10 بازی سامورایی برای کامپیوتر ؛ از Sekiro تا Nioh 2

10 بازی سامورایی برای کامپیوتر ؛ از Sekiro تا Nioh 2
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

در این مقاله قصد داریم تا 10 بازی سامورایی برای کامپیوتر را معرفی کنیم. این بازی‌ها در بین طرفداران سبک‌های جنگی، بسیار پرطرفدار و محبوب هستند. پس با پلازامگ همراه شوید.

آیا به دنبال یک بازی سامورایی خوب برای کامپیوتر هستید؟ بازی‌های سامورایی به لطف سلاح‌ها، زره‌ها و داستان‌هایی که درباره آن‌ها در رسانه‌های دیگر توسط کارگردانانی چون آکیرا کوروساوا و یوجی یامادا گفته می‌شود، مورد علاقه بسیاری از گیمرها قرار گرفته‌اند. با این حال، فقط تعداد کمی از این بازی‌ها به خصوص برای کامپیوتر وجود دارند. به همین دلیل، پلازامگ بهترین بازی های سامورایی را در این مقاله جمع‌آوری کرده است. البته به دلیل محدود بودن بازی‌های این سبک، مجبور شویم انتخاب‌های خلاقانه‌تری داشته باشیم؛ بنابراین برخی از بازی‌ها فقط دارای نقش سامورایی و تمرکز بر روی این ژانر به صورت محدود بوده و درواقع اکشن-ماجراجویی هستند. البته بعضی دیگر از بازی‌ها نیز نماد یک بازی سامورایی واقعی و تمام و کمال محسوب می‌شوند.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 • 10 بازی سامورایی برای کامپیوتر
  • بازی For Honor
  • بازی سامورایی Nioh
  • بازی Total War: Shogun 2
  • بازی Onimusha: Warlords
  • بازی Samurai Warriors: Spirit of Sanada
  • بازی سامورایی Samurai Gunn
  • بازی Sword of the Samurai
  • بازی Way of the Samurai 4
  • بازی سامورایی Nioh 2
  • بازی Sekiro: Shadows Die Twice

 


10 بازی سامورایی برای کامپیوتر


در اینجا بهترین بازی های سامورایی برای کامپیوتر را معرفی می‌کنیم.

 

بازی For Honor

بازی سامورایی واریورز 4 / بهترین بازی های سامورایی

اگر به دنبال یک بازی سامورایی هستید که اسلحه و سبک مبارزاتی این جنگجویان را به همراه داشته باشد، مطمئناً For Honor بهترین انتخاب برای شما است. این بازی شامل جنگ در بین جنگجویان وولین، شوالیه‌ها، وایکینگ‌ها و البته سامورایی‌ها است. در بازی برای افتخار همچنین قابلیت این را خواهید داشت تا یک نوع خاصی از جنگجوی سامورایی را به عنوان شخصیت اصلی خود انتخاب کنید؛ برای مثال کنسای (Kensei) یک جنگجوی سامورایی است که دشمنان خود را با شمشیر نوداچی می‌کشد یا اوروشی (Orochi) قاتلی است که به هنر ضدحمله تسلط دارد. اگر ابزارهای قوی‌تری را برای مبارزه ترجیح می‌دهید، می توانید شوگوکی (Shugoki) را امتحان کنید. سرانجام، نوبوشی (Nobushi) است که از یک سلاح قطبی (Naginata) برای کنترل فضا استفاده می‌کند و دشمنان را از مسافت دور نابود می‌کند.

 

بازی سامورایی Nioh

بازی سامورایی های جنگجو / بازی های سبک سامورایی

Nioh یک مبارز سامورایی است که تاریخ را با ماوراءالطبیعه ژاپنی در هم می‌آمیزد تا یک تصویر پیچیده از دوره Sengoku (دوره جنگ‌های داخلی و آشوب‌های اجتماعی در ژاپن) ایجاد کند. در این بازی سامورایی، شما به عنوان ویلیام، یک ملوان انگلیسی-ایرلندی بازی می‌کنید که برای تعقیب شخصی وارد ژاپن می‌شود؛ اما پس از مدت کوتاهی، در نبردی با توکوگووا ایاسو (Tokugawa Ieyasu)، هیولاهای ماوراء‌طبیعی و ادوارد کلی (یک فرد غربی دیگر که با استفاده از قدرت‌های ماوراءالطبیعه می‌جنگد) وارد می‌شوید.

هدف اصلی داستان اینگونه است که شما با دیگر جنگجویان سامورایی و همچنین شیاطین و هیولاها می‌جنگید. ما به شما اطمینان می‌دهیم که جنگ‌های متنوع را در این بازی تجربه می‌کنید و همیشه دشمنان جدیدی اضافه می‌شوند. این بازی سامورایی همچنین از چهره‌های تاریخی بی‌شماری از دوره Sengoku برخوردار است و تجربه تاریخی جالبی را به شما ارائه می‌دهد.

 

بازی Total War: Shogun 2

دانلود بازی سامورایی جک برای کامپیوتر / بازی های سامورایی برای ps4

بازی Total War: Shogun 2، تنها بازی استراتژیک در این فهرست و همچنین یکی از بهترین بازی‌های استراتژیک در همه زمان‌ها است. در این بازی سامورایی شما نقش رهبر قبیله و ژنرال یکی از 9 قبیله اصلی استان‌های ژاپن را به عهده می‌گیرید و باید بر توسعه سکونتگاه‌ها نظارت داشته باشید، ارتش خود را رشد دهید، اقتصاد خود را گسترش دهید و همه این‌ها در حالی است که باید سعی در رسیدگی به معضلات دیپلماتیک و فروپاشی سیاسی نیز داشته باشید.

بسته به اینکه کدام قبیله را برای حکومت انتخاب می‌کنید، نقاط قوت و ضعف و نیز دستاوردهای متفاوتی در طول بازی خود خواهید داشت. به عنوان مثال، اگر تصمیم دارید که قبیله Mōri را کنترل کنید، تاریخچه طولانی‌ای از پیروزی‌های دریایی خواهید داشت. در حالی که قبیله Takeda بهترین اسب سواران را در بازی به خود اختصاص می‌دهد.

 

بازی Onimusha: Warlords

دانلود بازی سامورایی برای کامپیوتر با حجم کم / بازی های سامورایی ps4

Onimusha: Warlords در واقع Resident Evil بازی‌های سامورایی محسوب می‌شود و به لطف انتشار مجدد اخیر، یکی از بهترین بازی‌ها در کامپیوتر است. در این بازی سامورایی، شما به عنوان جنگجویی به نام Samanosuke Akechi در تلاش برای نجات شاهزاده یوکی از قبیله Saitō در برابر انبوهی از شیاطین می‌جنگید. بازی از اینجا به بعد بسیار پیچیده می‌شود؛ اما گیم‌پلی آن ثابت است و شما با شیاطین و مجموعه‌ای از سلاح‌های جادویی می‌جنگید، روح آن‌ها را جذب می‌کنید و از آن‌ها برای ارتقاء مهمات جنگی خود استفاده می‌کنید. مشکلات دیگری نیز در بازی وجود دارند که باید آن‌ها را حل کنید. به‌طور کلی، بازی Warlords از نگاه و احساس قدیمی‌تری برخوردار است، اما این بخشی از جذابیت آن است.

 

بازی Samurai Warriors: Spirit of Sanada

بازی سامورایی اندروید / بازی های سامورایی برای اندروید / بازی های سامورایی اندروید

بازی Samurai Warriors: Spirit of Sanada ممکن است به اندازه برخی از بهترین بازی‌های این سبک خوب نباشد، اما بسیاری از بهترین عناصر این بازی‌ها را با داستانی ترکیب می‌کند که بر طایفه سانادا در طول عصر دولت‌های جنگ‌طلب تمرکز دارد. این یک بازی سامورایی است؛ بنابراین یکی از اصلی‌ترین عناصر آن، نبردهای پر سر و صدا و عظیم است که می‌توانید با زدن چند کلید، ده‌ها دشمن را نابود کنید. در خارج از محیط نبرد، می‌توانید شهرهای قلعه‌ای را کشف کنید. اما این داستان تاریخی روح سانادا است که این بازی را به یکی از بهترین بازی‌های سامورایی در کامپیوتر تبدیل می‌کند. در طول مبارزات، تمام 48 سال زندگی یوکیمورا سانادا، افسر واقعی سامورایی را که آخرین قهرمان Sengoku و یکی از بزرگترین جنگجویان در کل ژاپن به حساب می‌آمد را دنبال خواهید کرد. این بازی سامورایی یک داستان عاطفی از شجاعت، اخلاق و خانواده است.

 

بازی سامورایی Samurai Gunn

بازی سامورایی برای کامپیوتر

بازی سامورایی Samurai Gunn درواقع گوهر پنهان بازی‌های چندنفره بین دو تا چهار جنگجو مقابل یکدیگر در یک عرصه کشتار و مرگ است. هر بازیکن یک شمشیر و اسلحه با سه گلوله دارد؛ بنابراین بهتر است هر گلوله را در جای مناسب آن استفاده کنید. این بازی سرگرم‌کننده است و شکست دادن دوستانتان در آن به شما حس رضایت می‌دهد. البته گفتنی است که این عنوان دنباله‌ای نیز دارد؛ بنابراین شما ممکن است بخواهید نسخه دوم آن را نیز امتحان کنید که قرار است ویژگی‌های جذاب بیشتری را به نسخه 1 آن اضافه کند.

 

بازی Sword of the Samurai

بازی های سامورایی

بازی Sword of the Samurai نیز از جمله بازی‌های کامپیوتری قدیمی است که از زمان خود البته جلوتر بود و وقتی‌که در سال 1989 منتشر شد، زیاد مورد توجه قرار نگرفت. در این بازی سامورایی، شما به عنوان یک عضو تازه وارد در کلاس سامورایی بوده و باید تلاش کنید تا افتخاراتی را از جنگ‌ها کسب کنید. هدف نهایی شما، متحد کردن تمام 48 قبیله و تبدیل شدن به یک رهبر شریف است؛ اما قبل از اینکه بتوانید این کار را انجام دهید، با بسیاری مسائل و مشکلات دیگر مواجه خواهید شد؛ مانند تشکیل خانواده برای اطمینان از اینکه وارث دارید تا در صورت فوت شما، جایگزین شما شود.

 

بازی Way of the Samurai 4

دانلود بازی سامورایی های جنگجو 4 / دانلود بازی سامورایی های جنگجو 2

Way of the Samurai 4 یک بازی دیگر از سری بازی های سامورایی است که در جذاب‌ترین بخش‌های تاریخ ژاپن اتفاق می‌افتد؛ یعنی دوره سقوط Shogunate. شما به عنوان یک Rōnin (سامورایی بدون استاد) بازی می‌کنید که به تازگی وارد شهر بندری خیالی آمیهاما (Amihama) شده است و این وظیفه شما است که با محاصره کردن یکی از سه جناح، داستان خود را بسازید: نیروهای طرفدار دولت، شورشیان ضد دولت یا نیروی دریایی فرصت‌طلب انگلیس. در مجموع این بازی دارای 10 پایان مختلف است و اینکه چگونه شما با اتفاقات مختلف در Amihama برخورد کرده و با جهان ارتباط برقرار می‌کنید، بر اینکه سامورایی شما چه راهی را می‌رود، تاثیر می‌گذارد.

 

بازی سامورایی Nioh 2

بازی های سبک سامورایی

اولین سری بازی Nioh برای گیمرها بسیار جذاب و موفق بود؛ بنابراین انتظارات از بازی Nioh 2 بسیار بیشتر است. سری دوم این بازی سامورایی به تازگی در 13 مارس 2020 (23 اسفند 98) منتشر شده است. گیم‌پلی بازی اینگونه است که بازیکنان پس از انتخاب شخصیت خود در بازی، مجهز به انواع سلاح‌ها می‌شوند و با پیشرفت در بازی مهارت‌های جدیدی نیز کسب می‌کنند. هنگامی که بازیکنان یک Yōkai (موجودی افسانه‌ای) را شکست می‌دهند، قابلیت این را خواهند داشت تا از توانایی‌های Yōkai استفاده کنند و پس از گذراندن زمانی در معبد، به یک Yōkai تبدیل شوند. همچنین بازیکنان در مکان‌هایی به نام Graves Benevolent، می‌توانند بازیکنان دیگری را با استفاده از هوش مصنوعی کنترل و احضار کرده تا به آن‌ها در جنگ کمک کنند. این بازی همچنین دارای یک حالت چندنفره نیز است. برای آشنایی بیشتر با بازی Nioh 2 می‌توانید به این مقاله مراجعه کنید.

 

بازی Sekiro: Shadows Die Twice

بهترین بازی های سامورایی

آخرین بازی سامورایی در فهرست پلازامگ، بازی Sekiro: Shadows Die Twice است که سازنده آن Souls FromSoftware بوده و درواقع دنباله سری بازی‌های Soulsborne محسوب می‌شود. در Sekiro شما به جای سامورایی به عنوان یک شینوبی (نینجا) بازی می‌کنید. وظیفه شما این است که یک شاهزاده جوان در دوران Sengoku ژاپن را نجات دهید. همانطور که از سازندگان FromSoftware انتظار دارید، این بازی دارای یک تصویر پیچیده از ژاپن فئودال است؛ بنابراین انتظار می‌رود که غول‌های وحشتناک بیشتری را به قتل برسانید.

بازی سامورایی

در این مقاله بهترین بازی های سامورایی که می‌توانید برای کامپیوتر پیدا کنید را معرفی کردیم که هر کدام سبک و روند خاص خود را دارند. اگر بازی سامورایی دیگری می‌شناسید که در فهرست پلازامگ نیست، می‌توانید آن را در بخش نظرات معرفی کنید. امیدواریم این مقاله برایتان مفید و جذاب واقع شده باشد.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران1 دیدگاه
شهریار نادرمحمد
.
14 فروردین 1399، 12:14
پاسخ
1
0
سکیرو یکی از بهترین بازی‌های چند سال اخیره. به همه توصیه می‌کنم تجربش کنن.
جدول فروش فیلم ها
 • 56 میلیون دلار
  The Croods: A New Age
  اکران: 16 دسامبر 2020
 • 14.8 میلیون دلار
  The Marksman
  اکران: 15 ژانویه 2021
 • 12.6 میلیون دلار
  News of the World
  اکران: 25 دسامبر 2020
 • 7 میلیون دلار
  Nobody
  اکران: 26 مارس 2021
 • 5.9 میلیون دلار
  Promising Young Woman
  اکران: 25 دسامبر 2020
 • 3.8 میلیون دلار
  Boogie
  اکران: 05 مارس 2021
 • 2.1 میلیون دلار
  Nomadland
  اکران: 19 فوریه 2021
 • 23 میلیارد تومان
  شنای پروانه
  اکران: 04 تیر 1399
 • 15.7 میلیارد تومان
  خوب، بد، جلف 2: ارتش سری
  اکران: 30 بهمن 1399
 • 8.56 میلیارد تومان
  آقای سانسور
  اکران: 26 شهریور 1399
 • 7.5 میلیارد تومان
  زن‌ها فرشته‌اند 2
  اکران: 25 تیر 1399
 • 6.4 میلیارد دلار
  دیدن این فیلم جرم است
  اکران: 16 دی 1399
 • 2.25 میلیارد دلار
  پیشی میشی
  اکران: 08 مهر 1399
 • 2.21 میلیارد تومان
  بی‌حسی موضعی
  اکران: 19 آبان 1399
 • 894 میلیون دلار
  آبادان یازده 60
  اکران: 16 دی 1399
 • 795 میلیون دلار
  تا ابد
  اکران: 15 مرداد 1399
 • 521 میلیون دلار
  روزهای نارنجی
  اکران: 24 شهریور 1399
بازی ها
 • 10 اردیبهشت 1400
 • 10 اردیبهشت 1400
  New Pokemon Snap
 • 17 اردیبهشت 1400
  Resident Evil 8: Village
  پلی استیشن 5, ایکس باکس سری ایکس
 • 03 خرداد 1400
  Deathloop
 • 01 تیر 1400
  Back 4 Blood
  پلی استیشن 5