آموزش و معرفی بهترین برنامه های ساخت انیموجی و میموجی برای اندروید و iOS

آموزش و معرفی بهترین برنامه های ساخت انیموجی و میموجی برای اندروید و iOS
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

گوشی‌های جدید آیفون دارای قابلیت‌های جالبی به نام انیموجی و میموجی هستند. در این مطلب می‌خواهیم آموزش ساخت انیموجی و میموجی با آیفون را به همراه 5 برنامه ساخت انیموجی و میموجی برای اندروید و iOS، ارائه کنیم.

انتشار آیفون ایکس با ویژگی جالبی همراه بود که باعث سرگرمی بسیاری از کاربران شد. این ویژگی که با استفاده از دوربین تشخیص چهره TrueDepth صورت می‌گیرد، انیموجی (Animoji) است. نسخه پیشرفته‌تر این ویژگی، درست کردن انیموجی دقیقاً شبیه به خودتان است که اپل آن را با عنوان میموجی (Memoji) در کنفرانس توسعه‌دهندگانش معرفی کرده بود. شما در همان قسمتی که انیموجی وجود دارند، می‌توانید ایموجی‌های جدیدی بر اساس مشخصات ظاهری خودتان بسازید و به جای پیش‌فرض‌های خود اپل از آن استفاده کنید. در این مطلب می‌خواهیم ببینیم این ویژگی‌ها هرکدام به چه معنی بوده و آموزش ساخت انیموجی و میموجی در آیفون را ارائه می‌کنیم. در نهایت هم 5 برنامه ساخت انیموجی و میموجی برای اندروید و نسخه‌های قدیمی‌تر آیفون را معرفی می‌کنیم.

آموزش ساخت انیموجی و میموجی

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 


میموجی و انیموجی چیست؟


انیموجی یک ویژگی است که اپل در سال 2017 معرفی کرد و با استفاده از آن، برخی از ایموجی‌های کلاسیک تبدیل به انیمیشن‌هایی کوتاه و قابل شخصی‌سازی می‌شوند. کمپانی‌های دیگر که از تکنولوژی‌های مشابهی استفاده می‌کنند، آن را ایموجی سه‌بعدی نامگذاری کرده‌اند. نکته جالبی که درباره این انیموجی‌ها وجود دارند، آن است که این‌ها تنها انیمیشن ساده نیستند؛ بلکه می‌توانند حالات چهره شما را اسکن کرده و آن را در انیمیشن اعمال کنند.

در واقع شما هر کاری انجام دهید، انیموجی هم همان کار را انجام می‌دهد. این کارها می‌توانند شامل اخم کردن، تکان دادن سر، بست چشم‌ها، خندیدن و … شوند. شما می‌توانید پیام‌هایی را ضبط کرده و به لطف اسکن چهره دقیقی که در آیفون ایکس و نسخه‌های جدیدتر به کار رفته است، انیموجی به صورت بسیار واقعی حرف‌های شما را تکرار خواهد کرد.

میموجی و انیموجی چیست

میموجی که اپل در iOS 12 معرفی کرد، به شما اجازه می‌دهد تا انیموجی‌های شخصی‌سازی شده خود را بسازید؛ یعنی شما می‌توانید به جای انیموجی‌های پیش‌فرض که قبلا وجود داشتند، یک انیموجی جدید بسازید و همه جوانب آن را شخصی‌سازی کنید تا شبیه خودتان یا شخص دیگری باشد.

 


آموزش ساخت میموجی


به قسمت پیام‌ها بروید. پیام جدید بسازید یا روی یکی از پیام‌هایی که دریافت کرده‌اید بزنید و وارد محل نوشتن پیام در گوشی خود شوید. بر روی آیکون انیموجی که در نوار پایین کنار قسمت نوشتن پیام وجود دارد، بزنید (سر یک شخصیت کارتونی میمون است). در iOS 12 گزینه‌ای به تازگی اضافه شده است که با علامت مثبت (+) می‌توانید انیموجی خودتان را به این مجموعه از انیمیشن‌ها بیافزاید. برای پیدا کردن آن می‌توانید به چپ اسکرول کنید.

