ترفند های واتساپ ؛ از ربات نظرسنجی تا رنگی نوشتن و مچ گیری

ترفند های واتساپ و قابلیت‌های کشف نشده در این برنامه پیام‌رسان محبوب، یکی از موضوعات جذاب برای کاربران این اپلیکیشن است. در این مقاله قصد داریم ترفند های واتساپ را به شما آموزش دهیم.

پیام‌رسان واتساپ (WhatsApp) یکی از برنامه‌های کاربردی و پرطرفدار است که توجه کاربران بسیاری را در تمام نقاط دنیا به خود جلب کرده است. ترفند های واتساپ نیز یکی از ویژگی‌های جالب این اپلیکیشن محبوب است که تعداد کمی از کاربران آن‌ها را کشف کرده‌اند. بعد از فیلترینگ تلگرام، برنامه واتساپ نسبت به گذشته بیشتر مورد توجه افراد قرار گرفت. پیام‌رسان واتساپ دارای رابط کاربری بسیار ساده و در عین حال کاربردی است که قابلیت‌های متنوعی را ارائه می‌دهد. سرعت پیام‌رسانی در این برنامه بالا است و برای ارسال عکس و ویدئو نیز بسیار مناسب است.

ترفندهای وضعیت واتساپ

ترفند های واتساپ بسیار زیاد هستند و تاکنون عده کمی از کاربران این ترفندها را کشف کرده‌اند. ویژگی‌های کلی برنامه واتساپ که اکثر کاربران با آن آشنایی دارند شامل تماس صوتی و تصویری و همچنین ارسال پیام متنی است. اما این موارد تنها قابلیت‌های این پیام‌رسان محبوب و کاربردی نیست. برنامه واتساپ دارای ویژگی‌های کشف نشده متعددی است که تنها برخی کاربران ماجراجو توانسته‌اند آن‌ها را کشف کنند. در ادامه این مقاله ترفند های واتساپ و قابلیت‌های منحصربه‌فرد این برنامه را به شما آموزش می‌دهیم. با ما همراه باشید.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 


ترفند های واتساپ که حتما باید بدانید


در ادامه به برخی از ترفند های واتساپ اشاره خواهیم کرد.

 

ترفند بولد، ایتالیک و خط کشیدن بر روی پیام ها

ترفند تایپ واتساپ

یکی از ترفند های واتساپ که بسیاری از کاربران با آن آشنایی ندارند، قابلیت بولد (Bold) کردن پیام‌ها است. انجام این کار بسیار ساده است. برای بولد کردن پیام‌های خود کافی است یک ستاره (*) در ابتدا و انتهای پیام خود قرار دهید و به سادگی آن را بولد کنید. به عنوان مثال اگر بخواهید واژه بیسکویت را بولد کنید، باید آن را به صورت *بیسکویت* بنویسید. برای ایتالیک (Italics) کردن پیام‌های خود نیز باید در ابتدا و انتهای پیام خود از آندرلاین (_) استفاده کنید. برای خط کشیدن (Strikethrough) بر روی پیام‌ها نیز می‌توانید در ابتدا و انتهای پیام‌هایتان از (~) استفاده کنید. گزینه دیگری نیز برای پیام نوشتن با فوت متفاوت (Monospace) وجود دارد که باید در ابتدا و انتهای پیام خود از 3 اکسان‌گراو (`) استفاده کنید.

 

خواندن پیام های واتساپ بدون نمایش تیک آبی

ترفند های مخفی واتساپ

تقریبا اکثر کاربران واتساپ نحوه غیرفعال کردن گزینه تیک آبی که به معنای خواندن پیام دریافتی است را می‌دانند. اما ترفند دیگری وجود دارد که بدون غیرفعال کردن این گزینه و حتی بدون نمایش تیک آبی برای ارسال کننده پیام نیز می‌توانید پیام دریافتی خود را بخوانید. برای انجام این کار مراحل زیر را طی کنید:

 • از برنامه واتساپ خارج شوید و به قسمت تنظیمات گوشی خود بروید و آن را Force stop کنید.
 • پس از آن اینترنت خود را خاموش کنید و حالت Flight mode را فعال کنید و سپس واتساپ را باز کرده و پیام دریافتی را بخوانید.
 • پس از خواندن پیام از واتساپ خارج شوید و حالت Flight mode را غیرفعال کرده و اینترنت خود را روشن کنید.

با انجام این کار می‌توانید بدون ارسال تیک آبی برای فرستنده، پیام او را بخوانید.

 

خواندن پیام های حذف شده در واتساپ

آیا تاکنون سعی کرده‌اید پیام‌های حذف شده را در واتساپ بخوانید؟ مثلا شخصی پیامی را برای شما ارسال می‌کند، اما پس از چند دقیقه آن پیام را حذف می‌کند. برای خواندن پیام‌های حذف شده از سوی فرستنده، ترفند ساده‌ای وجود دارد.

برای خواندن پیام‌های حذف شده در واتساپ می‌توانید برنامه Notification History را دانلود کنید. این برنامه به صورت خودکار پیام‌های حذف شده توسط فرستنده را در گوشی شما ذخیره می‌کند.

 

قرار دادن نظرسنجی

ایجاد نظرسنجی در واتساپ

شما در واتساپ نیز مانند اینستاگرام می‌توانید نظرسنجی (Poll) قرار دهید، اما قرار دادن نظرسنجی در واتساپ کمی متفاوت‌تر از اینستاگرام است. برای گذاشتن نظرسنجی در واتساپ باید اقدامات زیر را انجام دهید:

 • با استفاده از Poll creation form یک نظرسنجی برای خود بسازید.
 • نظرسنجی را در Dashboard قرار دهید.
 •  ابتدا بر گزینه Embed & Share و سپس گزینه Link کلیک کنید.
 • لینک را کپی کرده و آن را در گروه‌های واتساپ خود جایگذاری کنید.

به همین سادگی و با طی کردن این مراحل می‌توانید در واتساپ برای خود ربات نظرسنجی بسازید.

 

ارسال پیام های رنگی

ترفند های واتساپ

یکی دیگر ار ترفند های واتساپ ارسال پیام‌های رنگی است؛ اما فقط برای گوشی‌های اندروید در دسترس است. با این حال، واتساپ به طور رسمی از این ویژگی پشتیبانی نمی‌کند. برای انجام این کار باید برنامه BlueWords را دانلود کنید. با استفاده از این برنامه می‌توانید پیام‌های خود را با رنگ آبی بنویسید.

پس از دانلود برنامه BlueWord، متنی را که می‌خواهید به رنگ آبی دربیاید را در آن تایپ کنید و سپس گزینه Blue را انتخاب کرده و متن آبی شده را کپی کنید و آن را در واتساپ جایگذاری کنید. شما همچنین می‌توانید از قابلیت‌های دیگر این برنامه برای تغییر فونت پیام‌های خود نیز استفاده کنید.

 

نوشتن پیام با استفاده از ایموجی

ترفندهای واتساپ اندروید

اگر یکی از علاقه‌مندان ایموجی‌های مختلف در کیبورد گوشیتان هستید، با استفاده از یک ترفند ساده می‌توانید با ایموجی‌های مورد علاقه خود پیام بنویسید. این کار برای نوشتن جملات عادی و روزمره‌ای که در چت می‌نویسید چندان مناسب نیست، اما می‌توانید برای نوشتن برخی پیام‌های ویژه مانند پبام‌های تبریک از آن استفاده کنید. این ترفند نیز تنها برای گوشی‌های اندروید قابل اجرا است.

برای انجام این کار باید برنامه Emoji Letter Maker را دانلود کنید. پس از نصب برنامه، باید متن و ایموجی مورد نظر خود را وارد کنید تا آن را به پیام متنی ایموجی تبدیل کند. سپس با استفاده از آیکون (+) آن را کپی کرده و در واتساپ خود جایگذاری کنید.

 

ذخیره سازی پیام های مهم

ترفند های مخفی واتساپ

حتما تاکنون برایتان پیش آمده است که بخواهید در واتساپ پیام مهمی را برای خود ذخیره کنید، اما موفق نشده‌اید. خوشبختانه واتساپ قابلیت ذخیره پیام را فراهم کرده است تا کاربران بتوانند پیام‌های مهمی که برای آنان ارسال می‌شود را ذخیره کنند. این پیام‌ها می‌توانند یک آدرس مهم و یا یک شماره تماس مهم باشند که شما می‌خواهید آن‌ها در یک جای مشخص برای خود ذخیره کنید. شما می‌توانید پیام‌های مهم را علامت‌گذاری کرده و همه آن‌ها را به راحتی در بخش پیام‌های ستاره‌دار (Starred Messages) پیدا کنید. برای انجام این کار در گوشی‌های آیفون باید مراحل زیر را طی کنید:

 • واتساپ خود را باز کنید، صفحه چت مورد نظر خود را انتخاب کنید و سپس بر روی پیام مورد نظر دو بار ضربه بزنید و یا انگشت خود را روی آن نگه دارید و گزینه Star را انتخاب کنید.

برای ستاره‌دار کردن پیام‌های مهم در گوشی‌های اندروید نیز باید مراحل زیر را طی کنید:

 • واتساپ خود را باز کنید، صفحه چت مورد نظر خود را انتخاب کنید و سپس پیام مورد نظر خود را انتخاب کرده و دست خود را بر روی آن نگه دارید و سپس گزینه Star را انتخاب کنید.

 

آرشیو کردن چت ها

ترفند های واتساپ

آرشیو کردن چت به شما امکان می‌دهد تا برخی چت‌ها را از صفحه اصلی چت خود مخفی کنید. آرشیو کردن چت به معنای پاک کردن چت نیست، بلکه به معنای مخفی کردن آن از صفحه اصلی چت‌‌ها است و به شما امکان می‌دهد تا مکالمات خود را سازمان‌دهی کنید. شما می‌توانید علاوه بر چت‌های شخصی، چت‌های گروهی خود را نیز آرشیو کنید.

برای آرشیو کردن چت‌ها در iOS باید مراحل زیر را طی کنید:

 • صفحه چت مورد نظر خود را انتخاب کنید و سپس صفحه چت را به سمت چپ بکشید و گزینه Archive را انتخاب کنید.

برای آرشیو چت در گوشی‌های اندروید نیز باید اقدامات زیر را انجام دهید:

 • صفحه چت مورد نظر خود را انتخاب کنید و سپس انگشت خود را بر روی چت مورد نظر نگه دارید و گزینه Archive را انتخاب کنید.

توجه داشته باشید که برای بازیابی چت‌های آرشیو شده خود می‌توانید صفحه چت را بالا بکشید تا تمام چت‌های آرشیو شده خود را مجددا بازیابی کنید و حتی آن‌ها را با گزینه Unarchive از حالت آرشیو نیز خارج کنید.

 

مچ گیری افرادی که پروفایل شما را چک می کنند

ترفند های حرفه ای واتساپ

برنامه واتساپ به طور رسمی ویژگی‌ای را برای مچ‌گیری از افرادی که به صورت یواشکی پروفایل شما را چک می‌کنند، ارائه نکرده است. اما با استفاده از ترفند های واتساپ می‌توانید این کار را انجام دهید. تنها کاربران گوشی‌های اندروید قادر به استفاده از این ترفند هستند.

برای مچ‌گیری از افرادی که مخفیانه پروفایل واتساپ شما را چک می‌کنند باید برنامه Whatsapp Viewer را دانلود کنید. با استفاده از این برنامه امکان مشاهده فهرست افرادی که بیشترین بازدید از پروفایل شما را داشته‌اند برایتان فراهم می‌شود.

 

توقف دانلود خودکار از طریق داده های تلفن همراه

ترفند های مخفی واتساپ

یکی از ترفند های واتساپ که موجب کاهش مصرف حجم داده‌های تلفن همراه شما می‌شود، ترفند توقف دانلود خودکار فایل‌ها و مواردی است که در گروه‌ها و یا صفحه‌های چت خصوصی برای شما ارسال می‌شود. حتما تاکنون برایتان اتفاق افتاده است که فایل‌های غیرضروری بدون اطلاع شما در واتساپ دانلود شده‌اند و حجم اینترت شما را مصرف کرده‌اند. خوشبختانه واتساپ قابلیت توقف دانلودهای خودکار را ارائه کرده است و با فعال کردن گزینه مربوطه می‌توانید از دانلود فایل‌های غیرضروری جلوگیری کنید. برای انجام این کار باید بدین شکل عمل کنید:

Settings > Data and storage usage > When using mobile data

در این بخش می‌توانید دانلود خودکار فایل‌ها، عکس‌ها، ویدئوها و پیام‌های صوتی را متوقف کنید. شما برای توقف این موارد باید تیک تمام گزینه‌های موجود را بردارید و سپس گزینه OK را انتخاب کنید تا تغییراتی که اعمال کردید ذخیره شوند.

 

پنهان کردن اعلان پیش نمایش پیام های دریافتی

ترفندهای نوشتاری واتساپ

هنگامی که شخصی برای شما پیامی می‌فرستد، محتوای پیام ارسالی از طریق نوتیفیکیشن بر روی گوشی شما نمایش داده می‌شود. این ویژگی گاهی اوقات آزاردهنده است و شما تمایل ندارید متن پیامی که برای شما ارسال می‌شود را افراد دیگر نیز مشاهده کنند. یکی دیگر از ترفند های واتساپ برای عدم نمایش متن پیام ارسالی توسط این برنامه ارائه شده است.

با طی کردن مراحل زیر می‌توانید متن پیام‌های دریافتی خود را در نوتیفیکیشن پنهان کنید:

 • واتساپ خود را باز کرده و به بخش تنظیمات (Setting) مراجعه کنید.
 • گزینه Notifications را انتخاب کنید و سپس گزینه Show preview را غیرفعال کنید.

با غیرفعال کردن این گزینه دیگر متن پیام‌های دریافتی شما در هنگام ارسال نوتیفیکیشن، مشاهده نمی‌شود.

 

استفاده از واتساپ بدون شماره تلفن

ترفند های مخفی واتساپ

آیا تاکنون به این فکر کرده‌اید که چگونه می‌توان بدون استفاده از شماره تلفن همراهتان، حساب کاربری واتساپ داشته باشید؟ خوشبختانه با استفاده از ترفند های واتساپ می‌توانید بدون استفاده از شماره تلفن برای خود اکانت واتساپ بسازید. برای انجام این کار باید مراحل زیر را طی کنید:

 • از حساب کاربری فعلی واتساپ خود خارج شوید و این برنامه را بر روی گوشی خود لغو نصب (Uninstall) کنید.
 • برنامه واتساپ را مجددا دانلود کنید.
 • اکنون حالت پرواز (Flight mode) و WiFi را روشن کنید.
 • برنامه Spoof messaging را برای دستگاه اندروید خود دانلود کنید.
 • سعی کنید بدون استفاده از اینترنت در این برنامه ثبت‌نام کنید. Spoof messaging سپس از شما می‌خواهد تا با استفاده از سایر شیوه‌های پیام‌رسانی، کد تایید برنامه را دریافت کنید.
 • برای دریافت کد تایید، آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
 • حال بر روی فرآیند Authorization کلیک کرده و بلافاصله این فرآیند را کنسل کنید.
 • اکنون برنامه پیام‌رسانی Spoof messaging را باز کنید و تمام جزئیات و اطلاعات خود را در آن وارد کرده و حساب خود را تایید کنید.

 

زمان خوانده شدن پیام ارسالی در واتساپ

ترفند های واتساپ

آیا تاکنون برایتان پیش آمده است که بخواهید بدانید پیامی که برای شخصی ارسال کردید در چه زمانی توسط آن شخص خوانده شده است؟ برای چک کردن زمان خواندن یک پیام در واتساپ باید انگشت خود را بر روی پیام مورد نظر نگه داشته و سپس گزینه Info را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه می‌توانید متوجه شوید که پیام شما در چه ساعتی به دست آن شخص رسیده است (Delivered) و وی در چه ساعتی آن را خوانده است (Read).

ما در این مقاله ترفند های واتساپ را به شما آموزش دادیم. ترفند های گفته شده در این مقاله ترفندهایی هستند که ممکن است هرکسی آن‌ها را بلد نباشد. اپلیکیشن واتساپ علاوه بر راهکارهای آموزش داده شده در این مقاله، دارای قابلیت‌های ویژه دیگری نیز هست؛ اما اکثر کاربران واتساپ با این ویژگی‌های ابتدایی از جمله نحوه برداشتن آخرین بازدید، استوری گذاشتن و غیره آشنا هستند. با استفاده از قابلیت‌های موجود در خود برنامه واتساپ و همچنین دانلود برخی برنامه‌های دیگر می‌توانید از ویژگی‌های مازاد این پیام‌رسان محبوب و کاربردی بهره‌مند شوید.

5.0
2
12345
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha
محمدامین 15 خرداد 1399، 16:15

سلام چطوری میتونیم تو واتساپ نظر سنجی بزاریم؟؟؟ ممنون میشم اگه برام توضیح بدید