معرفی بازی Sekiro Shadows Die Twice ؛ داستان، ترینر، راهنمای بازی و نمرات منتقدین

بازی Sekiro Shadows Die Twice به تازگی عرضه شده و توانسته تحسین منتقدین و طرفداران را برانگیزد. در این مطلب قصد داریم به بررسی داستان، تریلر نمرات منتقدین و بیان نکاتی برای تبدیل شدن به یک شینوبی حرفه‌ای در این بازی دشوار بپردازیم.

بازی Sekiro Shadows Die Twice در عین حال که شباهت‌هایی با بازی‌های قبلی FromSoftware مانند Dark Souls و Bloodborne دارد، تفاوت‌های عمده‌ای نیز با آن‌ها دارد. درست مانند سایر بازی‌های FromSoftware، سختی بازی Sekiro Shadows Die Twice گاهی اوقات می‌تواند غیرقابل تحمل باشد. زمانی که در مقابل یک دشمن سخت قرار می‌گیرید و نمی‌توانید او را شکست دهید، احتمالا از خود بپرسید که چه چیزی را در بازی درست انجام نمی‌دهید. در واقع جواب اینجا است که بازی پر از مکانیک‌های پیچیده بوده که درک آن‌ها به کمی زمان نیاز دارد.

برای کمک به شما برای تبدیل شدن به یک شینوبی حرفه‌ای و آشنایی با برخی سیستم‌های بازی، در ادامه چندین نکته حیاتی را برای شما جمع آوری کرده‌ایم. با خواندن این نکات، شما یاد می‌گیرید که چگونه بازی را به صورت بهتری انجام دهید و احتمال زنده ماندن خود را در مبارزات افزایش دهید. شما می‌توانید این موارد را در ویدیوی زیر که برای شما تهیه کرده‌ایم، تماشا کنید:

در ادامه نیز به ارائه توضیحاتی درمورد داستان بازی، گیم پلی و نمرات منتقدین خواهیم داشت.

آنچه در این مقاله می‌خوانید: 

 


داستان بازی Sekiro: Shadows Die Twice


در این بخش مرور کوتاهی بر داستان بازی Sekiro Shadows Die Twice خواهیم داشت.

اتفاقات بازی Sekiro Shadows Die Twice در اواخر قرن شانزدهم و دوره «سنگوکو» (Sengoku) ژاپن رخ می‌دهد. این دوره، «دوره ایالات در حال جنگ» نیز نامیده می‌شود. همانند بسیاری از بازی‌های FromSoftware، شخصیت اصلی یعنی «گرگ تک دست» از مرگ نجات می‌یابد. او سپس می‌فهمد که ارباب جوان او ربوده شده است و دارای اصلیت و نژادی‌ست که برای شخصیت‌های منفی، بسیار مهم است. کاراکتر اصلی که دارای شمشیری به نام «شمشیر فانی» (Mortal Blade) در دست راست و یک بازوی مصنوعی در سمت چپ است، در طول بازی تلاش می‌کند تا عظت خود را دوباره به دست آورد.

میازاکی به گیم اینفورمر تایید کرده است که داستان اصلی را خود او می‌نویسد، اما در این میان برخی کارهای داستانی را به اعضای دیگر تیم خواهد سپرد. کیتائو دلیل این کار را ارائه تجربه‌ای متفاوت و کاملا جدید برای بازیکنان عنوان کرد. در بازی شما حتی می‌توانید به صحبت‌های میان دشمنان گوش کنید تا اطلاعات داستانی بیشتری به دست آورید.


تریلر بازی Sekiro: Shadows Die Twice


در این بخش می‌توانید آخرین تریلر بازی Sekiro Shadows Die Twice قبل از انتشار را با زیرنویس فارسی از تیم پلازامگ مشاهده کنید و با فضای بازی بیشتر آشنا شوید.

 


گیم پلی بازی Sekiro Shadows Die Twice


در این بخش به بررسی گیم پلی بازی Sekiro Shadows Die Twice خواهیم پرداخت.

نکته مهم درباره Sekiro Shadows Die Twice آن است که FromSoftware تلاش کرده تا مبارزات و گشت‌و‌گذار در محیط بازی را از چیزی که قبلا در بازی‌های Dark Souls و Bloodborne ارائه شده، متمایز کند. با این وجود، آن‌ها به جای هر ویژگی که از گیم پلی حذف کرده‌اند، یک ویژگی کاملا جدید و خاص را اضافه کرده‌اند. البته هنوز هم می‌توانید شاهد برخی ویژگی‌های آشنا مانند باس‌های بزرگ باشید.

اولین تفاوت آشکار، در مبارزات است. شما احتمالا در Dark Souls از یک سپر برای محافظت در برابر حملات دشمنان استفاده می‌کردید و در Bloodborne نیز موجودات چنان سریع حرکت می‌کردند که باید جای خالی می‌دادید. در سکیرو باید با شمشیر فانی خود این حملات را دفع کنید که مبارزه را بسیار سریع‌تر و جالب‌تر کرده است. کیتائو در این مورد گفته است که میازاکی می‌خواهد حس به هم خوردن شمشیرها را به خوبی ارائه کند. 

گشت‌و‌گذار در محیط به لطف قلاب دست چپ وولف، بسیار گسترده‌تر از دارک سولز یا بلادبورن شده است. شما نه‌تنها می‌توانید از این قلاب برای پریدن به سقف ساختمان‌ها و پنجره‌ها استفاده کنید، بلکه می‌توانید با آن سریعا به دشمنان نزدیک شوید. این ویژگی می‌تواند باعث ارائه صحنه‌های نفس‌گیری در مبارزات و باس فایت‌ها شود. برخی از تریلرها و نمایش‌های گیم پلی، لحظه‌های مخفی کاری را نشان می‌دهد که وولف می‌تواند دشمنان را از لبه ساختمان‌ها به پایید بکشد یا قبل از حمله، پشت دیوار مخفی شود که این ویژگی، ما را به یاد بازی Tenchu می‌اندازد. کیتائو در مورد انتخاب‌های شما در مبارزات می‌گوید:

یکی از طرح‌های جدید، مکانیزم‌هایی هستند که گزینه‌های مختلفی را در اختیار شما قرار می‌دهند. در برخی موارد، شما می‌توانید استراتژی‌هایی را به کار بگیرید که می‌تواند بخشی که بسیار سخت است را کمی آسان‌تر کند. FromSoftware انتخاب‌های بیشتری را نسبت به قبل برای از بین بردن دشمنان، در اختیار بازیکنان قرار می‌دهد. حتی اگر شما خدای این‌گونه بازی‌ها نیستید، به این صورت نیست که هیچ انتخابی نداشته باشید.

طراح اصلی گیم پلی بازی، ماسارو یامامورا (Masaru Yamamura) به گیم اینفورمر در رابطه با گیم پلی گفت:

دفع حملات دشمنان، شبیه بازی‌های مبارزه‌ای یا بازی‌های Dark Souls که شما بازه زمانی زیادی دارید نیست و بسیار دقیق است. برای آموزش این نکته به بازیکنان، انیمیشن دشمنان و حملات باید بسیار دقیق باشند. آن‌ها باید ببینند که چه ضربه‌ای در حال اجرا است تا این حرکات را یاد بگیرند و مطابق با آن، واکنش نشان دهند. بنابراین هنگام دستکاری این حملات، ما نمی‌توانیم این کار را در سطح پارامتری انجام دهیم. باید فریم به فریم این انیمیشن‌ها را دستکاری و حذف یا اضافه کنیم تا مطمئن شویم بازیکن بتواند به صورت ناخودآگاه به آن‌ها واکنش نشان دهد.

در بالا صحبت از بازی Tenchu شد، بهتر است بگوییم که مکانزیم «ضربه مرگبار» بازی سکیرو از حرکات «هیساتسو» (Hissatsu) در بازی Tenchu: Fatal Shadows الهام گرفته شده است که اجازه وارد کردن ضربات شدیدتری را روی دشمنان می‌دهد. این سیستم به طرز ایستادن شما و دشمنتان بستگی دارد. اگر به خوبی حملات آن‌ها را دفع کنید، می‌توانید تعادل آن‌ها را به هم بزنید که به شما این امکان را می‌دهد تا حرکت مخصوصی که آسیب زیادی به دشمن وارد می‌کند را انجام دهید.

البته دشمنان هم حرکات مخصوص به خود را دارند که بعضی از آن‌ها نمی‌توانند دفع شوند. تنها گزینه شما در چنین مواقعی، پریدن است که برای اولین بار در بازی‌های FromSoftware شاهد آن هستیم.

در حالی که شما همیشه کاتانای خود را در دست راست خود دارید، دست چپ مصنوعی شما می‌تواند به ابزارهای مفید بسیاری تبدیل شود که از جمله آن‌ها می‌توان به قلاب، تبری که می‌تواند دفاع دشمن را بشکند، یک آتشکاری روشن که می‌تواند دشمنان را بیهوش کرده و اسب‌های آن‌ها را بترساند، تیغ‌های پرتابی و حتی سپر شبیه به کلاه سسامورایی‌ها تبدیل شود.

نحوه پیشرفت کاراکتر نیز نسبت به بازی‌های قبلی تفاوت بسیاری دارد. شخصی‌سازی کاراکتر تنها بر روی ریشه‌های شما به عنوان یک مبارز شینوبی تمرکز خواهد کرد، اما می‌توانید نحوه مبارزه خود را تخصصی‌تر کنید.

شما هنوز هم XP (و حالا طلا) از دشمنان کشته شده به دست می‌آورید که به شما امتیاز مهارت می‌دهند، اما نمی‌توانید برخی از شاخه‌های مهارت را قبل از پیدا کردن آیتم مربوطه در دنیای بازی، باز کنید. پس از پیدا کردن این آیتم‌ها، می‌توانید کاراکتر خود را در مجسمه‌های مخصوصی که معادل همان آتش‌های معروف سری Dark Souls هستند، آپگرید کنید.

شما می‌توانید یکی از سه شاخه مهارت را آپگرید کنید. شاخه شینوبی که مبتنی بر مخفی‌کاری است، شاخه سامورایی که مبتنی بر مبارزات است و شاخه مربوط به دست مصنوعی که قابلیت‌های زیادی را اضافه می‌کند. خارج از منو نیز آپگریدهای زیادی می‌توانند پیدا شوند، از جمله تسبیح‌های دعا که جان شما را افزایش می‌دهند. کیتائو در این مورد گفت:

درحالی که شما یک شخصیت شینوبی ثابت هستید، احساس پیشرفت خواهید کرد. احساس می‌کنید شخصیت خودتان را می‌سازید و نحوه بازی کردن مخصوص خودتان را پیدا می‌کنید و در طول بازی، تمامی این موارد را امتحان خواهید کرد.

 


سیستم مورد نیاز بازی Sekiro: Shadows Die Twice


در این بخش به بررسی سیستم مورد نیاز بازی Sekiro Shadows Die Twice می‌پردازیم.

حجم بازی Sekiro Shadows Die Twice برای دانلود از سایت‌های داخلی، با فشرده سازی حدود 8 گیگابایت است که موقع نصب به 25 گیگابایت می‌رسد. پس بازی سکیرو: سایه‌ها دو بار می‌میرند برای نصب به حدود 25 گیگابایت فضا نیاز دارد.

حداقل سیستم مورد نیاز بازی بدین شرح است:

سیستم عامل (OS): ویندوز 7، ویندوز 8، ویندوز 10 ورژن 64 بیت

پردازنده سیستم عامل (CPU): پردازنده Intel Core i3-2100 یا AMD FX-6300

رم: 4GB

کارت گرافیک: NVIDIA GeForce GTX 760 یا AMD Radeon HD 7950

دایرکت ایکس (DirectX): ورژن 11

حداقل فضای مورد نیاز برای نصب: 25 گیگابایت

و اما سیستم پیشنهادی برای دریافت بهترین عملکرد از بازی:

سیستم عامل (OS): ویندوز 7، ویندوز 8، ویندوز 10 ورژن 64 بیت

پردازنده سیستم عامل (CPU): پردازنده Intel Core i5-2500K یا AMD Ryzen 5 1400

رم: 8GB

پردازنده کارت گرافیک: NVIDIA GeForce GTX 970 یا AMD Radeon RX 570

دایرکت ایکس (DirectX): ورژن 11

حداقل فضای مورد نیاز برای نصب: 25 گیگابایت

 


چطور در بازی Sekiro Shadows Die Twice به یک شینوبی حرفه ای تبدیل شویم؟


در این بخش به ارائه توضیحاتی برای حرفه‌ای شدن در بازی Sekiro Shadows Die Twice می‌پردازیم.

به معبد مخروبه بازگردید

بازی sekiro shadows die twice / بازی سکیرو

معبد مخروبه به عنوان بخش مرکزی بازی Sekiro Shadows Die Twice عمل می‌کند که آنجا می‌توانید قطعات جدید برای دست خود ساخته و جان خود را آپگرید کنید. در طول ماجراجویی، شما چند آیتم اصلی به دست می‌آورید که ابزارها و مکانیک‌های جدیدی را باز می‌کنند. با این وجود، شما نمی‌توانید تا زمانی که به معبد بازگشته‌اید، از آن‌ها استفاده کنید؛ بنابراین بهتر است هر وقت که توانستید به این معبد بازگشته و توانایی‌های خود را افزایش دهید.

 

دفاع خود را تمرین کنید

بازی sekiro shadows die twice / بازی سکیرو

نکته اصلی در مبارزات بازی Sekiro Shadows Die Twice به هم زدن فرم دشمنان برای وارد کردن یک ضربه مرگ‌بار است. فرم دشمنان با نشانگری که زیر نشانگر جانشان وجود دارد، نشان داده می‌شود. شما باید سعی کنید با وارد کردن ضربات مختلف، این نشانگر را پر کرده و تعادل آن‌ها را به هم زده و ضربه نهایی را وارد کنید. با اینکه حملات شمشیر شما می‌تواند در به هم زدن تعادل دشمنان موثر باشد، اما این دفع کردن حملات دشمنان با شمشیرتان است که باعث پر شدن سریع‌تر این نشانگر می‌شود.

دفع کردن حمله به این صورت انجام می‌گیرد که درست موقعی که حمله دشمن برخورد می‌کند، دفاع کنید. البته این کار نیاز به مهارت و تمرین بسیاری دارد. خوشبختانه در بازی و معبد مخروبه، یک سامورایی زامبی با نام هانبی (Hanebi) وجود دارد که می‌توانید بدون اینکه نگران مردن باشید، این حرکات را روی او امتحان کنید. از این طریق می‌توانید با سیستم مبارزات بازی آشنا شده و حرکات جدیدی که از طریق درخت مهارت‌های بازی آزاد می‌کنید را تمرین کنید.

با این وجود، بهترین راه برای تمرین، پیدا کردن ناحیه‌ای کنار یک Sculptor’s Idol بوده که دارای انواع دشمنان مختلف است. هانبی رقیب خوبی برای تست کردن مهارت دفع کردن حملات است، اما در شرایط واقعی است که می‌توانید توانایی‌ها و نقاط ضعف خود را بسنجید. همچنین تمرین دفع حملات مقابل دشمنان مختلف با اندازه‌های مختلف می‌تواند امری ضروری باشد، چرا که شما اغلب در قسمت‌های چالش برانگیز بازی، در چنین موقعیت‌هایی قرار می‌گیرید.

 

مراقب حملات خطرناک باشید

بازی sekiro shadows die twice / بازی سکیرو

یکی از نکات بسیار مهمی که باید هنگام مبارزه با دشمنان در نظر بگیرید، حملات خطرناک آن‌ها است که با یک علامت قرمز رنگ در بالای سر مشخص می‌شود. شما با سه نوع از این حملات مواجه می‌شوید: یورشی، چرخشی و گرفتنی. حملات یورشی می‌توانند دفع شوند ولی زمانبندی این کار باید بسیار دقیق باشد. شما می‌توانید یک توانایی به نام «میکیری کانتر» از قسمت درخت شینوبی به دست آورید که به شما اجازه می‌دهد سلاح دشمن را به زمین کوبیده و آسیب زیادی به فروم او وارد کنید. با این وجود، حملات چرخشی و گرفتنی قابل دفاع کردن نیستند و باید یا بپرید و یا جای خالی بدهید.

دانستن این که دشمن شما چه نوع حرکت خطرناکی را انجام می‌دهد، بسیار ضروری است. اگر درباره حملات دشمن خود مطمئن نیستید، بهتر است کمی از او فاصله گرفته و سعی کنید حملات و سرعت او را زیر نظر بگیرید. تمرین این کار در کنار دفاع کردن حملات دشمنان می‌تواند رویارویی‌های شما را بسیار آسان‌تر کند.

 

فرم خود را حفظ کنید

بازی sekiro shadows die twice / بازی سکیرو

در طول مبارزات و تلاش‌های شما برای دفاع کردن حملات دشمنان، احتمالا فرم شما چندین بار به هم خواهد خورد. اگر یک بازیکن سولز هستید، احتمالا تلاش خواهید کرد تا دفاع خود را پایین بیاورید تا بتوانید خود را بازیابی کنید، اما بهتر است بدانید که انجام این کار نتیجه برعکس خواهد داشت. بهتر است دفاع خود را نگه دارید تا سرعت بازیابی فرم شما سریع‌تر باشد. همچنین جان زدن می‌تواند سرعت بازیابی فرم را افزایش دهد.

 

فرم باس های بازی Sekiro را به هم بزنید

بازی sekiro shadows die twice / بازی سکیرو

قضیه فرم دشمنان درباره باس‌ها نیز صادق است. دشمنان می‌توانند به صورت سنتی با خالی کردن جانشان از بین برده شوند، اما پر کردن نشانگر فرم آن‌ها و سپس وارد کردن ضربه‌ای مهلک می‌تواند راهی موثرتر برای از بین بردن‌شان باشد. اگر می‌خواهید آن نشانگر را پر کنید، باید همواره حمله کرده و حملات آن‌ها را نیز دفاع کنید.

فاصله گرفتن از دشمن برای بازیابی سلامتی یا کمی استراحت اگر زیاد طول بکشد، باعث خواهد شد دشمنان فرم خود را بازیابی کنند و تمام زحمات شما از بین برود. اگر با دشمنی مواجه شدید که فرم خود را خیلی سریع بازیابی می‌کند، سعی کنید اول جان او را کاهش دهید. در این حین متوجه خواهید شد که نشانگر فرم آن‌ها از رنگ نارنجی روشن به قرمز تیره تغییر رنگ می‌دهد. هرچه این رنگ تیره‌تر باشد، آسیب رساندن به فرم آن‌ها آسان‌تر و زمان بازیابی فرم آن‌ها نیز بیشتر می‌شود.

 

از ویژگی‌های دست مصنوعی خود استفاده کنید

بازی sekiro shadows die twice / بازی سکیرو

شما با داشتن یک دست مصنوعی، می‌توانید ابزارهای بسیار مفیدی را در اختیار داشته باشید. هنگام مبارزات، احتمالا بیشتر حواس شما روی دفاع کردن است اما به هیچ وجه دست مصنوعی خود را فراموش نکنید. برخی از ویژگی‌های دست مصنوعی شما کاربرد بسیار واضحی دارند، مانند تبر که می‌تواند سپر دشمنان را بشکند. با این وجود، کاربرد برخی دیگر مانند شوریکن (Shuriken) و آتش می‌تواند برای شما چندان واضح نباشد.

هر یک از ابزار شما یک وظیفه مشخص در نبرد دارد. حتما توضیحات هر یک از آن‌ها را به دقت مطالعه کنید تا با کاربرد آن‌ها آشنا شوید. برای مثال، شوریکن در برابر دشمنانی که به هوا می‌پرند بسیار مفید است، زیرا می‌تواند سریعا آن‌ها را روی زمین بیاندازد. همواره در استفاده از دست مصنوعی خود دقت کنید، چرا که می‌تواند جان شما را در بسیاری از مبارزات نجات دهد.

 

بازی را متوقف کنید

بازی sekiro shadows die twice / بازی سکیرو

شاید این نکته بسیار واضح باشد، اما مخصوصا برای بازیکنان سری سولزبورن بسیار مهم است. بله، شما می‌توانید در Sekiro بازی را متوقف کرده و کارهایی که می‌خواهید را انجام دهید و دیگر مثل بازی‌های قبلی مجبور نیستید کاری که می‌خواهید را با عجله انجام دهید. از این ویژگی می‌توانید در مبارزه با دشمنان و باس‌هایی که نیاز به ساخت آیتم‌های جدید در اینونتوری دارند، استفاده کنید. حتی می‌توانید در وسط مبارزه بازی را متوقف کرده و نفسی راحت بکشید.

 

از قابلیت مانور خود استفاده کنید

بازی sekiro shadows die twice / بازی سکیرو

یکی از ویژگی‌های واضح بازی Sekiro Shadows Die Twice در مقایسه با سایر عناوین فرام سافتور، قابلیت پریدن شخصیت اصلی است. با این ویژگی می‌توانید از روی سر دشمنان پریده و یا جای خالی بدهید. اگر به سمت دشمن‌تان بپرید و در نزدیکی او دوباره دکمه پرش را فشار دهید، می‌توانید روی سر آن‌ها پریده و آسیب زیادی به فرم آن‌ها بزنید. پریدن، یکی از قسمت‌های بزرگ در مبارزات است و سعی کنید نهایت استفاده را از آن ببرید.

یکی دیگر از ویژگی‌های منحصربه‌فرد این بازی، استامینای نامحدود است و می‌توانید تا دلتان می‌خواهد بدوید، بپرید، جای خالی بدهید و حمله کنید. البته هنوز هم این یک بازی فرام سافتور است و باید در استفاده از تمامی این استراتژی‌ها مراقب باشید و حملات بی‌مهابا انجام ندهید، در غیر این صورت شدیدا تنبیه می‌شوید.

 

از مخفی‌کاری برای کاهش تعداد دشمنان استفاده کنید

بازی sekiro shadows die twice / بازی سکیرو

زمانی که رویارویی مستقیم بهترین گزینه نیست، شما می‌توانید با مخفی‌کاری از کنار دشمنان عبور کرده و آن‌ها را از پشت یا بالای سر بکشید. می‌توانید از سقف ساختمان‌ها یا بوته‌ها برای حمله به دشمنان استفاده کنید. همیشه به انواع دشمنان موجود در منطقه توجه کنید و اولویت کشتن مخفی آن‌ها را در نظر بگیرید. برای مثال، اگر یک دشمن دارای تفنگ و یک دشمن دارای نیزه در کنار هم هستند، بهتر است ابتدا نیزه‌دار را از بین ببرید چراکه به آسانی می‌توانید دشمن دیگر را با چند ضربه شمشیر بکشید.

در صورتی که دقت بکنید، می‌توانید با استفاده از ضربات مخفیانه، یکی از جان‌های باس‌های کوچک را از بین ببرید. هیچ وقت برای از بین بردن مخفیانه دشمنان تردید نکنید، مخصوصا اگر از رویارویی با چندین دشمن به صورت همزمان مطمئن نیستید. با این کار به راحتی می‌توانید با یک ضربه آن‌ها را از بین ببرید، البته توجه کنید که این روش روی تمامی دشمنان کار نمی‌کند.

 

به صحبت‌های دشمنان گوش داده و اطلاعات خریداری کنید

بازی sekiro shadows die twice / بازی سکیرو

یک شینوبی عالی بودن تنها به انجام دفاع‌های دقیق و مخفی بودن ختم نمی‌شود. شما باید از محیط اطراف خود نیز اطلاعات خوبی به دست آورید. وقتی به صورت مخفیانه در دنیای بازی قدم می‌زنید، احتمالا متوجه شده‌اید که یک گزینه برای گوش دادن به صحبت‌های دشمنان وجود دارد. با اینکه این گفتگوها بیشتر بیشتر جنبه سرگرم کننده بودن دارند، اما برخی از آن‌ها می‌توانند اطلاعات خوبی از آیتم‌های باارزش یا تهدیدات احتمالی آینده بدهند. البته این تنها راه به دست آوردن اطلاعات نیست. شما می‌توانید اطلاعات خود را از یک فروشنده مخصوص در ازای پول نیز به دست بیاورید.

 

پیشروی خود را در جای دیگری ادامه دهید

بازی sekiro shadows die twice / بازی سکیرو

هرچقدر هم تلاش کنید، ممکن است در اوایل بازی در یکی از مبارزات یا باس‌های بازی گیر کنید. به جای زمان گذاشتن روی آن باس و به هم ریختن اعصابتان، بهتر است به یک ناحیه دیگر در بازی رفته و آنجا را بازی کنید. دنیای بازی Sekiro Shadows Die Twice از این لحاظ نسبتا بزرگ است و اگر تجهیزات و امکانات کافی برای رویارویی با دشمنان در یک ناحیه را ندارید، می‌توانید قسمت دیگری از بازی را انجام دهید تا توانایی‌های لازم را کسب کنید.

 

کیف پول بخرید

بازی sekiro shadows die twice / بازی سکیرو

خریدن کیف پول با پول‌تان احتمالا ایده چندان جالبی به نظر نرسد، اما مطمئن باشید که ارزشش را دارد تا در مواقع لازم، پول کافی برای خرج کردن داشته باشید. به هر حال مردن هم قسمت زیادی از پول شما را هدر می‌دهد و زمانی که با یک باس دشوار روبه‌رو هستید، این امر وخیم‌تر نیز می‌شود.

 

برای مراحل فرعی زمان بگذارید

بازی sekiro shadows die twice / بازی سکیرو

در طول بازی همیشه یک نگاهی هم به شخصیت‌های غیرقابل بازی داشته باشید. در کنار اینکه آن‌ها اطلاعات مهمی را در اختیار شما قرار می‌دهند، بعضی از آن‌ها مراحل فرعی مخصوصی نیز دارند. کامل کردن این مراحل می‌تواند پاداش‌های قابل توجهی داشته باشد؛ مانند موادی که دسترسی شما به یک شاخه مهارت کاملا جدید را فراهم می‌کند.

 

شنا کردن

بازی sekiro shadows die twice / بازی سکیرو

آیا می‌دانید غیرقابل باورترین مورد در مورد Sekiro Shadows Die Twice چیست؟ شما می‌توانید در بازی شنا کنید. بله شما می‌توانید به نواحی غیرقابل دسترس از طریق شنا کردن برسید. این در تضاد با سایر بازی‌های فرام سافتور است که در آن‌ها افتادن در آب به معنی مردن است. با شنا کردن می‌توانید به آیتم‌های مفیدی دست پیدا کنید. یکی از این آیتم‌ها، فلس ماهی است که با کشتن آن‌ها می‌توانید به دست آورید.

با استفاده از این فلس‌ها می‌توانید از یک فروشنده مخصوص، آیتم‌های ویژه‌ای را بخرید. این فروشنده، در واقع یک دست است که از بالای بشکه بیرون می‌آید و در منطقه هیراتا (Hirata Estate) پیدا می‌شود. شما می‌توانید آیتم‌های مفیدی را از او بخرید، برای مثال یک معجون که مقاومت شما در برابر آتش را افزایش می‌دهد. پس حتما او را پیدا کنید.

با رعایت این نکات می‌توانید این بازی دشوار را کمی برای خود راحت‌تر کرده و تبدیل به یک شینوبی حرفه‌ای شوید که دیگر از رویارویی با دشمنان واهمه‌ای ندارد.

 


بررسی و نمرات منتقدین به بازی سکیرو: سایه‌ها دو بار می‌میرند


در این بخش به نقد و بررسی نمرات بازی Sekiro Shadows Die Twice از دیدگاه منتقدین جهان می‌پردازیم.

بازی Sekiro Shadows Die Twice برای رایانه‌های شخصی، کنسول پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان منتشر شد. نمره متای بازی به ترتیب 88، 90 و 91 است. بازی سکیرو: سایه‌ها دو بار می‌میرند با 76 نقد، نمره 90 را بر روی کنسول پلی استیشن بدست آورده که شامل 75 نقد مثبت، 0 نقد متوسط و 1 نقد منفی است.

حالا به نقد و بررسی بازی Sekiro Shadows Die Twice از دیدگاه منتقدین می‌پردازیم.

 

سایت Daily Star: امتیاز 100 از 100

با اینکه میزان سخت بودن بازی بسیار بالاست، اما میزان رضایت از بازی زمانی که یکی از باس فایت‌ها را شکست می‌دهید یا قلعه‌ای را بطور کامل پاکسازی می‌کنید، قابل مقایسه با هیچ بازی دیگری نیست.

سایت PlayStation LifeStyle: امتیاز 95 از 100

فارغ از انتظاراتی که با انجام بازی‌هایی مثل دارک سولز یا بلاد بورن به وجود آمد، استودیو FromSoftware توانسته با رعایت همان الگو و سبک خاص همیشگی، تجربه جدیدی را برای مخاطب فراهم کند. سکیرو چالش برانگیز اما عادلانه است؛ بازی به بازیکن اجازه می‌دهد تا پیوسته رشد کند. نحوه روایت داستان بازی بسیار خاص و جذاب است و نمونه آن را در بازی‌های امروزی نمی‌توانیم پیدا کنیم.

سایت Easy Allies: امتیاز 95 از 100

بازی Sekiro Shadows Die Twice سفری هیجان انگیز است که توجه کامل شما را می‌طلبد. بهره‌گیری از سیستم مخفی کاری و مبارزاتی که بر پایه شمشیر است، بسیار رضایت‌بخش است. در همین حال نیز دنیای بزرگی رو به روی شماست که با طراحی شگفت انگیز خود، منتظر است تا آن را اکتشاف کنید. سکیرو غالبا به شما احساس دلهره وارد می‌کند، گاهی خونین و زخمی رهایتان می‌کند اما غلبه بر هر چالشی شما را مملو از شور و اشتیاق خواهد کرد. 

سایت Game Informer: امتیاز 90 از 100

این یک سفر چالش برانگیز از طریق دنیای عجیب و غریب و شگفت انگیز است که شما را مجبور به یادگیری و تسلط بر مبارزات خشن و سهمگین برای موفقیت می‌کند. با این حال، هیجان شیرین پیروزی شما را به رغم مرگهای ناامید کننده بی شمار مجبور می‌کند که به جلو بروید. سکیرو یکی از دشوارترین بازی‌هایی‌ست که تاکنون انجام دادم اما برای کسانی که به دنبال ماجراجویی، اکتشاف و دیدن فانتزی یک نینجای واقعی هستند، انجام این بازی به‌شدت پیشنهاد می‌شود.

سایت GameSpot: امتیاز 90 از 100

زیبایی موجود در مبارزه تن به تن با باس‌فایت‌ها و بخش‌های مخفی‌کاری جذاب بطور استادانه‌ای طراحی شده است.  استودیو FromSoftware از ذات چالش‌برانگیز بازی‌های قبلی خود برای تاثیرگذاری بیشتر در بازی Sekiro Shadows Die Twice استفاده کرده است.

 


ترینر بازی Sekiro Shadows Die Twice


در این بخش به ارائه ترینر بازی Sekiro Shadows Die Twice می‌پردازیم.

ترینر بازی Sekiro

همانطور که در ابتدای این مقاله نیز متوجه شدید، Sekiro Shadows Die Twice توسط استودیویی ساخته شده که در کارنامه آن سخت‌ترین بازی‌های دنیا وجود دارد. گاهی درجه سختی بازی بطور ناعادلانه‌ای غیر ممکن می‌شود؛ در اینجور مواقع گیمرها ممکن است از بازی زده شده و به کل از تمام کردن آن مرحله قطع امید کنند.

بعضی معتقدند که «بازیِ من، قوانین من» حق هر گیمر است و بدین جهت حق دارند که بخواهند قوانین بازی را تغییر دهند. بدین منظور، تعدادی ترینر از گروه‌های مختلف را آماده کردیم که در ادامه با کلیک بر روی هر لینک می‌توانید آن را دانلود کنید.

 

دانلود ترینر بازی Sekiro Shadows Die Twice نسخه FLiNG

 

برای استفاده صحیح از ترینر به این نکات توجه کنید:

  1. ابتدا ترینر را باز کرده و سپس بازی را اجرا کنید. برای دریافت عملکرد صحیح نیز کلیدهای گفته شده در ترینر را در منوی بازی اعمال کنید.
  2. رمزهای بازی با استفاده از کلیدهای Numpad قابل اجرا هستند.
  3. این فایل به هیچ وجه ویروس نیست و آسیبی به سیستم شما وارد نخواهد کرد. اگر آنتی ویروس شما پیامی مبنی بر ویروسی بودن فایل اعلام کرد، آنتی ویروس خود را غیر فعال کنید یا اگر با تنظیمات آنتی ویروس آشنایی دارید، به نرم افزار اجازه دید که این فایل را نادیده بگیرد.
  4. همواره به این نکته توجه داشته باشید که ترینر در فرم اصلی بازی تغییر ایجاد می‌کند. مثلا ممکن است لازم باشد برای گذر کردن از یک مرحله، در جنگ با حریف شکست بخورید یا با دشمنانی که در محیط حضور دارند نجگید و در عوض فرار کنید. ترینر تمامی این قضایا را تغییر می‌دهد. پس در مواقعی که نیاز دارید از ترینر استفاده کنید.

سخن پایانی


بطور کلی در این مقاله سعی کردیم توضیحات کامل و جامعی از داستان، گیم‌پلی و نقد و بررسی منتقدین داشته باشیم تا بیشتر با بازی Sekiro Shadows Die Twice آشنا شویم. همانطور که در بخش گیم پلی نیز متوجه شدید، این بازی دارای گیم پلی سخت و چالش برانگیز است که انجام دادن مراحل آن به مهارت خاصی نیاز دارد. بازی‌های سابق این استودیو مانند دارک سولز و بلاد بورن نیز این ویژگی را داشتند که یکی از دلایل جذابیت بازی بود.

نظر شما درمورد بازی Sekiro Shadows Die Twice چیست؟ آیا از انجام آن لذت بردید؟ نظرات خود را با ما در بخش کامنت‌ها درمیان بگذارید.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha
kafka 19 مرداد 1398، 16:35

بابت دوبله متشکرم.