل مپ

برای ثبت مکان در نسخه دسکتاپ گوگل مپ، در یکی از مرورگرهای خود به آدرس https://www.google.com/maps بروید. با این کار صفحه گوگل مپ باز خواهد شد. اگر وارد گوگل مپ نشده‌اید، از بالا و سمت راست، روی Sign In کلیک کنید و سپس نام کاربری و رمز عبور حساب گوگل خود را وارد کنید.

ثبت مکان در گوگل مپ رایگان

حال روی دکمه سه خط روی هم در بالا و سمت چپ صفحه زده بزنید.

ثبت مکانی در گوگل مپ

با این کار، منویی باز خواهد شد که در وسط‌ آن دکمه‌ای با نام Your Places وجود دارد. با استفاده از این گزینه می‌توانید به مکان‌های ذخیره شده خود در گوگل مپ دسترسی داشته باشید. روی آن کلیک کنید.

ثبت محل در گوگل مپ

در منوی جدید به تب Saved بروید که دومین گزینه از قسمت بالا و سمت چپ است.

نحوه ثبت مکان در گوگل مپ

با این کار، تمام فهرست‌های مکان‌های ذخیره‌سازی شده شما ظاهر می‌شود. روی دکمه سه نقطه روی هم یکی از فهرست‌ها که می‌خواهید مکان خود را در آنجا ثبت کنید کلیک کرده و گزینه Edit List را انتخاب کنید.  همان‌طور که در بخش موبایل گفتیم، منظور از Favorites، مکان‌های محبوب شما و منظور از Want to Go، مکان‌هایی است که می‌خواهید از آن‌ها دیدن کنید. Starred Places هم سایر مکان‌هایی است که می‌خواهید ثبت کنید. اگر می‌خواهید فهرست جدیدی ایجاد کنید هم می‌توانید علامت مثبت را در گوشه پایین و سمت راست منوی سمت چپ صفحه بزنید.

آموزش ثبت مکان در گوگل مپ

وقتی روی Edit List کلیک کردید، تمام لوکیشن‌های ثبت شده خود را مشاهده می‌کنید. روی گزینه Add a Place در بالا و سمت چپ صفحه کلیک کنید.

طریقه ثبت مکان در گوگل مپ

با این کار یک نوار جستجو در بالا ظاهر می‌شود. در این بخش باید نام مکان یا آدرس آن را وارد کنید. نتایج جستجو به صورت فهرستی برای شما ارائه می‌شود که باید آدرس مورد نظر خود را از آن انتخاب کنید. با کلیک کردن روی آن، این موقعیت به فهرست شما اضافه شده و به صورت یک پین در نقشه مشاهده می‌شود.

ثبت كردن مكان در گوگل مپ

 


چگونه مکان‌های ذخیره شده در گوگل مپ را حذف کنیم؟


در این بخش می‌خواهیم نحوه حذف مکان در گوگل مپ را برای نسخه موبایل و کامپیوتر توضیح دهیم. با ما همراه باشید.

 

حذف مکان در نسخه موبایل گوگل مپ

برای حذف مکان در نسخه موبایل گوگل مپ، بعد از اینکه اپلیکیشن را باز کردید، روی منوی سه خط روی هم در قسمت بالا و سمت چپ بزنید.

آموزش ثبت مکان در گوگل مپ با گوشی

گزینه Your Places را انتخاب کنید.

برای ثبت مکان در گوگل مپ

تب Saved را که در بالای صفحه قرار دارد، انتخاب کنید.

چگونگی ثبت مکان در گوگل مپ

روی دسته‌بندی که مکان خود را آنجا ذخیره کرده‌اید، بزنید.

راهنمای ثبت مکان در گوگل مپ

مکانی که می‌خواهید آن را حذف کنید را انتخاب کنید.

ثبت آدرس در گوگل مپ رایگان

روی آیکون سبز Saved بزنید.

نحوه ثبت لوکیشن در گوگل مپ

با این کار، فهرستی از دسته‌بندی‌ها نشان داده می‌شود. دسته‌بندی که مکان شما در آن ذخیره شده است، با یک تیک آبی مشخص شده است. با زدن روی این تیک آبی، مکان شما از آن دسته‌بندی حذف خواهد شد.

آموزش ثبت لوکیشن در گوگل مپ

 

حذف مکان در نسخه دسکتاپ گوگل مپ

در این بخش می‌خواهیم ببینیم که چگونه می‌توانید در هنگام استفاده از کامپیوتر، مکان‌هایی که قبلا در گوگل مپ ذخیره کرده‌اید را حذف کنید. برای این کار ابتدا در مرورگر کامپیوتر خود آدرس https://www.google.com/maps را وارد کنید. اگر با اکانت گوگل خود وارد نشده‌اید می‌بایست ابتدا در گوشه سمت راست بالای صفحه لاگین کنید.

ثبت مکان در گوگل مپ رایگان

بر روی گزینه منو یا علامت کلیک کنید. این گزینه در گوشه سمت چپ بالای صفحه دیده می‌شود.

ثبت مکانی در گوگل مپ

حال بر روی گزینه Your Places کلیک کنید. این گزینه، تقریبا در وسط منو وجود دارد. با کیلک بر روی آن یک پنجره در سمت چپ نقشه باز می‌شود.

ثبت محل در گوگل مپ

از این منوی جدید باید بر روی تب SAVED کلیک کنید. این تب در قسمت بالایی پنجره Your Places قرار دارد.

نحوه ثبت مکان در گوگل مپ

بر روی لیست مکانی که ذخیره کردید، کلیک کنید. مکان‌هایی که قبلا ذخیره کردید را می‌توانید در علاقمندی‌ها (Favorites) ، قسمت Want to go یا مکان‌های ستاره‌دار شده پیدا کنید.

روش حذف مکان در گوگل مپ

مکانی که می‌خواهید حذف کنید را انتخاب کرده و روی آن کلیک کنید. در این حالت نقشه زوم شده و اطلاعات مربوطه را نشان خواهد داد.

روش حذف مکان در گوگل مپ

بر روی آیکون SAVED کلیک کنید. گزینه Saved در زیر اسم مکان موردنظر قرار دارد. لیستی برای شما باز می‌شود، لیستی که مکان موردنظر را در آن ذخیره کرده‌اید، یک علامت تیک آبی و سفید دارد.

طریقه حذف مکان در گوگل مپ رایگان

علامت تیک را از لیست موردنظر بردارید. با برداشتن این تیک، مکان ذخیره شده از گوگل مپ شما حذف می‌شود.

روش حذف مکان در گوگل مپ

 


آموزش ثبت آدرس کسب و کار در گوگل مپ


احتمالا شما هم هنگام استفاده از گوگل مپ، مثلا محل یک آرایشگاه یا رستوران را با اطلاعات آن مشاهده کرده‌اید. اگر شما هم کسب و کاری دارید و می‌خواهید آدرس آن را در گوگل مپ ثبت کنید، در این بخش می‌خواهیم نحوه انجام این کار را در موبایل و دسکتاپ با هم مرور کنیم.

 

نحوه ثبت آدرس کسب و کار در گوگل مپ نسخه موبایل

اپلیکیشن گوگل مپ را باز کرده و با زدن روی منوی سه خط روی هم در بالا و سمت چپ، گزینه Add a Missing Place را انتخاب کنید.

ثبت كردن ادرس در گوگل مپ

با این کار به بخش Add a Place خواهید رفت. در بخش Name، نام محل یا کسب و کار خود را به صورت دقیق و آن‌طور که می‌خواهید در نقشه نشان داده شود، وارد کنید. در قسمت Address هم باید آدرس محل خود را وارد کنید.

نحوه ثبت آدرس در گوگل مپ

از قسمت Category می‌توانید دسته‌بندی مربوط به کسب و کار خود را وارد کنید. سه کادر بعدی که مشاهده خواهید کرد، اطلاعاتی است که نیازی به وارد کردن آن‌ها ندارید؛ ولی اگر این کار را انجام دهید، اطلاعات بیشتری را در اختیار کسانی که به دنبال کسب و کار شما هستند قرار خواهید داد. این اطلاعات شامل شماره تلفن، وبسایت و ساعات کاری کسب و کار شما می‌شود.

ثبت آدرس در گوگل مپ رایگان

بعد از اینکه اطلاعات خود را وارد کردید، گزینه Send را در بالای صفحه بزنید. با این کار درخواست شما برای گوگل ارسال می‌شود. در عرض دو هفته ایمیلی مبنی بر اینکه درخواست شما قبول شده است یا خیر، دریافت خواهید کرد.

روش ثبت آدرس در گوگل مپ

 

نحوه ثبت آدرس کسب و کار در گوگل مپ نسخه دسکتاپ

برای ثبت آدرس کسب و کار خود در نسخه دسکتاپ گوگل مپ، در یکی از مرورگرهای خود به آدرس https://www.google.com/maps بروید. با این کار صفحه گوگل مپ باز خواهد شد. اگر وارد گوگل مپ نشده‌اید، از بالا و سمت راست روی Sign In کلیک کنید و سپس نام کاربری و رمز عبور حساب گوگل خود را وارد کنید. با زدن روی منوی سه خط روی هم از قسمت بالا و سمت چپ، گزینه Add a Missing Place را انتخاب کنید. با این کار منوی Add a Place ظاهر خواهد شد.

چگونه لوکیشن خود را در گوگل مپ ثبت کنیم

در این قسمت باید نام مکان یا کسب و کار خود را در کادر Name، آدرس آن را در کادر Address، دسته‌بندی آن را در کادر Category، شماره تلفن را در کادر Phone، وبسایت را در بخش Website و ساعت‌های کاری خود را از بخش Hours وارد کنید. کادرهایی که علامت ستاره را کنار خود ندارند، وارد کردنشان الزامی نیست. بعد از اینکه اطلاعات مورد نظر را وارد کردید، گزینه Submit را در پایین بزنید.

آموزش ثبت لوکیشن در گوگل مپ

اگر مکانی که وارد کرده‌اید قبلا در گوگل مپ وجود نداشت، درخواست شما برای گوگل ارسال خواهد شد. در عرض چند هفته، ایمیلی مبنی بر اینکه محل مورد نظر شما اضافه شده است یا خیر، دریافت خواهید کرد.

همانطور که مشاهده کردید، ثبت مکان در گوگل مپ کار آسانی است. این ویژگی را می‌توان برای ذخیره کردن مکان‌های دلخواه خود استفاده کرد. قابلیت دیگری که وجود دارد، ثبت آدرس در گوگل مپ است که می‌توان از آن برای شناساندن کسب و کار خود به گوگل مپ استفاده کرد. اگر سوالی در رابطه با ثبت لوکیشن در گوگل مپ دارید، می‌توانید آن را در پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران2 دیدگاه
بهنام ایمری
.
12 فروردین 1399، 09:05
پاسخ
0
0
سلام ، وقت بخیر اگه بخواهیم در اینستا زیر یه پست مکان خودمون بزاریم چکار باید کرد ، چون من هر کاری کردم فقط شهر نشون میده ، مکان خود دفتر نشون نمیده !!! ممنون از راهنمایی
مصطفی راد
.
06 اردیبهشت 1399، 12:23
پاسخ
0
0
برای حذف موقعیت کسب و کار گوگل مپ دسکتاپ باید چه کار کنیم ؟
جدول فروش فیلم ها
 • 56 میلیون دلار
  The Croods: A New Age
  اکران: 16 دسامبر 2020
 • 14.8 میلیون دلار
  The Marksman
  اکران: 15 ژانویه 2021
 • 12.6 میلیون دلار
  News of the World
  اکران: 25 دسامبر 2020
 • 7 میلیون دلار
  Nobody
  اکران: 26 مارس 2021
 • 5.9 میلیون دلار
  Promising Young Woman
  اکران: 25 دسامبر 2020
 • 3.8 میلیون دلار
  Boogie
  اکران: 05 مارس 2021
 • 2.1 میلیون دلار
  Nomadland
  اکران: 19 فوریه 2021
 • 23 میلیارد تومان
  شنای پروانه
  اکران: 04 تیر 1399
 • 15.7 میلیارد تومان
  خوب، بد، جلف 2: ارتش سری
  اکران: 30 بهمن 1399
 • 8.56 میلیارد تومان
  آقای سانسور
  اکران: 26 شهریور 1399
 • 7.5 میلیارد تومان
  زن‌ها فرشته‌اند 2
  اکران: 25 تیر 1399
 • 6.4 میلیارد دلار
  دیدن این فیلم جرم است
  اکران: 16 دی 1399
 • 2.25 میلیارد دلار
  پیشی میشی
  اکران: 08 مهر 1399
 • 2.21 میلیارد تومان
  بی‌حسی موضعی
  اکران: 19 آبان 1399
 • 894 میلیون دلار
  آبادان یازده 60
  اکران: 16 دی 1399
 • 795 میلیون دلار
  تا ابد
  اکران: 15 مرداد 1399
 • 521 میلیون دلار
  روزهای نارنجی
  اکران: 24 شهریور 1399
بازی ها
 • 10 اردیبهشت 1400
 • 10 اردیبهشت 1400
  New Pokemon Snap
 • 17 اردیبهشت 1400
  Resident Evil 8: Village
  پلی استیشن 5, ایکس باکس سری ایکس
 • 03 خرداد 1400
  Deathloop
 • 01 تیر 1400
  Back 4 Blood
  پلی استیشن 5