دانلود فیلم گرتل و هانسل (Gretel and Hansel 2020) + نقد و بررسی

از مهمترین فیلم‌های اخیر در ژانر وحشت می‌توان به فیلم گرتل و هانسل اشاره کرد. در مقاله‌ای که پیش رویتان هست جوانب مختلف فیلم Gretel and Hansel 2020 را بررسی خواهیم کرد. با ما باشید.

فیلم گرتل و هانسل یک فیلم در ژانر وحشت است که توسط آز پرکینز (Oz Perkins) و بر اساس یک داستان عامیانه آلمانی به نام Hansel and Gretel اثر برادران گریم (Brothers Grimm) ساخته شده است. فیلمنامه فیلم ترسناک Gretel & Hansel 2020 را راب هایس (Rob Hayes) نوشته است و از بازیگران اصلی فیلم می‌توان به سوفیا لیلیس (Sophia Lillis) و سم لیکی (Sam Leakey) اشاره کرد.

داستان فیلم گرتل و هانسل ماجرای این دو فرد را روایت می‌کند که برای پیدا کردن غذا و کار به جنگل‌های تاریک پناه می‌برند و به شکلی تصادفی با خانه یک جادوگر مواجه می‌شوند. فیلم گرتل و هانسل از منظرهای مختلف از جمله جلوه‌های بصری، فیلمبرداری و بازیگری ستوده شده است. همراه پلازامگ بمانید تا جوانب مختلف این فیلم را با همدیگر مورد بررسی قرار دهیم.

فیلم گرتل و هانسل / فیلم Gretel and Hansel

آنچه در ادامه می‌خوانید:

 


دانلود فیلم گرتل و هانسل (Gretel & Hansel 2020) با دوبله فارسی


در بخش اول ابتدا تریلر Gretel and Hansel 2020 را مشاهده خواهیم کرد و سپس با لینک دانلود کیفیت‌های مختلف فیلم همراه شما خواهیم بود. با ما باشید.

دانلود فیلم گرتل و هانسل با دوبله فارسی

با کیفیت 1080p حجم: 1.74 گیگابایت

با کیفیت 720p حجم: 843 مگابایت

فیلم Gretel and Hansel 2020 / فیلم ترسناک Gretel & Hansel 2020

 


داستان فیلم گرتل و هانسل


داستان فیلم گرتل و هانسل از جایی شروع می‌شود که یک نوزاد که تمامی اهالی دهکده آن را باارزش‌ترین نوزاد دهکده می‌نامند، در یک زمستان شدیدا مریض می‌شود. پس از آن پدرش او را برای مداوا به نزد یک جادوگر می‌برد و جادوگر بیماری را از تن او بیرون می‌کشد، اما به جای آن نوعی قدرت در درونش باقی می‌گذارد.

زمان زیادی می‌گذرد و این دختر بزرگ می‌شود و اهالی دهکده نیز برای پیشگویی آینده به نزد او می‌روند. اما این دختر از قدرت خود برای قتل افراد استفاده می‌کند و پدر خود را نیز در این راه قربانی می‌کند. پس از آن دختر ماجرایمان را به جنگل تبعید می‌کنند، اما او اهداف شوم خود را در این مکان نیز از طریق فریب دادن کودکان دیگر دنبال می‌کند.

تریلر فیلم gretel and hansel 2020 / نقد فیلم هانسل و گرتل

در سوی دیگر ماجرا دختر نوجوانی به نام گرتل (Gretel) و برادر کوچکترش هانسل (Hansel) پس از مرگ پدرشان به ملاقات با مردی می‌روند که قرار است برای دختر کاری دست و پا کند. گرتل نزد مرد می‌رود، اما زود پی می‌برد که او قصد تعرض به گرتل را دارد. گرتل و هانسل مرد مورد نظر را رها می‌کنند و به خانه برمی‌گردند. مادر گرتل او را به خاطر عدم انجام خواسته‌های مرد سرزنش می‌کند.

مادر گرتل و هانسل همچنین به آن‌ها می‌گوید که باید خانه را ترک کنند؛ چراکه دیگر جایی برای آن‌ها در این خانه وجود ندارد. او همچنین گرتل را در صورت عدم انجام کار مورد نظر تهدید می‌کند. گرتل و هانسل پس از آن از خانه‌شان فرار می‌کنند و شب را در یک چادر می‌خوابند.

تریلر فیلم گرتل و هانسل / داستان فیلم گرتل و هانسل

پس از آن یک مرد عجیب و غریب از خود فریاد سر برآورده و به سوی هانسل حمله‌ور می‌شود، اما قبل از آنکه بتواند به گرتل و هانسل آسیب برساند، یک شکارچی او را از پای در می‌آورد. او خواهر و برادر را برای ماندن در شب به خانه‌اش می‌برد و از آن‌ها پذیرایی می‌کند. صبح روز بعد گرتل و هانسل برای پیدا کردن کار از آن خانه خارج می‌شوند.

گرتل پس از آن تعدادی قارچ پیدا می‌کند. او و هانسل قارچ‌ها را امتحان می‌کنند که باعث می‌شود به شکلی دیوانه‌وار بخندند. هانسل سپس متوجه بوی کیک از یک خانه می‌شود. گرتل او را دنبال می‌کند، اما زود متوجه صدایی دخترانه می‌شود که گویی او را می‌خواند. گرتل و هانسل پس از آن با کلبه‌ای مواجه می‌شوند که زنی به نام هولدا (Holda) در آن زندگی می‌کند.

بررسی فیلم گرتل و هانسل

هولدا گرتل و هانسل را به داخل خانه دعوت می‌کند و در ازای خوابیدن در آن‌جا به آن‌ها پیشنهاد کار می‌دهد. هانسل باید به بیرون و جنگل رود تا مهارت‌های خود را در استفاده از تبر افزایش دهد و گرتل باید در خانه مانده و خانه‌داری کند. هانسل از غذا و مکان جدید خود لذت می‌برد، اما گرتل نسبت به اهداف پیرزن شک دارد.

گرتل به زودی متوجه فعالیت‌های مشکوک پیرزن می‌شود. هولدا پس از آن خود پیشقدم می‌شود و به گرتل اصول پایه‌ای جادوگری را می‌آموزد. پس از یکسری وقایع پیرزن بالاخره دست به عمل زده و هانسل را به چنگ خود درمی‌آورد. او سپس پاره‌ای از حقایق را به گرتل اعتراف می‌کند. هولدا به گرتل اعتراف می‌کند که مادر بچه‌ای است که در ابتدا ماجرای آن را تعریف کردیم. پس از آن یک درگیری رخ می‌دهد که در طی آن گرتل موفق می‌شود هولدا را بکشد و طلسم پیرزن را از بین برده و ماجرا را خاتمه دهد.

تریلر فیلم gretel and hansel 2020 / نقد فیلم هانسل و گرتل

 


بازیگران فیلم Gretel & Hansel 2020


در بخش زیر بازیگران فیلم گرتل و هانسل را از نظر خواهیم گذراند. همراه پلازامگ بمانید.

 

سوفیا لیلیس / Sophia Lillis

تریلر فیلم گرتل و هانسل / داستان فیلم گرتل و هانسل

اولین بازیگر فهرست بازیگران فیلم گرتل و هانسل سوفیا لیلیس محسوب می‌شود. لیلیس در این فیلم نقش گرتل را بازی می‌کند؛ دختر 16 ساله‌ای که خواهر بزرگتر هانسل است. سوفیا لیلیس یک بازیگر آمریکایی است که از نقش‌های قابل توجه او می‌توان به بورلی مارش (Beverly Marsh) در فیلم‌های ترسناک It و It: Chapter Two و همچنین حضورش در سری تلویزیونی کمدی I Am Not Okay With This اشاره کرد. از آثار دیگر لیلیس می‌توان به سری تلویزیونی تریلر روانشناختی Sharp Objects و همچنین فیلم Nancy Drew and the Hidden Staircase اشاره کرد.

 

سم لیکی / Sam Leakey

فیلم گرتل و هانسل / فیلم Gretel and Hansel

دومین بازیگر فهرست بازیگران فیلم گرتل و هانسل سم لیکی است. لیکی در این فیلم نقش هانسل را بازی می‌کند و این اولین حضور او بر روی پرده سینما محسوب می‌شود.

 

چارلز بابالولا / Charles Babalola

فیلم Gretel and Hansel 2020 / فیلم ترسناک Gretel & Hansel 2020

هنرپیشه سوم فهرست بازیگران فیلم گرتل و هانسل چارلز بابالولا نام دارد. بابالولا در فیلم گرتل و هانسل نقش شکارچی را بازی می‌کند. از حضورهای سینمایی دیگر او نیز می‌توان به فیلم‌های The Legend of Tarzan و Mary Magdalene اشاره کرد.

 

آلیس کریج / Alice Krige

تریلر فیلم gretel and hansel 2020 / نقد فیلم هانسل و گرتل

چهارمین هنرپیشه‌ای که قصد داریم در فهرست بازیگران فیلم گرتل و هانسل برای شما معرفی کنیم آلیس کریج محسوب می‌شود. کریج در فیلم گرتل و هانسل نقش هولدا (Holda) یا همان جادوگر را ایفا کرده است. همچنین از دیگر آثار او می‌توان به Chariots of Fire و Star Trek: First Contact اشاره کرد.

 

جسیکا دیگو / Jessica De Gouw

تریلر فیلم گرتل و هانسل / داستان فیلم گرتل و هانسل

بازیگر پنجم فهرست هنرپیشه‌های فیلم گرتل و هانسل جسیکا دیگو محسوب می‌شود. دیگو یک بازیگر استرالیایی است که از نقش‌های او می‌توان به حضور در آثاری همانند سری تلویزیونی Arrow، سری تلویزیونی Dracula و سریال Underground اشاره کرد.

دیگر بازیگران فیلم گرتل و هانسل به ترتیب عبارتند از:

  • گیولیا دوهرتی (Giulia Doherty) و بئاتریکس پرکینز (Beatrix Perkins) در نقش پسر زیبا
  • فیونا اوشاونسی (Fiona O’Shaughnessy) در نقش مادر
  • دونچا کراولی (Donncha Crowley) در نقش مستر استریپ
  • ملودی کاریلو (Melody Carrillo) در نقش جادوگر
  • جاناتان دلانی تینان (Jonathan Delaney Tynan) در نقش پدر
  • ایان کنی (Ian Kenny) در نقش شوالیه
  • مانوئل پومبو (Manuel Pombo) در نقش شوالیه
  • لوریس هریسون (Loreece Harrison) در نقش شیطان

 


نقد و بررسی فیلم گرتل و هانسل


در سایت متاکریتیک تاکنون 17 نقد برای فیلم ترسناک Gretel & Hansel 2020 ثبت شده است. از میان آن‌ها 11 نقد مثبت، 4 نقد متوسط و 2 نقد منفی بوده‌اند. در مجموع امتیاز فیلم Gretel and Hansel 2020 در متاکریتیک برابر با 64 است. در ادامه به نقد فیلم هانسل و گرتل می‌پردازیم و نگاهی به نمرات این عنوان خواهیم انداخت.

بررسی فیلم گرتل و هانسل

 

The Austin Chronicle / متیو موناگل: 89

فیلم گرتل و هانسل در بهترین حالت یک اثر ترسناک مناسب جوانان است.

 

RogerEbert.com / پیتر سوبژینسکی: 88

فیلم Gretel and Hansel را می‌توان الماس کمیابی نامید که شمار زیادی از طرفداران ژانر وحشت همواره دنبال آن می‌گردند، اما به ندرت پیدایش می‌کنند. این فیلم یک اثر هوشمندانه، زیبا و بعضا واقعا ترسناک است.

 

The WRAP / ویلیام بیبیانی: 80

به عنوان یک اثر فانتزی، فیلم گرتل و هانسل ترکیبی هوشمندانه است که همانند آن را در کمتر جایی می‌توان سراغ گرفت. این فیلم به خوبی موفق شده است که به شکلی هوشمندانه قصه اصلی را مورد ارزیابی مجدد قرار دهد و به آن لایه‌های جدیدی از عناصر گوناگون اضافه کند؛ در عینی که به روایت اصلی نیز خدشه وارد نمی‌سازد.

نقد فیلم هانسل و گرتل / تریلر فیلم گرتل و هانسل

 

SLANT / درک اسمیت: 75

فیلم گرتل و هانسل را می‌توان روایتی زنانه از داستان گرتل و هانسل نامید.

 

The Hollywood Reporter / فرنک شک: 70

فیلم ترسناک Gretel & Hansel 2020 ممکن است برای برخی از طرفداران ژانر وحشت به دلیل ریتم کند و تاکید خود روی مقوله اتمسفر به جای ترس‌های آنی، خسته‌کننده به نظر برسد. از سوی دیگر اگر هنگام دیدن این فیلم حوصله کافی داشته باشید، بدون شک تماشای هانسل و گرتل ارزش خاص خود را خواهد داشت.

 

We Got This Covered / مت دوناتو: 50

این اثر به ویژه از نظر فیلمبرداری و طراحی صحنه اثری ممتاز محسوب می‌شود. از سوی دیگر روایت کند و خسته‌کننده فیلم سبب می‌شود به آن شکلی که باید، نتوانیم از آن لذت ببریم.

 

Los Angeles Times / کیمبر مایرز: 50

فیلم Gretel & Hansel ویژه‌ترین فیلم پرکینز تاکنون محسوب می‌شود و از منظر جلوه‌های بصری به حدی از کیفیت رسیده است که رقبای آن به ندرت می‌توانند با آن برابری کنند. با این وجود می‌توان گفت محتوای فیلم بر خلاف جلوه‌های بصری آن چنگی به دل نمی‌زند.

فیلم گرتل و هانسل / فیلم Gretel and Hansel

جوانب مختلف در رابطه با فیلم گرتل و هانسل را برای شما مورد بررسی قرار دادیم و امیدواریم با خواندن مقاله امروزمان اطلاعات کافی را در رابطه با این اثر به دست آورده باشید. نظر شما در رابطه با فیلم Gretel and Hansel 2020 چیست؟ نظرات خود را از قسمت پایین و از بخش کامنت‌های سایت با ما در میان بگذارید.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha