ترسناک ترین شخصیت ها در فیلم های ترسناک؛ از کوجو تا زامبی ها

ترسناک ترین شخصیت ها در فیلم های ترسناک؛ از کوجو تا زامبی ها
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

در این مقاله قصد داریم تا 11 مورد از ترسناک ترین شخصیت ها در فیلم‌های ترسناک را مرور کرده و توضیحاتی درباره هر یک ارائه کنیم. اگر طرفدار فیلم‌های ترسناک هستید، با پلازامگ همراه شوید.

فیلم ترسناک بدون وجود شخصیت‌های ترسناکی همچون یک قاتل زنجیری یا روح سرگردانی که تصمیم می‌گیرد تا با اذیت کردن افراد یک خانه به آرامش برسد و انتقام بگیرد مفهومی ندارد. از قاتلان نقاب‌دار و موجودات غیرطبیعی گرفته تا افراد روانی و عجیب و غریب، همه سبب شدند تا فیلم‌های ماندگار و ترسناکی ساخته شوند و خود شخصیت‌ها نیز به عنوان ترسناک ترین شخصیت ها در سینما برای همیشه ماندگار شدند. مجله پلازامگ 11 مورد از ترسناک ترین شخصیت ها در فیلم‌ها را گردآوری کرده است که با آن‌ها در زیر آشنا می‌شوید؛ فقط ابتدا مطمئن شوید که درهای خانه را قفل کرده و پنجره‌ها را بسته‌اید!

ترسناک ترین شخصیت های فیلم

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 • ترسناک ترین شخصیت های فیلم ها
  • کوجو (Cujo)
  • هیولا فرانکنشتاین (Frankenstein’s Monster)
  • سامارا موران (Samara Moran)
  • کنت دراکولا (Count Dracula)
  • چاکی (Chucky)
  • رگان مکنیل (Regan MacNeil)
  • زامبی‌ها (Zombies)
  • مایکل مایرز (Michael Myers)
  • صورت چرمی (Leatherface)
  • نوسفراتو (Nosferatu)
  • جک تورنس (Jack Torrance)

 


ترسناک ترین شخصیت های فیلم ها


با معرفی ترسناک ترین شخصیت ها در فیلم‌های ترسناک همراه ما باشید.

 

کوجو (Cujo)

شخصیت های ترسناک برای هالووین

سگ‌های مهربان و فداکار سایر فیلم‌ها را فراموش کنید؛ زیرا کوجو یکی از ترسناک ترین شخصیت ها در تاریخ سینما است. در این فیلم ترسناک، یک مادر و پسر در یک اتومبیل خراب گیر کرده و به دام سگی به نام کوجو می‌افتند. همانطور که حدس می‌زنید این سگ شرور و وحشتناک، متفاوت از سگ‌های دوست‌داشتنی خانگی بوده و درواقع یک هیولای خونخوار و به شدت ترسناک است. این فیلم بر اساس کتابی به همین نام ساخته شده و نسخه سینمایی آن حداقل پایان شادتری دارد.

 

هیولا فرانکنشتاین (Frankenstein’s Monster)

شخصیت های معروف فیلم های ترسناک

فرانکنشتاین مری شلی یک کلاسیک قدیمی در ژانر وحشت و کتابی بود که بسیاری آن را سپیده دم داستان‌های علمی تخیلی می‌دانند؛ بنابراین جای تعجب نیست که دکتر ویکتور فرانکنشتاین در فیلم‌های اقتباسی بسیاری ظاهر شده است. در حالی که اولین فیلم فرانکنشتاین در سال 1910 ساخته شد، فیلم اقتباسی سال 1931 است که نمادین‌ترین و معروف‌ترین آن‌هاست. بوریس کارلوف یکی از ترسناک ترین شخصیت ها را خلق کرد که یک هیولای دلهره‌آور و ترسناک بود و همچنین باعث ایجاد یک تراژدی شد.

 

سامارا موران (Samara Moran)

ترسناک ترین شخصیت های فیلم ها

سامارا موران (و همتای ژاپنی او ساداکو یامامورا) یکی از ترسناک ترین شخصیت ها است که در سری فیلم‌های حلقه وجود دارد. این روح وحشتناک و بسیار ترسناک، قربانیانش را هفت روز پس از تماشای یک نوار ویدئویی نفرین شده غافلگیر کرده و دنبال می‌کند. یکی از ترسناک‌ترین صحنه‌ها در فیلم‌های ترسناک دیدن خزیدن سامارا از درون صفحه تلویزیون به بیرون و درست در اتاق نشیمن آن افراد است. با وجود تلاش‌های شخصیت‌های اصلی در فیلم‌های حلقه برای پایان دادن به نفرین و آرام کردن روح سامارا، این دختران شیطان همچنان به قتل‌های خود ادامه می‌دهند.

 

کنت دراکولا (Count Dracula)

منفور ترین شخصیت های سینما

هیچ یک از ترسناک ترین شخصیت ها در فیلم ها سابقه طولانی‌تری از کنت دراکولا ندارند. اولین اقتباس تأیید شده از رمان برام استوکر در سال 1922 بود؛ هرچند به دلیل نگرانی از کپی رایت، نام شخصیت به کنت اورلوک تغییر یافت. ماندگارترین فیلم دراکولا اما نه سال بعد هنگامی که بلا لاگوسی در دراکولای کمپانی یونیورسال بازی کرد رقم زده شد. نقش دراکولا در صدها فیلم ظاهر شده است که توسط افرادی همچون کریستوفر لی، فرانک لانگلا و گری اولدمن بازی شده است.

 

چاکی (Chucky)

چهره واقعی شخصیت های ترسناک

عروسک‌ها همیشه در فیلم‌های ترسناک بسیار مرموز و دلهره‌آور هستند. این ممکن است به خاطر چشم‌های بزرگ و شیشه‌ای باشد که آن‌ها را جزء ترسناک ترین شخصیت ها در فیلم‌های ترسناک قرار داده است. شخصیت ترسناک چاکی نیز از این قاعده مستثنا نیست. بنا به گزارش‌ها با الهام از عروسک‌های My Buddy، چاکی به عنوان یک عروسک با توانایی صحبت و البته بسیار عجیب و غریب شکل گرفت که هر بزرگسالی که در مسیرش بود را می‌کشت. این عروسک در واقع توسط روح یک قاتل سریالی تسخیر شده بود. این طلسم خاص ثابت کرد که قدرت ماندگاری قابل توجهی دارد و چاکی در سال‌های متمادی در فیلم‌های مختلف ظاهر شد.

 

رگان مکنیل (Regan MacNeil)

شخصیت های ترسناک

از هر کسی درباره فهرست ترسناک ترین شخصیت ها در فیلم‌ها بپرسید، قطعا شخصیت رگان در فیلم The Exorcist را در رده بندی بالا می‌بینید. در این فیلم کلاسیک محصول سال 1973، دختری بی‌گناه به نام رگان رفتارهای عجیب و غریبی را آغاز می‌کند که مادرش و پزشکان در ابتدا علت آن را بلوغ می‌دانند؛ اما پس از مدتی با مبلمان شناور در خانه یا توانایی چرخش گردن 360 درجه مواجه می‌شوند. سرانجام مادر رگان متوجه می‌شود که دخترش توسط یک شیطان به نام پازوزو تسخیر شده است. شیطان سرانجام رانده می‌شود، اما دوباره و دوباره برگشته و به عذاب رگان و دیگران در قسمت‌های مختلف فیلم می‌پردازد.

 

زامبی ها (Zombies)

شخصیت های ترسناک هالیوود

زامبی‌ها این روزها جای خون آشام‌ها را به عنوان ترسناک ترین شخصیت ها در فیلم‌ها گرفته‌اند. ایده اصلی درباره زامبی در فیلم ترسناک جورج رومرو در سال 1968 به نام Night of the Living Dead ایجاد شد که البته جزء ترسناک ترین شخصیت های ماندگار فیلم‌های ترسناک ما قرار دارد. در حالی که رومرو ممکن است پدر زامبی‌های مدرن باشد، تعداد بیشماری از کارگردانان نیز از ایده زامبی‌ها استفاده کردند. در اینگونه فیلم‌ها، زامبی‌ها اجسادی مرده هستند که دوباره زنده شدند. آن‌ها گوشت انسان را ترجیح می‌دهند و فقط با از بین بردن سر آن‌ها می‌توان زامبی‌ها را کشت.

 

مایکل مایرز (Michael Myers)

شخصیت های ترسناک واقعی

مایکل مایرز یکی از مشهورترین و ماندگارترین و البته ترسناک ترین شخصیت ها در فیلم‌های ژانر  اسلشر (Slasher) است. مایرز شخصیت و احساسات واقعی ندارد و یک قاتل سرد و بی‌روح است. فیلم‌های مختلف هالووین تصریح می‌کنند که مایرز پس از کشتن خواهرش در یک موسسه روانی زندانی شد و باعث به وجود آمدن شخصیتش شد. در فیلم او را نمی‌توان کشت، نمی‌توان متوقف کرد و همچنین نمی‌توان از عصبانیتش فرار کرد.

 

صورت چرمی (Leatherface)

شخصیت های ترسناک واقعی

از جمله ترسناک ترین شخصیت ها در فیلم‌های سینمایی، صورت چرمی است که برای اولین بار در سال 1974 معرفی شد. این شخصیت درواقع از یک قاتل سریالی به نام اد گین الهام گرفته شده بود. صورت چرمی شخصیتی ترسناک در سری فیلم‌های Texas Chainsaw Massacre بود. علت انتخاب اسم صورت چرمی نیز این بود که از پوست افرادی که می‌کشت، برای خود نقاب درست می‌کرد.

 

نوسفراتو (Nosferatu)

ترسناک ترین شخصیت های فیلم

یکی دیگر از ترسناک ترین شخصیت ها، نوسفراتو است که البته فیلمی اقتباسی از فیلم دراکولای برام استوکر در سال 1897 است. یکی از علت‌های ترسناک بودن این شخصیت، نحوه فیلمبرداری این فیلم است که با ایجاد زاویه‌های ترسناک و تضاد تاریکی و روشنایی، حس وحشت را ایجاد می‌کند. نوسفراتو یکی از تأثیرگذارترین شخصیت‌های ترسناک است که تاکنون ساخته شده است.

 

جک تورنس (Jack Torrance)

ترسناک ترین شخصیت های فیلم

دوقلوهای مرده، آسانسور خونین، جسد پوسیده زن در اتاق 237 و… همه با هم ترکیب شدند تا یکی از ترسناک ترین شخصیت های فیلم ها را شکل دهند. نویسنده فیلم The Shining یعنی استیون کینگ می‌گوید:

آیا جک تورنس نوعی شبح است؟ ما نمی‌دانیم و فرقی نمی‌کند.

روش‌های مختلفی برای تفسیر شخصیت و نحوه بازی جک نیکلسون در نقش جک تورنس وجود دارد، اما نبوغ فیلم این است که اجازه تعبیرهای مختلف را از این شخصیت ترسناک به ما می‌دهد. درواقع جک یک مرد خانواده است که شغل خود را به عنوان معلم برای رسیدن به رمان نویسی رها کرده و شروع به خلق داستان ترسناک و البته واقعی خود می‌کند.

در این مقاله 11 مورد از ترسناک ترین شخصیت ها در فیلم‌ها را برایتان معرفی کردیم و نیز علت ترسناک بودن و ماندگاری هر نقش را بیان کردیم. امیدواریم این مقاله برایتان جالب و مفید بوده باشد و خوشحال می‌شویم تا نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 1.9 میلیارد تومان
  دینامیت
  اکران: 10 تیر 1400
 • 1.4 میلیارد تومان
  خورشید
  اکران: 27 آبان 1400
 • 1.3 میلیارد تومان
  هفته‌ای یک بار آدم باش
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 920 میلیون دلار
  تک خال
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 257.43 میلیون تومان
  پیشی میشی
  اکران: 08 مهر 1400
 • 184 میلیون تومان
  خون شد
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 90 میلیون تومان
  لاله
  اکران: 27 اسفند 1399
 • 84 میلیون تومان
  آقای سانسور
  اکران: 26 شهریور 1400
بازی ها
 • 19 شهریور 1400
  Life is Strange: True Colors
 • 24 شهریور 1400
  Deathloop
 • 20 مهر 1400
  Back 4 Blood