همه آنچه از بازی Call of Duty Warzone می دانیم

در این مقاله قصد داریم تا درباره یکی از بازی‌های محبوب و پرطرفدار، یعنی بازی Call of Duty Warzone صحبت کنیم و به بررسی گیم‌پلی، قوانین و تاریخ عرضه بازی بپردازیم.

بازی Call of Duty Warzone از جمله بازی‌های ویدیویی Battle Royale است که به صورت رایگان می‌توانید آن را بازی کنید. این بازی برای ایکس باکس وان، پلی‌استیشن 4 و کامپیوتر منتشر شده است و بخشی از عنوان 2019 بازی Call of Duty: Modern Warfare است. منطقه جنگی توسط Infinity Ward و نرم‌افزار راون توسعه داده شد و توسط Activeision منتشر شد. این بازی اجازه می‌دهد تا 150 بازیکن آنلاین بتوانند به صورت همزمان در شهر داستانی وردانسک بازی کنند. این عنوان دارای دو حالت نبرد رویال و غارت ( Plunder و Battle Royale) است. بازی Call of Duty Warzone یک سیستم جدید ارزی را در بازی با نام Cash یا همان پول نقد معرفی می‌کند که در Buy Stations و اطراف وردانسک استفاده می‌شود. بازیکنان همچنین ممکن است از Cash برای خرید مواردی مانند Killstreaks (پاداش برای تعداد مشخصی از کشتارها) استفاده کنند.

بازی کال اف دیوتی منطقه جنگی

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 


بازی Call of Duty Warzone چیست؟


بازی warzone

Warzone یا منطقه جنگی یک بازی جدید کال آف دیوتی (Call of Duty) است که کاملاً به Call of Duty: Modern Warfare وصل شده است. این بازی مستقل و رایگان است و بازیکنانی که از قبل دارای Modern Warfare هستند، می‌توانند از طریق منوی بازی به آن دسترسی پیدا کنند. برای اکثر بازیکنان، هدف اصلی بازی، حالت رویال نبرد (Battle royale) است.

 


تریلر بازی کال آف دیوتی منطقه جنگی


در ویدیوی بالا تریلر بازی Call of Duty Warzone را برای شما عزیزان قرار داده‌ایم که می‌توانید آن را تماشا کنید.

 


گیم پلی بازی Call of Duty Warzone


منطقه جنگی دارای دو حالت بازی است: نبرد رویال و غارت. در حالی که نبرد رویال (Battle royale) ژانری است که توسط بازی‌هایی مانند Fortnite محبوبیت دارد، حالت گیم‌پلی غارت (Plunder) مربوط به مکانیک ارز درون بازی و مختص منطقه جنگی است. این دومین قسمت از نبرد رویال در سری بازی‌های Call of Duty است که دنباله Blackout در Call of Duty: Black Ops 4 است که در سال 2018 منتشر شد. این بازی منطقه جنگی از آن نظر از Blackout متفاوت است که در این بخش تمرکز بر روی استفاده از ویژگی جدید بازی یعنی جمع‌آوری ارزی یا Cash است. بازی Call of Duty Warzone حداکثر 150 بازیکن را در یک مسابقه پشتیبانی می‌کند که بیشتر از اندازه معمولی 100 بازیکن در عناوین دیگر رویال نبرد است.

بازی warzone

حالت نبرد رویال شبیه دیگر عناوین این ژانر است که بازیکنان در یک نقشه بطور مداوم در حال رقابت هستند تا آخرین بازیکن باقی بماند. بازیکنان در ابتدا در منطقه‌ای قرار می‌گیرند و با کاربران دیگر روبرو می‌شوند. با پیشرفت بازی و از بین بردن بازیکنان دیگر، نقشه و منطقه بازی کوچک می‌شود و بازیکنان باقی مانده را به بازی در فضاهای محدودتری مجبور می‌کند. در منطقه جنگی، مناطق غیر قابل ورود با گاز سبزی آلوده شده‌اند که وارد شدن به آن‌ها سلامتی را کاهش می‌دهد و در نهایت اگر بازیکن به منطقه امن بازی وارد نشود، او را می‌کشد. برخلاف بازی‌های این ژانر، بازی Call of Duty Warzone ویژگی جدید دوباره زنده شدن، تأکید بیشتر بر وسایل نقلیه و ویژگی جدید ارز درون بازی را معرفی می‌کند.

بازی کال اف دیوتی منطقه جنگی

مرگ شخصیت‌ها در بازی Call of Duty Warzone لزوماً به معنای شکست بازیکن مثل سایر بازی‌های این ژانر نیست. در عوض، منطقه جنگی ویژگی دوباره زنده شدن را ارائه می‌دهد که بازیکنان می‌توانند از جهات مختلف از آن استفاده کنند؛ برای مثال بازیکنانی که کشته می‌شوند به «گلاگ» منتقل می‌شوند و در آنجا با یک بازیکن شکست خورده دیگر درگیر یک مبارزه یک به یک می‌شوند. برنده این نبرد دوباره به بازی برمی‌گردد. روش‌های دیگر نیز شامل پرداخت با استفاده از سیستم ارزی در بازی است. بازیکنان می‌توانند در صورت عدم احیا توسط مکانیک گلاگ، از ارز داخل بازی برای خرید جان برای خودشان یا سایر بازیکنان استفاده کنند.

علاوه بر این، یک حالت گیم‌پلی دیگر به نام «غارت» نیز وجود دارد که تیم‌ها باید برای جمع‌آوری 1 میلیون دلار، Cash پراکنده در نقشه را جستجو و پیدا کنند. پس از اتمام زمان و پیدا شدن تمام ارز، کل مبلغ نقدی دو برابر می‌شود و تیمی که بیشترین پول را در زمان مشخص شده جمع کرده است، برنده اعلام می‌شود.

بازی call of duty warzone

 


نقشه و ماشین های بازی کال اف دیوتی منطقه جنگی چطور است؟


نقشه منطقه جنگی، ورداسک (Verdansk) نامیده می‌شود و بسیار عظیم است. این شهر دارای چندین شهر مختلف و دارای مناطق فرود است و طبق اکتیویژن، بیش از 300 نقطه مورد علاقه نیز دارد. ورداسک به اندازه کافی بزرگ است که حالت نبرد رویال منطقه جنگی در هر مسابقه 150 بازیکن را پشتیبانی می‌کند. بر اساس آنچه که تاکنون از این نقشه دیده‌ایم، به نظر می‌رسد که حاوی بخش‌هایی از نقشه‌های استاندارد چندنفره Modern Warfare در مناطق خاصی از ورداسک است؛ بنابراین مطمئناً برای بازیکنان Modern Warfare حداقل کمی آشنا به نظر می‌رسد.

بازی warzone

وسایل نقلیه نیز در ورداسک وجود دارد. در حقیقت پنج خودرو مختلف در منطقه جنگی وجود دارد که در اینجا توضیحات اکتیویژن برای هرکدام آورده شده است:

  • ATV: دارای دو صندلی، دارای حداقل محافظت، مناسب و خوب برای آفرود و سریع
  • تکتیکال روور (Tactical Rover): دارای چهار صندلی، دارای حداقل محافظت، کاملاً سریع، خشک و نامناسب برای آفرود
  • SUV: دارای چهار صندلی، دارای محافظت مناسب، سرعت متوسط، نه چندان ایده‌آل برای آفرود
  • کارگو (Cargo): دارای تجهیزات، محافظت عالی، دارای کمترین سرعت و نامناسب برای آفرود
  • هلیکوپتر: دارای چهار صندلی، پوشش مناسب، قابلیت پرواز

بازی call of duty warzone

 


قوانین بازی چیست؟


وظایف و قوانینی در بازی Call of Duty Warzone وجود دارند که تیم محور بوده و در طول مسابقات در دسترس هستند. جوخه‌ها فقط می‌توانند یک فرد فعال در هر زمان داشته باشند. همچنین هر تیم تعداد مشخصی جعبه‌های تأمین برای دفاع از یک مکان را می‌تواند داشته باشد. پس از تکمیل، تیم‌ها پول، تاراج و توانایی‌های ویژه‌ای را دریافت می‌کنند.

پول به عنوان منبع اصلی در بازی Call of Duty Warzone شناخته می‌شود. بازیکنان می‌توانند پول خود را در ایستگاه‌های خرید خرج کنند. این‌ها توسط یک نماد سبد خرید مشخص می‌شوند و می‌توانید در سراسر نقشه پیدایشان کنید. می‌توان پول را برای خرید مجدد نشانه‌ها خرج کرد و به هم تیمی‌های مرده خود اجازه داد تا دوباره به بازی بیایند یا اینکه خود را احیا کنید و Killstreaks (پاداش برای تعداد مشخصی از کشتارها) بگیرید. درواقع این اقدامات ویژه‌ای است که به بازیکنان اجازه می‌دهد تا یک سلاح تاکتیکی برای از بین بردن دشمنان داشته باشند.

بازی call of duty warzone

 


تاریخ عرضه بازی Call of Duty Warzone چه زمانی بود؟


بازی Call of Duty Warzone دو زمان انتشار متفاوت داشت. برای افرادی که بازی Call of Duty: Modern Warfare را داشتند، زمان دانلود و بازی برای آن‌ها از ساعت 11 بعد از ظهر در 10 مارس (20 اسفند 98) شروع شد و برای افرادی که این بازی را نداشتند، دانلود بازی Call of Duty Warzone از 3 بعد از ظهر همان روز شروع شد.

بازی کال اف دیوتی منطقه جنگی

در این مقاله بازی Call of Duty Warzone را معرفی کردیم و درباره چگونگی روند بازی، تریلر، نقشه و ماشین های بازی کال اف دیوتی منطقه جنگی و نیز قوانین جدید آن صحبت کردیم. امیدواریم این مقاله برایتان مفید باشد و از انجام این بازی لذت ببرید. همچنین خوشحال می‌شویم تا نظرات و پیشنهادات خود را با پلازامگ در میان گذارید.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha