بهترین فیلم های چینی تاریخ سینما ؛ از Crazy Alien تا Better Days

بهترین فیلم های چینی تاریخ سینما ؛ از Crazy Alien تا Better Days
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

سینمای کشور چین از بااهمیت‌ترین سینماهای جهان محسوب شده و فیلم‌های ارزشمندی را می‌توان به آن نسبت داد. در این مقاله بهترین فیلم های چینی را با همدیگر بررسی خواهیم کرد. با ما باشید.

از جمله مهمترین سینماهای جهان که نام آن را نسبت به سینمای اروپا و هالیوود و حتی سینمای ژاپن و کره جنوبی کمتر شنیده‌ایم، سینمای چین محسوب می‌شود. کشور چین تاکنون آثار ارزنده متعددی را به سینمای جهان عرضه کرده است که تعدادی از این آثار در سراسر دنیا محبوبیت و طرفداران خود را پیدا کرده‌اند. همچنین جا دارد اشاره کنیم که تعدادی از بزرگترین استودیوهای فیلمسازی جهان در کشور چین قرار دارند. همراه پلازامگ باشید تا تعدادی از بهترین فیلم های چینی تاریخ سینما را با همدیگر مرور کنیم.

فیلم های چینی / فیلم سینمای چین

آنچه در ادامه می‌خوانید:

 • بهترین فیلم های چینی تاریخ سینما
  • فیلم Crazy Alien
  • فیلم Pegasus
  • فیلم چینی Ne Zha
  • فیلم Send Me to the Clouds
  • فیلم The Last Sunrise
  • فیلم The Wild Goose Lake
  • فیلم سینمایی So Long, My Son
  • فیلم Dwelling in the Fuchun Mountains
  • فیلم The Wandering Earth
  • فیلم چینی Better Days

 


بهترین فیلم های چینی تاریخ سینما


در ادامه بهترین فیلم های چینی را معرفی می‌کنیم.

 

10. فیلم Crazy Alien

اسم فیلم های چینی عاشقانه / لیست فیلم های تاریخی چینی

در رتبه دهم فهرست بهترین فیلم های چینی تاریخ سینما فیلم Crazy Alien قرار دارد. این فیلم توسط کارگردانی به نام نینگ هائو (Ning Hao) ساخته شده است و در آن بازیگرانی همانند هوانگ بو (Huang Bo)، شن تنگ (Shen Teng)، متیو موریسون (Matthew Morrison) و تام پلفری (Tom Pelphrey) به ایفای نقش پرداخته‌اند.

ژانر فیلم چینی Crazy Alien کمدی علمی تخیلی محسوب می‌شود و ماجرای فیلم در رابطه با کشمکش بین کشورهای چین و آمریکا بر سر ارتباط با بیگانگان است. لحظات کمدی اسلپ استیک (Slapstick) این فیلم حائز اهمیت هستند و شاکله کلی فیلم بسیار سرگرم‌کننده است.

 

9. فیلم Pegasus

لیست فیلم های رزمی چینی / فیلم تاریخی چینی

در نهمین جایگاه فهرست بهترین فیلم های چینی تاریخ سینما فیلم چینی Pegasus قرار دارد. این فیلم توسط کارگردانی به نام هان هان (Han Han) ساخته شده است و در آن بازیگرانی همچون شن تنگ و هوانگ جینگ‌یو (Huang Jingyu) به ایفای نقش پرداخته‌اند.

داستان فیلم چینی Pegasus در رابطه با فردی به نام ژانگ چی است که برنج سرخ شده می‌فروشد و در عین حال حسرت زندگی پیشین خود را به عنوان یک راننده مسابقات ماشین سواری می‌خورد. او تصمیم می‌گیرد به دنیای مسابقات بازگردد، اما از سوی دیگر نه پول دارد، نه ماشین و نه هم‌تیمی‌های لازم برای این کار و گواهینامه رانندگی او نیز به زودی تاریخ انقضای خود را از دست خواهد داد. ژانر فیلم Pegasus را می‌توان کمدی چینی نامید.

 

8. فیلم چینی Ne Zha

فیلمهای مطرح سینمای چین / بهترین فیلم های چینی

در هشتمین جایگاه فهرست بهترین فیلم های چینی تاریخ سینما فیلم چینی Ne Zha قرار دارد. این فیلم توسط کارگردانی به نام جیائوزی (Jiaozi) ساخته شده است و در آن بازیگرانی همچون لو یانتینگ (Lu Yanting)، جوزف (Joseph) و هان مو (Han Mo) به صداپیشگی پرداخته‌اند.

فیلم Ne Zha از جمله آثاری است که ثابت می‌کند فیلم‌های انیمیشنی چینی نیز حرف‌های زیادی برای گفتن دارند. داستان فیلم Ne Zha حول محور یک الهه ناشناس مربوط به فرهنگ بومی چینی می‌چرخد. البته جا دارد اشاره کنیم که در این فیلم اغلب قسمت‌های خونین فرهنگ بومی چینی جای خود را به روایتی خانوادگی‌تر و نرم‌تر داده‌اند. Ne Zha تبدیل به اولین فیلم انیمیشنی از کشور چین شد که در نود و دومین جشنواره اسکار به عنوان نماینده این کشور حضور داشت.

 

7. فیلم Send Me to the Clouds

برترین فیلم های چینی / بهترین فیلم های چینی رزمی

به عنوان هفتمین فیلم فهرست بهترین فیلم های چینی تاریخ سینما فیلمی به نام Send Me to the Clouds را می‌خواهیم برای شما معرفی کنیم. این فیلم توسط تنگ کونگ‌کونگ (Teng Congcong) کارگردانی شده است و در آن بازیگرانی به نام یائو چن (Yao Chen) و جاستین یوان (Justin Yuan) به ایفای نقش پرداخته‌اند.

فیلم چینی Send Me to the Clouds در سی و دومین مراسم خروس طلایی (Golden Rooster Awards) موفق به دریافت چهار نامزدی شده و همچنین جایزه بهترین نقش مکمل زن را از آن خود کرد. موضوع اصلی فیلم Send Me to the Clouds در رابطه با گرفتاری‌های زنان چینی و فشارهای اجتماعی وارد شده به آن‌ها است.

 

6. فیلم The Last Sunrise

فیلم های چینی رزمی

در رتبه ششم فهرست بهترین فیلم های چینی تاریخ سینما فیلمی به نام The Last Sunrise قرار دارد که توسط کارگردانی با نام ون رن (Wen Ren) ساخته شده است. ژانر فیلم چینی The Last Sunrise درام علمی تخیلی محسوب می‌شود و در آن بازیگرانی همانند ژانگ جو (Zhang Jue) و ژانگ رن (Zhang Ran) به ایفای نقش پرداخته‌اند.

ماجرای فیلم چینی The Last Sunrise در کشور چین آینده اتفاق می‌افتد؛ در دوره‌ای که نیروی کل کشور از طریق انرژی خورشیدی تامین می‌شود. گره فیلم از جایی آغاز می‌شود که در روزی از روزها خورشید به شکلی مرموز ناپدید می‌شود و این حادثه سبب ایجاد بی‌نظمی در کشور می‌شود. می‌توان گفت سازندگان فیلم The Last Sunrise در این فیلم موفق شده‌اند که دنیای شبه تخیلی مختص خود را خلق کنند.

 

5. فیلم The Wild Goose Lake

فیلم های چینی / فیلم سینمای چین

پنجمین فیلمی که قصد داریم در فهرست بهترین فیلم های چینی تاریخ سینما برای شما معرفی کنیم The Wild Goose Lake نام دارد. این فیلم توسط کارگردانی به نام دیائو یینان (Diao Yinan) ساخته شده است و در آن بازیگرانی همانند هو گه (Hu Ge)، گوئی لون-می (Gwei Lun-mei) و لیائو فان (Liao Fan) به ایفای نقش پرداخته‌اند.

وقایع فیلم چینی The Wild Goose Lake در شهر چینی ووهان (Wuhan) رخ می‌دهند و ماجرای فیلم حول محور روابط پیچیده میان افراد مختلف می‌چرخد. ژانر این فیلم را می‌توان نئو-نوآر نامید و همچنین جا دارد اشاره کنیم که این فیلم موفق به رقابت در جشنواره کن 2019 نیز شد.

 

4. فیلم سینمایی So Long, My Son

فیلم های چینی / فیلم سینمای چین

چهارمین فیلمی که قصد داریم در فهرست بهترین فیلم های چینی تاریخ سینما برای شما معرفی کنیم فیلم So Long, My Son محسوب می‌شود. این فیلم توسط وانگ زیائوشوای (Wang Xiaoshuai) کارگردانی شده است و در آن بازیگرانی همانند وانگ جینگچون (Wang Jingchun)، یونگ می (Yong Mei)، روی وانگ (Roy Wang) و دو جیانگ (Du Jiang)‌ به ایفای نقش پرداخته‌اند.

در فیلم چینی So Long, My Son ماجرای دو خانواده و وقایعی که برای هر یک از آن‌ها اتفاق می‌افتد به شیوه فلش بک‌ (Flashback) برای ما روایت می‌شود. فیلم So Long, My Son موفق شد در شصت و نهمین جشنواره فیلم برلین دو جایزه بازیگری زن و مرد اصلی را از آن خود کند.

 

3. فیلم Dwelling in the Fuchun Mountains

لیست فیلم های رزمی چینی / فیلم تاریخی چینی

برای سومین فیلم فهرست بهترین فیلم های چینی تاریخ سینما فیلمی به نام Dwelling in the Fuchun Mountains را می‌خواهیم برای شما معرفی کنیم که توسط گو زیائوگنگ (Gu Xiaogang) ساخته شده است. از بازیگران این فیلم چینی می‌توان به یوفا کیان (Youfa Qian)، فنگ‌ژوان ونگ (Fengjuan Wang)، ژانگ‌ژیان سان (Zhangjian Sun) و رن‌لیانگ ژانگ (Renliang Zhang) اشاره کرد.

در فیلم چینی Dwelling in the Fuchun Mountains داستان سه نسل از خانواده‌ای به نام یو (Yu) روایت می‌شود که در شهری به نام فویانگ (Fuyang) زندگی می‌کنند. جا دارد اشاره کنیم که یک نقاشی چینی معروف نیز به همین نام وجود دارد و ساختار کلی فیلم بیشتر یک نقاشی را به ذهنمان متبادر می‌کند؛ چراکه وقایع فیلم به جای آنکه تابع پیشروی طرح آن باشند، به طور تصادفی برای افراد مختلف فیلم اتفاق می‌افتند. این فیلم تعدادی از دغدغه‌های اجتماعی کشور چین معاصر را نیز به تصویر کشیده است.

 

2. فیلم The Wandering Earth

فیلم های چینی رزمی

دومین عنوان در فهرست بهترین فیلم های چینی تاریخ سینما The Wandering Earth نام دارد. فیلم چینی The Wandering Earth توسط کارگردانی به نام فرنت گوو (Frant Gwo) ساخته شده است و در آن بازیگرانی همانند گو چوژیائو (Qu Chuxiao)، ژائو جین‌می (Zhao Jinmai) و وو جینگ (Wu Jing) به ایفای نقش پرداخته‌اند.

ژانر فیلم The Wandering Earth علمی تخیلی محسوب می‌شود و خود فیلم بر اساس رمان کوتاهی به همین نام اثر لیو سیژین (Liu Cixin) ساخته شده است. وقایع این فیلم در آینده دور اتفاق می‌افتند و حول محور گروهی از فضانوردان و کارکنان امنیتی می‌چرخد که قصد دارند کره زمین را از خورشیدی که در حال گسترده‌تر شدن است دور کنند. این فیلم سومین فیلم پرفروش چین در تمام دوران‌ها به حساب آمده و 700 میلیون دلار برای سازندگان خود سود مالی به همراه داشته است.

 

1. فیلم چینی Better Days

لیست فیلم های رزمی چینی / فیلم تاریخی چینی

نهایتا به رتبه اول فهرست بهترین فیلم های چینی تاریخ سینما رسیدیم و این رتبه به فیلم Better Days تعلق دارد. کارگردان فیلم چینی Better Days درک تیسانگ (Derek Tsang) نام دارد و از بازیگران آن می‌توان به افرادی همچون ژو دونگ‌یو (Zhou Dongyu) و جکسون یی (Jackson Yee) اشاره کرد. این فیلم بر اساس یک رمان محبوب چینی به نام In His Youth, In Her Beauty اثر ژیو یوئکسی (Jiu Yuexi) ساخته شده است.

در فیلم Better Days داستان یک دختر دبیرستانی که توسط هم کلاسی‌های خود اذیت می‌شود و همچنین یک نوجوان قلدر روایت می‌شود و در طی پروسه فیلم شاهد اثرگذاری هر کدام از این افراد بر زندگی همدیگر هستیم. به غیر از این موارد داستان فیلم رویاها و آرزوهای این دو فرد در آینده و شیوه محافظت آن‌ها از همدیگر را نیز برایمان روایت می‌کند. فیلم Better Days موفق به فروش 227.3 میلیون دلاری در سراسر جهان شد.

بهترین فیلم های چینی را نیز برای شما فهرست کردیم و امیدواریم از خواندن مقاله امروزمان نهایت لذت را برده باشید. همچنین از قسمت پایین و از طریق کامنت‌های سایت می‌توانید فیلم‌های چینی خوبی را که تا به حال دیده‌اید به همراه نظرات خود در رابطه با فیلم‌های فهرست بالا با ما در میان بگذارید.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران2 دیدگاه
آیدین
.
08 خرداد 1399، 08:44
پاسخ
0
0
بهتر بود عنوان نوشته رو به بهترین فیلم های چینی‌تاریخ سینما که من دیده ام تغییر میدادید چون خیلی از آثار فاخر چین(حداقل در دو دهه گذشته) تو این لیست دیده نمیشه فیلم هایی مثل Black Cool, Thin Ice Ash is purest white Shadow Assassin Long days journey into the night An Elephant Sitting Still Kaili blues Mountain my depart
غزال
.
06 مرداد 1399، 21:45
پاسخ
0
0
@آیدین
چه خووب اگر همه این ها رو دیده باشی
غزال
.
06 مرداد 1399، 21:43
پاسخ
0
3
روزهای بهتر.. عااالی بوووووود. بازی خووووب. تدوین خوب. متن خوب. موضوع جالب الان اتفاقی دیدم. و لذت بردم. 6مرداد99
جدول فروش فیلم ها
 • 280 میلیون دلار
  Free Guy
  اکران: 13 آگوست 2021
 • 273 میلیون دلار
  Shang-Chi
  اکران: 03 سپتامبر 2021
 • 203 میلیون دلار
  Jungle Cruise
  اکران: 30 جولای 2021
 • 94 میلیون دلار
  PAW Patrol: The Movie
  اکران: 20 آگوست 2021
 • 64 میلیون دلار
  Candyman
  اکران: 27 آگوست 2021
 • 45 میلیون دلار
  Dont Breathe 2
  اکران: 13 آگوست 2021
 • 16.5 میلیون دلار
  Malignant
  اکران: 10 سپتامبر 2021
 • 1.63 میلیارد تومان
  خورشید
  اکران: 27 آبان 1400
 • 1.45 میلیارد تومان
  هفته‌ای یک بار آدم باش
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 980 میلیون دلار
  تک خال
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 257.43 میلیون تومان
  پیشی میشی
  اکران: 08 مهر 1400
 • 184 میلیون تومان
  خون شد
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 90 میلیون تومان
  لاله
  اکران: 27 اسفند 1399
 • 84 میلیون تومان
  آقای سانسور
  اکران: 26 شهریور 1400
 • 11.7 میلیون تومان
  دینامیت
  اکران: 10 تیر 1400
plaza-ads