نقد و بررسی بازی Cloudpunk ؛ تریلر، گیم پلی و نمرات منتقدین

از بازی‌های سایبرپانک (Cyberpunk) خوب اخیر، می‌توان به بازی Cloudpunk اشاره کرد. در مقاله پیش رویتان قصد داریم به بررسی گیم پلی، تریلر و نمرات منتقدین در رابطه با بازی Cloudpunk بپردازیم. با ما باشید.

بازی Cloudpunk یک بازی ویدیویی در ژانر ماجراجویی (Adventure) است که توسط کمپانی Ion Lands ساخته شده و شرکت Maple Whispering Limited آن را برای پلتفرم PC منتشر کرده است. وقایع بازی Cloudpunk در زمان آینده رخ می‌دهند و کلیت بازی ترکیبی از المان‌های علمی تخیلی (Sci-fi) و سایبرپانک (Cyberpunk) است. سازندگان بازی Cloudpunk وعده انتشار این بازی برای کنسول های بازی را نیز در آینده نزدیک داده‌اند. در مقاله پیش رویتان قصد داریم به بررسی داستان، گیم پلی، تریلر، نمرات منتقدین و سیستم مورد نیاز برای اجرای بازی Couldpunk بپردازیم. همراه پلازامگ بمانید.

تاریخ انتشار بازی Cloudpunk / تریلر بازی Cloudpunk

آنچه در ادامه می‌خوانید:

 


داستان بازی Cloudpunk


قهرمان اصلی داستان بازی Cloudpunk فردی به نام رانیا (Rania) است. رانیا از شهر بومی خود به شهر نیوالیس (Nivalis) آمده تا برای شرکتی به نام Cloudpunk کار کند؛ شرکتی نه چندان قانونی در زمینه حمل و نقل بسته‌های با محتوای نامشخص.

رانیا ماموریت‌های خود را در طول بازی Cloudpunk از فردی به نام کنترل (Control) دریافت می‌کند و باید بسته‌های مشخصی را بدون آنکه بازشان کند و یا سوال اضافی بپرسد، به مقصدهای مورد نظر او برساند. رانیا در طی ماموریت‌هایش در حمل بسته‌ها به گشت و گذار در شهر پرداخته و بخش‌های مختلف شهر را تحت نظر قرار می‌دهد.

او در طول سفرش به کاراکترهای مختلفی برمی‌خورد که از جمله آن‌ها می‌توان به اندرویدها (Android)، هوش‌های مصنوعی (AI) و نهایتا انسان‌ها اشاره کرد. او همچنین در طول شب با پی بردن به برخی حقیقت‌ها دچار دوراهی‌های اخلاقی زیادی می‌شود. رانیا یک سگ همراه نیز به نام کاموس (Camus) دارد که در سفرهایش او را همراهی می‌کند. نهایتا باید اشاره کنیم که رانیا سعی دارد در این شهر به اندازه کافی پول جمع کند تا بتواند برای سگ خود یک قلاده بخرد و درآمدی برای زندگی دست و پا کند.

نقد و بررسی بازی Cloudpunk / بررسی بازی Cloudpunk

 


گیم پلی بازی Cloudpunk


همانطور که اشاره کردیم شما در بازی Cloudpunk کنترل فردی به نام رانیا را بر عهده خواهید گرفت؛ یک راننده محموله جدید برای یک کمپانی غیرقانونی که Cloudpunk نام دارد. وسیله شما برای رساندن محموله‌هایتان به مقصد در بازی Cloudpunk وسیله نقلیه‌ای به نام HOVA است که در واقع یک ماشین پرنده محسوب می‌شود. شما با ماشین پرنده‌تان در بازی Cloudpunk در یک شهر سایبرپانک (Cyberpunk) به گشت و گذار خواهید پرداخت.

در بازی Cloudpunk علاوه بر محموله‌های مختلف به حمل و نقل افراد نیز خواهید پرداخت. علاوه بر این قادر خواهید بود که در صورت تمایل خودرو خود را در محل‌های پارک مشخص پارک کنید و به گشت و گذار در شهر به شکل پیاده ادامه دهید.

بازی CLOUDPUNK

در طول برخی از ماموریت‌هایتان در بازی Cloudpunk تصمیماتی خواهید گرفت که بر اتفاقات بعدی بازی و نوع دیالوگ‌هایتان با شخصیت‌ها تاثیر خواهند داشت. علاوه بر این به عنوان بازیکن در این بازی قادر خواهید بود که به جمع آوری آیتم‌های داستانی مختلفی بپردازید که در سراسر شهر پراکنده شده‌اند.

از طریق این آیتم‌ها خواهید توانست به ماموریت‌های فرعی و داستان‌های جانبی مختلف دسترسی پیدا کنید. نهایتا باید به قابلیت ارتقا خودرو HOVA اشاره کرد که می‌توانید سرعت و میزان کنترل صدمه (Damage control) وسیله نقلیه HOVA خود را ارتقا دهید. علاوه بر این آیتم‌های مختلفی نیز جهت تزئین آپارتمان قهرمان خود در بازی می‌توانید تهیه کنید.

تاریخ انتشار بازی Cloudpunk / تریلر بازی Cloudpunk

 


تریلر بازی Cloudpunk


در بخش زیر تریلر بازی Cloudpunk را با همدیگر مورد بررسی قرار خواهیم داد. با ما باشید.

 


سیستم مورد نیاز برای اجرای بازی Couldpunk


در ادامه سیستم مورد نیاز برای اجرای بازی Cloudpunk را با همدیگر بررسی می‌کنیم. همراه پلازامگ بمانید.

 

حداقل سیستم مورد نیاز:

 • سیستم عامل: Windows 7/10/64 bit
 • پردازنده: AMD / Intel CPU / AMD FX-4300 or Intel i3-4130 or newer
 • رم: 8 GB RAM
 • کارت گرافیک: AMD / NVIDIA dedicated graphics card, with at least 2GB of dedicated VRAM and Shader Model 5.1 support (AMD R9 285 and NVIDIA GeForce GTX 760 or newer)
 • دایرکت‌ایکس: Version 11
 • اینترنت: Broadband Internet connection
 • حافظه: 7 GB available space
 • کارت صوتی: Integrated or dedicated DirectX 9 compatible soundcard

 

سیستم مورد نیاز پیشنهادی:

 • سیستم عامل: Windows 10/64 bit
 • پردازنده: AMD / Intel CPU / AMD Ryzen 3 1300x or Intel i7-930 or newer
 • رم: 16 GB RAM
 • کارت گرافیک: AMD / NVIDIA dedicated graphics card, with 6GB of dedicated VRAM and Shader Model 6.0/6.1 support (i.e. AMD RX 580 8GB and NVIDIA GeForce GTX 1060 or newer)
 • دایرکت‌ایکس: Version 11
 • اینترنت: Broadband Internet connection
 • حافظه: 7 GB available space
 • کارت صوتی: Integrated or dedicated DirectX 9 compatible soundcard

نقد و بررسی بازی Cloudpunk / بررسی بازی Cloudpunk

 


نقد و بررسی بازی Cloudpunk و نمرات منتقدین


در بخش زیر به نقد و بررسی بازی Cloudpunk و نمرات منتقدین در رابطه با این عنوان می‌پردازیم. با ما باشید.

 

DarkStation / امتیاز: 90

بازی Cloudpunk بدون شک یک بازی ویدیویی است که سازندگانش آن را با علاقه و حوصله تمام و کمال ساخته‌اند. تمام جنبه‌های بازی از جلوه‌های صوتی و بصری گرفته تا شخصیت‌ها (به ویژه شخصیت‌ها) درخشانند. گیم پلی بازی چندان عمیق به نظر نمی‌رسد، اما به شکل خاص خود لذت بخش است. نهایتا می‌توان گفت بازی Cloudpunk با وجود آنکه مبری از اشتباهات نیست، هیچکدام از این اشتباهات تاثیر زیادی بر روی تجربه لذت بخش آن نمی‌گذارند.

 

Press Start Australia / امتیاز: 85

بازی Cloudpunk از جمله عناوینی است که در زمینه ساختن یک زیرشاخه برای ژانر سایبرپانک موفق عمل کرده است؛ به شکلی که رقبای بسیار کمی برای آن وجود دارند. این بازی در رابطه با انتخاب‌های شماست. البته می‌توان گفت برای یک بازی از این جنس رویکرد ساده‌ای که سازندگان در رابطه با گیم پلی انتخاب کرده‌اند بعضا مخاطبان را از تجربه‌ای معنی دار منع می‌کند؛ اما به طور کلی می‌توان گفت گشت و گذار در دنیای بازی Cloudpunk تجربه‌ای فراموش نشدنی است.

بازی CLOUDPUNK

 

Adventure Gamers / امتیاز: 80

در بازی Cloudpunk شهر وسیع و منحصربه‌فردی در اختیار شما قرار داده می‌شود که می‌توانید در آن به گشت و گذار بپردازید. علاوه بر این در این شهر با یکسری از جالب‌ترین و خاطره‌انگیزترین شخصیت‌ها نیز ملاقات خواهید کرد و نهایتا با تجربه این بازی به سفری فراموش نشدنی می‌روید که ترکیبی ایده‌آل از یک رویکرد جدید نسبت به بازی‌های ماجراجویی با پس زمینه‌ای شبه تخیلی است.

 

Noisy Pixel / امتیاز: 75

بازی Cloudpunk یک تجربه عمیقا درگیرکننده از جنس سایبرپانک است که جلوه‌های بصری خاص و تاریک آن به خوبی با این تجربه ترکیب شده‌اند. تجربه گشت و گذار در یک دنیای وسیع به عنوان یک راننده و کشف تمامی زوایای این دنیا به حد کافی منحصربه‌فرد است که توجه شما را از ابتدا تا انتها به خود جلب کند؛ حتی اگر ریتم گیم پلی بعضا تا حدی دچار مشکل شود. اگر به دنبال تجربه‌ای متفاوت در زمینه بازی‌های علمی تخیلی هستید، بازی Cloudpunk را حتما امتحان کنید.

 

GameSpot / امتیاز: 70

در بررسی بازی Cloudpunk با یک هسته مرکزی نیرومند مواجه می‌شویم که به راحتی بازی را برای مخاطبان سایبرپانک قابل پیشنهاد می‌کند. زیبایی منحصربه‌فرد این بازی به همراه اتمسفر درگیرکننده آن سبب می‌شوند گشت و گذار در Cloudpunk تبدیل به تجربه‌ای لذت بخش شود. گشت زدن در میان ابرهای نئونی و چشم‌اندازهای متنوع بازی همواره شما را ترغیب می‌کند که به دنبال تجربه بصری بعدی باشید؛ چراکه امکان دارد زیباتر از چشم انداز قبلی باشد. البته نمی‌توان گفت در بازی Cloudpunk شکل بر محتوا غلبه دارد؛ چراکه محتوای بازی با ماجرای رانیا و داستان او چندان هم سطحی نیست. اما از سوی دیگر شکل و ظاهر بازی به قدری خوب است که محتوای آن را در برخی از اوقات تحت پوشش قرار دهد.

تاریخ انتشار بازی Cloudpunk / تریلر بازی Cloudpunk

در مقاله پیش رویتان بازی متفاوت Cloudpunk را برای شما معرفی کردیم و در ادامه با معرفی جوانب مختلف آن از جمله داستان و گیم پلی به تماشای تریلر بازی نشستیم و در بخش‌های پایانی نیز سیستم مورد نیاز این بازی و نمرات منتقدین را در رابطه با آن از نظر گذراندیم. امیدواریم با خواندن مقاله‌مان اطلاعات کافی را در رابطه با این بازی خوب به دست آورده باشید. نظر شما در رابطه با بازی Cloudpunk چیست؟ آیا شما این بازی را تجربه کرده‌اید؟ نظرات و تجربیات خود را می‌توانید از قسمت پایین و از بخش کامنت‌های سایت با ما در میان بگذارید.

5.0
1
12345
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha