معرفی سریال The Blacklist ؛ از بازیگران تا جزئیات فصل 7

سریال The Blacklist یکی از مجموعه‌های محبوب اکشن در بین طرفداران این ژانر است. در این مقاله این سریال را معرفی خواهیم کرد و در انتها هم از فصل جدید آن خواهیم گفت.

The Blacklist یک سریال جنایی آمریکایی است که از شبکه NBC پخش می‌شود. قسمت اول این مجموعه تلویزیونی در تاریخ 23 سپتامبر 2013 (1 مهر 1392) به روی آنتن رفت و بینندگان را با شخصیت دوست‌داشتنی ریموند ردینگتون آشنا کرد. ردینگتون که سال‌هاست تحت تعقیب است، ناباورانه خودش را تحویل اف‌بی‌آی می‌دهد و به آن‌ها می‌گوید که فهرستی از خطرناک‌ترین تبهکاران جهان را در اختیار دارد. البته ردینگتون اصرار دارد که این اطلاعات را فقط با یک مامور تازه‌کار به نام الیزابت کین به اشتراک بگذارد.

این داستان اصلی سریال هیجان‌انگیز لیست سیاه است که در حال حاضر فصل هفتم آن در حال پخش است. در این مقاله معرفی کاملی از سریال The Blacklist و شخصیت‌ها و بازیگران آن خواهیم داشت. در انتها هم به جزئیات فصل آخر سریال بلک لیست می‌پردازیم. پس اگر از طرفداران ردینگتون و این سریال مهیج هستید، در این مقاله از پلازامگ همراه ما باشید.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 


مروری بر داستان کامل سریال بلک لیست


همه فصل‌های سریال لیست سیاه تاکنون با نقدهای مثبتی مواجه شده‌اند و البته بیشتر منتقدان بازی جیمز اسپیدر بازیگر نقش ریموند ردینگتون را ستوده‌اند. از تاریخ 4 اکتبر 2019 (12 مهر 1398) پخش فصل 7 سریال The Blacklist آغاز شده و هنوز هم در حال پخش است. اما پیش از آنکه به فصل جدید سریال بلک لیست بپردازیم، مروری بر فصل‌های پیشین آن خواهیم داشت.

 

فصل اول سریال The Blacklist

سریال لیست سیاه

در فصل اول سریال فهرست سیاه با شخصیت ریموند ردینگتون و الیزابت کین آشنا می‌شویم و کم کم شاهد شکل‌گیری نیروی ویژه لیست سیاه هستیم. هارولد کوپر رئیس این نیروی ویژه و دونالد رسلر یکی از ماموران خوب آن است که سال‌ها به دنبال ردینگتون بوده است. همچنین آرام مجتبایی مسئولیت کارهای ردیابی و امور تکنیکی را بر عهده دارد.

همانطور که در مقدمه به آن اشاره کردیم، ردینگتون خودش را تسلیم FBI می‌کند و برای دستگیری برخی از خطرناک‌ترین تبهکاران دنیا به آن‌ها پیشنهاد کمک می‌دهد. او همچنین تاکید دارد که فقط با ماموری تازه‌کار به نام الیزابت کین صحبت خواهد کرد و از همان ابتدای سریال با معمای ارتباط بین ردینگتون و الیزابت مواجه می‌شویم. این فصل 22 قسمت داشت و بیش از 18 میلیون نفر قسمت اول آن را تماشا کردند.

 

فصل 2 سریال بلک لیست

سریال فهرست سیاه

در فصل دوم شاهد درگیری ردینگتون با گروهی تبهکار و قدرتمند به نام «کابال» هستیم و تمام این درگیری‌ها بر سر منبعی دیجیتالی با اطلاعات محرمانه و فوق‌العاده مهم است. در این فصل شخصیت ثمر نوابی هم به نیروی ویژه فهرست سیاه اضافه می‌شود؛ او پیش از این برای موساد کار می‌کرده است. فصل دوم هم 22 قسمت داشت و قسمت اول آن در تاریخ 22 سپتامبر 2014 (31 شهریور 93) از شبکه NBC پخش شد. پربیننده‌ترین قسمت فصل دوم، قسمت نهم آن با بیش از 25 میلیون بیننده در آمریکا بود.

