10 برنامه شبیه اینستاگرام ؛ از اسنپ چت تا فیسبوک

استفاده از یک برنامه شبیه اینستاگرام برای کسانی که به این شبکه اجتماعی علاقه نداشته، اما می‌خواهند از اشتراک گذاری محتوای خود با سایرین لذت ببرند گزینه‌ای مناسب خواهد بود. در این مقاله 10 برنامه شبیه اینستاگرام را معرفی می‌کنیم.

اگر در حال حاضر اینستاگرام محبوب‌ترین رسانه اجتماعی نباشد، بدون شک یکی از محبوب‌ترین‌ها است. این پلتفرم که تحت مالکیت فیسبوک است، به کاربران خود اجازه می‌دهد که عکس یا فیلم تقریبا هر چیزی را با سایر کاربران به اشتراک بگذارند. اما شاید افرادی هم باشند که علیرغم علاقه به اشتراک گذاری محتوای خود با سایر افراد، رابطه خوبی با اینستاگرام نداشته باشند. پیشنهاد ما به این دسته از افراد استفاده از یک برنامه شبیه اینستاگرام به جای خود اینستاگرام است. اما چگونه یکی از آن‌ها را با توجه به سلیقه و نیاز شخصی خود انتخاب کنیم؟ پلازامگ برای پاسخ به این سوال در ادامه 10 برنامه شبیه اینستاگرام را خدمت شما معرفی خواهد کرد. در ادامه با ما همراه باشید.

برنامه شبیه اینستاگرام

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 • 10 برنامه شبیه اینستاگرام
  • برنامه Snapchat
  • برنامه Flickr
  • اپلیکیشن Imgur
  • اپلیکیشن Tumblr
  • اپلیکیشن Retrica
  • برنامه TikTok
  • برنامه Dribbble
  • برنامه We Heart It
  • اپلیکیشن Pinterest
  • برنامه Facebook

 


10 برنامه شبیه اینستاگرام


در ادامه 10 برنامه شبیه اینستاگرام را معرفی می‌کنیم.

 

برنامه Snapchat

برنامه شبیه اینستاگرام

اسنپ چت یکی از اصلی‌ترین رقبای اینستاگرام است و همین مسئله باعث می‌شود که آن را به عنوان نخستین برنامه شبیه اینستاگرام به شما معرفی کنیم. در محیط Snapchat می‌توانید استوری‌هایی که تا 24 ساعت باقی می‌مانند را به اشتراک بگذارید، اما امکان پست دائمی همانند اینستاگرام وجود ندارد. این اپلیکیشن قابلیت ساخت استیکر‌ها را شامل بوده و فیلتر‌های عکس جذاب و پرطرفداری را ارائه می‌کند که بسیاری از طرفداران شبکه‌های اجتماعی فقط بخاطر آن‌ها به سراغ اسنپ چت می‌روند.

دانلود اپلیکیشن اسنپ چت برای اندروید و iOS

 

برنامه Flickr

برنامه مشابه اینستاگرام

Flickr یک برنامه اورجینال مشابه اینستاگرام است که گروهی از خدمات ترکیبی دیگری را ارائه خواهد کرد. این اپلیکیشن می‌تواند همانند یک سرویس ابری به فضایی برای ذخیره‌سازی عکس‌های شما تبدیل شده و البته قابلیت اشتراک این تصاویر را نیز به شما خواهد داد. کاربران Flickr می‌توانند با استفاده از این اپلیکیشن با یکدیگر تعامل داشته؛ اما به نوعی می‌توان گفت که این تعامل به هیجان انگیزی اینستاگرام نخواهد بود. Flickr استوری و لایو را شامل نمی‌شود و هشتگ‌ها اینجا همانند اینستاگرام قدرتمند نیستند، اما آپلود تصاویر در رزولوشن کامل امکان پذیر است.

دانلود اپلیکیشن Flickr برای اندروید و iOS

 

اپلیکیشن Imgur

جایگزین جدید اینستاگرام

Imgur بک برنامه شبیه اینستاگرام است که شباهت زیادی نیز به Flickr دارد، اما کمی پرطرفدار‌تر است. شما می‌توانید تعداد بیشمار عکس را در این اپلیکیشن آپلود کرده و آن‌ها را با سایر کاربران و حتی وب‌سایت‌های دیگر به اشتراک بگذارید. به طور کلی Imgur محیطی مناسب برای برقراری ارتباط و تعامل داشتن با سایرین خواهد بود. کاربران در این اپلیکیشن عکس‌ها، والپیپیر‌ها، محتواهای آموزشی و یا خنده‌دار را به اشتراک خواهند گذاشت. البته همانند Flickr، اپلیکیشن Imgur نیز همه امکانات اینستاگرام را شامل نمی‌شود.

دانلود اپلیکیشن Imgur برای اندروید و iOS

 

اپلیکیشن Tumblr

اپلیکیشن بعد از اینستاگرام

اگر طرفدار اینستاگرام نیستید، شاید Tumblr بهترین جایی باشد که باید به آن بروید. این اپلیکیشن به شما اجازه می‌دهد که عکس، ویدئو یا پست‌های متنی را به اشتراک بگذارید. Tumblr از استوری یا لایو پشتیبانی نمی‌کند، اما سایر ویژگی‌های مهم مشابه اینستاگرام را شامل می‌شود. هشتگ‌ها در این برنامه شبیه اینستاگرام فعال بوده و می‌توانند به دیده شدن بیشتر پست‌های شما کمک کنند. بعلاوه امکان ساختن گیف‌ها نیز برای کاربران وجود خواهد داشت.

دانلود اپلیکیشن Tumblr برای اندروید و iOS

 

اپلیکیشن Retrica

نرم افزار شبیه اینستاگرام

شاید Retrica از نظر محبوبیت اصلا با اینستاگرام قابل مقایسه نباشد، اما می‌تواند جایگزین خوبی برای آن باشد. در این اپلیکیشن شما می‌توانید عکس‌ها و ویدئوهای خود را به صورت استوری و پست با دوستان مجازیتان به اشتراک گذاشته و به آن‌ها پیام بفرستید. Retrica به عنوان یک برنامه شبیه اینستاگرام ویژگی‌های جذابی مانند ساختن گیف از روی ویدئوها و همچنین فیلترهای سرگرم کننده عکس را شامل می‌شود که نمی‌توانید آن‌ها را روی خود اینستاگرام پیدا کند.

دانلود اپلیکیشن Retrica برای اندروید و iOS

 

برنامه TikTok

بهترین برنامه شبیه اینستاگرام

یکی دیگر از اپلیکیشن‌هایی که می‌تواند به عنوان یک برنامه شبیه اینستاگرام قلمداد شود، TikTok است. این شبکه اجتماعی بیشتر در بین جوان‌ترها محبوب بوده و به شما اجازه می‌دهد که ویدئوهای اختصاصی خود را تنها در مدت کوتاهی ساخته و آن را با تمام دنیا به اشتراک بگذارید. این شبکه اجتماعی در سراسر جهان ماهیانه بیش از 500 میلیون کاربر فعال داشته و در سال 2018 بیشترین تعداد دانلود در بین اپلیکیشن‌های شبکه‌های اجتماعی را به خود اختصاص داده بود.

دانلود اپلیکیشن TikTok برای اندروید و iOS

 

برنامه Dribbble

برنامه ای شبیه اینستاگرام

Dribbble یک شبکه اجتماعی برای طراحان بوده و مناسب کسانی است که می‌خواهند کار خود را به نمایش بگذارند. این اپلیکیشن به شما اجازه می‌دهد با بهترین طراحان در سراسر دنیا ارتباط برقرار کنید و آن‌ها را بشناسید. درحال حاضر، بیشتر کاربران این شبکه اجتماعی از پروفایل کاربری خود به عنوان نمونه کارهایشان استفاده می‌کنند و در تلاشند تا از طریق Dribbble حرفه خود را به سراسر جهان معرفی کنند. این شبکه اجتماعی همچنین امکان جستجو ایده‌ها را به کاربران خود داده و آن‌ها را قادر می‌سازد تا با یکدیگر در سطحی جهانی تعامل پیدا کنند.

دانلود اپلیکیشن Dribbble برای اندروید و iOS

 

برنامه We Heart It

برنامه های شبیه به اینستاگرام

We Heart It یکی دیگر از برنامه‌های اشتراک گذاری تصویر است. البته شاید تفاوت این شبکه اجتماعی محیط کمی زنانه آن به حساب بیاید؛ چراکه بیشتر کاربران حاضر در آن را بانوان جوان تشکیل می‌دهند. Canvas نام پروفایل شما در We Heart It بوده که بعد از ساخت و تکمیل آن می‌توانید تصاویر خود را با سایر کاربران به اشتراک بگذارید. در We Heart It می‌توانید پست‌های دیگر کاربران را مشاهده کرده و همچنین اگر تصویری مورد توجه شما قرار گرفت آن را به فهرست مورد علاقه‌های خود اضافه کنید.

دانلود اپلیکیشن We Heart It برای اندروید و iOS

 

اپلیکیشن Pinterest

برنامه شبیه به اینستاگرام

Pinterest یک اپلیکیشن شبکه اجتماعی متفاوت است. این برنامه به شما امکان می‌دهد که تصاویر هرچیزی که دوست دارید را منتشر کرده و در مورد آن حرف بزنید که این قابلیت هنگام پست تصویر مربوط به غذاها، لباس و یا چیزهایی از این قبیل می‌تواند بسیار مفید باشد. امکان فالو کردن سایر کاربران در Pinterest وجود دارد، اما این اپلیکیشن همانند اینستاگرام از ویژگی‌هایی مانند استوری و یا لایو پشتیبانی نمی‌کند.

دانلود اپلیکیشن Pinterest برای اندروید و iOS

 

برنامه Facebook

برنامه ای که شبیه اینستاگرام است

فیسبوک و اینستاگرام نقاط مشترک بسیاری با هم دیگر دارند و همین مسئله باعث شده است که این شبکه اجتماعی را به عنوان آخرین برنامه شبیه اینستاگرام خدمت شما معرفی کنیم. البته شاید فکر کنید که فیسبوک اصلا نیازی به معرفی ندارد، اما جالب است بدانید که بسیاری از کاربران جدید شبکه‌های اجتماعی با فیسبوک آشنایی ندارند.

فیسبوک به شما امکان می‌دهد که ویدئوها و عکس‌های خود را با استفاده از فیلترهای مختلف به صورت پست و استوری به اشتراک گذاشته و همچنین از لایو نیز پشتیبانی می‌کند. البته فیسبوک از نظر محبوبیت از اینستاگرام جلو بوده و سرویس پیام رسان خود را نیز دارد. بنابراین، می‌توان فیسبوک را در کنار اینستاگرام یکی از بهترین شبکه‌های اجتماعی دانست. بعلاوه، به سبب اینکه اینستاگرام تحت مالکیت فیسبوک قرار دارد، امکان وارد شدن به اینستاگرام از طریق حساب فیسبوک نیز وجود دارد.

دانلود اپلیکیشن فیسبوک برای اندروید و iOS

 

در این مقاله 10 برنامه شبیه اینستاگرام را معرفی کردیم. همه برنامه‌های معرفی شده در این مطلب از قابلیت‌ها و امکانات مختلفی پشتیبانی می‌کنند که می‌توانند انتظارات مختلف از شبکه‌های اجتماعی را برآورده کنند. اما جایگزینی اینستاگرام با هر یک از آن‌ها می‌تواند یک چالش بزرگ به حساب بیاید. شما در این مورد چه فکر می‌کنید؟ به نظر شما کدام یک از اپلیکیشن‌های معرفی شده بهترین جایگزین برای اینستاگرام هستند؟ با ما در بخش نظرات همراه باشید.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha
شماتیک 10 مرداد 1399، 11:05

سلام و تشکر از مطلب مفیدتون (برای تبلیغ، به واحد تبلیغات پلازا مراجعه کنید؛ با تشکر)