نقد و بررسی سریال بچه مهندس 3 و پایان بندی عجیب آن!

نقد و بررسی سریال بچه مهندس 3 و پایان بندی عجیب آن!
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

سریال بچه مهندس 3 پس از پشت سر گذاشتن دو فصل جنجالی در ماه مبارک رمضان به ایستگاه سوم رسید. قسمت آخر سریال بچه مهندس 3 به تازگی پخش شد و نقدهای زیادی را به همراه داشت.

سریال بچه مهندس در ماه مبارک رمضان شروع شد و پس از 36 قسمت دوشنبه 12 خرداد ماه به پایان رسید. قسمت آخر سریال بچه مهندس 3 با نقدهای متفاوتی همراه بود که در ادامه برخی از آنها را بررسی می‌کنیم. بچه مهندس که دو فصل پر حرف و حدیث را پشت سر گذاشت و مانند فصل‌های گذشته حواشی و انتقادات زیادی را برانگیخته است فیلمبرداری خود را از سال گذشته آغاز کرد و با بازی بازیگران جوانی نظیر روزبه حصاری یکی از پرمخاطب‌ترین سریال‌های ماه رمضان 99 بود. با پلازامگ همراه باشید.

سریال بچه مهندس 3 کی پخش میشود

آنچه در ادامه می‌خوانید:

 


نقد و بررسی سریال بچه مهندس 3


تا همینجای کار هم سریال بچه مهندس 3 از فصل‌های قبلی خود خیلی بهتر بود؛ البته ممکن است خیلی با این نظر موافق نباشید! اضافه شدن بازیگران حرفه‌ای به این سریال و استفاده از یک داستان پلیسی در کنار داستان اصلی از جمله نقاط مثبت آن محسوب می‌شود. برای نقد و بررسی سریال بچه مهندس 3 باید نگاهی به فصل‌های قبلی این سریال انداخت؛ جایی که در فصل اول به موضوع کودکان بی‌سرپرست پرداخته می‌شود و علاقه دو کودک به یکدیگر شکل می‌گیرد.

نقد و بررسی سریال بچه مهندس 3

فصل دوم سریال بچه مهندس هم با طرح موضوع ازدواج دو نوجوان 16 ساله و تابوشکنی در این زمینه همراه بود که با واکنش‌های متعددی از سوی مردم مواجه شد. اما علی غفاری، کارگردان سریال بچه مهندس در فصل سوم این سریال، تغییراتی در داستان ایجاد کرد. توجه به موضوع وطن دوستی، تحریم‌ها، جاسوسی، فساد مدیریتی از یک طرف و طرح موضوعات عاشقانه از سوی دیگر، از جذابیت‌های فصل سوم بود.

ورود تینا و تینوش، خواهر و برادری که به عنوان سرمایه‌گذار با جواد، مسعود و قاسم همکاری می‌کنند روند داستان را جذاب‌تر کرد. علاقه‌ی تینا به مسعود و جواب رد دادن مسعود به او باعث شده تا پس از سال‌ها باید یک سریال عاشقانه جدید در تلویزیون مواجه شویم. نمایش خواستگاری زن از مرد موضوعی است که واکنش‌های متفاوتی را به همراه داشت.  اما این تابوشکنی در تلویزیون تا چه حد به مذاق مخاطبان این رسانه خوش می‌آید؟ آیا تاکنون در سریال‌های تلویزیونی شاهد خواستگاری زن از مرد بوده‌ایم؟ و نمایش این کار چه عواقبی برای کارگردان و تهیه کننده این کار خواهد داشت؟ با گذشت زمان پاسخ این سوالات را متوجه خواهید شد.

ورود مژگان، معشوقه جواد جوادی به داستان رنگ و بوی دیگری بخشید. بازگشت عشق قدیمی همیشه از موضوعات جذاب در سینما و تلویزیون بوده است. فارغ از خط داستانی عجیبی که برای مژگان در نظر گرفته شده بود، نگاه ویژه به موضوع «وطن دوستی» در قسمت‌های پایانی سریال بر هر موضوع دیگری غالب بود. تا جایی که جواد جوادی از عشق قدیمی خود دست می‌کشد و آینده خود را در توجه به گذشته و وطن خود می‌بیند. پایان‌بندی اغراق آمیز و افراطی سریال که موضوع وطن دوستی را به شکلی عجیب به نمایش می‌گذارد از جمله نکات قابل تامل و البته آزاردهنده سریال محسوب می‌شد.

با این حال، به نظر می‌رسد علی غفاری، انتقادات و حساسیت‌های مخاطبان را به خوبی درک کرده و به همین دلیل داستان عاشقانه جواد جوادی را به شکل دیگری تغییر داده است. به طور کلی، فصل سوم بچه مهندس داستانی گیراتر از دو فصل قبلی داشت و به همین دلیل مخاطبان بیشتری را به سوی خود جذب کرد. باید منتظر باشیم و ببینیم آیا در ماه‌های آینده بچه مهندس 4 ساخته می‌شود یا خیر.

به سریال بچه مهندس 3 چه نمره‌ای می دهید؟
4501 votes

داستان سریال بچه مهندس 3


در فصل‌های گذشته سریال بچه مهندس چه گذشت؟ در فصل سوم شاهد چه اتفاقاتی بودیم؟

داستان فصل های گذشته

فصل اول این سریال که در 30 قسمت در ماه رمضان سال 97 پخش شد، تصویرگر زندگی پسربچه‌ای بود که در یتیم خانه روزگار می‌گذراند. جواد جوادی با بازی یونا تدین توسط مادرش از کودکی به پرورشگاه سپرده می‌شود. او علاقه زیادی دارد تا با وسایل به‌دردنخور وسیله‌های عجیب و غریب درست کند؛ به همین دلیل نیز به بچه مهندس مشهور شده است. او در این پرورشگاه درگیری‌های زیادی با مدیر پرورشگاه (بهناز جعفری) و مستخدمین پیدا می‌کند و ماجراهای زیادی را پشت سر می‌گذارد. با استقبال خوب مردم از فصل اول این سریال، خیلی زود عوامل ساخت دست بکار شدند و فصل دوم آن را تولید کردند.

سریال بچه مهندس ۳ کی پخش میشود

فصل دوم سریال بچه مهندس در ماه دی 97 به روی آنتن رفت که باعث شکل گیری شایعات زیادی در خصوص این سریال و داستان آن شد. فصل دوم سریال بچه مهندس زمانی اتفاق می‌افتد که جواد (با بازی مانی رحمانی) دوران نوجوانی خود را سپری می‌کند و مشغول درس و مدرسه است. در این میان دختری به نام مژگان نقش پر رنگی در زندگی جواد پیدا می‌کند. داستان‌هایی که در این فصل اتفاق افتاد و ماجرای بین جواد و مژگان شایعات زیادی مبنی بر تبلیغ کودک همسری در این سریال را به وجود آورد که به شدت تکذیب شد.

 

فصل سوم سریال بچه مهندس

پخش سریال بچه مهندس 3

سریال بچه مهندس 3 در فضای دانشگاهی و خوابگاهی اتفاق می‌افتد؛ جواد که در دانشگاه امیر کبیر قبول شده است، در دانشگاه با پسری به نام مسعود آشنا می‌شود. مسعود با وجود پولدار بودنش مشکلات مخصوص خود را دارد. جواد که قرار است در خوابگاه یک اتاق بگیرد با پسری به نام قاسم آشنا می‌شود که از جنوب کشور آمده است. به این ترتیب این سه نفر گروه دوستی کوچکی در درون دانشگاه شکل می‌دهند و به تحصیل مشغول می‌شوند. این فصل از زبان جواد روایت می‌شود و قسمت‌های اولیه که مربوط به دوران دانشگاه و دوستی این سه نفر است، بخشی از خاطرات جواد هستند. حسن وارسته نویسنده این سریال در مصاحبه‌ای با رسانه‌ها گفت:

این فصل بسیار جذابتر از فصل‌های قبل پیگیری می‌شود و قرار است یک سری اتفاقات هیجان‌انگیز و جالب روی دهد.

 


دانلود سریال بچه مهندس 3 و تیزر آن


در این بخش می‌توانید تمام قسمت‌های پخش شده سریال بچه مهندس 3 را با کیفیت 576p دانلود کنید. برای این کار روی این لینک کلیک کنید

در ویدئوی بالا می‌توانید تیزر سریال بچه مهندس 3 را تماشا کنید.

 


بازیگران سریال بچه مهندس 3


در ادامه به معرفی بازیگران سریال بچه مهندس 3 خواهیم پرداخت.

 

روزبه حصاری

سریال بچه مهندس 3 / روزبه حصاری

روزبه حصاری بازیگر نقش جواد جوادی در فصل سوم سریال بچه مهندس است. بسیاری از مخاطبان قدیمی سریال بچه مهندس، روزبه حصاری را بهترین انتخاب برای بازی در نقش جوانی جواد می‌دانند. این بازیگر 32 ساله پیش از سریال بچه مهندس 3 در فیلم‌هایی نظیر ماهور، امروز و جردن هم ایفای نقش کرده است.

سعید کریمی

سعید کریمی / بازیگر بچه مهندس 3

سعید کریمی، بازیگر نقش مسعود در سریال بچه مهندس 3 است. شاید تعجب کنید اگر بدانید این بازیگر 40 سال سن دارد. سعید کریمی متولد سوم شهریور سال 1359 در شهر ری است و به تا چند ماه دیگر وارد 41 سالگی می‌شود. این هنرمند مدرک لیسانس بازیگری دارد و داماد کارگردان قدیمی سینما، یدالله صمدی است. کریمی در سریال بچه مهندس 3 علاوه بر بازیگری، مدیریت برنامه‌ریزی را هم بر عهده دارد.

مهشید جوادی

مهشید جوادی سریال بچه مهندس 3

مهشید جوادی بازیگر نقش مرضیه توفیقی مقدم در سریال بچه مهندس 3 است. این بازیگر ترک زبان اصالتا اهل ارومیه است و با سریال تلویزیونی آنام به طور جدی پا به عرصه تصویر گذاشت. البته باید به این نکته هم اشاره کرد که اولین حضور این بازیگر در قاب تلویزیون به سریال عمودی‌ها بر می‌گردد.  مهشید جوادی متولد 1374 است و اکنون 25 سال دارد.

فرهاد قائمیان

بازیگران سریال بچه مهندس 3 . فرهاد قائمیان

فرهاد قائمیان بازیگر اردبیلی سینما و تلویزیون است که کار خود را در سینما با بازی در فیلم دمرل ساخته یدالله صمدی آغاز کرد. او در عرصه سینما حضور پر رنگی دارد و چندین بار نامزد دریافت سیمرغ بلورین جشنواره فجر نیز شد. با بازی در سریال ابر و خورشید اولین حضورش را در تلویزیون تجربه کرد و پس از آن سریال‌های زیادی بازی کرد که از بهترین‌های آن‌ها می‌توان به گاندو، گشت پلیس و زمانی برای عاشقی اشاره کرد. بادیگارد، استرداد و هیوا نیز از بهترین آثار او در حوزه سینما هستند.

 

ثریا قاسمی

بازیگران سریال بچه مهندس 3 . ثریا قاسمی

مولود ملاقاسم ملقب به ثریا قاسمی از هنرمندان خوب قبل از انقلاب است که کار خود را با اجرای برنامه‌های رادیویی شروع کرد. سپس با ورود به عرصه تئاتر توانست مهارت‌های خوبش را نشان دهد و در سال 1349 با حضور در فیلم آرامش در حضور دیگران ساخته ناصر تقوایی فعالیت سینمایی خودش را آغاز کرد. او در سال 1352 پا در دنیای تلویزیون گذاشت و در سریال قصه عشق به ایفای نقش پرداخت. او همچنین در تلویزیون به مجری گری پرداخت و در رادیو حضور موثری داشت. از بهترین فیلم‌های او می‌توان به مارال، ویلایی‌ها و خانه کاغذی اشاره کرد. او در سال 95 موفق به دریافت جایزه سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل زن برای بازی در فیلم ویلایی‌ها شد.

 

کامران تفتی

بازیگران سریال بچه مهندس 3 . کامران تفتی

کامران تفتی بازیگر، خواننده و مجری تلویزیون است که علاوه بر بازیگری در رشته موسیقی هم فعالیت می‌کند. او تاکنون یک آلبوم به نام عکس زمستونی تهران و چندین تک آهنگ منتشر کرده است. او کارش در تلویزیون را با بازی در سریال این گروه پلیس که از شبکه تهران پخش می‌شد، آغاز کرد و پس از آن با بازی در سریال‌های متعددی جایش را در برنامه‌های تلویزیونی باز کرد و مجری چند برنامه تلویزیونی شد. از بهترین فیلم‌های کامران تفتی می‌توان از فیلم‌های هفت معکوس، گلوگاه و ماهورا نام برد.

کارگردانی این سریال بر عهده علی غفاری و تهیه‌کننده آن سعید سعدی است. همچنین گروه نویسندگان سریال بچه مهندس را حسن وارسته، امیر شاداب و رضا خمسه تشکیل می‌دهند.

سریال بچه مهندس 3 کی پخش میشود

سریال بچه مهندس 3 که از دو فصل نخست خود بازخوردهای بهتری دریافت کرده است، به نظر می‌رسد هنوز هم طرفداران خاص خودش را دارد. حضور بازیگران جدید و باتجربه در این فصل از اصلی‌ترین عوامل جذابیت این سریال به حساب می‌آید. همچنین سادگی و پرداختن به مشکلات جامعه به خصوص قشر جوان مزیت اصلی سریال بچه مهندس 3 است. نظر شما درباره این سریال چیست؟ آیا این سریال را در ماه رمضان امسال دنبال می‌کنید؟

 

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران32 دیدگاه
۱
.
29 اردیبهشت 1399، 14:10
پاسخ
5
4
چرا ترویج خاستگاری زن از مرد رو میکنید ؟! چرا قبح این مسائل رو میشکنید ؟ اگر نویسندگان دنبال تنوع در فیلم ها هستند دلیل بر این نیست که جای زن و مرد عوض بشه و حرمت زن بشکنه
عصمت
.
03 خرداد 1399، 12:45
پاسخ
2
1

سلام ؛ خواهرِ من ! چرا شما ناراحتید از اینکه ترویج خواستگاری زن از مرد خلاف شأن زن است؟ (از این جهت خطاب خواهرِ من کردم که هیچ مردی به این گونه خواستگاری اعتراضی ندارد!) این قانون را از کجایتان درآوردید؟ اگر تابع دین اسلامید، که پیغمبر از حضرت علی برای دخترش خواستگاری کرد! در تمام ادیان آسمانی این زن است که به دنبال همسر خوب و مناسب باید باشد، حالا در عصر و زمانه ما که عصر مرد سالاری رسم شده این رسم دیرینه اسلامی کلا به فراموشی سپرده شده و حتی قاعده فیمینسمی هم از سوی غرب و غربگدایان بر ما تحمیل شده و ما را از اصالت خارج کرده! مگر زنان خواهان تساوی حقوق زن و مرد نیستند؟ مگر نمی‌خواهند تمام حقوقی که آقایان دارند خانم‌ها هم داشته باشند؟ خب یکی از آنها انتخاب همسر هم‌شأن آنهاست که خودشان می‌توانند آزادنه انتخاب کنند!! لطفاً احساساتی با مسائل برخورد نکنیم...
یارمنش
.
06 خرداد 1399، 18:08
پاسخ
1
4
@میثم.ع
توسلیقه ات بده برادر من ثریا قاسمی به شدت خوب بازی میکنه برادر من
مبی
.
07 خرداد 1399، 11:36
پاسخ
1
4

این یه سریاله تو واقعیت که این وجود نداره اون زن باید حیا داشته باشه و جلو احساسش را بگیره
حورا
.
08 خرداد 1399، 15:32
پاسخ
0
5

حضرت خديجه هم از پيامبر خواستگارى كرد وقتى همسر مناسب پيدا ميشود خانم يا اقا هر دو حق دارن پا پيش بذارن مخصوصاً با اوضاع حالى
امیر
.
09 خرداد 1399، 08:48
پاسخ
4
1
@نجمه
سلیقت دو زار نمی ارزه
نمایش 5 پاسخ دیگر
محمدرضا عطاردی
.
30 اردیبهشت 1399، 22:46
پاسخ
0
1
با سلام و تشکر به دست اندارکاران برنامه بچه مهندس با توجه به اینکه این فیلم با نشان دادن واقیعت های جامعه در مورد تحریم ها کاملا موفق عمل میکند اما انگار فراموش کرده که ماه در دهه نود هستیم و کسی که از شهرستان داره میاد تهران دیگه پوشش سنتی رو نداره مثل خانومی که نقش عطیه رو بازی می کند یک جوری طراحی لباس انجام شده که دیگه تو روستاهای خراسان جنوبی به تن خانوم های بالا 50 سال دیده میشه لطفا کسانی که نقش شهرستانی قرار بازی کنند به فرهنگ شهرستان ها توهین نکنید
زهرا
.
31 اردیبهشت 1399، 19:41
پاسخ
2
1
سلام ب نظرم داری ضعف بسیاری میباشد مثلا صحنه های به شدت کلیشه ای یا اصن تقریبا فضای کلی داستان میش حدث زد حتی اگر برخی از قسمتای فیلم رو نبینی ب نظرم صحنه های جوادجوادی و استادش و خانم ثریا قاسمی کلیشه ای
میثم.ع
.
02 خرداد 1399، 22:20
پاسخ
4
1
سلام.واقعا متاسفم برای صداو سیما و عوامل سریال بچه مهندس3 به خصوص نقش اول و ثریا قاسمی و کارگردان بدون خلاقیت این مجموعه.توهین به مردم ایران کردید.حالم به هم میخوره وقتی شروع میشه و موسیقیشو میشنوم.جایی هستم که اجبارا باید تحملش کنم.
عصمت
.
03 خرداد 1399، 12:45
پاسخ
2
1

سلام ؛ خواهرِ من ! چرا شما ناراحتید از اینکه ترویج خواستگاری زن از مرد خلاف شأن زن است؟ (از این جهت خطاب خواهرِ من کردم که هیچ مردی به این گونه خواستگاری اعتراضی ندارد!) این قانون را از کجایتان درآوردید؟ اگر تابع دین اسلامید، که پیغمبر از حضرت علی برای دخترش خواستگاری کرد! در تمام ادیان آسمانی این زن است که به دنبال همسر خوب و مناسب باید باشد، حالا در عصر و زمانه ما که عصر مرد سالاری رسم شده این رسم دیرینه اسلامی کلا به فراموشی سپرده شده و حتی قاعده فیمینسمی هم از سوی غرب و غربگدایان بر ما تحمیل شده و ما را از اصالت خارج کرده! مگر زنان خواهان تساوی حقوق زن و مرد نیستند؟ مگر نمی‌خواهند تمام حقوقی که آقایان دارند خانم‌ها هم داشته باشند؟ خب یکی از آنها انتخاب همسر هم‌شأن آنهاست که خودشان می‌توانند آزادنه انتخاب کنند!! لطفاً احساساتی با مسائل برخورد نکنیم...
یارمنش
.
06 خرداد 1399، 18:08
پاسخ
1
4
@میثم.ع
توسلیقه ات بده برادر من ثریا قاسمی به شدت خوب بازی میکنه برادر من
مبی
.
07 خرداد 1399، 11:36
پاسخ
1
4

این یه سریاله تو واقعیت که این وجود نداره اون زن باید حیا داشته باشه و جلو احساسش را بگیره
حورا
.
08 خرداد 1399، 15:32
پاسخ
0
5

حضرت خديجه هم از پيامبر خواستگارى كرد وقتى همسر مناسب پيدا ميشود خانم يا اقا هر دو حق دارن پا پيش بذارن مخصوصاً با اوضاع حالى
امیر
.
09 خرداد 1399، 08:48
پاسخ
4
1
@نجمه
سلیقت دو زار نمی ارزه
نمایش 5 پاسخ دیگر
نجمه
.
02 خرداد 1399، 22:47
پاسخ
0
7
سریال بچه مهندس ۳ بسیار عالی است دست تهیه کننده و کارگردان درد نکنه و با بازیگران سریال بخصوص روزبه حصاری در نقش جواد جوادی
عصمت
.
03 خرداد 1399، 12:45
پاسخ
2
1

سلام ؛ خواهرِ من ! چرا شما ناراحتید از اینکه ترویج خواستگاری زن از مرد خلاف شأن زن است؟ (از این جهت خطاب خواهرِ من کردم که هیچ مردی به این گونه خواستگاری اعتراضی ندارد!) این قانون را از کجایتان درآوردید؟ اگر تابع دین اسلامید، که پیغمبر از حضرت علی برای دخترش خواستگاری کرد! در تمام ادیان آسمانی این زن است که به دنبال همسر خوب و مناسب باید باشد، حالا در عصر و زمانه ما که عصر مرد سالاری رسم شده این رسم دیرینه اسلامی کلا به فراموشی سپرده شده و حتی قاعده فیمینسمی هم از سوی غرب و غربگدایان بر ما تحمیل شده و ما را از اصالت خارج کرده! مگر زنان خواهان تساوی حقوق زن و مرد نیستند؟ مگر نمی‌خواهند تمام حقوقی که آقایان دارند خانم‌ها هم داشته باشند؟ خب یکی از آنها انتخاب همسر هم‌شأن آنهاست که خودشان می‌توانند آزادنه انتخاب کنند!! لطفاً احساساتی با مسائل برخورد نکنیم...
یارمنش
.
06 خرداد 1399، 18:08
پاسخ
1
4
@میثم.ع
توسلیقه ات بده برادر من ثریا قاسمی به شدت خوب بازی میکنه برادر من
مبی
.
07 خرداد 1399، 11:36
پاسخ
1
4

این یه سریاله تو واقعیت که این وجود نداره اون زن باید حیا داشته باشه و جلو احساسش را بگیره
حورا
.
08 خرداد 1399، 15:32
پاسخ
0
5

حضرت خديجه هم از پيامبر خواستگارى كرد وقتى همسر مناسب پيدا ميشود خانم يا اقا هر دو حق دارن پا پيش بذارن مخصوصاً با اوضاع حالى
امیر
.
09 خرداد 1399، 08:48
پاسخ
4
1
@نجمه
سلیقت دو زار نمی ارزه
نمایش 5 پاسخ دیگر
نمایش 5 دیدگاه دیگر
جدول فروش فیلم ها
 • 90.4 میلیون دلار
  Godzilla vs. Kong
  اکران: 31 مارس 2021
 • 44.2 میلیون دلار
  Tom and Jerry
  اکران: 26 فوریه 2021
 • 41.6 میلیون دلار
  Raya and the Last Dragon
  اکران: 05 مارس 2021
 • 34.1 میلیون دلار
  Mortal Kombat
  اکران: 23 آوریل 2021
 • 34.1 میلیون دلار
  Kimetsu no Yaiba: Mugen Ressha-Hen
  اکران: 23 آوریل 2021
 • 23.4 میلیون دلار
  Nobody
  اکران: 26 مارس 2021
 • 13.1 میلیون دلار
  The Unholy
  اکران: 02 آوریل 2021
 • 1.8 میلیون دلار
  Separation
  اکران: 30 آوریل 2021
بازی ها
 • 19 شهریور 1400
  Life is Strange: True Colors
 • 24 شهریور 1400
  Deathloop
 • 20 مهر 1400
  Back 4 Blood