 

فصل 3 سریال لیست سیاه

سریال the blacklist season7

فصل 3 سریال فهرست سیاه 23 قسمت داشت و قسمت اول آن در تاریخ 1 اکتبر 2015 (9 مهر 94) پخش شد. در این فصل بعد از حوادثی الیزابت مجبور می‌شود خودش را پنهان کند و به همراه ردینگتون از دست دولت و نیروی ویژه فرار می‌کنند. همچنان کابال در پشت صحنه همه وقایع قرار دارد و لیز و ریموند در تلاشند تا پرده از رازهای این گروه قدرتمند بردارند؛ گروهی که رهبرانش در خود دولت هستند. پربیننده‌ترین قسمت این فصل در آمریکا حدود 13 میلیون بیننده داشت.

 

فصل 4 سریال فهرست سیاه

سریال The Blacklist

در فصل 4 مردی به نام الکساندر کرک وارد داستان می‌شود که ادعا دارد پدر الیزابت است و درنهایت الیزابت را می‌دزدد؛ اما الیزابت باور ندارد که الکساندر پدر او باشد. فصل 4 هم همانند اکثر فصل‌های این سریال، 22 قسمت داشت. قسمت اول آن در تاریخ 22 سپتامبر 2016 (1 مهر 95) به روی آنتن شبکه NBC رفت. فصل 4 نسبت به فصل قبلی بینندگان کمتری داشت و پربیننده‌ترین قسمت آن چیزی حدود 11 میلیون بیننده را به پای تلویزیون‌ها کشاند.

 

فصل 5 سریال The Blacklist

داستان کامل سریال بلک لیست

27 سپتامبر 2017 (5 مهر 96) فصل پنجم سریال The Blacklist شروع و در 22 قسمت پخش شد. در این فصل ردینگتون که با خیانت‌هایی روبه‌رو شده، سعی دارد تا امپراتوری‌اش را دوباره از نو بسازد. البته او همچنان به کمک لیز و نیروی ویژه، تبهکاران و تروریست‌هایی را از سرتاسر جهان به دام می‌اندازد. فصل 5 هم نسبت به فصل‌های قبلی با ریزش بیننده مواجه شد و قسمت اول آن با حدود 9.5 میلیون تماشاگر، پربیننده‌ترین قسمت آن بود.

 

فصل 6 سریال بلک لیست

داستان کامل سریال بلک لیست

در فصل 6 بیشتر به هویت واقعی ریموند ردینگتون و رازهای سر به ‌مهر گذشته او پرداخته می‌شود. الیزابت هم همچنان سعی دارد تا ارتباط واقعی بین خودش و ریموند را پیدا کند. با این حال نیروی ویژه هم به کار خود ادامه می‌دهد و افراد بیشتری از لیست سیاه را به دام می‌اندازد. این فصل هم در 22 قسمت از شبکه NBC پخش شد. قسمت اول آن در تاریخ 3 ژانویه 2019 (13 دی 97) به روی آنتن رفت و با 8 میلیون تماشاگر، پربیننده‌ترین اپیزود این فصل بود.

 


شخصیت ها و بازیگران سریال The Blacklist


در این بخش با برخی از شخصیت‌ها و بازیگران اصلی سریال The Blacklist آشنا می‌شویم.

 

ریموند ردینگتون با بازی جیمز اسپیدر

سریال The Blacklist

ریموند ردینگتون در گذشته مامور دولت و گویا عضوی از نیروی دریایی آمریکا بوده است. او قبل از اینکه خودش را تسلیم کند، در فهرست مجرمان تحت تعقیب FBI، در جایگاه چهارم قرار داشته است. ردینگتون به روابط زیادی که دارد و تبهکاران مختلفی که می‌شناسد معروف است. به همین دلیل هم عجیب نیست که او فهرستی از خطرناک‌ترین تبهکاران را در دست داشته باشد؛ فهرستی که با عنوان لیست سیاه شناخته می‌شود.

ریموند علاقه اسرارآمیزی به الیزابت کین دارد و به نظر می‌رسد رازهای شخصی زیادی را درباره الیزابت می‌داند. با این حال ردینگتون هر کاری برای محافظت از لیز انجام می‌دهد. در کل می‌توان گفت که ردینگتون تبهکاری دوست‌داشتنی، خوش لباس و عاشق زرق و برق است.

جیمز اسپیدر بازیگر مطرح آمریکایی متولد سال 1960 میلادی است. از فیلم‌های معروف او می‌توانیم به Stargate محصول سال 1994، Crash محصول سال 1996 و Avengers: Age of Ultron محصول سال 2015 اشاره کنیم. اسپیدر در تلویزیون هم فعال بوده و علاوه بر فهرست سیاه، در سریال‌هایی همچون The Office و The Practice ایفای نقش کرده است.

 

الیزابت کین با بازی مگان بون

سریال بلک لیست

الیزابت کین یک مامور تازه‌کار FBI است که به اصرار ردینگتون به نیروی ویژه آورده می‌شود. بعدها مشخص می‌شود که نام واقعی او ماشا روستوا است و در روسیه و از مادری روس به دنیا آمده است. الیزابت گذشته‌ای رمزآلود و دلخراش دارد. از همان قسمت اول جای زخمی را روی دست الیزابت می‌بینیم که درواقع مربوط به کودکی اوست؛ زمانی که در آتش گیر افتاده بود.

جدای گذشته مبهم و ارتباط اسرارآمیزش با ردینگتون، همسر الیزابت، تام کین هم گویا مشکلاتی دارد و از همان فصل اول ردینگتون هشدارهایی را درباره تام به لیز می‌دهد. با این حال لیز هم کم کم جذب ردینگتون می‌شود و احتمالا بزرگترین سوال او این است که ردینگتون چه نسبتی با او و گذشته‌اش دارد.

مگان بون بازیگر آمریکایی متولد سال 1983 است. معروف‌ترین نقشی که تا به حال بازی کرده، همین نقش الیزابت کین است؛ اما از آثار دیگر او می‌توانیم به سریال Law & Order: LA و فیلم Step Up Revolution اشاره کنیم.

 

دونالد رسلر با بازی دیگو کلاتنوف

سریال لیست سیاه

رسلر یک مامور کارکشته FBI است که سال‌ها به دنبال ردینگتون بوده است. او تا جایی غرق کارش شده بود که حتی نامزدش با او قطع رابطه می‌کند. درنهایت رسلر به نیروی ویژه لیست سیاه آورده می‌شود. اگرچه او از همکاری با ردینگتون متنفر است، اما نتایج خوب کارشان او را در این گروه نگه می‌دارد. در ابتدا او حتی به الیزابت هم اعتماد نداشت، اما هرچه می‌گذرد رسلر و لیز دوستان صمیمی‌تری می‌شوند.

دیگو کلاتنوف بازیگر کانادایی است که از دیگر سریال‌های معروف او می‌توان به سریال Homeland اشاره کرد. او در سینما هم فعال است و در فیلم‌هایی چون Radius و Lavender بازی کرده است.

 

آرام مجتبایی با بازی امیر اریسن

سریال فهرست سیاه

آرام همچون نامش پسر آرامی است که در امور تکنولوژیکی حسابی مهارت دارد و در این زمینه به FBI کمک می‌کند. او از دوستان خوب الیزابت است و مشخصا به ثمر علاقه‌مند است.

امیر اریسن بازیگر آمریکایی است که معروف‌ترین نقشش در همین سریال لیست سیاه بوده است؛ اگرچه او در سریال‌های دیگری هم همچون Billions و The Mentalist حضور داشته است.

 

ثمر نوابی با بازی مژان مارنو

سریال the blacklist season7

ثمر اصالتا ایرانی است و در بازجویی مهارت دارد. او اولین بار در فصل دوم حضور پیدا کرد و بعد از مدتی با کمک ردینگتون به عضویت نیروی ویژه درآمد. مژان مارنو بازیگر آمریکایی-ایرانی است که علاوه بر سریال The Blacklist، در سریال House of Cards هم بازی کرده است. والدین مژان ایرانی هستند و خودش در آمریکا به دنیا آمده است.

از دیگر بازیگران اصلی این سریال می‌توانیم به رایان اگولد در نقش تام کین، هری لنیکس در نقش هارولد کوپر و هشام توفیق در نقش دمبه اشاره کنیم.

 


تریلر سریال لیست سیاه فصل 7


در ویدیوی بالا می‌توانید تریلر فصل 7 سریال The Blacklist را تماشا کنید.

 


جزئیات سریال The Blacklist Season7


قسمت اول فصل 7 سریال بلک لیست در تاریخ 4 اکتبر 2019 (12 مهر 98) از شبکه NBC پخش شد. تاکنون 11 قسمت از این فصل به روی آنتن رفته و قرار است در هفته‌های آتی اپیزودهای جدیدتر آن نیز پخش شوند. در این فصل هم الیزابت کین در کنار ریموند ردینگتون با ماجراجویی‌های تازه‌ای روبه‌رو می‌شوند و تیم نیروی ویژه همچنان در تلاش برای دستگیری تبهکاران و مجرمان بین‌المللی است. خبر خوب برای طرفداران این سریال این است که فصل هشتم آن هم قرار است ساخته شود.

سریال بلک لیست

در این مقاله نگاهی به سریال The Blacklist و شخصیت‌ها و بازیگران آن انداختیم. در انتها هم مروری بر جزئیات فصل 7 آن داشتیم. آیا شما هم از طرفداران سریال بلک لیست هستید و آن را دنبال می‌کنید؟ می‌توانید در پایین همین صفحه نظرات خودتان را درباره این مجموعه تلویزیونی با ما و دیگر کاربران پلازامگ به اشتراک بگذارید.

5.0
1
12345
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha
صمد مهدی پور 28 فروردین 1399، 13:56

فوق العاده سریال جذاب و خوبی و از زوایای مختلفی می توان به این سریال نگاه کرد.1- از نظر اصول و فنون بازیگری و تکنولوژی روز دنیا در صنعت فیلم سازی2- از نظر جامعه شناسی و در واقع شناخت جوامع غربی خاصه جامعه آمریکا 3-از منظر روانشناسی که چقدر از علم روانشناسی در کشورهایی چون امریکا بخوبی استفاده می شود4- از منظر تعاملات بین فرهنگی تفاوت ها و شباهت های فرهنگی5- آشنا شدن با سرویس های جاسوسی و اطلاعاتی جوامع غربی خاصه امریک6- شناخت و آشنا شدن با لوازم و ابزارهای جاسوسی و ضد جاسوسی7- قدرت مانیتورینگ بالا در آمریکا8- قدرت تکنولوژی آی تی 9- آشنا شدن با اخلاقیات و رعایت اصول انسانیت و انسان بود در جامعه امریکا و کمتر شدن توهم در خصوص جوامع غربی خاصه آمریکا 10- نقش آفرینی و بازیگری بازیگران که بسیار نقش خود را فوق العاده خوب بازی می کنند و اعتماد به نفس بالای آنها و................. و مهمترین ویژگی برای من ایرانی دوبله بی نهایت عالی واقعا خیلی عالیه اثر درمانی اینگونه فیلم در مورد اختلال افسردگی چون هیجان را بالا می برد

مونا جلالی 28 فروردین 1399، 23:11

ممنون از نظر شما بله واقعا سریال سرگرم‌کننده‌ای هست و توو این روزهای قرنطینه می‌تونه انتخاب خوبی باشه