تاریخچه و تمام نقش های بازی مافیا ؛ گادفادر، اسنایپر، ساقی و …
زینب افروز
نویسنده:زینب افروز
ارسال شده در:12 فروردین 1399، 21:30

تاریخچه و تمام نقش های بازی مافیا ؛ گادفادر، اسنایپر، ساقی و …

بازی مافیا را می‌توان در فهرست بهترین، مهیج‌ترین و جذاب‌ترین بازی‌های گروهی و خانگی جای داد. در این مطلب قوانین و نقش‌های بازی مافیا را توضیح خواهیم داد.

بازی مافیا یکی از 50 بازی مهم تاریخی و فرهنگی در دنیا است. این بازی گروهی، امروزه در سرتاسر دنیا طرفداران بسیاری دارد. تقابل تیم مافیا در برابر تیم شهروندان آنقدر جدی و مهیج است که بازیکنان تا قبل از پیروزی یکی از این دو گروه آرام نمی‌گیرند.

اخیراً مقاله‌ای در مورد قوانین و نقش‌های بازی مافیا منتشر کردیم که مورد توجه شما عزیزان واقع شد. بر آن شدیم تا توضیحات کامل و تکمیلی این بازی، شامل معرفی همه نقش‌های اصلی و فرعی و البته آموزش کامل بازی مافیا به زبان ساده را برای شما بازگو کنیم.

آموزش بازی مافیا به زبان ساده

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 


تاریخچه بازی مافیا به کلاس‌ های روانشناسی می‌ رسد


بازی مافیا یک بازی گروهی است که در سال 1986 توسط دیمیتری دیویدوف (Dmitry Davidoff) خلق شد. او برای اولین بار این بازی را در دانشکده روانشناسی دانشگاه ایالتی موسکو اجرا و در کلاس‌های درس، خوابگاه‌ها و حتی اردوگاه‌های تابستانی دانشگاه مسکو منتشر کرد. هدف او از خلق این بازی، کمک به تحقیقات روانشناسی، آموزش روش‌های مختلف خواندن زبان بدن، آموزش چگونگی دریافت سیگنال‌های غیر کلامی و همینطور تدریس ارتباطات غیر کلامی به دانش آموزان بود. این بازی خیلی زود در سایر دانشگاه‌ها و حتی مدرسه‌های اتحاد جماهیر شوروی رواج پیدا کرد و به زودی به سایر مناطق اروپا و سپس ایالات متحده و حتی دانشگاه پرینستون هم رسید.

تکنیک های بازی مافیا

الگوی اصلی این بازی تقابل بین یک اقلیت آگاه (مافیا و گروه شرور) و اکثریت ناآگاه (شهروندان و نقش‌های مثبت) است. پس از اینکه بازی مافیا به همه کلاس‌های درسی در روسیه کشیده شد، برخی از خانواده‌ها نگران تأثیرات این بازی بر روی فرزندانشان بودند؛ اما دیویدوف خود به عنوان والدی که 25 سال از عمرش را در راه مطالعه روانشناسی کودک گذرانده معتقد بود که بازی مافیا به بچه‌ها یاد می‌دهد که حق را از اشتباه تشخیص بدهند.

این بازی که افراد را مجبور می‌کند با صحبت کردن از خود دفاع کنند، روش مناسبی برای بهبود بخشیدن به فن بیان افراد است. استمرار در انجام بازی مافیا باعث می‌شود با زبان بدن آشنا شده، لحن قاطعی کسب کنید و یاد بگیرید که چطور قانع‌کننده صحبت کنید. این بازی روش مناسبی است تا افراد کم‌حرف و یا افرادی که با صحبت کردن در جمع‌ها مشکل دارند، کمی خود را به چالش کشیده و اجتماعی‌تر شوند.

درکل می‌توان گفت که مافیا تنها یک بازی نیست؛ این بازی فکری با مطالعات روانشناسی طراحی شده و برای رشد شخصیتی، بهبود فن بیان و شناخت زبان بدن بسیار مفید است.

بازی شهروند و مافیا تلویزیون شبکه سلامت


آموزش کامل بازی مافیا


بازی مافیا داستان شهری است که در آن شهروندان معمولی در کنار خدمت‌گزارانی مانند پلیس و پزشک زندگی می‌کنند. همیشه در این بین خلافکارانی هم وجود خواهند داشت که در این بازی با نام مافیا شناخته می‌شوند. لرد که در بازی مافیا نماد خداوندی است که بر همه چیز آگاهی دارد، باید بازی را هدایت کند. مافیا باید شهروندان و نقش‌های مثبت را بکشد و شهروندان موظفند با کمک نقش‌های مثبت، دست مافیا را رو کنند. این بازی هم مانند داستان زندگی، تقابل خیر و شر را نشان می‌دهد.

در ابتدای بازی با قرعه کارت‌ها، به هر بازیکن یک نقش اختصاص پیدا می‌کند که باید آن نقش را از سایر بازیکنان مخفی نگه دارد. شهروندان فقط می‌دانند چند مافیا در بازی وجود دارد و غیر از این، هیچ نمی‌دانند. آن‌ها باید سعی کنند مافیا را پیدا کرده و با رای‌های خود او را بکشند. بازی مافیا در دو فاز شب و روز انجام می‌شود.

فاز شب

در فاز شب، همه باید چشم‌های خود را بسته نگه دارند و اصطلاحاً بخوابند. لرد که باید بی‌طرف باشد، در شب اول سعی بر شناخت اعضاء مهم بازی می‌کند. او باید بسته به نقش‌هایی که در بازی وجود دارند از آن‌ها بخواهد که خود را به او نشان دهند؛ به عنوان مثال از گروه مافیا می‌خواهد بیدار شوند. به این صورت هم مافیا‌ها همدیگر را می‌بینند و می‌شناسند و هم لرد متوجه می‌شود که چه کسانی مافیا هستند. جالب است که در طول بازی فقط گروه مافیا است که یکدیگر را می‌شناسند و سایر اعضاء در مورد هویت هم چیزی نمی‌دانند. لرد با جمله «مافیا بیدار شود و یک نفر را بکشد»، گروه مافیا را بیدار می‌کند و از آن‌ها می‌خواهد با مشورت هم یک نفر را انتخاب کرده و بکشند. گروه مافیا یا آدمکش که شب‌ها قدرت قتل شبانه کسب می‌کنند، باید یک نفر را انتخاب و با اشاره به لرد نشان دهند تا کشته شود.

لرد بعد از اینکه از انتخاب گروه مافیا با خبر شد، دستور می‌دهد که مافیا به خواب برود و در صورت وجود، نقش‌های دیگر را که در ادامه معرفی خواهیم کرد بیدار می‌کند.

قوانین بازی مافیا

 

فاز روز

در ابتدای فاز روز بازیکن کشته شده، توسط لرد اعلام شده و از بازی حذف می‌شود. نکته مهمی که باید بدانید این است که بازیکنان حذف شده حق حرف زدن و یا اشاره کردن ندارند. بازیکنان بازمانده در مورد قتل شب گذشته و هویت بازیکنان بحث می‌کنند. آن‌ها باید حدس بزنند قاتل کیست و در پایان روز باید برای از بین بردن یک مظنون رأی بدهند. شخص انتخاب‌شده می‌تواند از خود دفاع کند و دوباره رأی‌گیری انجام می‌شود. شهروندان کسی که فکر می‌کنند قاتل و عضوی از مافیا است را با رای‌های خود حذف می‌کنند. شخصی که با رأی اعضاء کشته می‌شود، می‌تواند وصیت کند و یا نقشش را بگوید که البته همیشه نمی‌توان او را باور کرد.

مرحله‌های شب و روز به طور متناوب انجام می‌گیرند و بازی آنقدر ادامه پیدا می‌کند تا زمانی که لرد اعلام کند همه اعضاء مافیا از بین رفته و شهروندان برنده شده‌اند؛ یا زمانی که تعداد مافیا با اعضاء شهروندان برابر و یا بیشتر شده و لرد اعلام کند که گروه مافیا برنده شده‌اند.

 


نقش‌های بازی مافیا


نقش های بازی مافیا

اگرچه در طول این بازی همه ادعا می‌کنند که یک شهروند معمولی هستند، اما بازی مافیا نقش‌های بسیار مهیج و جذابی دارد. برخی از این نقش‌ها مثبت و در تیم شهروندان و برخی دیگر منفی و در تیم مافیا هستند. هر کدام از این نقش‌ها در روز یا شب، قابلیت‌هایی دارند که می‌توانند انجام دهند. در ادامه نقش‌های بازی مافیا را معرفی خواهیم کرد.

 

لرد

بازی مافیا حتماً باید لرد یا خدا داشته باشد. همانطور که متوجه شدید، لرد همه اعضاء را می‌شناسد و بازی را هدایت می‌کند. او وظیفه دارد بی‌طرف بازی کند. زمانی که در شب نقش‌ها را صدا می‌زند، نباید رو به آن‌ها صحبت کند تا دیگر بازیکن‌ها از جهت صحبت لرد، نقش‌ها را تشخیص دهند.

 

کارآگاه

کارآگاه که در تیم شهروندان است، شب‌ها به دستور لرد بیدار می‌شود، یکی از افرادی که به مافیا بودنش شک دارد را انتخاب و از او استعلام می‌گیرد. او باید بدون اینکه شناسایی شود با حرکت سر، دست یا چشم، یکی از افراد را به لرد نشان دهد. به این کار اصطلاحاً استعلام گرفتن می‌گویند. لرد در پاسخ به کارآگاه با حرکت سر تأیید و یا رد می‌کند. کارآگاه می‌تواند در صورت لزوم نتیجه استعلام‌هایش را در روز اعلام کند.

پاسخ استعلام کارآگاه از نقش گادفادر، همیشه مانند استعلام از شهروندان منفی می‌شود. یعنی کارآگاه هیچ وقت نمی‌تواند با استعلام خود، گادفادر را پیدا کند.

تمام نقش های بازی مافیا

 

دکتر

دکتر هم در فاز شب به دستور لرد بیدار می‌شود و می‌تواند خودش یا یکی از اعضاء شهروندان را نجات دهد. به این فرآیند اصطلاحاً سیو کردن می‌گویند. دکتر به خودش یا بازیکنی که می‌خواهد نجات دهد اشاره می‌کند. اگر بازیکنی که دکتر به آن اشاره کرد کسی باشد که گروه مافیا به او شلیک کرده‌اند، بازیکن مورد نظر سیو شده و در فاز روز، لرد اعلام می‌کند که در شبی که گذشت کسی کشته نشد یا اصطلاحاً می‌گویند تیر مافیا به سنگ خورد. دکتر هم می‌تواند در صورت لزوم به بازیکن‌ها اعلام کند که پزشک است. البته بهتر است تا مجبور نشده هویت خود را فاش نکند؛ زیرا ممکن است مافیاها با شناخت او، در فاز شب به او حمله کنند.

 

گادفادر

گادفادر، عضو اصلی و رئیس تیم مافیاست. اگر در بازی گادفادر داشته باشید، در فاز شب بازی او تعیین می‌کند چه کسی باید کشته شود. او می‌تواند این کار را با مشورت هم‌تیمی‌هایش انجام دهد. بیدار شدن گادفادر در فاز شب بر تمامی نقش‌های دیگر اولویت دارد؛ مثلاً اگر همزمان ساقی و گادفادر داشته باشیم، وقتی گادفادر اسنایپر را بزند، اسنایپر کشته می‌شود یا اگر گادفادر ساقی را بزند و ساقی گادفادر را مست کند، ساقی کشته خواهد شد.

انواع نقش های بازی مافیا

 

رویین‌تن

رویین‌تن، قوی‌ترین شهروند بازی است. او در فاز شب، خود را رویین کرده و از گزند هر تیری در امان می‌ماند؛ بنابراین مافیا نمی‌تواند رویین‌تن را در فاز شب بکشد و تیم مافیا باید او را در روز و با جمع کردن رأی شهروندان به قتل برساند. البته رویین‌تن می‌تواند خود را در روز معرفی کرده و به عنوان رهبر تیم شهروندان به بازی ادامه دهد.

 

تروریست

تروریست هم از اعضاء تیم مافیاست و حتی در استعلام کارآگاه هم مثبت می‌شود. اگر او در فاز روز و به رأی شهروندان کشته شود، می‌تواند یکی دیگر از بازیکنان را هم به همراه خود حذف یا ترور کند.

 

اسنایپر

اسنایپر یا تک تیر انداز از اعضاء شهروندان است. تعداد تیر‌های اسنایپر معمولاً در ابتدای بازی، بسته به تعداد مافیا و شهروندان، توسط لرد مشخص می‌شود. اسنایپر شب‌ها به دستور لرد بیدار می‌شود و یکی از افرادی که احساس می‌کند عضو گروه شهروندان نیست را اصطلاحاً اسنایپ می‌کند. او می‌تواند از شلیک کردن خودداری کند. تیر اسنایپر بر رویین‌تن و یا بر روی سیو دکتر تأثیر ندارد و لرد در فاز روز اعلام می‌کند که تیر اسنایپر به سنگ خورد.

نکته جالب دیگر اینکه اگر گادفادر و اسنایپر هر دو در یک شب به رویین‌تن شلیک کنند، تیر هر دو آن‌ها به سنگ خورده و رویین‌تن زنده می‌ماند. اگر گادفادر به اسنایپر شلیک کند و بعد اسنایپر به هر کس دیگری شلیک کند، لرد شلیک اسنایپر را به حساب نمی‌آورد.

اگر در یک شب، مافیا و اسنایپر هر دو به یک شخص شلیک کنند و به فرض که دکتر هم همان شخص مضروب را سیو کرده باشد، شخص کشته می‌شود. فرض کنید گادفادر به بازیکنی شلیک کرد، سپس دکتر همان شخص را نجات داد، بعد اسنایپر بیدار می‌شود و به همان فرد شلیک می‌کند. طبیعی است که آن بازیکن کشته می‌شود؛ چراکه دکتر تنها یک حق سیو در هر شب دارد و اگر یکبار فرد را از تیر مافیا سیو کرد، حتماً فرد با تیر اسنایپر کشته می‌شود. در فاز صبح لرد اعلام می‌کند که تیر گادفادر به سنگ خورد و بازیکن با تیر اسنایپر اسنایپ یا کشته شد.

قوانین و نقش های بازی مافیا

 

ناتاشا

اگرچه ناتاشا یا سایلنسر نقش سیاه بازی است، اما عضو تیم شهروندان به حساب می‌آید. نقش‌های سیاه در شمارش، جزء گروه شهروندان به حساب می‌آیند؛ اما به تیم مافیا کمک می‌کنند. آن‌ها نه به شهروندان و نه به مافیا معرفی نمی‌شوند و جواب استعلامشان توسط کارآگاه هم منفی می‌شود. ناتاشا در فاز شب به دستور لرد بیدار می‌شود و یکی از بازیکن‌ها را انتخاب و اصطلاحا به او سکوت می‌دهد. شخص سایلنت شده در روز بعدی حق صحبت، شرکت در بازی، حتی تأیید یا رد حرف‌های بقیه بازیکنان با اشاره و رأی گیری را ندارد؛ اگر این موارد را رعایت نکند، توسط لرد از بازی حذف می‌شود. ناتاشا نمی‌تواند یک فرد را در دو شب متوالی سکوت دهد.

 

کشیش

کشیش یا پدر روحانی هم عضو گروه شهروندان است و در فاز شب، پس از ناتاشا، به دستور لرد بیدار می‌شود. او باید یک نفر را که حدس می‌زند سکوت داده شده را انتخاب و از حالت سکوت خارج کند.

توضیحات کامل نقش های بازی مافیا

 

ساقی

ساقی هم از اعضاء تیم شهروندان است. او باید در فاز شب یکی از بازیکنان را انتخاب کند؛ بازیکن مذکور اصطلاحاً مست می‌شود. وظیفه ساقی پیدا کردن گادفادر و ناتاشا در بازی و معرفی آن‌ها به تیم شهروندان است. اگر ساقی در شب به گادفادر اشاره کند، گادفادر مست می‌شود و شلیکش بی اثر خواهد شد. در این شرایط لرد اعلام می‌کند که تیر گادفادر به سنگ خورد. اگر ساقی به ناتاشا اشاره کند، ناتاشا مست شده، نه تنها نمی‌تواند کسی را سکوت بدهد، بلکه به خودش سکوت می‌خورد.

اگر ساقی در شب به تروریست اشاره کند و تروریست درست در رأی گیری روز بعد توسط شهروندان کشته شود، دیگر نمی‌تواند کسی را ترور کند و اصطلاحاً دفیوز می‌شود. ساقی هم مانند ناتاشا نمی‌تواند در دو شب متوالی به یک نفر اشاره کند. اگر ساقی به کارآگاه اشاره کند، استعلام او برعکس خواهد شد و اگر به دکتر اشاره کند، دکتر دیگر قادر به سیو نخواهد بود؛ بنابراین او باید دقت کند که نقش‌های مثبت را مورد هدف قرار ندهد.

اگر ساقی به اسنایپر اشاره کند و اسنایپر شلیک کند، تیرش به خودش بر می‌گردد. اگر ساقی در فاز شب به رویین‌تن اشاره کند، او خاصیت رویین بودنش را از دست می‌دهد و اگر به او شلیک شود، کشته خواهد شد. اگر به تروریست اشاره کند، تروریست مست شده و در روز بعد دیفیوز می‌شود؛ اما در همان شبی که مست شده، استعلامش توسط کارگاه منفی می‌شود.

 

دزد

دزد هم مانند ناتاشا یکی از نقش‌های سیاه در بازی مافیا است. دزد در فاز شب بیدار می‌شود و دو نفر را انتخاب می‌کند. اگر نفر اول قدرتی در فاز شب داشته باشد، قدرتش بر روی نفر دوم اعمال می‌شود؛ به عنوان مثال اگر نفر اول اسنایپر باشد، نفر دوم اسنایپ می‌شود؛ اگر نفر اول دکتر باشد، نفر دوم سیو می‌شود؛ اگر نفر اول ساقی باشد، نفر دوم مست می‌شود؛ اگر نفر اول گادفادر باشد، نفر دوم با تیر مافیا کشته می‌شود؛ اگر نفر اول ناتاشا باشد، نفر دوم سکوت می‌خورد؛ اما اگر نفر اول کارآگاه باشد، دزد دستگیر و کشته می‌شود. سپس لرد در فاز روز اعلام می‌کند که فلان بازیکن دزد بود که به دست کارآگاه دستگیر و کشته شد؛ اما اگر نفر اول مانند شهروندان عادی، مافیای ساده یا تروریست، قدرتی در شب نداشته باشد هیچ اتفاقی نمی‌افتد.

بازی مافیا کامل

دزد هم مانند ناتاشا و ساقی، نمی‌تواند دو شب متوالی نام یک نفر را به عنوان نفر اول بیاورد؛ اما نفر دوم می‌تواند هر شب یک فرد ثابت باشد. در صورتی که نفر اول نقش رویین‌تن داشته باشد، رویین‌تنی او به نفر دوم منتقل نمی‌شود؛ بلکه به خود دزد انتقال پیدا می‌کند و دزد در آن شب رویین‌تن خواهد بود.

 

شهروند خائن

شهروند خائن هم مانند ناتاشا و دزد، جزء گروه سیاه است. او در شمارش، جزء شهروندان به حساب می‌آید؛ ولی همانطور که از نامش پیداست، خائن بوده و در جریان بازی به نفع مافیا عمل می‌کند. شهروند خائن باید در فاز روز، اعضاء مافیا را شناسایی کند و به آن‌ها در برد کمک کند.

 

شهروندان متحد

این نقش در بازی‌های پر جمعیتی که بالای 20 نفر جمعیت دارند استفاده می‌شود. اگرچه شهروندان در بازی مافیا به هم معرفی نمی‌شوند، اما شهروندان متحد در شب اول به دستور لرد به هم معرفی می‌شوند.

نقش های کامل بازی مافیا

 

محافظ

محافظ یا روح، خاصیت رویین‌تنی دارد و با شلیک مافیا و اسنایپر کشته نمی‌شود. اگر محافظ در فاز روز هم با آراء شهروندان کشته شود، تنها خاصیت نامیرایی خود را از دست داده و از روز بعد به عنوان شهروند بازی می‌کند. محافظ می‌تواند شخصی که ترور شده را به بازی برگرداند؛ اما در صورتی که از این قدرت خود استفاده کند، به یک شهروند ساده تبدیل می‌شود.

بازی مافیا نقش‌های فانتزی زیاد دیگری مانند قاتل، شهروند احمق، شهروند سفید، تفنگ‌دار، پارتیزان، فارمر، ردگیر، کمین‌گر، فرشته، فاحشه، وکیل، نارنجک انداز، پیرزن، یاکوزا، پزشک دیوانگان، فرماندار، سامورایی، جلیقه دار، آهنگر، جیب‌بر، باکره، قاضی، خرابکار، شارلاتان، افسونگر، فراماسون دارد که به دلیل طولانی شدن این مقاله از توضیح آن‌ها می‌گذریم.


تعداد نفرات در بازی مافیا


همه نقش های بازی مافیا

بازی مافیا را می‌توان با تعداد نفرات مختلف انجام داد. برای انجام بازی با تعداد کم، می‌توان با استفاده از نقش‌های لرد، یک مافیا، دکتر، کارآگاه و دو شهروند بازی کرد. اما اگر تعداد نفرات گروه بیشتر است، خیلی خوب است که نقش‌های مورد علاقه‌تان را هم به بازی اضافه کنید. فقط باید به یاد داشته باشید که تعداد اعضاء گروه مافیا باید حدوداً یک سوم جمعیت گروه باشد.

در صورت وجود ساقی در بازی، اولویت نقش‌ها اول با گادفادر و سپس با ساقی است؛ به این صورت که ابتدا گادفادر بیدار می‌شود و به فرد مورد نظرش شلیک می‌کند. سپس ساقی فرد مورد نظرش را مست می‌کند و بعد بقیه نقش‌ها به نوبت بیدار می‌شوند.

 


جمع بندی


نقش های بازی مافیا

جمع شدن تعداد زیادی از افراد بازی‌دوست کمی سخت است و کمتر پیش می‌آید که افراد زیادی برای بازی آماده باشند. اگر به این بازی علاقه‌مندید، پیشنهاد‌های جذاب و هیجان انگیزی برایتان داریم.

چند سالی است که به دلیل اهمیت بازی‌ها و علاقه مردم به آن‌ها، کافه‌هایی به نام کافه بازی در سطح شهر‌ها فعالیت می‌کنند. اغلب این کافه‌ها، روز‌هایی را به عنوان روز رویداد مافیا معرفی می‌کنند. می‌توانید در این روز خود را به این کافه‌ها رسانده و با افراد غریبه و ناشناسی که تا به حال ندیده‌اید بازی کنید. با این کار علاوه بر اینکه دوست‌های جدیدی پیدا می‌کنید، لذت بازی با افراد ناآشنایی که از حالت صورت و میمیک چهره‌شان هیچ شناختی ندارید و نمی‌توانید شرایط درونی آن‌ها را حدس بزنید هم تجربه می‌کنید. مطمئناً بازی با افراد ناشناس سخت‌تر و هیجان انگیز‌تر خواهد بود. در شهر شما هم چنین کافه‌هایی وجود دارد؟ اگر بله، حتما چند مورد از این کافه‌ها را معرفی کنید تا همشهری‌های علاقه‌مندتان به این بازی‌ها هم به شما ملحق شوند.

17
12345
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha
خوش‌قدم 23 آذر 1398، 22:44

خیلی ساده و روان توضیح دادید، ممنون

زینب افروز 24 آذر 1398، 08:13

ممنون امیدوارم بتونید در دورهمی‌های شب یلدا از این آموزش استفاده کنید

نیلا 23 آذر 1398، 22:48

مافیا یکی از بازی های موردعلاقه من هستش ولی همونطور ک گفتید متاسفانه تعداد کمی هستند ک همیشه اماده بازی و مسابقه باشند من یکی از طرفداران پراپوقرص بازی و مسابقه و محک زدن خودم هستم .

زینب افروز 24 آذر 1398، 08:15

بله، این بازی طرفدار‌های زیادی داره به همین خاطر در بخش جمع بندی این مقاله یه پیشنهاد خوب برای افراد بازی دوست داشتیم. امیدوارم اون بخش رو خونده باشید و نظراتتون رو با ما به اشتراک بگذارید.

علی 04 دی 1398، 21:23

درسته ولی شما میتونید با نرم‌افزار افزار های داخلی مثل دهات همیشه چند نفر رو برای بازی پیدا کنید

علی 08 فروردین 1399، 02:48

ما گروه مجازی بازی رو تو تلگرام داریم. اگه خواستی بیا. تقریبا هرشب بازی داریم.

زینب افروز 17 فروردین 1399، 00:00

کاش لینک گروهتون رو هم میزاشتید آقای علی

اعظم بجاری 24 آذر 1398، 22:29

خانم افزوز خسته نباشی و ممنون بی زحمت میگید کارت های این بازی رو از کجا می شه تهیه کرد؟

زینب افروز 27 آذر 1398، 18:04

بله حتما کارت‌های این بازی در اغلب فروشگاه‌هایی که بازی‌های فکری ارائه می‌دن، عرضه می‌شن. البته این کارت‌ها با توجه به کارایی‌شون و اینکه تعداد نفرات زیادی می‌تونن مدت‌ها باهاشون بازی کنن، قیمت‌های نسبتا بالایی هم دارن. اگه تیمی دارید که همیشه با هم بازی می‌کنین، پیشنهاد می‌دم شریکی این کارتا رو بخرید. البته یکی از راه‌های خیلی خوب برای قرعه کشی در بازی مافیا و انتخاب نقش‌ها، نوشتن نقش‌ها بر روی تکه‌های کاغذه. به این صورت که روی یه تیکه کاغذ، نقش‌ها رو می‌نویسید و هر کسی یکی از اون‌ها رو برداشته، به دور از چشم بقیه می‌خونه، دوباره تا می‌کنه و کنار می‌زاره. یکی دیگه از روش‌های بدون دردسر قرعه‌کشی نقش‌ها در بازی مافیا، استفاده از اپلیکیشن‌های موبایل هستش. می‌تونم بگم که این روزا تعداد زیادی از اپلیکیشن‌های موبایل با عنوان بازی مافیا یا شب مافیا وجود دارند که می‌تونید ازشون استفاده کنید. کافیه تعداد افرادی که در بازی حضور دارن و نقش‌هایی که می‌خواید در بازی وجود داشته باشند رو در اپ وارد کنید. این کار توسط لرد انجام می‌شه. گوشی دست به دست می‌چرخه، هر کسی با یک کلیک، اجازه می‌ده، نقشش نمایش پیدا کنه و با کلیک دوباره، از روی صفحه حذفش می‌کنه و بعد گوشی رو به نفر بعدی می‌ده. امیدوارم کامل و مفید بوده باشه ^_^

amir 11 خرداد 1399، 16:17

شما میتوانید بجای خرید کارت ها نرم افزار مافیا را در گوشی خود نصب کنید. این نرم افزار همانند کارت عمل میکند:و قابلیت های دیگر هم دارد که در آن میتوانید تایم بزارید یا در فاز شب هرکس کشته شد در نرم افزار ثبت کنید تا یادتان نرود.

الهام 25 آذر 1398، 01:25

بسیار عالی بود ممنوووون

زینب افروز 17 فروردین 1399، 00:00

ممنون از همراهیتون

محمد 25 آذر 1398، 10:27

ممنون خیلی واضح توضیح دادید ولی همه نقش ها را نگفتید مثلا گفتید نقشهای قاتل، شهروند احمق، شهروند سفید، تفنگ‌دار، پارتیزان، فارمر، ردگیر، کمین‌گر، فرشته، فاحشه، وکیل، نارنجک انداز، پیرزن، یاکوزا، پزشک دیوانگان، فرماندار، سامورایی، جلیقه دار، آهنگر، جیب‌بر، باکره، قاضی، خرابکار، شارلاتان، افسونگر، فراماسون وجود دارند ولی نگفتید چکار میکنند

زینب افروز 27 آذر 1398، 18:08

بله متاسفانه به دلیل طولانی شدن مقاله از توضیح دادن این نقش‌ها صرف نظر کردم! -ـ-

M 08 اسفند 1398، 16:27

توضیح این شخصیت هارو بزارید لطفا

دیدگاههای بیشتر ...