معرفی بازی Dishonored 2 ؛ داستان، تریلر و 8 حقیقت جالب درباره آن
مروارید حاجی پور
نویسنده:مروارید حاجی پور
ارسال شده در:26 فروردین 1399، 16:00

معرفی بازی Dishonored 2 ؛ داستان، تریلر و 8 حقیقت جالب درباره آن

در این مقاله قصد داریم تا بازی Dishonored 2 را معرفی کنیم. علاوه بر داستان بازی، به تریلر و حقایق جذاب درباره آن نیز خواهیم پرداخت؛ پس با پلازامگ همراه شوید.

بازی Dishonored 2 از جمله بازی‌های ویدیویی اکشن و ماجراجویی است که توسط Arkane Studios ساخته شده و توسط Bethesda Softworks منتشر شده است. این بازی درواقع ادامه بازی Dishonored 2012 است و برای مایکروسافت ویندوز، پلی‌استیشن 4 و ایکس‌باکس 1 در 11 نوامبر 2016 (21 آبان 95) منتشر شد. در ادامه توضیحاتی درباره داستان و گیم‌پلی این بازی را قرار می‌دهیم. همراه پلازامگ باشید.

مشکلات بازی dishonored 2

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 


داستان بازی Dishonored 2


بازی Dishonored 1 در شهر خیالی کارناکا برگزار شد که پس از برکناری جادوگر امیلی کالدوین توسط جادوگر دلیلا کاپرسپون، بازیکن می‌توانست بین بازی به عنوان امیلی یا کاروو اتانو یکی را انتخاب کند که آن‌ها سعی در حفظ تاج و تخت داشتند. امیلی و کاروو هر 2 از توانایی‌های فوق طبیعی خود در طول بازی استفاده می‌کردند. ایده طراحی بازی Dishonored 2 بر این اساس بود که صدایی برای شخصیت کاروو اتانو در نظر گرفته شود؛ زیرا در سری اول صدایی نداشت. همچنین کودکی امیلی کالدوین در بازی Dishonored 2، به عنوان یک شخصیت قابل بازی اضافه شد. از نظر زیبایی‌شناسی نیز بازی تحت تأثیر نقاشی‌ها و مجسمه‌ها قرار گرفته و همچنان در شهر خیالی کارناکا ادامه دارد.

داستان کامل dishonored 2

در حالی که بازیکنان بازی Dishonored 2 را در Dunwall شروع و پایان می‌دهند، بخش عمده‌ای از داستان در شهر ساحلی کارناکا، پایتخت Serkonos انجام می‌شود که عمده صادرات آن نقره است. در زمان شروع بازی، دو جناح به نام Howlers و Overseers درگیری‌های خشونت‌آمیزی را در منطقه ایجاد می‌کنند. درحالی که Howlers به ‌پیروی از دوک قبلی خود، به دنبال مخالفت با دوک جدید و دولت وی بودند، نیروی نظامی کارناکا، موانع دفاعی به نام Walls of Light را در پاسخ به این آشفتگی برپا کرده است.

 


گیم پلی بازی Dishonored 2


بازی Dishonored 2 دارای عناصر مخفی‌کاری است که از دید اول شخص نیز بازی می‌شود. همچنین بازیکنان می‌توانند مانند سری قبلی تصمیم بگیرند که در نقش امیلی یا کاروو بازی کنند. انجام مأموریت‌های جانبی باعث می‌شود تا روش‌های مختلفی از ترور و مسیرهای حرکت به سمت ماموریت اصلی برای بازیکن باز شود. گفتنی است که هر دو شخصیت دارای شمشیر، تفنگ، کراس بورد، تیغه قابل جمع شدن، نارنجک و مین هستند. بازیکنان همچنین می‌توانند انتخاب کنند که آیا می‌خواهند به صورت مخفیانه بازی کنند یا خیر. همچنین می‌توانند بازی را بدون کشتن کسی تمام کنند. اکسیرهای سلامتی و مواد غذایی، سلامت بازیکن در بازی Dishonored 2 را بازیابی می‌کنند.

پایان های بازی dishonored 2

در این عنوان دشمن می‌تواند بازیکنان را تشخیص دهد و آن‌ها می‌توانند از پوشش و یا مناطق با ارتفاع بالا استفاده کنند تا از دید دشمنان دور بمانند. تاریکی می‌تواند به بازیکن در پنهان ماندن کمک کند، اما فقط از راه دور موثر است. سروصدا باعث می‌شود دشمنان شروع به بازرسی کنند. از جمله این سروصداها نیز می‌توان به صدای ایجاد شده توسط بطری‌های شکسته یا صدای کشیده شدن شمشیر بازیکن به دیوار اشاره کرد. از این امر می‌توانید به عمد استفاده کنید تا نگهبانان را به دام بیندازید یا مسیر گشت‌زنی آن‌ها را تغییر دهید.

بازیکنان می‌توانند از طریق سوراخ کلید روی درها، قبل از ورود به اتاق، آن را بررسی کنند؛ بدون اینکه خود را به‌طور کامل در معرض دید قرار دهند. بازیکن اگر برای مدت طولانی پشت یک دیوار مخفی شود، می‌تواند توسط دشمن شناسایی شود که این مورد در Dishonored 1 وجود نداشت. برای جلوگیری از این امر، بازیکن می‌تواند افراد را خفه کند و اجساد را نیز پنهان سازد. هشدارها را نیز می‌توان غیرفعال کرد تا اطمینان حاصل شود که هشداری به دشمنان نسبت به حضور بازیکن داده نمی‌شود.

بررسی بازی dishonored 2

بازی Dishonored 2 حرکات مبارزاتی مختلفی را ارائه می‌دهد که باعث کشتن افراد نمی‌شود؛ مثلا پرت کردن افراد یا ضرب و شتم. همچنین قدرت‌های فوق طبیعی که در سری پیشین بود نیز در این سری وجود دارد. این بازی عنصر جدیدی را به سری پیشین اضافه کرده است که در شروع ماموریت، به شخصیت‌های غیرقابل بازی به صورت رندم یکی از سه حالت داده می‌شود: دلسوز، گناهکار و قاتل.

در هر سطح از بازی Dishonored 2 یک موضوع منحصربه‌فرد وجود دارد، چه در داستان و چه در روند و گیم‌پلی بازی. در یک سطح، بازیکن ممکن است با دو جناح هرکدام با هدف ترور مقابله ‌کند و ممکن است از طوفان‌های گرد و غبار برای پوشش خود استفاده کند؛ اما در حالت دیگر، بازیکن در یک عمارت متروکه که در آن زمان تحریف شده است، قرار می‌گیرد و با استفاده از یک دستگاه می‌تواند به سه سال قبل نگاه کند؛ جایی که این عمارت هنوز اشغال نشده بود و می‌تواند بین دو نقطه گذشته و حال حرکت کند.

پایان های بازی dishonored 2

 


تریلر بازی بی آبرو 2


در ویدیوی پایین می‌توانید تریلر بازی Dishonored 2 را تماشا کنید.

 


8 حقیقت جالب درباره بازی Dishonored 2


در ادامه می‌توانید 8 حقیقت جالب درباره بازی بی آبرو 2 را بخوانید.

  • فانتزی غالب در این عنوان، یک «قاتل ماورایی» است. بنابراین یک بازی اول شخص را تصور کنید که در آن شما می‌توانید با دست چپ خود قدرت جادویی را اجرا کنید و با سمت راست خود نیز دشمنان را خفه کنید؛ در حالی که از یک پشت‌بام به پشت‌بام دیگری می‌پرید.
  • شما می توانید در قالب یک ماهی دربیایید! به لطف بازی Dishonored 2 که به شما قدرت تبدیل شدن به هر موجود زنده‌ای را داده است، علاوه بر ماهی می‌توانید به افرادی که می‌خواهید آن‌ها را محافظت کنید یا آن‌ها را بکشید نیز تبدیل شوید.
  • اگر می‌خواهید در قالب موش برای مدتی ظاهر شوید، یک نگهبان ممکن است شما را زیر پایش بکشد؛ پس توجه کنید که نمی‌توانید برای مدت طولانی چیزی یا کسی را در اختیار داشته باشید و به آن تبدیل شوید.
  • یکی از بهترین قدرت‌های شما، Blink نام دارد که این امکان را به شما می‌دهد تا یک مسافت طولانی را در یک چشم به هم زدن طی کنید. اگر این کار را با پرش چابک ترکیب کنید، می‌توانید نه تنها در پشت‌بام، بلکه در فضای آزاد نیز پرش‌های بلند داشته باشید.

داستان بازی dishonored 2

  • یکی از قدرت‌هایی که توسعه‌دهندگان بازی Dishonored 2  قصد دادن آن را به شما نداشتند این است که می‌توانید از بالای ساختمان سقوط آزاد داشته باشید، اما قبل از خوردن به زمین می‌توانید از گارد استفاده کنید. طراحان گفتند که در دوره تست این بازی، آن‌ها این مسئله را تشخیص ندادند و به نظر می‌رسد که حذف آن‌ها بسیار وحشتناک است. بنابراین، بله می‌توانید یک پسر را در بالکن بکشید و سپس از بالکن پرش کنید تا محافظان وی نتوانند شما را بگیرند و سپس از یک شهروند معمولی که در حال قدم زدن است به عنوان محافظ استفاده کرده و روی آن بیفتید تا خود را نجات دهید.
  • واکرهایی را که به یاد خواهید آورد، Tallboys نامیده می‌شوند. آن‌ها در منطقه‌ای به نام The Flooded District حضور داشتند. در آنجا مردان قدرتمندی وجود دارند که می‌توانید برای مدتی در جلد آن‌ها بازی کنید.
  • شما می‌توانید بازی Dishonored 2 را بدون کشتن کسی انجام دهید؛ اما در این صورت هرگز نمی‌توانید به دوقلوی پاندلتون دوم نزدیک شوید، او را مسموم کرده، در جلد او بروید، او را به سمت بالکن ببرید و سپس او را از بالکن به پایین پرت کنید.
  • دنیا با شما سازگار خواهد شد. شما ممکن است گفتگوهای مختلفی بشنوید یا نگهبانان بیشتری ببینید یا حتی صحنه‌های کاملاً متفاوتی را ببینید و همه این‌ها به این بستگی دارد که چقدر وحشیانه بازی می‌کنید. در نتیجه اگر تصمیم بگیرید در بازی کسی را نکشید، چیزهای کمتری را خواهید دید و رفتارهای سایر شخصیت‌ها نیز ملایم‌تر می‌شوند.

گیم پلی بازی dishonored 2

در این مقاله بازی Dishonored 2 را برایتان معرفی کردیم و گیم‌پلی و فضای بازی را برایتان شرح دادیم. اگر تجربه بازی در سری اول و یا سری دوم را دارید، خوشحال می‌شویم آن را با تیم پلازامگ و خوانندگان مقاله به اشتراک بگذارید.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha