راهنمای خرید دستگاه تست قند خون + معرفی بهترین های بازار
نویسنده:عباد رمضان زاده
ارسال شده در:22 فروردین 1399، 13:00

راهنمای خرید دستگاه تست قند خون + معرفی بهترین های بازار

خرید دستگاه قند خون می‌تواند به ما کمک کند در کوتاه‌ترین زمان و به راحتی اطلاعاتی دقیق را از سطح قند خونمان بدست آوریم. با راهنمای خرید دستگاه تست قند خون همراه ما باشید.

اگر به دیابت مبتلا هستید، بدون شک به یک دستگاه قند خون نیاز دارید که به طور مداوم میزان قند (گلوکز) موجود در خون خود را اندازه‌گیری کنید. ورزش کردن، رژیم غذایی، داروها، استرس و خیلی عوامل دیگر می‌توانند روی سطح گلوکز خون شما تاثیرگذار باشند. بنابراین، خرید دستگاه قند خون و چک کردن مداوم قند خون بوسیله آن به شما کمک می‌کند که در انتخاب‌های روزمره خود ذهن بازتری داشته و از سلامتی خودتان بهتر مراقبت کنید. اما در هنگام خرید دستگاه قند خون باید به چه نکاتی توجه کنیم؟ کدام یک از دستگاه‌های تست قند خون موجود در بازار برای پاسخگویی به نیازهای ما مناسب‌تر هستند؟ در ادامه این مطلب با پلازامگ همراه باشید تا راهنمایی کامل و کاربردی از خرید دستگاه قند خون را خدمت شما ارائه کنیم.

خرید دستگاه سنجش قند خون

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 


نکاتی که در هنگام خرید دستگاه تست قند خون باید توجه کنید


در هنگام خرید یک دستگاه قند خون، دانستن اینکه کارکرد پایه این دستگاه‌ها چگونه است می‌تواند به شما کمک کند. در بیشتر دستگاه‌های اندازه‌گیری قند خون در مرحله اول باید یک نوار تست جدید و استفاده نشده را در دستگاه قرار دهید. سپس با استفاده از سوزن مخصوص نوک یکی از انگشتان خود را زخمی کرده تا یک قطره خون از آن بچکد. در مرحله آخر با دقت نوار تست را با انگشت خونی خود لمس کرده و منتظر می‌مانید تا نمایشگر میزان گلوکز خونتان را نمایش دهد.

به طور کلی، در صورت استفاده درست، اکثر دستگاه‌های قند خون کار خود را به درستی انجام داده و مقدار گلوکز خون را دقیق تشخیص می‌دهند؛ اما تفاوت این دستگاه‌ها با یکدیگر در ویژگی‌ها و امکانات اضافی پیشنهادی آن‌ها نهفته است که گاهی اوقات می‌توانند موجب سردرگمی در انتخاب شوند. از همین رو، در ادامه عوامل مهمی که باید در هنگام خرید دستگاه قند خون به آن‌ها توجه کنید را شرح خواهیم داد.

 

قیمت

راهنمای خرید تست قند خون

 در هنگام خرید دستگاه قند خون تنها قیمت خود دستگاه مهم نخواهد بود، بلکه باید به قیمت نوار تست نیز توجه کنید. درواقع، این نوار تست است که هزینه بیشتری را به شما تحمیل خواهد کرد. به بیان دیگر، شاید شما فردی باشید که روزانه به چهار نوار تست مختلف نیاز داشته باشد و این مسئله می‌تواند هزینه شما را بسیار افزایش دهد. تعویض سوزن دستگاه قند خون نیز موضوع دیگری است که باید به آن توجه داشته باشید و بهتر است به هزینه اضافی ناشی از آن نیز توجه کنید.

 

حافظه

داشتن حافظه ذخیره سازی یکی دیگر از مواردی است که در خرید دستگاه اندازه گیری قند خون باید به آن توجه کنیم. بیشتر دستگاه‌های اندازه گیری قند خون حداقل نتیجه 360 تست آخر را ذخیره می‌کنند. برخی دیگر نیز حتی میانگین قند خون فرد در 7، 14 یا 30 ماه گذشته را محاسبه و آن را به شما گزارش می‌دهند. بنابراین اگر قصد دارید تا قند خون خود را مرتبا چک کنید، بهتر است مدلی را خریداری کنید که حافظه بیشتری داد.

 

کدگذاری خودکار

دستگاه‌های اندازه‌گیری قند خون باید متناسب با هر دسته از نوارهای تست، کالیبره شوند. در برخی از آن‌ها باید یک کد مخصوص کالیبره شدن را وارد کنید یا اپلیکیشن ویژه این کار را دانلود و کد را از طریق گوشی هوشمند خود اسکن کنید. وارد کردن اشتباه این اطلاعات می‌تواند به نمایش نتایج اشتباه منجر شود. دسته دیگر از دستگاه‌های قند خون از یک چیپ کد جداشدنی استفاده می‌کنند تا دستگاه را متناسب با هر دسته از نوارهای تست کالیبره کنند.

 

مدت تست

خرید کردن دستگاه تست قند خون

شاید تفاوت چند ثانیه‌ای در ارائه نتیجه تست قند خون آنقدرها هم به چشم نیاید، اما وقتی قند خون را چندین بار در روز اندازه‌گیری می‌کنید، اعلام نتیجه طولانی‌تر کمی می‌تواند اعصاب خورد کن باشد. پیشنهاد ما به شما این است که برای خرید دستگاه قند خون مدلی را انتخاب کنید که نتیجه را در کم‌تر از 5 ثانیه نمایش دهد.

 

اندازه دستگاه

خرید دستگاه تست قند خون

اگر دائما و در محل‌های مختلف قند خون خود را اندازه‌گیری می‌کنید، بهتر است یک دستگاه قند خون کوچک‌تر را خریداری کنید تا حمل آن برایتان مشکل ساز نباشد. از طرفی دیگر، دستگاه‌های بزرگتر می‌توانند چند نوار تست را در خود جای داده و در هر بار تلاش برای اندازه‌گیری میزان قند خون، تعویض نوار نیاز نخواهد بود. بنابراین، خرید دستگاه قند خون با اندازه بزرگ یا کوچک به نیاز و نحوه استفاده شما بستگی خواهد داشت.

 

اندازه نمونه خون

دستگاه‌های امروزی اندازه گیری قند خون در مقایسه با گذشته به نمونه کم‌تری نیاز دارند که اینکار تست قند خون را کم‌تر دردناک می‌کند. اگر شما از جمله کسانی هستید که به سوزن زدن و یا خون حساسیت دارید، پیشنهاد ما در هنگام خرید دستگاه قند خون انتخاب مدلی است که کم‌تر از یک میکرولیتر خون برای نمونه نیاز داشته باشد.

 


بهترین دستگاه های تست قند خون در بازار ایران


خرید دستگاه اندازه گیری قند خون

حالا که می‌دانیم در هنگام خرید دستگاه قند خون باید به چه مواردی توجه داشته باشیم، چه گزینه‌هایی در بازار ایران پیش روی ما قرار دارد؟ در ادامه بهترین دستگاه‌های تست قند خون در بازار ایران را خدمت شما معرفی خواهیم کرد.

 

دستگاه قند خون آوان AGM01

راهنمای خرید دستگاه قند خون

دستگاه قند خون آوان AGM01 داری ابعاد 5x8x10 سانتی‌متری بوده و وزن آن 200 گرم است. این دستگاه به نمایشگری 31×37 میلی‌متری مجهز بوده، در مدت 5 ثانیه نتیجه تست را به شما نمایش خواهد داد و از دو باتری سکه‌ای غیرقابل شارژ به عنوان منبع تغذیه استفاده می‌کند. دستگاه تست قند خون آوان مدل AGM01 به حافظه داخلی مجهز است و می‌تواند نتیجه تا 900 تست را در حافظه خود نگه دارد. از جمله امکانات مهم دیگر این دستگاه می‌توان به قابلیت نمایش میانگین نتایج، قابلیت اتصال به کامپیوتر و امکان تنظیم هشدار اشاره کرد.

 

دستگاه تست قند خون اینفوپیا EasyGluco

راهنمای خرید دستگاه قند خون

دستگاه تست قند خون اینفوپیا EasyGluco وزنی معادل 42 گرم داشته و از نظر بزرگی، ابعادی به اندازه 19x46x77 سانتی‌متری را شامل می‌شود. این دستگاه طی مدت 9 ثانیه به تست قند خون پاسخ داده و برای انجام تست به حداقل 1.5 میکرولیتر خون نیاز دارد. تست قند خون اینفوپیا مدل EasyGluco توانایی نگهداری از 365 سابقه تست را در حافظه خود دارا بوده، ویژگی‌هایی مانند تعیین شناسه شخصی، خواندن خودکار کد نوار و اندازه گیری دمای محیط را شامل شده و همچنین می‌تواند به کامپیوتر نیز متصل شود. این دستگاه از دو عدد باتری سکه‌ای غیرقابل شارژ به عنوان منبع تغذیه استفاده می‌کند.

 

دستگاه AgaMatrix Jazz Wireless 2

راهنمای خرید دستگاه قند خون

دستگاه تست قند خون آگاماتریکس مدل AgaMatrix Jazz Wireless 2 یکی از مدل‌های نسبتا پیشرفته است. اندازه این دستگاه 1.2x3x6.5 سانتیمتر بوده و وزن آن تنها 20 گرم است. Jazz Wireless 2 برای تست قند خون تنها به نیم میکرولیتر خون نیاز داشته و جواب تست شما را در 5 ثانیه آماده خواهد کرد. این دستگاه از باتری‌های سکه‌ای غیرقابل شارژ به عنوان منبع تغذیه استفاده کرده و ویژگی‌هایی مانند نمایش میانگین نتایج، قابلیت اتصال به کامپیوتر، امکان تنظیم هشدار و اتصال با بلوتوث را شامل می‌شود. AgaMatrix Jazz Wireless 2 همچنین با سیستم عامل‌های iOS و Android سازگار بوده و از قابلیت آپدیت کردن خودکار نتایج در اپلیکیشن پشتیبانی می‌کند.

 

دستگاه اندازه گیری قند خون کرسنس IS643212-R

راهنمای خرید دستگاه قند خون

دستگاه کرسنس IS643212-R یکی دیگر از گزینه‌های مناسب برای خرید یک دستگاه قند خون است. این دستگاه 51.5 گرم وزن داشته و ابعاد آن 4.7×9.3×1.5 است. چک کننده قند خون کرسنس مدل IS643212-R می‌تواند سابقه 1000 تست انجام شده را در حافظه خود نگه داشته و برای انجام تست به نیم میکرولیتر خون نیاز دارد. این دستگاه در 5 ثانیه نتیجه تست را آماده کرده و از ویژگی‌هایی نظیر نمایش میانگین نتایج، قابلیت اتصال به کامپیوتر، امکان تنظیم هشدار و نمایشگر تاریخ و ساعت پشتیبانی می‌کند. کرسنس IS643212-R نیز همانند سایر دستگاه‌های معرفی شده در این مقاله از باتری غیرقابل شارژ به عنوان منبع تغذیه استفاده می‌کند.

 

دستگاه سنجش قند خون آرکری Glucocard 01 Mini

راهنمای خرید دستگاه قند خون

آرکری Glucocard 01 Mini به اندازه 30 گرم سنگین بوده و ابعاد آن 1.4×3.4×9.2 سانتیمتر است. این دستگاه در مدت زمان 7 ثانیه می‌تواند نتیجه تست قند خون را آماده کرده و برای انجام تست به 0.3 میکرولیتر خون نیاز دارد. Glucocard 01 Mini توانایی این را دارد که سابقه 50 تست انجام شده را در حافظه خود نگه دارد، ویژگی‌هایی نظیر نمایش میانگین نتایج و نمایشگر تاریخ و ساعت را شامل شده و از باتری‌های غیرقابل شارژ به عنوان منبع تغذیه استفاده می‌کند.

 

دستگاه قند خون آکیو چک Active

راهنمای خرید دستگاه قند خون

دستگاه تست قند خون آکیو چک مدل Active دستگاهی 50 گرمی با ابعاد 5x15x20 سانتیمتری است که بعد از دریافت 0.6 میکرولیتر خون در مدت 5 ثانیه نتیجه تست قند خون شما را آماده می‌کند. این دستگاه از یک باتری قابل شارژ جدا شدنی به عنوان منبع تغذیه استفاده کرده و به حافظه ذخیره نتایج مجهز است. نمایش میانگین نتایج، قابلیت اتصال به کامپیوتر، نمایشگر تاریخ و ساعت و امکان تنظیم هشدار از مهم‌ترین امکانات و ویژگی‌های آکیو چک Active هستند.

رصد و کنترل کردن میزان قند خون یکی از اقداماتی است که گامی مهم در حفظ سلامت فردی به حساب می‌آید. امیدواریم این مطلب توانسته باشد به سوالات شما درباره دستگاه‌های تست قند خون پاسخ داده باشد. شما همراهان گرامی پلازامگ نیز می‌توانید تجربیات خود از خرید دستگاه قند خون را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha