معرفی بازی XCOM Chimera Squad ؛ گیم پلی، تریلر و تاریخ انتشار

معرفی بازی XCOM Chimera Squad ؛ گیم پلی، تریلر و تاریخ انتشار
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

در این مقاله قصد داریم تا بازی XCOM Chimera Squad را برایتان معرفی کنیم. همچنین به گیم‌پلی، تریلر و تاریخ انتشار این بازی پرداخته و مروری نیز بر بازی‌های سری XCOM خواهیم داشت. با پلازامگ همراه شوید.

XCOM: Chimera Squad یک بازی ویدیویی تاکتیکی است که توسط شرکت Firaxis Games ساخته شده و توسط 2K Games به عنوان بخشی از سری XCOM منتشر شده است. این عنوان، دنباله‌ای برای بازی XCOM 2: War of the Chosen است، در زمانی که توافق صلحی میان نیروهای انسانی و بیگانه حاصل شده است. در این بازی، بازیکن یک گروه ترکیبی از سربازان انسانی و بیگانه را کنترل می‌کند که صلح را در شهر 31 تحت نظارت دارند. شهر 31، یک شهر آزمایشی است که در آن انسان‌ها و بیگانگان در حال تلاش برای زندگی مشترک هستند. در حالی که Chimera Squad از عناصر تاکتیکی مشابه سری XCOM پیروی می‌کند، مفاهیم جدید گیم‌پلی را برای تسریع در روند بازی نیز معرفی می‌کند. با معرفی این بازی همراه پلازامگ باشید.

بازی XCOM chimera squad

آنچه در ادامه می‌خوانید:

 


گیم پلی بازی XCOM Chimera Squad


لوکیشن بازی XCOM Chimera Squad در شهر 31 قرار دارد که یک شهر با ترکیبی از انسان‌ها و بیگانگان است که در کنار یکدیگر زندگی می‌کنند. این سری از بازی درواقع پنج سال پس از وقایع XCOM 2: War of the Chosen اتفاق می‌افتد و بازیکنان را تحت کنترل یک جنبش مقاومت در تلاش برای سرنگونی یک دولت بیگانه قرار می‌دهد. این بازی، بازیکنان را تحت کنترل Squad member قرار می‌دهد که به عنوان نگهبان صلح در شهر خدمت می‌کنند و با عناصر ناشناخته‌ای که سعی در بی‌ثبات کردن شهر 31 دارند، محاصره شده‌اند.

در بازی XCOM Chimera Squad، بازیکن یک تیم با یازده کاراکتر انسانی و بیگانه را کنترل می‌کند که Chimera Squad را تشکیل می‌دهند. هر کاراکتر نیز توانایی‌های منحصربه‌فردی دارد. بازی بین مبارزات تاکتیکی و مدیریت فعالیت‌های غیر رزمی تیم تقسیم می‌شود. این فعالیت‌های غیر رزمی در لایه استراتژی بازی صورت می‌گیرد که به بازیکنان این امکان را می‌دهد تا تجهیزات اعضای Squad member را تغییر داده یا آن‌ها را ارتقا دهد و نیز ماموریت‌هایی به اعضای تیم همچون تحقیقات و  گشت‌زنی در یکی از نه بخش شهر را بدهد. لایه استراتژی میزان ناآرامی‌ها در هر منطقه را نشان می‌دهد و عدم رسیدگی به این ناآرامی‌ها باعث می‌شود شهر به خشونت کشیده شود.

بازی XCOM

قبل از آنکه بازیکنان یک مأموریت جنگی را آغاز کنند، انتخاب می‌کنند که کدام یک از یازده شخصیت در آن ماموریت شرکت خواهد کرد. هر مأموریت ممکن است چندین بخش مبارزاتی جداگانه داشته باشد. مأموریت‌ها در یک مرحله برنامه‌ریزی به نام Breach mode شروع می‌شوند که به بازیکنان این امکان را می‌دهد تا افراد خود را در نقاط مشخص شده قرار دهند و از آنجا وارد منطقه نبرد شوند. نقاط ورودی مختلف پاداش و چالش‌های مختلفی را برای بازیکنان به وجود می‌آورند و بازیکنان می‌توانند نیروهای خود را در چندین نقطه ورودی تقسیم کنند.

پس از شروع جنگ، نیروهای تحت کنترل بازیکن و دشمنان تحت کنترل کامپیوتر بر اساس موقعیت خود به نوبت ترکیبی از جنگ‌های بازیکن و دشمن را ایجاد می‌کنند؛ سیستمی که بازی آن را Interleaved turns می‌نامد. بعضی از نیروها توانایی‌هایی دارند که آن‌ها را قادر می‌سازد که ترتیب نوبت را تغییر دهند و هر بار بازیکن می‌تواند یکی از نیروهای خود را مجبور کند بدون در نظر گرفتن دستور نوبت، اقدام به عمل بعدی کند.

تریلر معرفی بازی XCOM: Chimera Squad

این تغییر بزرگی نسبت به ورودی‌های قبلی در سری XCOM است که به نوبت تمام نیروهای تحت کنترل بازیکن بازی کرده و سپس تمام دشمنان تحت کنترل کامپیوتر بازی می‌کردند. نیروها در بازی XCOM Chimera Squad گزینه‌های مشابهی مانند بازی‌های قبلی XCOM دارند؛ از جمله حرکت، حمله، استفاده از پوشش دفاعی یا استفاده از توانایی‌های ویژه. شخصیت‌ها می‌توانند در حین جنگ نابود شده و شخصیت دیگری جایگزین آن‌ها شود؛ اما اگر هر شخصیتی به موقع احیا نشود و بمیرد، ماموریت شکست خورده و مجدداً شروع می‌شود. در نهایت می‌توان گفت که بازی XCOM Chimera Squad پشتیبانی گسترده‌ای از حالت‌های مختلف خواهد داشت که به بازیکنان این امکان را می‌دهد تا شخصیت‌ها، ماموریت‌ها و تجهیزات جدیدی را به بازی اضافه کنند.

بازی XCOM chimera squad

هدست گیمینگ بی سیم ریزر مدل Nari

هدست گیمینگ بی سیم ریزر مدل NariRazer Nari Wireless Gaming Headset

نوع اتصالباسیم,بی سیم
رابطدانگل وایرلس,جک 3.5 میلی متری

تریلر بازی XCOM: Chimera Squad


در این بخش تریلر بازی XCOM Chimera Squad را برایتان قرار می‌دهیم.

 


مروری بر بازی های سری XCOM


در ادامه مروری بر سری بازی‌های XCOM از قدیم تاکنون خواهیم داشت.

عنوان تاریخ انتشار پلتفرم‌ها توسعه دهندگان منتشر کنندگان
UFO: Enemy Unknown 1994 پلی‌استیشن / مایکروسافت ویندوز / DOS /Amiga / CD32 Mythos Games / MicroProse MicroProse
X-COM: Terror from the Deep 1995 پلی‌استیشن / مایکروسافت ویندوز / DOS MicroProse MicroProse
X-COM: Apocalypse 1997 مایکروسافت ویندوز / DOS Mythos Games / MicroProse MicroProse
X-COM: Interceptor 1998 مایکروسافت ویندوز MicroProse MicroProse
X-COM: First Alien Invasion 1999 مایکروسافت ویندوز Hasbro Interactive Hasbro
X-COM: Enforcer 2001 مایکروسافت ویندوز Hasbro Interactive Infogrames
XCOM: Enemy Unknown 2012 اندروید / iOS / لینوکس / OS X / پلی‌استیشن ویترا / پلی‌استیشن 3 / مایکروسافت ویندوز / ایکس‌باکس 360 Firaxis Games 2K Games
The Bureau: XCOM Declassified 2013 OS X / پلی‌استیشن 3 / مایکروسافت ویندوز / ایکس‌باکس 360 Irrational Games / 2K Australia / 2K Marin  2K Games
XCOM: Enemy Within 2013 اندروید / iOS / لینوکس / OS X / پلی‌استیشن ویترا / پلی‌استیشن 3 / مایکروسافت ویندوز / ایکس‌باکس 360 Firaxis Games 2K Games
XCOM 2 2016 لینوکس / OS X / پلی‌استیشن 4 / مایکروسافت ویندوز / ایکس‌باکس وان Firaxis Games 2K Games
XCOM 2: War of the Chosen 2017 لینوکس / Mac OS / پلی‌استیشن 4 / مایکروسافت ویندوز / ایکس‌باکس وان Firaxis Games 2K Games
XCOM: Chimera Squad 2020 مایکروسافت ویندوز Firaxis Games 2K Games

تریلر بازی XCOM: Chimera Squad

داستان بازی‌های XCOM درباره تهاجم بیگانگان در سال 1999 و ایجاد یک سازمان شبه نظامی مخفی موسوم به X-COM (مخفف مبارزات برون مرزی) است. بازیکن به هدایت این نیرو متهم شده و وظیفه دارد تا تهدیدهای بیگانگان را مخفیانه پیگیری کند. سری‌های آینده از این بازی‌ها، به تهاجم بیگانگان جدید در زیر آب در سال 2040، در یک کلانشهر پیشرو در سال 2084 و همچنین در فضا و در سال 2067 می‌پردازند.

 


تاریخ انتشار بازی XCOM Chimera Squad


بازی XCOM Chimera Squad به صورت دیجیتال برای کامپیوتر در تاریخ 24 آوریل 2020 مصادف با 5 اردیبهشت 1399 منتشر شد. قیمت این بازی در ابتدا 9.99 دلار است؛ اما در تاریخ 1 مه 2020 (12 اردیبهشت 99)، قیمت آن به 19.99 دلار افزایش خواهد یافت.

گیم پلی بازی XCOM Chimera Squad

در این مقاله بازی XCOM Chimera Squad را معرفی کردیم و علاوه بر گیم‌پلی و تریلر، مروری نیز بر سری بازی‌های XCOM داشتیم. امیدواریم این مقاله برایتان مفید باشد. همچنین اگر در بین سری بازی‌های XCOM، تجربه انجام هر یک از آن‌ها را داشتید، خوشحال می‌شویم نظرات و انتقادات خود را برای تیم پلازامگ و خوانندگان مقاله بنویسید.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 90.4 میلیون دلار
  Godzilla vs. Kong
  اکران: 31 مارس 2021
 • 44.2 میلیون دلار
  Tom and Jerry
  اکران: 26 فوریه 2021
 • 41.6 میلیون دلار
  Raya and the Last Dragon
  اکران: 05 مارس 2021
 • 34.1 میلیون دلار
  Mortal Kombat
  اکران: 23 آوریل 2021
 • 34.1 میلیون دلار
  Kimetsu no Yaiba: Mugen Ressha-Hen
  اکران: 23 آوریل 2021
 • 23.4 میلیون دلار
  Nobody
  اکران: 26 مارس 2021
 • 13.1 میلیون دلار
  The Unholy
  اکران: 02 آوریل 2021
 • 1.8 میلیون دلار
  Separation
  اکران: 30 آوریل 2021
بازی ها
 • 19 شهریور 1400
  Life is Strange: True Colors
 • 24 شهریور 1400
  Deathloop
 • 20 مهر 1400
  Back 4 Blood