بازی Ghost Runner 2020 ؛ گیم پلی، تریلر و تاریخ انتشار

از جمله عناوین دنیای گیمینگ که امسال به شدت انتظار آن را می‌کشیم، بازی Ghost Runner 2020 است که اخیرا دموی آن منتشر شده است. در این مقاله جوانب مختلف بازی Ghost Runner را بررسی خواهیم کرد. با ما باشید.

از جمله عناوین صنعت گیمینگ که مدت‌هاست انتظار آن را می‌کشیم، بازی Cyberpunk 2077 محسوب می‌شود که با دنیای منحصربه‌فرد خود وعده تجربه‌ای جدید در فضای دنیای سریع و خشونت آمیز آینده دور را می‌دهد. اما از سوی دیگر بازی دیگری نیز در همین فضاسازی قرار است ساخته شود که دست کمی از Cyberpunk 2077 ندارد و به تازگی دمو رایگان آن منتشر شده است. این بازی که Ghost Runner 2020 نام دارد یک بازی ویدیویی در سبک Hack-and-slash است که در دنیایی علمی تخیلی روی می‌دهد. بازی Ghost Runner 2020 برای اولین بار در سال گذشته و از طریق یک تریلر برای علاقمندان معرفی شد. با ما باشید تا در مقاله پیش رویتان به بررسی اطلاعاتمان در رابطه با بازی Ghost Runner بپردازیم. همراه پلازامگ بمانید.

آنچه در ادامه می‌خوانید:

 


داستان بازی Ghost Runner 2020


از زمان رونمایی از بازی Ghost Runner 2020 که از طریق یک تریلر انجام گرفت برای مدت‌ها اطلاعات چندانی از این عنوان در دسترس نداشتیم، اما اخیرا در طی یک دمو جزئیات بیشتری از این بازی منتشر شده است. در رابطه با داستان بازی Ghost Runner می‌توان گفت بسیاری از جنبه‌های آن هنوز نامشخص هستند. تنها منبع مهمی که در رابطه با داستان این بازی می‌توانیم به آن استناد کنیم، سایت رسمی این عنوان است.

بر اساس اطلاعات موجود در سایت رسمی بازی Ghost Runner، دنیای این بازی در منطقه‌ای مخروبه واقع شده است که در آن بهای چندانی به زندگی افراد داده نمی‌شود و از سوی دیگر مرگ نیز همواره در کمین است. البته همین امر باعث می‌شود گمان ببریم که این دنیا همیشه به این اندازه تاریک و متروک نبوده است.

تاریخ انتشار بازی Ghost runner

دنیای بازی Ghost Runner 2020 در واقع زمانی محفل تمدنی درخشان بوده که طی یک رویداد «آخرالزمانی» از هم پاشیده است. جنبه اسرارآمیزتر داستان بازی Ghost Runner زمانی برایمان آشکار می‌شود که در این دنیا برجی وجود دارد که تبدیل به پناهگاه بازماندگان این رویداد فاجعه‌آمیز شده است.

شما به عنوان کاراکتر اصلی در بازی Ghost Runner 2020 وظیفه دارید از این برج اسرارآمیز بالا روید تا از واقعیت نهفته پشت فاجعه داستان سر دربیاورید. البته در این راه با موانع و دشمنان زیادی مواجه خواهید شد؛ دشمنانی که هر کدام به نحوی قصد دارند شما را برای دستیابی به اهداف خود از پای درآورند. از روی تریلر بازی همچنین می‌توانیم حدس بزنیم که نوعی رویارویی با یک هیولای شبیه به دکتر اختاپوس (Dr. Octopus) نیز در بازی حضور خواهد داشت؛ هیولایی که قابلیت‌های مبارزه قهرمانتان را در بازی Ghost Runner تا حد زیادی به چالش خواهد کشید.

بازی Ghost runner 2020 / بازی Ghost runner

 


گیم پلی بازی Ghost Runner 2020


در بازی Ghost Runner شما به عنوان بازیکن، کنترل یک ارگانیسم اسلحه‌وار زنده را برعهده خواهید گرفت که قابلیت‌های آن بسیار فراتر از یک مبارز عادی است. برای تصور قابلیت‌های قهرمانتان در بازی Ghost Runner 2020 کافی است قهرمانی همانند گنجی (Genji) از سری بازی Overwatch را بردارید و به او قابلیت‌های فراطبیعی به سبک سری بازی‌های Dishonored را اضافه کنید.

بر اساس جزئیات دمو در گیم پلی بازی Ghost Runner 2020، بازیکنان قابلیت‌های مختلفی دارند که از جمله این قابلیت‌ها می‌توان به توانایی راه رفتن بر روی دیوار، دسترسی به پلتفرم‌های مختلف از طریق قلاب، از میان بردن چند دشمن با یک چرخش شمشیر، منحرف کردن گلوله و همچنین کند کردن زمان اشاره کرد. بر همین اساس می‌توان گفت در نسخه نهایی بازی Ghost Runner 2020 احتمالا شاهد قابلیت ارتقای این توانایی‌ها و همچنین بروز توانایی‌های جدید نیز خواهیم بود. جا دارد بگوییم که تمامی این قابلیت‌ها برای بقایتان در بازی Ghost Runner ضروری هستند؛ چراکه روند مبارزه در این بازی می‌تواند با یک چشم برهم زدن تمام شود.

گیم پلی بازی Ghost Runner 2020 / تریلر بازی Ghost runner

گیم پلی بازی Ghost Runner 2020 مستلزم آن است که بازیکنان هم سریع جابه‌جا شده و هم سریع فکر کنند. بر همین اساس می‌توان گفت بسیاری از مکانیزم‌های حرکتی بازی شباهت زیادی به عناوینی همانند Mirror’s Edge و Dishonored دارد. در واقع می‌توان گفت قابلیت شما در جابه‌جایی سریع، یکی از کلیدی‌ترین ابزارهایتان برای بقا در بازی Ghost Runner خواهد بود.

دلیل ضرورت جابه‌جایی سریع در گیم پلی بازی Ghost Runner 2020 آن است که تنها سلاح قهرمان شما یک شمشیر کاتانا (Katana) است؛ سلاحی که در اصل یک سلاح نزدیک برد محسوب می‌شود. در بازی Ghost Runner برای استراحت زمانی نخواهید داشت؛ چراکه اگر از حرکت کردن بایستید، در آن لحظه دشمنانتان می‌توانند قهرمانتان را از پای درآورند.

بازی Ghost runner 2020 / بازی Ghost runner

به شکل آشکار می‌توان گفت که سازندگان بازی Ghost Runner در گیم پلی این بازی گیمرها را تشویق می‌کنند که سریع حرکت کنند و بر این مورد زمانی تاکید مضاعف می‌شود که نحوه کارکرد مرگ در بازی خود را نشان می‌دهد. در اکثر بازی‌های دیگر هنگامی که قهرمان شما می‌میرد، پس از آن با یک صفحه لودینگ (Loading) مواجه می‌شوید و سپس بازی شما را به آخرین چک پوینت (Check Point) باز می‌گرداند.

اما در بازی Ghost Runner 2020 سازندگان رویکرد دیگری به مکانیزم مرگ داشته‌اند و مرگ در این بازی بیشتر به سازوکار بازی Hotline Miami است. در بازی Ghost Runner بازیکن‌ها پس از مردن به شکلی آنی بازیابی (Respawn) می‌شوند و وقفه‌ای میان مرگ کاراکتر شما و بازیابی او چه از نظر مکانی و چه از نظر زمانی وجود نخواهد داشت. صرفا کافی است با زدن یک دکمه به بازی بازگردانده شوید و به آن ادامه دهید.

گیم پلی بازی Ghost Runner 2020 / تریلر بازی Ghost runner

این امر سبب می‌شود که ریتم سریعی که سازندگان در طراحی گیم پلی تاکید مضاعفی بر روی آن دارند حفظ شود. در حالت کلی آن می‌توان گفت بازی Ghost Runner 2020 یک بازی ویدیویی امیدبخش در سبک سایبرپانک (Cyberpunk) خواهد بود که می‌تواند طرفداران این شیوه را برای مدت‌ها سرگرم کند. حتی می‌توان یک قدم فراتر از این حرف رفت و با در نظر گرفتن تمامی مکانیزم‌هایی که در این بازی تعبیه شده است، تخمین زد که Ghost Runner 2020 جزو عناوین بزرگ امسال خواهد بود.

بازی Ghost runner 2020 / بازی Ghost runner

 


تریلر بازی Ghost Runner 2020


در بخش زیر تریلر بازی Ghost Runner 2020 را با همدیگر مورد بررسی قرار می‌دهیم. همراه پلازامگ بمانید.

 


تاریخ انتشار بازی Ghost Runner 2020


در رابطه با تاریخ انتشار بازی Ghost Runner اطلاعات دقیقی در دست نیست و هنوز تاریخ انتشار رسمی از سمت سازندگان برای بازی منتشر نشده است. اما بر اساس منابع غیر رسمی، بازی Ghost Runner در سال 2020 و برای پلتفرم‌های PC، ایکس‌باکس وان و PS4 منتشر خواهد شد.

بازی Ghost runner 2020 / بازی Ghost runner

در مقاله‌ای که خواندید داستان بازی Ghost Runner 2020 را مورد بررسی قرار دادیم و سپس به بررسی اطلاعاتمان از گیم پلی این بازی پرداختیم و پس از آن نیز به تماشای تریلر و بررسی جزئیات دیگر در رابطه با بازی نشستیم. به نظر می‌رسد بازی Ghost Runner 2020 جزو رقبای اصلی بازی Cyberpunk 2077 خواهد بود و در سبک خود حرف‌های زیادی برای گفتن خواهد داشت. البته باید منتظر ماند و دید که سازندگان ایده‌های خود را در نسخه نهایی بازی تا چه میزان صیقل می‌دهند تا با ترکیبی ایده‌آل روبه‌رو شویم.

نظر شما در رابطه با بازی Ghost Runner 2020 چیست؟ نظرات و انتظارات خود را در رابطه با این بازی از طریق بخش پایین و از قسمت کامنت‌های سایت با ما در میان بگذارید.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha