ثور در برابر هالک ؛ کدام پیروز می شود؟ (ویدیو)

ثور در برابر هالک ؛ کدام پیروز می شود؟ (ویدیو)
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

ثور (Thor) و هالک (Hulk) از جذاب‌ترین قهرمانان دنیای مارول هستند. در ادامه نبرد بین این دو قهرمان و قدرت هرکدام را بررسی می‌کنیم. به نظر شما در رویارویی ثور در برابر هالک کدامیک پیروز می‌شود؟ همراه پلازا باشید

مهم‌ترین ابرقهرمان‌هایی که در دنیای سینما و بازی‌های ویدیویی شناخته‌ایم از دنیای قهرمانان مارول (MCU) سر برآورده‌اند. ابرقهرمان‌هایی مانند هالک (Hulk)، اسپایدرمن (Spider-Man)، اسکارلت ویچ (Scarlet Witch) و بسیاری از قهرمانان دیگر که هر یک نقش خود را در اعتلای این دنیای وسیع و پهناور که از کمیک‌ بوک‌ها تا هنر هفتم را در بر گرفته است بازی کرده‌اند.

در مقاله پیش رو قصد داریم دو تن از مهم‌ترین و محبوب‌ترین ابرقهرمان‌های مارول را در مقابل هم قرار دهیم تا علاوه بر آنکه قدرت‌های فردی هر کدام را بسنجیم، سعی کنیم به این موضوع پی ببریم که کدامیک قوی‌تر است.

آنچه در ادامه می‌خوانید:

 


ثور ؛ ابرقهرمان پتک به دست مارول


در مقاله امروزمان با مضمون ثور در برابر هالک در ابتدا قصد داریم ابرقهرمان محبوب مارول، یعنی ثور را برای شما معرفی کنیم. شاید در ابتدا بد نباشد به جنبه‌های این قهرمان در اسطوره‌ها اشاره کنیم. در اسطوره‌های آلمانی ثور (Thor) خدای پتک به دستی محسوب می‌شود که او را بیشتر با قدرت‌های رعد و برق، طوفان‌ها، درخت‌های مقدس و نهایتا قابلیت‌های جسمانی می‌شناسند. ثور در اسطوره‌ها محافظ بشریت، باروری و تقدیر محسوب می‌شود.

شخصیت ثور در دنیای مارول بر اساس همین اسطوره بنا شده است. سلاح اصلی ثور یک پتک جادویی محسوب می‌شود که Mjolnir نام دارد. ثور به وسیله سلاح خود قادر است پرواز کند و همچنین آب و هوا را تغییر دهد. ثور برای اولین بار در دنیای مارول در هشتاد و سومین نسخه از کمیک بوک Journey into Mystery ظهور پیدا کرد و خلق آن محصول همکاری مشترک جک کیربی (Jack Kirby) طراح، استن لی (Stan Lee) ویرایشگر و لری لیبر (Larry Lieber) نویسنده است.

ثور در برابر هالک / انیمیشن ثور در برابر هالک

از آن زمان تاکنون ثور در سری کمیک‌ها، بازی‌های ویدیویی و آثار تلویزیونی و سینمایی فراوانی حضور داشته است. جا دارد اشاره کنیم که ثور یکی از اعضای اصلی تیم ابرقهرمانی اونجرز (Avengers) محسوب می‌شود و حضور مداومی در سری‌های کمیک و سینمایی اونجرز داشته است. اولین حضور ثور در تلویزیون در سال 1988 و از طریق فیلمی به نام The Incredible Hulk Returns صورت گرفت که در این فیلم اریک آلن کرامر (Eric Allan Kramer) نقش او را ایفا کرده بود.

پس از آن یک سری فیلم‌های زنجیره‌وار از دنیای مارول منتشر شد که از جمله آن‌ها می‌توان به Thor، فیلم The Avengers، فیلم Thor: The Dark World، فیلم Avengers: Age of Ultron، فیلم Avengers: Infinity War و Avengers: Endgame اشاره کرد. در تمامی این فیلم‌ها کریس همسورث (Chris Hemsworth) وظیفه ایفای نقش ثور را برعهده گرفته است. همسورث همچنین در فیلم دیگری به نام Thor: Love and Thunder که در سال 2022 منتشر خواهد شد و از اینجا می‌توانید بیشتر با آن آشنا شوید، ایفای نقش ثور را بار دیگر بر عهده خواهد گرفت.

فیلم ثور در برابر هالک / هالک در برابر ثور

 


هالک ؛ هیولای سبز پوست مارول


در این بخش از مقاله‌مان با عنوان ثور در برابر هالک قصد داریم به معرفی ابرقهرمان محبوب دیگری به نام هالک بپردازیم. هالک یک ابرقهرمان غول آساست که بر خلاف ثور که ریشه اسطوره‌ای دارد، برای اولین بار در کمیک‌های مارول ظاهر شده است. خالقان هالک استن لی به عنوان نویسنده و جک کیربی به عنوان طراح محسوب می‌شوند. این قهرمان برای اولین بار در نسخه اول کتاب کمیک The Incredible Hulk که در 1962 منتشر شد پا به عرصه وجود نهاد.

در حضورهای کمیک‌بوکی خود هالک موجودی دو شخصیتی است. اولین موجود که همان هالک نام دارد یک ابرانسان سبز پوست با قدرت جسمانی باورنکردنی است؛ اما دومین شخصیت دکتر رابرت بروس بنر (Dr. Robert Bruce Banner) است که بر خلاف هالک یک مرد ضعیف، گوشه گیر و تودار است که در عین حال یک فیزیکدان است. این دو جنبه از شخصیت هالک هر یک به شکل مستقل وجود دارد.

فیلم هالک در برابر ثور / انیمیشن هالک در برابر ثور

تبدیل شدن بنر به هالک برای اولین بار در طی یک حادثه انجام گرفت و بنر در این حادثه به دلیل در معرض اشعه‌های گاما قرار گرفتن خود حین منفجر شدن یک بمب دست ساز تبدیل به این موجود غول آسا شد؛ موجودی که اعمالش زندگی متمدن خود بنر را سخت می‌کند. یکی از موارد جالب در رابطه با هالک آن است که میزان قدرت فیزیکی او با میزان خشمش رابطه مستقیم دارد. او بر اساس حالات ذهنی و روانی بنر می‌تواند شکل‌های مختلفی به خود بگیرد.

به عنوان مثال هالک می‌تواند تبدیل به نیرویی خام و ویرانگر شود و یا به یک دانشمند نابغه تغییر جلد دهد. هم بنر و هم هالک اغلب طرفدار تنهایی هستند، اما با این وجود دوستان خاص خود را نیز دارند که از جمله آن‌ها می‌توان به معشوقه بنر بتی راس (Betty Ross)، بهترین دوست او ریک جونز (Rick Jones)، دختر عمویش شی هالک (She-Hulk) و روانشناسی به نام دکتر سامسون (Doc Samson) اشاره کرد.

دانلود انیمیشن هالک در برابر ثور / دانلود کارتون هالک در برابر ثور و ولورین

استن لی در رابطه با خلق هالک اذعان می‌کند در پدید آوردن این ابرقهرمان از هیولای دیگری به نام فرانکنشتاین (Frankenstein) و فردی به نام دکتر جکیل و آقای هاید (Dr. Jekyll and Mr. Hyde) الهام گرفته است. نهایتا باید به رنگ پوست این ابرقهرمان اشاره کرد که در کتاب‌های کمیک مختلف تغییر کرده است، اما غالب‌ترین رنگی که اغلب برای پوست او مورد استفاده قرار گرفته است سبز محسوب می‌شود.

فیلم هالک در برابر ثور / انیمیشن هالک در برابر ثور

 


ثور در برابر هالک ؛ کدامیک قوی تر است؟


قسمت اصلی مقاله‌مان با مضمون ثور در برابر هالک به مقایسه و رودررو قرار دادن این دو ابرقهرمان محبوب می‌پردازد. از آثاری که تاکنون ثور را در برابر هالک قرار داده‌اند می‌توان به انیمیشن Hulk Vs. محصول سال 2009 اشاره کرد که در واقع آن را انیمیشن ثور در برابر هالک و یا به بیان دقیق‌تر فیلم هالک در برابر ثور نیز می‌توان نامید. فیلم ثور در برابر هالک محصول همکاری مشترک سم لیو (Sam Liu) و فرنک پائور (Frank Paur) محسوب می‌شود.

در انیمیشن هالک در برابر ثور و ولورین بازیگرانی همانند جنیس جاد (Janyse Jaud)، نولان نورث (North)، استیون بلوم (Steve Blum) و همچنین فرد تاتاسیور (Fred Tatasciore) به صداپیشگی پرداخته‌اند. انیمیشن ثور در برابر هالک را می‌توانید از طریق لینک زیر دانلود کنید:

دانلود انیمیشن هالک در برابر ثور با کیفیت 720p

دانلود انیمیشن هالک در برابر ثور / دانلود کارتون هالک در برابر ثور و ولورین

جا دارد اشاره کنیم که هر دو قهرمان ثور و هالک جزو اونجرها محسوب می‌شوند؛ ابرقهرمان‌هایی که افراد بسیاری را تاکنون نجات داده‌اند و برای نجات دنیا از بدی‌ها فداکاری‌های زیادی کرده‌اند. با این وجود این قهرمان‌ها نقاط ضعف خود را نیز دارند و شاید بتوان گفت مهمترین نقطه ضعف تک تک آن‌ها غرورشان باشد که البته یکی از مهمترین دلایل رقابت و خصومت بینشان نیز هست.

این غرور همانطور که گفتیم سبب رقابت‌هایی شده است که بعضا طنز نهفته خود را نیز دارند. شاید بتوان گفت رقابت ثور در برابر هالک به طور مشخص از فیلم The Avengers سال 2012 شروع شد. در این فیلم لوکی (Loki)، بروس بنر (Bruce Banner) را معتقد می‌کند که به هالک تبدیل شود، در حالی که خود به گروه S.H.E.I.L.D. تسلیم می‌شود. پس از آن شاهد هالک هستیم که به هلیکوپتر آن‌ها حمله می‌کند و در همین حین میان او و ثور درگیری رخ می‌دهد.

می‌توان گفت این درگیری به نوعی قدرت‌نمایی هر دو ابرقهرمان هالک و ثور را برای ما نشان می‌دهد؛ در عینی که برنده میدان هیچ‌گاه مشخص نمی‌شود.

انیمیشن هالک در برابر ثور و ولورین

رقابت ثور در برابر هالک در فیلم Thor: Ragnarok یک قدم فراتر می‌رود. دو قهرمان در این فیلم قدرت واقعی خود را نشان دادند و ثور در این رویارویی نشان داد که حتی بدون پتک نیز همچنان خدای رعدوبرق است. با این وجود در مسابقه مداخله انجام شد و هالک برنده میدان این نبرد اعلام شد. البته ثور معتقد بود که پیروز واقعی در این میدان نبرد او بود.

در رابطه با قدرت فیزیکی ثور در برابر هالک این مبحث را از زوایای مختلفی می‌توان مورد بررسی قرار داد. در فیلم‌های بسیاری از دنیای مارول هر دو ثور و هالک میزان قدرت خود را به رخ مخاطبان کشیده‌اند و طرفداران این دنیای متنوع مثال‌های مختلفی را در این رابطه دیده‌اند.

فیلم ثور در برابر هالک / هالک در برابر ثور

اگر بخواهیم دقیقتر صحبت کنیم به عنوان مثال در فیلم‌ها شاهد رویارویی هالک با هیولایی به اسم Abomination، گرگ هلا (Hela) و همچنین سپاهیان چیتائوری (Chitauri) بوده‌ایم و هالک یک تنه از پس تمامی این افراد و موجودات برآمده است. در رابطه با ثور نیز می‌توان گفت او به شکلی مداوم و مستمر قدرت جنگی خود را افزایش داده است؛ تا جایی که به نقطه‌ای رسیده که می‌تواند بر رعدوبرق بدون آنکه از پتک خود استفاده کند فرمان براند.

البته باید ناکامی‌های هر دو قهرمان را هم زیر نظر بگیریم. به عنوان مثال هالک و ثور هر دو در رویارویی با تانوس (Thanos) و هر یک به شیوه خود شکست خورده‌اند. در رابطه با میزان قدرت ثور در برابر هالک حرف‌های زیادی می‌توان گفت و طرفداران دنیای سینمایی مارول می‌توانند ساعت‌ها بدون آنکه به نتیجه برسند این بحث را ادامه دهند. اما اگر آخرین فیلم اونجرز (Avengers: Endgame) را در نظر بگیریم می‌توانیم نظرگاه دیگری ارائه کنیم.

ثور در برابر هالک / انیمیشن ثور در برابر هالک

در این فیلم مشاهده کردیم که تنها هالک بود که قدرت کافی را برای به تن کردن دستکش آهنی (Infinity Gauntlet) در اختیار  گرفت و پس از آن موفق شد تمامی افرادی را که توسط تانوس مرده بودند با چرخش دست خود به زندگی برگرداند. البته شاید بتوان گفت ثور نیز می‌توانست تمام این کارها را بکند؛ اما این نیز یک حقیقت است که توانایی قاطع او در انجام پروسه گفته شده (بر خلاف هالک) برایمان در هاله‌ای از ابهام خواهد بود.

در رابطه با آینده هالک در دنیای سینما و تلویزیون جا دارد به سری مختص دختر عموی هالک (She-Hulk) در شبکه Disney+ اشاره کنیم و به نظر می‌رسد مارک رافلو (Mark Ruffalo) بازیگر نقش هالک در این سری تلویزیونی نیز نقش خود را تکرار کند. از سوی دیگر وضعیت هالک پس از اتفاقات فیلم Avengers: Endgame در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

بازو و دست هالک در این فیلم به دلیل استفاده از دستکش Infinity Gauntlet مجروح شد و جو و آنتونی روسو (Joe / Anthony Russo) کارگردان در این رابطه گفته‌اند که جراحت هالک دائمی خواهد بود؛ البته این احتمال نیز هست که در آینده از طریق راهی دیگر جراحت بازوی هالک درمان شود.

فیلم هالک در برابر ثور / انیمیشن هالک در برابر ثور

در رابطه با اثر بعدی ثور نیز جا دارد به فیلم Thor: Love and Thunder اشاره کنیم که متاسفانه هنوز اطلاعات چندان زیادی از آن نداریم؛ اما می‌دانیم که کریس همسورث در این فیلم پس از اتفاقات فیلم Avengers: Endgame نقش خود را به عنوان ثور تکرار خواهد کرد. علاوه بر این در فیلم Love and Thunder شاهد بازگشت ناتالی پورتمن (Natalie Portman) در قالب جین فاستر (Jane Foster) نیز خواهیم بود.

فیلم Thor: Love and Thunder توسط تایکا وایتیتی (Taika Waititi) کارگردانی می‌شود و علاوه بر کریس همسورث و ناتالی پورتمن در نقش‌های ثور و جین فاستر، تسا تامپسون (Tessa Thomson) نیز در این اثر هنری نقش والکری (Valkyrie) را ایفا خواهد کرد. این فیلم در تاریخ 11 فوریه 2022 (22 بهمن 1400) اکران عمومی خواهد شد.

دانلود انیمیشن هالک در برابر ثور / دانلود کارتون هالک در برابر ثور و ولورین

در مقاله‌ای که خواندید به معرفی ابرقهرمانان محبوب دنیای مارول، یعنی ثور و هالک پرداختیم و نقش هر یک از این ابرقهرمان‌ها را در این دنیای محبوب به شکل خلاصه تشریح کرده و نهایتا به رویارویی ثور در برابر هالک و آینده این دو شخصیت دوست داشتنی پرداختیم. امیدواریم با خواندن مقاله‌مان با عنوان ثور در برابر هالک اطلاعات کافی را در رابطه با این دو ابرقهرمان به دست آورده باشید.

نظر شما در رابطه با این دو ابرقهرمان چیست؟ به نظر شما کدامیک قویتر است؟ نظرات خود را از قسمت پایین و از بخش کامنت‌های سایت با ما در میان بگذارید.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران4 دیدگاه
Bob
.
04 شهریور 1399، 13:44
پاسخ
0
3
سلام، شما بر اساس MCU مقایسه کردید یا کمیک یا انیمیشن؟ بعد نفهمیدم الان برنده کدوم بود؟
اکبر فیلسوف
.
24 دی 1399، 16:07
پاسخ
5
2
من صد درصد میگم تور چون تور باهوش تره بیشتر از هالک چنگیده تو تور رگناروک اگه نامردی نمیکردند تور برنده میشد تور تونست تانوس را با اون همه قدرت بزنه حالا هالک را نمیتونه پس تور قویترین انتقام جو هست باتشکر
مهدی
.
08 اسفند 1399، 20:24
پاسخ
2
3
هالک قوی تره چون ثور تو فیلم قدرتش با زئوس تو خدای جنگ برابری میکنه و کریتوس تونست با سلاح هاش زئوس رو شکست بده ولی هالک رو نتونس و هالک کریتوس رو کشت پس هالک قوی تره تو انیمیشنش ها هالک تونست ثور رو بزنه
نویسنده MB
.
09 اسفند 1399، 10:55
پاسخ
0
3
هالک قوی تره محدودیتش از ثور کمتره
جدول فروش فیلم ها
 • 163.5 میلیون دلار
  سریع و خشن 9
  اکران: 25 ژوئن 2021
 • 157.5 میلیون دلار
  یک مکان آرام 2
  اکران: 28 می 2021
 • 154.8 میلیون دلار
  بیوه سیاه
  اکران: 09 جولای 2021
 • 51.4 میلیون دلار
  Space Jam: A New Legacy
  اکران: 16 جولای 2021
 • 50 میلیون دلار
  بچه رئیس 2
  اکران: 02 جولای 2021
 • 40.4 میلیون دلار
  The Forever Purge
  اکران: 02 جولای 2021
 • 16.9 میلیون دلار
  Old 2021
  اکران: 23 جولای 2021
 • 13.4 میلیون دلار
  Snake Eyes
  اکران: 23 جولای 2021
 • 7 میلیارد تومان
  دینامیت
  اکران: 10 تیر 1400
 • 1.5 میلیارد تومان
  خورشید
  اکران: 27 آبان 1400
 • 1.36 میلیارد تومان
  هفته‌ای یک بار آدم باش
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 950 میلیون دلار
  تک خال
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 257.43 میلیون تومان
  پیشی میشی
  اکران: 08 مهر 1400
 • 184 میلیون تومان
  خون شد
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 90 میلیون تومان
  لاله
  اکران: 27 اسفند 1399
 • 84 میلیون تومان
  آقای سانسور
  اکران: 26 شهریور 1400