آموزش ساخت میموجی

اکنون شما در قسمت میموجی قرار دارید. گزینه‌های زیادی پیش روی شما وجود دارند که می‌توانید ایموجی را به خودتان شبیه‌تر کنید. گزینه اول رنگ پوست است و با کشیدن نواری که در پایین صفحه وجود دارد می‌توانید ابزارهای دیگر برای افزایش شباهت استفاده کنید. از امکاناتی که در اختیار شما قرار گرفته است، تغییر حالت چهره، رنگ چشم، رنگ مو، شکل بینی، گوش، لب و اضافه کردن اکسسوری است. اپل ظرافت زیادی در ایجاد ایموجی های انیمیشنی به کار برده است.

ُساخت Memoji

بعد از اینکه کارتان با طراحی ایموجی خودتان تمام شد، روی گزینه Done بزنید تا ایموجی ذخیره شود. بعد از خروج از قسمت درست کردن شکل، شما ایموجی طراحی شده خودتان را در کنار ایموجی‌هایی که اپل به صورت پیش‌فرض قرار داده است، مشاهده می‌کنید و می‌توانید همانند دیگر موارد از آن استفاده کنید.

 

نحوه ویرایش یا حذف میموجی

گاهی اوقات دوست ندارید که همیشه میموجی ساده‌ای که ساخته‌اید را به دوستانتان بفرستید، برای این کار می‌توانید کمی تغییر در حالت آن به وجود بیاورید. برای این کار به روش زیر عمل کنید:

ایموجی را که درست کرده‌اید، انتخاب کرده و روی گزینه سه‌نقطه‌ای که مقابل گزینه ضبط ویدیو قرار گرفته است، بزنید. در منوی باز شده می‌توانید از گزینه Edit برای ویرایش استفاده کنید. وقتی کارتان تمام شد، می‌توانید روی Done بزنید تا تغییرات اعمال شده ذخیره شوند و یا Cancel را بزنید تا لغو شوند. با استفاده از گزینه Delete در مرحله قبل می‌توانید میموجی ساخته شده توسط خود را حذف کنید.

نحوه ویرایش و حذف میموجی

 

استفاده از میموجی در فیس تایم

وقتی میموجی خود را ایجاد کردید، می‌توانید از آن در تماس‌های فیس تایم خود هم استفاده کنید. برای این کار اپلیکیشن پیام‌رسان اپل را باز کرده و روی آیکن دوربین بزنید. وقتی اپلیکیشن دوربین باز شد، آیکون شبیه به ستاره را در سمت چپ بزنید.

ساخت ایموجی در ایفون

حال روی آیکون انیموجی (میمون) از میان سایر افکت‌های موجود بزنید. در اینجا می‌توانید میموجی ساخته شده توسط خود یا سایر انیموجی‌ها را انتخاب کرده و به ضبط ویدیو بپردازید. با زدن دکمه ضربدر می‌توانید انیموجی یا میموجی را حذف کنید.

ساخت ایموجی چهره

 


آموزش ساخت انیموجی


قبل از هر چیز برای ساخت انیموجی نیاز به موارد خاصی دارید که در ادامه آورده شده‌اند:

 • آیفون ایکس یا نسخه جدیدتر: گوشی‌های پرچمدار جدید اپل دارای سیستم پیشرفته تشخیص چهره هستند که در دوربین سلفی آن‌ها جا گرفته است. این ویژگی جای تاچ آیدی را گرفته است که برای باز کردن گوشی و استفاده از اپل پی به کار می‌رفت. سنسورهای ایسن سیستم تشخیص چهره برای ثبت حالات چهره شما برای ایجاد انیموجی استفاده می‌شوند.
 • iOS 11 یا نسخه‌های بالاتر به همراه اپلیکیشن Animoji iMessage نصب شده: انیموجی تنها در iOS 11 و نسخه‌های جدیدتر سیستم عامل اپل کار می‌کند. این ویژگی به صورت یک ویژگی سیستم عامل نیست؛ به جای آن یک اپلیکیشن iMessage است که به صورت از قبل نصب شده روی iOS 11 یا نسخه‌های بالاتر در آیفون ایکس و گوشی‌های جدیدتر، وجود دارد.
 • حساب iMessage: شما فقط می‌توانید انیموجی را از طریق iMessage ارسال کنید، نه سایر اپلیکیشن‌های پیام‌رسان.

اگر شرایط استفاده و گوشی سازگار به همراه نسخه درست از سیستم عامل را دارید، ساخت انیموجی کار ساده‌ای است. اپلیکیشن پیام‌رسان را باز کرده و گفتگویی که می‌خواهید در آن از انیموجی استفاده کنید را انتخاب کنید. اپلیکیشن انیموجی iMessage را باز کنید که به شکل یک میمون در ردیف برنامه‌ها است. با سوایپ کردن به سمت راست یا چپ، می‌توانید شخصیت انیموجی مورد نظر خود را انتخاب کنید.

آموزش ساخت انیموجی

با زدن دکمه ضبط قرمز در سمت پایین و راست انیموجی، می‌توانید پیام خود را ضبط کنید. هم صدا و هم حالات چهره شما ضبط شده و به انیموجی اعمال خواهد شد. وقتی کارتان تمام شد، روی دکمه توقف ضبط قرمز رنگ بزنید.

آموزش ساخت انیموجی

با زدن دکمه Replay می‌توانید پیش‌نمایشی از پیام خود را مشاهده کنید. با زدن دکمه آیکون سطل آشغال می‌توانید این پیام خود را حذف کرده و یکی دیگر بسازید. با زدن آیکون فرستادن آبی‌رنگ که در پایین و سمت راست صفحه قرار دارد، می‌توانید پیام انیموجی خود را ارسال کنید.

آموزش ساخت انیموجی

 


معرفی بهترین برنامه های ساخت انیموجی و میموجی برای اندروید و آیفون


انیموجی قبلا مخصوص گوشی‌های پرچمدار جدید اپل بود؛ ولی اکنون می‌توانید با استفاده از برنامه های ساخت انیموجی و میموجی، از این ویژگی در دستگاه‌های اندروید و iOS دیگر استفاده کنید. با استفاده از 5 برنامه انیموجی که در این قسمت معرفی می‌کنیم، می‌توانید انیموجی‌های جدیدی را هم بسازید. البته عملکرد بیشتر این برنامه‌ها در حد کاری که اپل انجام می‌دهد نیستند و برخی صرفا برای ساخت استیکر از روی خود به کار می‌روند.

 

برنامه ساخت میموجی Face Cam

دانلود برنامه میموجی اندروید

Face Cam یک برنامه ساخت میموجی محبوب است که به شما اجازه می‌دهد تا سلفی‌های زنده، آواتار و جابجایی چهره را در گوشی هوشمند خود انجام دهید. با این برنامه می‌توانید ایموجی‌هایی به شکل خودتان با شخصیت‌های دیجیتال فوق‌العاده ایجاد کنید. Face Cam به شما اجازه می‌دهد تا آواتارهای کاملا سه‌بعدی با قابلیت جابجایی چهره لحظه‌ای را ایجاد کنید. علاوه بر این‌ها، شما می‌توانید از آن به عنوان یک اپلیکیشن کارتونی کردن استفاده کرده و شخصیت‌های خنده‌داری را از روی دوستان و خانواده خود بسازید. با استفاده از این برنامه ساخت میموجی می‌توانید ویدیو هم ضبط کرده و در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

دانلود برنامه ساخت میموجی Face Cam برای اندروید

 

برنامه ساخت انیموجی Disney Emoji Blitz

ساخت ایموجی خود در ایفون

Disney Emoji Blitz یکی از بهترین برنامه های ساخت انیموجی برای کاربران اندروید و iOS است که به شما اجازه می‌دهد تا یک آواتار سه‌بعدی در گوشی خود ایجاد کنید. این اپلیکیشن رایگان بوده و استفاده از آن، ساده و سرگرم‌کننده است. شما می‌توانید آواتار خود را با استفاده از هزاران آیتم و ایموجی از دنیاهای پیکسار، دیزنی و استار وارز شخصی‌سازی کنید. طرح موهای مختلفی هم در این برنامه برای آواتار شما وجود دارند. در کنار این موارد، Disney Emoji Blitz کتابخانه‌ای عظیم از استیکرهای انیمیشنی یا احساسات مختلف را در خود جای داده است.

دانلود برنامه ساخت انیموجی Disney Emoji Blitz برای اندروید و iOS

 

برنامه انیموجی Zepeto

برنامه انیموجی برای اندروید

Zepeto یک برنامه ساخت انیموجی توسعه داده شده توسط کمپانی اسنو برای کاربران اندروید و آیفون است که به شما اجازه می‌دهد تا آواتاری سه‌بعدی از خود بسازید. این یک برنامه عالی است که می‌توانید یک شخصیت دوست‌داشتنی از روی خود بسازید. با Zepeto می‌توانید سریعا یک ایموجی از شخصیت خود درست کرده و از آن در چت‌ها استفاده کنید. برای ساختن آواتار خود در این برنامه، می‌توانید از تصاویر موجود درگالری گوشی خود استفاده کرده و یا یک عکس جدید با دوربین بگیرید. بعد از این کار، می‌توانید چهره شخصیت خود را ویرایش کرده یا لباس‌های مختلفی را تن آن کنید.

دانلود برنامه انیموجی Zepeto برای اندروید و آیفون

 

برنامه ساخت میموجی MojiPop

برنامه ساخت میموجی MojiPop

MojiPop یک برنامه انیموجی عالی دیگر برای کاربران اندروید و iOS است که به شما اجازه می‌دهد استیکرهای گیف شخصی‌سازی شده در دستگاه خود ایجاد کنید. این اپلیکیشن بسیار خوب توسط Eureka Studios توسعه داده شده که دارای نسخه‌های رایگان و پولی است. استفاده از MojiPop دو مرحله دارد؛ اول باید قبل از هر کاری یک عکس با استفاده از اپلیکیشن دوربین سه‌بعدی بگیرید و سپس از آن برای ساخت استیکر جدید در این برنامه انیموجی استفاده کنید. این برنامه دارای ویژگی تشخیص چهره پیشرفته است و شما می‌توانید به راحتی با استفاده از چهره خود، استیکر جدیدی بسازید.

دانلود برنامه ساخت میموجی MojiPop برای اندروید و آیفون

 

برنامه ساخت انیموجی Mirror

دانلود برنامه انیموجی برای اندروید

Mirror یک اپلیکیشن میموجی خنده‌دار است که به شما اجازه می‌دهد تا انیموجی و ایموجی‌های جالب در دستگاه اندروید و iOS خود بسازید. این برنامه توسط Mirror AI ساخته شده است که می‌توانید به راحتی با آن، انیموجی‌های مختلف ساخته و از طریق چت بفرستید. مجموعه بسیار خوبی از آیتم‌های مختلف برای ساخت انیموجی جدید با طراحی منحصربه‌فرد شما وجود دارد و می‌توانید به راحتی از هرکدام از آن‌ها استفاده کرده و طراحی جدیدی را ایجاد کنید. شما می‌توانید از Mirror به عنوان یک برنامه ایموجی هم استفاده کرده و موارد جدید ساخته و به اشتراک بگذارید.

برنامه ساخت انیموجی Mirror برای اندروید و iOS

 


جمع بندی


اپل با ارائه قابلیت‌های انیموجی و پس از آن میموجی در گوشی‌های خود، توانسته حالتی سرگرم‌کننده برای ساخت آواتار و استفاده از آن در ارتباطات با دوستان را به وجود بیاورد. در این مطلب نحوه ساخت میموجی و انیموجی را با استفاده از گوشی‌های اپل توضیح دادیم و برای کسانی که نسخه‌های جدید و پرچمدار دستگاه‌های اپل را ندارند، چندین برنامه انیموجی جایگزین برای انجام این کار معرفی کردیم. آیا شما هم از قابلیت میموجی و انیموجی در گوشی خود استفاده کرده‌اید؟ نظرات خود را درباره این موضوع می‌توانید در پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران7 دیدگاه
Ssss
.
07 بهمن 1397، 18:49
پاسخ
0
0
برای من گزینه + نداره باید چیکار کنم؟
....
.
15 آبان 1398، 00:46
پاسخ
0
0
@Ssss
نسخه ios گوشیت رو بروزرسانی کن تا بشه ۱۲
شهرزاد
.
22 مهر 1398، 11:26
پاسخ
0
0
ببخشید این ویژگی تو آیفون 8 فعال نیست؟
توماج تیموری
.
24 مهر 1398، 11:35
پاسخ
1
1
@شهرزاد
سلام دوست عزیز نه متاسفانه این کار ممکن نیست
raheleh
.
22 اسفند 1398، 17:10
پاسخ
0
0
@شهرزاد
ble mishe khodesh app dare
Sara
.
08 آذر 1398، 12:03
پاسخ
0
1
چرا استيكر هاي من به صورت عكس ارسال ميشن ؟
پرهام
.
10 آذر 1398، 16:28
پاسخ
0
0
من ساختم ولی فقط توو قسمت پیام هام میاد، توو واتساپ و اینستا نمیاد
nemo
.
16 آذر 1398، 22:18
پاسخ
0
0
سلام مبخواستم بدونم توی ایفون ۶هم میشه میموجی ساخت؟ اگرمیشه ممنون میشم راهنماییم کنین...
مهدی ایمانی
.
24 آذر 1398، 14:57
پاسخ
0
0
@nemo
خیر دوست عزیز.. بر اساس آخرین آپدیتی که برای iOS منتشر شده از گوشی های Iphone 6s به بعد میتونن از این ویژگی استفاده کنن
نمایش 2 دیدگاه دیگر
جدول فروش فیلم ها
 • 56 میلیون دلار
  The Croods: A New Age
  اکران: 16 دسامبر 2020
 • 14.8 میلیون دلار
  The Marksman
  اکران: 15 ژانویه 2021
 • 12.6 میلیون دلار
  News of the World
  اکران: 25 دسامبر 2020
 • 7 میلیون دلار
  Nobody
  اکران: 26 مارس 2021
 • 5.9 میلیون دلار
  Promising Young Woman
  اکران: 25 دسامبر 2020
 • 3.8 میلیون دلار
  Boogie
  اکران: 05 مارس 2021
 • 2.1 میلیون دلار
  Nomadland
  اکران: 19 فوریه 2021
 • 23 میلیارد تومان
  شنای پروانه
  اکران: 04 تیر 1399
 • 15.7 میلیارد تومان
  خوب، بد، جلف 2: ارتش سری
  اکران: 30 بهمن 1399
 • 8.56 میلیارد تومان
  آقای سانسور
  اکران: 26 شهریور 1399
 • 7.5 میلیارد تومان
  زن‌ها فرشته‌اند 2
  اکران: 25 تیر 1399
 • 6.4 میلیارد دلار
  دیدن این فیلم جرم است
  اکران: 16 دی 1399
 • 2.25 میلیارد دلار
  پیشی میشی
  اکران: 08 مهر 1399
 • 2.21 میلیارد تومان
  بی‌حسی موضعی
  اکران: 19 آبان 1399
 • 894 میلیون دلار
  آبادان یازده 60
  اکران: 16 دی 1399
 • 795 میلیون دلار
  تا ابد
  اکران: 15 مرداد 1399
 • 521 میلیون دلار
  روزهای نارنجی
  اکران: 24 شهریور 1399
بازی ها
 • 10 اردیبهشت 1400
 • 10 اردیبهشت 1400
  New Pokemon Snap
 • 17 اردیبهشت 1400
  Resident Evil 8: Village
  پلی استیشن 5, ایکس باکس سری ایکس
 • 03 خرداد 1400
  Deathloop
 • 01 تیر 1400
  Back 4 Blood
  پلی استیشن 5