بررسی بازی Disco Elysium ؛ تریلر، راهنمای بازی و نمرات منتقدین

مدتی است بازی Disco Elysium منتشر شده و بازخوردهای مثبت زیادی گرفته است. در این مقاله با معرفی بازی Disco Elysium نمرات و نظرات منتقدین را در رابطه با آن زیر ذره‌بین قرار می‌دهیم. با ما باشید.

بازی Disco Elysium یک عنوان به سبک نقش‌آفرینی است که توسط استودیویی به نام ZA/UM ساخته و منتشر شده است. این بازی در 15 اکتبر 2019 (23 مهر 98) برای پلتفرم‌ کامپیوتر منتشر شد. همچنین بنا بر سخن سازندگان نسخه‌های پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان بازی نیز در سال 2020 منتشر خواهند شد. سبک بازی Disco Elysium ملهم‌ از بازی‌های نقش‌آفرینی کلاسیک کامپیوتری (CRPG) ساخته شده با موتور گرافیکی Infinity Engine و همچنین بازی‌های نقش‌آفرینی رومیزی (Tabletop) محسوب می‌شود. با ما باشید تا جزئیات دیگر را در رابطه با بازی Disco Elysium به همراه نمرات منتقدین با همدیگر بررسی کنیم.

نمرات بازی Disco Elysium / بررسی بازی Disco Elysium

آنچه در ادامه می‌خوانید:


داستان بازی Disco Elysium


در این بخش به بررسی داستان بازی Disco Elysium می‌پردازیم.

بازی Disco Elysium / دانلود بازی Disco Elysium

بازی Disco Elysium شروع متفاوتی دارد. قهرمان بازی احوال خوشی ندارد. او خسته و کوفته از روی زمین یک هتل عجیب و غریب سردرآورده است. او همچنین به یاد نمی‌آورد که کیست، در کدام شهر است و یا شب قبل چه اتفاقی افتاده است. به نظر می‌رسد یک کاراگاه است که در وسط حل یک ماجرای قتل به سر می‌برد؛ اما به هیچ وجه احساس کاراگاه بودن ندارد. بازی Disco Elysium را یک «نقش‌آفرینی کاراگاهی» نیز می‌توان نامید. با تجربه چنین عنوانی بسیار از افراد احتمال دارد به یاد عناوین دیگری همانند Planescape: Torment بیفتند.

همانطور که گفته شد بسیاری از المان‌های این بازی از عناوین نقش‌آفرینی کامپیوتری Infinity Engine و نقش‌آفرینی‌های رومیزی گرفته‌ شده‌اند. از جمله این المان‌ها می‌توان به آمار (Stats)، مهارت‌ها (Skills)، همراهان (Companions)، ماموریت‌ها و همچنین رابط کاربری بازی اشاره کرد. به غیر از این مقوله برخی از ویژگی‌های بازی Disco Elysium نیز با عناوین سبک ماجراجویی اشاره و کلیک (Point and Click) نزدیکی دارند که از جمله آن‌ها می‌توان به مکانیزم‌های مختلف و انعطاف‌پذیری دیالوگ‌ها اشاره کرد. با پیشروی در داستان بازی پی ‌خواهید برد که مردی از یک درخت در محوطه‌ای خالی آویزان شده است و این وظیفه شماست که قاتل را پیدا کنید.


تریلر بازی Disco Elysium


در این بخش می‌توانید تریلر بازی Disco Elysium را با زیرنویس فارسی از تیم پلازامگ مشاهده و با محیط بازی آشنا شوید.

 


گیم پلی بازی Disco Elysium


در این قسمت به بررسی گیم پلی بازی Disco Elysium می‌پردازیم.

نمرات بازی Disco Elysium / بررسی بازی Disco Elysium

قهرمان بازی Disco Elysium یک فاجعه به تمام‌ معنا است. وقتی از خواب بلند می‌شوید خستگی و بی‌خوابی دست‌ به دست هم داده و کاراگاه را در وضعیتی کاملا بد قرار داده‌اند. نکته جالب توجه در مورد قهرمانتان در بازی Disco Elysium آن است که می‌توانید به جنبه‌های ناپیدای شخصیتتان از طریق صحبت با اطرافیان پی ببرید؛ اما در عین حال این انتخاب را نیز دارید که این کشفیات را به کلی نفی کرده و حتی نام جدیدی برای خود انتخاب کنید! به عبارت دیگر بازی درجه‌ای بسیار خوب از آزادی را در اختیارتان قرار داده که به وسیله آن می‌توانید جنبه‌های روانی شخصیتتان را خود تعیین کنید. در مکالمه‌های بازی Disco Elysium کنترل کاملی بر روی تمامی جوانب شخصیتی کاراکتر خود خواهید داشت. در ارتباط با دیگر افراد و پاسخ‌دادن به آن‌ها گزینه‌های مختلفی خواهید داشت و همین امر نهایتا شخصیت کلی شما را تعیین خواهد کرد. این قضیه واکنش‌های افراد مختلف را نیز نسبت به شما مشخص خواهد کرد و نتایج ماموریت‌ها نیز از این طریق مشخص خواهد شد.

راهنمای بازی disco elysium

به عبارت دیگر تمامی سخنانی که در بازی خواهید گفت به همراه تصمیم‌هایی که خواهید گرفت اهمیت داشته و نقش شما را در دنیای آن و همچنین فعل و انفعالات ذهنی شما را به شکلی معنادار مشخص خواهند کرد. علاوه بر این‌ها باید مواظب میزان حرف زدنتان نیز باشید و اگر تصمیم بگیرید که تمامی گزینه‌های مکالمه را در رویارویی‌هایتان با افراد دیگر به کار ببرید ممکن است به دردسر بیفتید؛ چرا که شخصیت‌های بازی Disco Elysium تمام قضایا را به خاطر خواهند سپرد.

بنابراین قبل از این‌که بخواهید به فردی در بازی خیانت کنید یا یک تصمیم عجولانه بگیرید، عواقب آن را در نظر داشته باشید. البته رویکرد شوالیه‌وار نیز در پی‌بردن به قضایای بازی می‌تواند نتایج غیرقابل منتظره‌ای برایتان داشته باشد و همین گواه دیگری بر این امر است که بازی Disco Elysium نسبت به شیوه‌های بازی گوناگون نتایج متفاوتی را برای هر فرد به همراه خواهد داشت.


سیستم مورد نیاز بازی Disco Elysium


در این بخش به بررسی سیستم مورد نیاز بازی Disco Elysium می‌پردازیم.

نقد و بررسی بازی disco elysium

حجم بازی Disco Elysium برای دانلود از سایت‌های داخلی، با فشرده سازی حدود 9 گیگابایت است که برای نصب به 22 گیگ فضا نیاز دارد.

 

حداقل سیستم مورد نیاز بازی بدین شرح است:

سیستم عامل (OS): ویندوز 7، ویندوز 8، ویندوز 10 ورژن 64 بیت

پردازنده سیستم عامل (CPU): پردازنده Intel i5-7500 یا AMD 1500

رم: 4GB

کارت گرافیک: Integrated Intel HD620

حداقل فضای مورد نیاز برای نصب: 22 گیگابایت

و اما سیستم پیشنهادی برای دریافت بهترین عملکرد از بازی:

سیستم عامل (OS): ویندوز 10 ورژن 64 بیت

پردازنده سیستم عامل (CPU): پردازنده Intel Core i7 یا AMD 1800

رم: 8GB

پردازنده کارت گرافیک: NVIDIA Geforce 1060 یا مشابه آن

حداقل فضای مورد نیاز برای نصب: 22 گیگابایت

 

برای دانلود بازی Disco Elysium برای PC می‌توانید به این لینک مراجعه کنید.

 


بررسی و نمرات منتقدین به بازی Disco Elysium


در این بخش به بررسی بازی Disco Elysium می‌پردازیم.

بررسی بازی Disco Elysium

مقوله‌ پراهمیت در بررسی بازی Disco Elysium مهارت‌های شخصیت اصلی محسوب می‌شوند. تعداد مهارت‌های موجود در این عنوان 24 عدد است که شامل مواردی همانند منطق، ادراک، سرعت واکنش، مقاومت،‌ مفهوم‌سازی و نفوذ و اعتبار می‌شود.

بازی Disco Elysium / دانلود بازی Disco Elysium

به عنوان مثال شخصیتی که دارای میزان نفوذ زیادی باشد، قابلیت‌ بیشتری خواهد داشت که یک شاهد ترسو را به اقرار وادار کند. همچنین میزان منطق بالا در یک کاراکتر قابلیت کشف حقیقت از طریق آنالیز یک صحنه قتل را افزایش خواهد داد. یک سری مهارت عجیب و غریب دیگر نیز در بازی Disco Elysium وجود دارند که بر روی مواردی همانند قدرت الهام گرفتن از رویاها و یا صحبت با اشیای بی‌جان تاثیر می‌گذارند.

در بازی Disco Elysium کاراکتری که دارای ادراک (Perception) پایین باشد، احتمال دارد به برخی سرنخ‌ها در رابطه با قتل‌های آشکار پی نبرد و میزان مقاومت (Endurance) کم نیز سبب خواهد شد حتی در ابتدایی‌ترین رویارویی‌های فیزیکی کم بیاورید. به طور کلی می‌توان گفت تمامی نقاط قوت و ضعفی که یک پلیس یا کاراگاه خیالی می‌تواند داشته باشد در بازی Disco Elysium گردآوری شده‌اند و انتخاب با شماست که کدام را انتخاب کرده و یا به عبارت بهتر از طریق کنش‌های خود در بازی ارتقا دهید. هنگام ساختن یک شخصیت مهارت‌های اولیه شما ربط مستقیمی به ویژگی‌ها (Stats) شما خواهد داشت.

نمرات بازی Disco Elysium / بررسی بازی Disco Elysium

ویژگی‌های پایه کاراکتر شما در بازی Disco Elysium عبارت است از خرد (Intellect)، روان (Psyche)،‌ فیزیک بدنی (Physique) و توانایی‌های حرکتی (Motorics) که مورد آخر خوب یا بد بودنتان را در موارد مشخص تعیین می‌کند. البته با پیشروی در بازی به مرور خواهید توانست با کسب امتیاز و تجربه هر مهارتی را دوست داشته باشید ارتقا دهید و به این وسیله شکل شخصی‌تری به کاراکتر خود بدهید. به عنوان مثال ممکن است در ابتد از نظر فیزیکی ضعیف باشید اما با کسب امتیازهای کافی به مرور می‌توانید به غولی که می‌خواهید تبدیل شوید. مورد جذاب دیگر بازی فکرهای شخصیت شما است. صحبت با افراد مختلف در بازی Disco Elysium سبب خواهد شد افکاری را در ذهن خود آشکار کنید که بعدها در ذهنتان پرورش خواهند یافت و سبب باز شدن ارتقاها (Buff) مختلف و همچنین دیدگاه‌های جالب در مورد داستان خواهند شد. برخی از این افکار تاثیر به مراتب مستقیم‌تری بر روی وضعیت روانی کاراکتر شما خواهد گذاشت و برخی دیگر نیز صرفا به درد خنده خواهند خورد.

بازی Disco Elysium / دانلود بازی Disco Elysium

محدودیت «تعداد فکر» شما در بازی Disco Elysium در ابتدا 3 عدد است و با استفاده از امتیازهای مهارتی (Skill Point) این میزان را می‌توانید افزایش دهید. در نظر داشته باشید با افزایش افکار کاراکترتان شخصیت او نیز پیچیده‌تر خواهد شد. نتیجه تمام موارد گفته‌شده سبب می‌شود در بازی Disco Elysium با یکی از قابل‌انعطاف‌ترین شخصیت‌های تاریخ‌ بازی‌های نقش‌آفرینی رو به رو باشیم.

به وسیله موارد گفته شده از شخصیت خود هم می‌توانید یک عاشق موسیقی دیسکو با گرایش‌های کمونیستی بسازید، هم یک هنرمند خشن که مشت‌هایش قبل از حرف‌هایش حرف می‌زنند بسازید، هم یک پلیس با گرایشات راک‌اندرول و در عین حال عاشق دموکراسی بسازید، و هم یک روانی فمنیست معتاد بسازید. در واقع می‌توان گفت هر فردی که Disco Elysium را بازی خواهد کرد به لطف سیستم نقش‌آفرینی شدیدا انعطاف‌پذیر آن تجربه متفاوتی نسبت به افراد دیگر خواهد داشت. وقایع بازی Disco Elysium در یک شهر خیالی به نام رواچول (Revachol) و در منطقه‌ای دورافتاده، غریب و فراموش‌شده از این شهر با عنوان مارتینایس (Martinaise) رخ می‌دهند.

نمرات بازی Disco Elysium / بررسی بازی Disco Elysium

این منطقه که با فقر، جنایت و اتحادیه‌های فاسد احاطه شده و درگیر تظاهرات خشونت‌باری نیز هست، دقیقا مکانی است که انتظار دارید پس از 3 روز مصرف مواد مداوم از آن سر در بیاورید. کاراکترهای این شهر باشکوه، پرجلوه، نقاشی‌مانند و بیانگرا هستند و پس‌زمینه‌های آن نیز با جزئیات تمام و کمال تصویر شده‌اند. اما با وجود تمامی این‌ها این شهر کثیف و آلوده نیز هست که در نوشته‌های بازی به طور مکرر به آن اشاره شده و در وقایعی مانند اتوپسی‌های گاه‌ناگاه هم روی آن تاکید می‌شود.

از سوی دیگر بسیاری از افرادی که در طور بازی Disco Elysium ملاقاتشان خواهید کرد حرف‌های رکیک و زننده خواهند زد که توسط اتمسفر غم‌افزای محیطشان توجیه می‌شود. اما جالب این‌جاست که از یک‌ طرف در این شهر ناپاک نشانه‌هایی از گرما و انسانیت را نیز خواهید دید؛ همانند مردمی که از یک موقعیت بد نهایت استفاده را می‌کنند و یا در برابر دنیایی که به آن‌ها اهمیت نمی‌دهد همچنان تلاش خود را ادامه می‌دهند. محیط و اتمسفر بازی Disco Elysium پر از تکه‌های تاریخ و فرهنگ است که باید به اکتشافشان بپردازید. البته گاهی نیز ممکن است در برخی از مکالمات حجم اطلاعات گفته‌شده به شکل عجیبی زیاد و نامناسب باشد.

بازی Disco Elysium / دانلود بازی Disco Elysium

به طور کلی می‌توان گفت نویسندگی بازی شوخ‌طبع، فروپاشگر و حتی بعضا افراطی جلوه می‌کند؛ اما با تمام این‌ها کیفیت بسیار خوبی دارد؛ به همراه اضافه کردن لایه‌ای از گفتگو‌های ادبی‌گونه که سبب شده است حتی مکالمات معمولی نیز سرگرم‌کننده جلوه کنند. صدای درون شل و نامساعد کاراکترتان که به صورت مداوم از ذهن سست و آشفته‌اش خارج می‌شود، جلوه شرور بازی را همواره برایمان یادآوری می‌کند. از سوی دیگر صدای نرم و آرامش‌بخش همکارتان که Lt. Kitsuragi نام دارد جنبه نامتعادل و غیرقابل پیش‌بینی کاراکتر اصلی را به تعادل رسانده و مرکز ثقل اخلاقی بازی محسوب می‌شود.

این نکته را نیز در نظر داشته باشید که در بازی Disco Elysium آزادی صرفا به شکل‌دادن کاراکترتان وابسته نیست. ساختار بازی نیز شدیدا به شکل باز طراحی شده است؛ به طوری که بتوانید پرونده قتل را به هر شیوه‌ای که بخواهید، جدی و یا سست و بدون ملاحظه، پیش ببرید. دفتر یادداشت‌تان در بازی همواره یک لیست وظایف خواهد داشت و ترتیب انجام دادن این وظایف به انتخاب خود شما خواهد بود؛ حتی وظایفی که به طور مستقیم با ماموریت اصلی بازی مرتبط هستند.

نمرات بازی Disco Elysium / بررسی بازی Disco Elysium

البته می‌توان گفت تمامی وظایف و ماموریت‌های بازی Disco Elysium به همدیگر مرتبط‌‌ هستند؛ از این جهت که انجام دادن یک وظیفه قبل از وظیفه دیگر می‌تواند درهای جدیدی از تحقیق را برای کاراگاه بازی باز کند. شهر Martinaise منطقه‌ای بزرگ و گسترش‌یافته است که از چند منطقه مجزای تفکیک‌شده تشکیل شده‌ و هر منطقه دارای اشیای متفاوتی برای تحقیق و تفحص، آدم‌های گوناگونی برای حرف‌زدن و همچنین ماموریت‌های مختلفی برای انجام‌دادن است. از جمله مناطقی که در بازی Disco Elysium در آن‌ها به تحقیق خواهید پرداخت می‌توان به یک بلوک آپارتمان متروکه، یک خط‌ ساحلی منجمدشده، تعمیرگاه کشتی و مناطق عجیب‌وغریب دیگر اشاره کرد که همگی به وسیله طراحی هنری زیبای بازی زنده شده‌اند. به این مقوله‌ها موسیقی فضاساز، نورپردازی و طراحی صدای محیطی بازی را نیز اضافه کنید تا دنیایی در برابرتان مجسم شود که می‌توانید ساعت‌ها در آن گم شوید.

نمرات بازی Disco Elysium / بررسی بازی Disco Elysium

در بررسی بازی Disco Elysium همانطور که گفته شد طراحی آن به شکلی انعطاف‌پذیر انجام شده و چگونگی انجام ماموریت‌ها و حل‌کردن معماهای قتل کاملا وابسته به کاراکترتان خواهد بود. به عنوان مثال اگر شخصیت اصلی‌تان بیشتر روی مهارت‌های فیزیکی و اکشن متمرکز باشد، با موقعیت‌هایتان به شکلی مستقیم‌تر و خشن‌تر برخورد خواهید کرد. اما اگر شخصیتتان جنبه‌ روانی و یا نوع‌دوستی بیشتری داشته باشد، امکان دارد در اکثر موارد به دنبال راه‌حل زیرکانه‌تری بگردید. در واقع می‌توان گفت در طراحی بازی Disco Elysium تمام شیوه‌های مختلف و بازیکن‌ها در نظر گرفته‌شده‌اند. در واقع شیوه‌ای که کاراکترتان را بر اساس آن طراحی می‌کنید، هیچ‌گاه مانعتان نخواهد شد که بازی را به شکلی که می‌خواهید تجربه کنید و با هر رویکردی که کاراکتر خود را بسازید می‌توانید بازی را به اتمام برسانید.

نمرات بازی Disco Elysium / بررسی بازی Disco Elysium

این مورد سبب شده‌ است که بازی Disco Elysium به عنوان نقش‌آفرینی شدیدا رضایت‌بخشی تبدیل شود؛ چراکه هر شیوه بازی را که برگزینید بازی با آن سازگار خواهد شد. شاید جذاب‌ترین نکته این بازی در آن نهفته باشد که تجربه هر فرد از آن مختص خودش خواهد بود؛ به این معنی که تنوع گزینه‌هایی همانند مهارت‌ها، ویژگی‌ها، افکار و انواع مکالمه سبب شده است حتی اگر بخواهید این بازی را 5 بار پشت سر هم بازی کنید، باز هم جنبه‌هایی از آن برایتان ناشناخته باقی بماند. بنابراین هر تجربه‌ای که در بازی Disco Elysium انجام می‌شود یک تجربه تازه است. نهایتا می‌توان گفت این بازی یکی از بهترین عناوین نقش‌آفرینی برای پلتفرم کامپیوتر محسوب می‌شود؛ مخصوصا اگر به عواملی همانند عمق، آزادی، شخصی‌سازی و روایت اهمیت دهید.

بررسی نمرات منتقدین بازی Disco Elysium

در این بخش به بررسی نمراتی که منتقدین به بازی Disco Elysium داده‌اند می‌پردازیم.

دانلود بازی disco elysium

GameSpot: امتیاز 100

Disco Elysium یک بازی جنون‌آمیز با داستانی کاراگاهی است که در آن پرونده اصلی که باید کنکاش کنید، در مورد فردی نیست که مرد آویخته‌شده از درخت را در وسط شهر به قتل رسانده است‌، البته خود این امر نیز پر از رازهای گوناگون و ایده‌های هیجان‌انگیز است که به تعلیق بازی افزوده است؛ بلکه در اصل در مورد جست‌و‌جو و اکتشاف ایده‌‌ها به همراه نحوه‌ای که در مورد قدرت و مصونیت و شکل‌گیری خودمان فکر می‌کنیم با درجات مختلفی از خودمختاری در جامعه خود است.

IGN: امتیاز 96

بازی Disco Elysium ترکیبی منحصر به فرد از روایت تخیلی شبه نوآر (Noir) کاراگاهی، نقش‌آفرینی سنتی به شیوه کاغذوخودکار (Pen-and-paper) و همچنین پیاده‌کردن نمود بیرونی تئوری هستی‌گرایی (Existentialism) است. طرح پُرگره بازی، شخصیت‌های به یادماندنی‌آن و عمق انتخاب‌هایی که در آن می‌کنید همگی دست به دست هم داده‌اند که تجربه‌ای را انجام دهیم که تا مدت‌ها از ذهنمان پاک نخواهد شد. به غیر از یک‌سری مشکلات جزئی می‌توان گفت این بازی به تمامی هدف‌هایی که در راستای آن‌ها تلاش کرده رسیده است.

نمرات بازی Disco Elysium / بررسی بازی Disco Elysium

Game Debate: امتیاز 95

از بازی خوشم آمد؛ با این‌که از قسمت عمده آن سر در نیاوردم. بازی Disco Elysium با وجود این‌که به طور عمده از دیوارهای متنی تشکیل شده، تجربه‌ای گیرا است. اگر قرار باشد صادقانه بگویم این بازی تنها عنوانی است که در آن به هیچ‌وجه نمی‌توانستم بگویم کاراکتر من در موقعیت بعدی چه‌ کار خواهد کرد چرا که احساس کردم آن‌طور که باید او را نمی‌شناسم که البته این مورد به خاطر طراحی خوب بازی است. کاراکترتان را در بازی Disco Elysium با تصمیماتی که می‌گیرید خواهید شناخت؛ تصمیماتی که درست مانند زندگی واقعی به نوعی او را معرفی می‌کنند.

GamingTrend: امتیاز 95

توصیف بازی Disco Elysium سخت است؛ اما پیشنهاد تجربه‌کردن آن به همه مقوله‌ای است که بسیار آسان می‌توان انجام داد. این بازی یکی از خلاقانه‌ترین عناوین اخیر محسوب می‌شود. یک بازی نقش‌آفرینی که با وجود فضای شرارت‌آمیزش پر از زیبایی و انسانیت نیز هست. با وجود این‌که تمرکز بازی Disco Elysium روی جنبه‌های تاریک‌تر روان آدمی ممکن است سبب شود برخی از آن زده شوند، عمق داستان موجود در بازی و مکانیزم‌هایش به همراه طراحی بصری زیبا و همچنین نویسندگی خوب، ما را به دنیایی خاص هدایت می‌کند.

DualShockers: امتیاز 90

بازی Disco Elysium یک عنوان نقش‌آفرینی جالب توجه است که بین مکالمه و نبرد، مکالمه را در اولویت قرار می‌دهد و دنیای خاصی را برایمان معرفی می‌کند که در آن کنجکاو بودن اهمیت زیادی دارد.

نمرات بازی Disco Elysium / بررسی بازی Disco Elysium

GameStar: امتیاز 90

Disco Elysium بازی محبوب سال من است.

Washington Post: امتیاز 90

به هیچ وجه انتظار نداشتم امسال بازی دیگری پیدا شود که در زمینه نویسندگی به پای بازی «Sunless Skies» برسد و یا در زمینه استفاده از مقوله «نوآر» به پای عنوانی مانند «Neo Cab» برسد؛ اما بازی Elysium هر دو را انجام داده است.

Eurogamer Italy: امتیاز 90

بازی Disco Elysium یک تجربه شدیدا نوآورانه است که ما را با موقعیت انسانی‌مان درگیر می‌کند و به ما می‌گوید که چه‌کسی هستیم و همچنین چه‌کسی می‌توانیم باشیم. طراحی گیم‌پلی بازی عمیق است و بازی از جهات مختلف بسیار ارزشمند است؛ به خصوص از جهت نویسندگی.

نمرات بازی Disco Elysium / بررسی بازی Disco Elysium


سخن پایانی


در این مقاله ابتدا با بررسی بازی Disco Elysium جنبه‌های مختلف آن را برایتان تشریح کردیم و سپس در بخش «نمرات بازی Disco Elysium» به نظرات برخی از منتقدین در رابطه با این بازی پرداختیم. بدون شک می‌توان گفت Disco Elysium با نظر مشترک مخاطبان و منتقدان یکی از بهترین و خلاقانه‌ترین بازی‌های نقش‌آفرینی اخیر محسوب می‌شود که از تمامی جوانب به هدف خود رسیده است. نهایتا می‌توان گفت اگر به بازی‌های نقش‌آفرینی علاقه‌مند هستید تجربه بازی Disco Elysium باید در اولویت‌هایتان قرار گیرد.

نظر شما در رابطه با این بازی چیست؟ نظرات خود را می‌توانید از طریق بخش کامنت‌های سایت با ما در میان بگذارید.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5

مـــطالب مــــرتبط

دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha