20 حقیقت جالب و باورنکردنی درباره سریال مردگان متحرک

20 حقیقت جالب و باورنکردنی درباره سریال مردگان متحرک
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

سریال مردگان متحرک از بهترین سریال‌های تاریخ است که حتی با گذشت 10 فصل همچنان جذاب و هیجان انگیز است. در ادامه می‌خواهیم به حقایقی درباره سریال مردگان متحرک بپردازیم.

اولین قسمت از سریال The Walking Dead در 31 اکتبر سال 2010 (9 آبان 1389) از شبکه کابلی AMC پخش شد و تا به امروز 10 فصل از آن منتشر شده است. این سریال محبوب آمریکایی با نمره بسیار خوب 8.2 که از کاربران سایت IMDb دریافت کرده است، بی شک یکی از ماندگارترین سریال‌های تاریخ است. ساخت و تولید این مجموعه چیزی بیشتر از قسمت‌های یک ساعته لذتبخشی است که از نمایشگرهای ما پخش می‌شود و همواره عوامل ساخت این سریال با چالش‌ها و مشکلات عدیده‌ای مواجه بودند. در ادامه قصد داریم به بررسی حقایق سریال مردگان متحرک بپردازیم. با پلازامگ همراه باشید.

سریال مردگان متحرک

آنچه در ادامه می‌خوانید:

 


20 حقیقت باورنکردنی درباره سریال مردگان متحرک


در ادامه با ما همراه باشید تا نگاهی به باورنکردنی‌ترین نکات سریال مردگان متحرک بیندازیم.

 

HBO دست رد به سینه مردگان متحرک زد

هنگامی که نویسندگان با ایده اقتباسی از روی کتاب‌های مصور The Walking Dead سراغ مدیران رده بالای شبکه HBO رفتند، آن‌ها پس از بررسی‌های لازم ایده ساخت آن را «بسیار خشن» توصیف کردند و اظهار کردند:

همه ما می‌دانیم که خشونت در HBO جایی ندارد.

به این ترتیب امتیاز یکی از بزرگترین سریال‌های تاریخ را به شبکه AMC واگذار کردند.

حقایق سریال مردگان متحرک

 

سکوت زامبی ها

هنگام فیلمبرداری سریال واکینگ دد، از بازیگرانی که نقش زامبی‌ها را بر عهده داشتند، خواسته شده بود تا هیچگونه صدایی از خود در نیاورند و در سکوت بازی کنند. در حقیقت تمامی صداها و فریادهای زامبی‌ها در مراحل پس از تولید به صورت ضبط شده بر روی تصاویر اضافه شد. این موضوع باعث بالا رفتن کیفیت‌های صوتی و هماهنگی بهتر بین موسیقی متن و سایر صوت‌های موجود در سریال شد.

 

ژامبون به جای گوشت خام

در برخی از صحنه‌های این سریال می‌بینیم که نجات یافتگان و واکرها مجبور به خوردن گوشت خام می‌شوند. اما در واقع آن‌ها نوعی ژامبون مخصوص که بسیار به گوشت زنده شباهت دارد را می‌خورند که در سرکه خیس خورده تا بیشتر شبیه گوشت خام باشد. هنگامی که از بازیگران درباره سختی‌های بازی در سریال مردگان متحرک پرسیدند، بیشتر آن‌ها از خوردن این ژامبون‌های سرکه‌ای گله کردند، نه راه رفتن‌های طولانی مدت و یا ساعات طولانی آرایش و گریم.

 

اضافه شدن چندین شخصیت معروف

در نسخه اصلی داستان که به صورت کامیک‌های مصور منتشر شده بود، برخی از شخصیت‌ها وجود نداشتند. از معروفترین شخصیت‌هایی که هنگام نوشتن فیلمنامه برای ساخت سریال تلویزیونی توسط نویسندگان به داستان اضافه شد، باید از دریل دیکسون، برادرش مریل و ساشا نام برد.

حقایقی درباره سریال مردگان متحرک

 

روابط نزدیک سریال مردگان متحرک و برکینگ بد

پس از پخش برخی از قسمت‌های مردگان متحرک، بسیاری از تماشاگران متوجه وجود نکات جالبی در خصوص این سریال و رابطه‌اش با برکینگ بد شدند. در قسمتی از سریال مردگان متحرک دریل کیفی از مواد مخدر را پیدا می‌کند که در آن کیسه‌ای آبی رنگ از شیشه وجود دارد، درست مثل سریال برکینگ بد. همچنین ماشین گلن در فصل اول در سریال برکینگ بد استفاده شده بود. علاوه بر این هر دو سریال برکینگ بد و مردگان متحرکت ساخت شرکت AMC هستند.

 

کلمه زامبی ممنوع

در طول چهار فصل اول سریال، در هیچ سکانسی و در هیچ دیالوگی از کلمه زامبی استفاده نمی‌شود و به جای آن کلمه واکر مکررا در متن سریال به کار رفته است. از دیگر نام‌هایی که برای زامبی در این سریال استفاده شد، گازگیرها یا همان Biters است. حتی برای گروه‌های بزرگ زامبی نیز از کلمه Herds یا همان رمه و گله استفاده می‌شد.

راز های سریال مردگان متحرک

 

دستکش های سبز برای زامبی بی دست

هنگام فیلمبرداری صحنه‌هایی که زامبی‌های بی‌دست داستان جلوی دوربین قرار می‌گرفتند، عوامل ساخت برای حذف دست‌ها و قسمت‌های اضافی برای آنان دستکش‌های سبز رنگ تهیه کرده بودند تا در مراحل نهایی و پس از فیلمبرداری بتوانند آنطور که می‌خواستند دست‌ها را ناپدید کنند.

 

ریک گرایمز بی دست

در نسخه اصلی و در کامیک‌های منتشر شده، ریک در همان ابتدای داستان یکی از دستانش را از دست می‌دهد. ولی عوامل ساخت، این قسمت از داستان را به دلیل هزینه‌های بالا و صرف زمان‌های طولانی برای ساخت جلوه‌های ویژه نادیده گرفتند. آن‌ها همچنین پیش‌بینی می‌کردند که اگر ریک دستش را از دست بدهد، دیگر قادر نخواهد بود در اتفاقات اصلی نقش موثری ایفا کند.

سوتی های سریال مردگان متحرک

 

زامبی هایی که پیر می شوند

در طول فصل‌های مختلف سریال مردگان متحرک، بعضی از زامبی‌ها به تدریج خاکستری می‌شدند که نشان از گذر زمان در سریال و پیر شدن شخصیت‌ها داشت.

 

اندرو لینکلن انگلیسی

اندرو لینکلن، بازیگر نقش ریک گرایمز شخصیت اصلی سریال مردگان متحرک، بریتانیایی است. همچنین بقیه گروه بازیگری در صحنه او را  خیلی خودمانی به اسم اندی صدا می‌زنند. با این اوصاف سریال مردگان متحرک آنقدرها که مدیران HBO فکر می‌کردند خشن نیست.

صحنه های سانسور شده سریال مردگان متحرک

 

پلک زدن ممنوع

یکی دیگر از نکات جالب فیلمبرداری این سریال پلک نزدن واکرها بود. در هنگام فیلمبرداری نیز به همه بازیگرانی که نقش واکرها را بازی می‌کردند اکیدا توصیه شده بود تا حداکثر تلاششان را بکنند تا پلک نزنند یا کمتر این عمل را انجام دهند. هر چند در مراحل پس از فیلمبرداری عوامل تدوین و جلوه‌های ویژه چندین صحنه که شامل پلک زدن بود را حذف و یا دستکاری کردند.

 

پرده های آبی و سبز

از آنجایی که خیلی از صحنه‌های سریال مردگان متحرک به شکل خیالی و غیر واقعی بود، عوامل ساخت در صحنه‌های بسیار زیادی به طور مکرر از پرده‌های سبز و آبی استفاده می‌کردند. پرده‌های سبز زمانی استفاده می‌شد که حضور رنگ آبی در صحنه ضروری بود و برعکس.

حقایق سریال مردگان متحرک

 

زندان به جای مدرسه

در فصل سوم، در ابتدا قرار بود نجات یافتگان از یک مدرسه به عنوان پناهگاه استفاده کنند؛ ولی عوامل تولید بر روی زندان توافق کردند؛ زیرا در فصل‌های قبلی مدرسه به عنوان پناهگاه استفاده شده بود. همچنین ساختار زندان نسبت به مدرسه پیچیده‌تر و برای پناه گرفتن مناسبتر است.

 

بازیگرانی که عاشق سلفی گرفتن هستند

بازیگران سریال مردگان متحرک شیفته گرفتن سلفی سر صحنه‌های ضبط بودند. آن‌ها در طول ساخت فصل‌های مختلف با گرفتن سلفی‌های متعدد و پست کردن آن‌ها در صفحه‌های اجتماعی‌شان، گاها باعث لو رفتن قسمت‌هایی از داستان می‌شدند.

عاقبت ریک در سریال مردگان متحرک

 

شام آخر

همه بازیگران اصلی سریال که قرار بود در یک قسمت بمیرند، مراسم شام آخر داشتند. این بازیگران در روزی که قرار بود سکانس‌های مردن آن‌ها فیلمبرداری شود به همراه بقیه عوامل ساخت، شام می‌خوردند. به نظر روش خوب و جالبی را برای خداحافظی انتخاب کرده بودند.

 

ریدلی که مدل بوده است

نورمن ریدس بازیگر نقش دریل دیکسون قبلا به عنوان مدل مشغول فعالیت بوده است. او علاوه بر صنعت فشن در موزیک ویدیوهای زیادی نیز حضور داشته است و برای خوانندگانی مثل بیورک، گروه ریدیوهد و لیدی گاگا کار کرده است. نورمن فقط یک بازیگر خوش قیافه نیست، بلکه مدلی بسیار مشهور است.

راز های سریال مردگان متحرک

 

کبوتر با کبوتر، زامبی با زامبی

در طی فیلمبرداری هر 10 فصل سریال، بازیگران نجات یافته تنها با نجات یافتگان دیگر غذا می‌خوردند. زامبی‌ها نیز با زامبی‌های دیگر مشغول صرف ناهار و شام می‌شدند. مسئله تبعیضی بین زامبی‌ها و نجات یافتگان به نظر نیاز به تجدید نظر دارد.

 

ادای احترام به استیون کینگ

شخصیت ریک گرایمز اهل کینگ کانتری، جورجیا است. در حقیقت محلی به اسم کینگ کانتری وجود ندارد. این اسم اشاره‌ای به استیون کینگ، نویسنده افسانه‌ای آمریکایی دارد. او نویسنده ده‌ها کتاب ترسناک و هیجان انگیز است که بسیاری از آن‌ها توسط هالیوود مورد اقتباس قرار گرفته است. برای خواندن بیوگرافی استیون کینگ می‌توانید به این مقاله مراجعه کنید.

صحنه های سانسور شده سریال مردگان متحرک

 

موش ژله ای و سگ تک چشم

در فصل چهارم لیزی تلاش می‌کند یک موش مرده را به یکی از زامبی‌ها بخوراند. در واقع این موش از ژله انگور و ترکیبات شیرین دیگری درست شده بود. هر چند ظاهر زیاد جالبی نداشت، ولی شاید مزه خوبی داشت. همچنین سگ تک چشمی که در این سریال بازی کرده بود، به این علت انتخاب شده بود که بسیار شبیه به بازمانده‌ها بود. در واقع این سگ هنگامی که داشته صاحبش را از یک حادثه خطرناک نجات می‌داده، چشمش را از دست داده است.

 

سریالی که دوستدار محیط زیست است

گیل آن، تهیه کننده سریال که طرفدار سرسخت محیط زیست و فعال حفاظت از طبیعت است، اجرای یک برنامه بازیافت کاملا جدی را در این سریال رهبری کرد. بیشتر اقدامات مالی و اداری این سریال با اپلیکیشن‌های مخصوص صورت گرفت تا از استفاده بیش از حد کاغذ خودداری شود. حتی بطری‌های آب معدنی که در سر صحنه برای بازیگران انتخاب می‌شد، بطری‌های قابل بازیافت و سازگار با محیط زیست بودند. گیل آن باید الگوی دیگر تهیه کننده‌ها باشد و تلاش شود که صنعت فیلم و سریال سازی کمترین زیان را به محیط زیست بزند.

سوتی های سریال مردگان متحرک

سریال دوست داشتنی و هیجان انگیز مردگان متحرک طرفداران بی‌شماری در سراسر دنیا دارد که بیشترشان حتی نمی‌توانند سختی‌ها و مشکلات پیش تولید، فیلمبرداری و تدوین و ویرایش نهایی ساخت این سریال را تصور کنند. این سریال که شامل صحنه‌های بدل‌کاری و جلوه‌های ویژه بسیاری است، حاصل کار گروه عظیمی از متخصصان گرافیک کامپیوتری و بدل‌کاران است. حتی گروه بازیگری با گریم‌های سنگین، سختی‌های زیادی را در طول فیلمبرداری این مجموعه تلویزیونی تجربه می‌کنند. نظر شما درباره سریال مردگان متحرک چیست؟ در پایین همین صفحه و در قسمت نظرات بگویید که آیا این سریال را تماشا کردید و آن را دنبال می‌کنید.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران1 دیدگاه
سهیل تربتی نیا
.
13 بهمن 1399، 16:11
پاسخ
0
2
سریال بسیار خوبیه من پیشنهاد میکنم ببینید
جدول فروش فیلم ها
 • 56 میلیون دلار
  The Croods: A New Age
  اکران: 16 دسامبر 2020
 • 14.8 میلیون دلار
  The Marksman
  اکران: 15 ژانویه 2021
 • 12.6 میلیون دلار
  News of the World
  اکران: 25 دسامبر 2020
 • 7 میلیون دلار
  Nobody
  اکران: 26 مارس 2021
 • 5.9 میلیون دلار
  Promising Young Woman
  اکران: 25 دسامبر 2020
 • 3.8 میلیون دلار
  Boogie
  اکران: 05 مارس 2021
 • 2.1 میلیون دلار
  Nomadland
  اکران: 19 فوریه 2021
 • 23 میلیارد تومان
  شنای پروانه
  اکران: 04 تیر 1399
 • 15.7 میلیارد تومان
  خوب، بد، جلف 2: ارتش سری
  اکران: 30 بهمن 1399
 • 8.56 میلیارد تومان
  آقای سانسور
  اکران: 26 شهریور 1399
 • 7.5 میلیارد تومان
  زن‌ها فرشته‌اند 2
  اکران: 25 تیر 1399
 • 6.4 میلیارد دلار
  دیدن این فیلم جرم است
  اکران: 16 دی 1399
 • 2.25 میلیارد دلار
  پیشی میشی
  اکران: 08 مهر 1399
 • 2.21 میلیارد تومان
  بی‌حسی موضعی
  اکران: 19 آبان 1399
 • 894 میلیون دلار
  آبادان یازده 60
  اکران: 16 دی 1399
 • 795 میلیون دلار
  تا ابد
  اکران: 15 مرداد 1399
 • 521 میلیون دلار
  روزهای نارنجی
  اکران: 24 شهریور 1399
بازی ها
 • 10 اردیبهشت 1400
 • 10 اردیبهشت 1400
  New Pokemon Snap
 • 17 اردیبهشت 1400
  Resident Evil 8: Village
  پلی استیشن 5, ایکس باکس سری ایکس
 • 03 خرداد 1400
  Deathloop
 • 01 تیر 1400
  Back 4 Blood
  پلی استیشن 5