فیلم ثور 4 : تاریخ اکران، تریلر، بازیگران و آخرین اخبار و اطلاعات

فیلم ثور 4 : تاریخ اکران، تریلر، بازیگران و آخرین اخبار و اطلاعات
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

فیلم ثور 4 (Thor 4) در حال ساخت است و حدود دو سال دیگر منتشر خواهد شد. در ادامه نگاهی به تاریخ انتشار، بازیگران، داستان و تریلر فیلم تور 4 خواهیم انداخت.

مجموعه فیلم‌های ثور در ژانر ابرقهرمانی حول محور یکی از شخصیت‌های کتاب‌های کامیک مارول به نام ثور هستند. فیلم‌های ثور تبدیل به یکی از دوست‌داشتنی‌ترین بخش دنیای سینمایی مارول شده‌اند و این موفقیت را بیشتر از همه مدیون تایکا وایتیتی کارگردان فیلم سوم ثور به نام Thor: Ragnarok هستند. آن فیلم حس شوخ‌طبعی را وارد فیلم‌های ثور می‌کند و در عین حال ماهیت خدای تندر را در فیلم نگه می‌دارد. به نظر می‌آید که فیلم تور 4 هم در همین سبک باشد چرا که قرار است وایتیتی فیلم Thor 4 را کارگردانی کند. در ادامه هر آنچه از این فیلم می‌دانیم را با هم مرور می‌کنیم.

فیلم Thor 4

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 


مروری بر فیلم های قبلی Thor


فیلم اول ثور در سال 2011 و به نام Thor توسط کنت برانا کارگردانی شد. در این فیلم، ثور (با بازی کریس همسورث) با نافرمانی از پدرش اودین و تحریک شدن توسط برادرش لوکی برای انتقام از غول‌های یخی که به آزگارد نفوذ کرده بودند، قیام می‌کند. به همین دلیل ثور توسط پدرش به سیاره زمین تبعید می‌شود. فیلم ‌Thor در گیشه موفق بود و با بودجه 150 میلیون دلاری توانست به فروش تقریبی 449 میلیون دلار در سراسر جهان دست یابد. این فیلم در وبسایت راتن تومیتوز امتیاز 6.7 از 10 را گرفته است. همچنین در وبسایت Metacritic این فیلم امتیاز 57 از 100 را طبق نظر 40 منتقد، دریافت کرده است.

فیلم دوم ثور با نام Thor: The Dark World در سال 2013 توسط آلن تیلور کارگردانی شد. در این فیلم ثور دوباره به زمین برمی‌گردد تا جان جین فاستر (با بازی ناتالی پورتمن) را نجات دهد. فیلم ثور 2 در سراسر جهان حدود 644 میلیون دلار فروش داشته است. در وبسایت راتن تومیتوز این فیلم امتیاز 6.2 از 10 را گرفته و در وبسایت Metacritic طبق نظر 44 منتقد، 54 امتیاز را به نام خود ثبت کرده است.

مجموعه فیلم های تور

 

 

Thor: Ragnarok سومین فیلم از مجموعه فیلم‌های ثور است که در سال 2017 توسط تایکا وایتیتی کارگردانی شد. در این فیلم ثور به دنبال سنگ‌های ابدیت و بعد هم به دنبال پدرش است؛ چرا که پدرش اودین، آزگارد را ترک کرده است. طی این مسیر ثور درگیر ماجراجویی‌های زیادی می‌شود. این فیلم در سراسر جهان حدود 850 میلیون دلار فروش داشت. طبق نظر 390 منتقد در وبسایت راتن تومیتوز، این فیلم امتیاز 7.5 از 10 را گرفته و همچنین بر اساس نظر 51 منتقد، در وبسایت Metacritic امتیاز 74 از 100 را دریافت کرده است. در حال حاضر بر اساس نظر منتقدین، فیلم سوم ثور موفق‌ترین فیلم در این مجموعه سینمایی است.

 


تاریخ انتشار فیلم Thor 4


طبق اطلاعیه استودیوی مارول نام رسمی فیلم ثور 4 Thor: Love and Thunder است. در گزارشی که در هفته کامیک کان منتشر شد، حضور وایتیتی به عنوان کارگردان فیلم ثور 4 تایید شده است. همچنین در این گزارش گفته شده که لایو اکشن اقتباسی این کارگردان از آکیرا (مانگای ژاپنی) به تعویق افتاده است. البته این همه اخبار مربوط به وایتیتی نیست؛ این بازیگر و کارگردان همچنین قرار است در یکی از قسمت‌های فصل 4 سریال Rick and Morty به عنوان مهمان حضور داشته باشد.

تاریخ انتشار تور 4 / زمان انتشار تور 4

بعد از تاخیر فیلم لایو اکشن وایتیتی، شروع ساخت فیلم Thor 4 حتمی شد و حالا تاریخ انتشار فیلم Thor: Love and Thunder هم مشخص شده است.

تاریخ انتشار فیلم ثور، ابتدا برای 5 نوامبر سال 2021 برنامه‌ریزی شده بود اما باتوجه به شرایط همه‌گیری ویروس کرونا این تاریخ به تعویق افتاد و به 11 فوریه سال 2022 مصادف با سال 1400 شمسی موکول شد. این فیلم در حال حاضر آخرین فیلم برنامه‌ریزی شده از فاز 4 دنیای سینمایی مارول است. اگرچه این فاز با فیلم‌های دیگری در سال 2022 دنبال خواهد شد. هنوز مشخص نیست که آیا این فیلم هم به صورت معمول زودتر در انگلستان منتشر خواهد شد یا نه.

بر خلاف گزارش‌های منتشر شده، به نظر می‌آید که وایتیتی هنوز نگارش داستان فیلم Thor 4 را کامل نکرده است.


داستان فیلم Thor 4


بازیگران فیلم Thor 4

با آمدن ثور در قامت یک زن در این فیلم، وایتیتی گفته است که برای این فیلم از سریال کامیک مارول به نام The Mighty Thor از جیسون آرون الهام گرفته است. او در این رابطه می‌گوید:

داستان آن فوق‌العاده است. این داستان مملو از احساس، عشق و تندر است و برای اولین بار ثور را در قامت یک زن نشان می‌دهد.

در کنفرانس بین‌المللی کامیک کان سن دیگو در سال 2019، کارگردان فیلم تور 4 تایکا وایتیتی به همراه کریس همسورث و تسا تامپسون، به روی صحنه آمد. وایتیتی در مورد عنوان رسمی فیلم ثور 4 گفت: «هیچ چیز در دنیا قوی‌تر از عشق و تندر نیست.»

غافل‌گیری بزرگ این برنامه زمانی بود که ناتالی پورتمن در حالی که چکش میولنیر را در دست گرفته بود به روی صحنه آمد. این بازیگر در حالی که می‌خندید گفت:

این واقعا حس خوبی داره. من همیشه کمی نسبت به در دست گرفتن این چکش حسادت می‌کردم.

بازیگران ثور عشق و تندر

در این مراسم وایتیتی همچنین راجع به شخصیت جین ثور صحبت کرد. این شخصیت در نقش خدای تندر ظاهر می‌شود و به طرفداران پورتمن این امیدواری را داده است که منتظر دیدن شخصیت جین فاستر در نقش ثور باشند. این کارگردان گفت:

زمانی که ما در حال فیلم‌برداری فیلم ‌Ragnarok بودیم، من داشتم کتاب Mighty Thor از جیسون آرون را می‌خواندم. در این کتاب شخصیتی از ثور معرفی می‌شود که در واقع یک زن است. پس با خودم فکر کردم که فقط یک نفر است که می‌تواند این نقش را ایفا کند.

اما سوالی که پیش می‌آید این است که خود شخصیت ثور در فیلم Thor: Love and Thunder چه نقشی خواهد داشت؟ همسورث در این‌باره چیز زیادی نگفت: «فکر می‌کنم تایکا برنامه‌هایی برای این شخصیت داشته باشد.» وایتیتی هم در جواب گفت:«کسی چه می‌داند؟ فقط خودم می‌دانم چون فعلا فقط خودم فیلم‌نامه را خوانده‌ام.»

فیلم سینمای تور 4

همچنین تامپسون راجع به شخصیت والکیری که در انتهای فیلم Endgame ثور او را به عنوان پادشاه آزگارد معرفی کرد، گفت:

به عنوان یک پادشاه جدید، والکیری باید ملکه‌اش را پیدا کند. او در فیلم Love and Thunder ایده‌هایی دارد که شما را از آن‌ها باخبر خواهد کرد.


بازیگران فیلم ثور 4


ناتالی پورتمن باز هم به فیلم‌های ثور برخواهد گشت و در فیلم Thor 4 هم در نقش جین فاستر حضور خواهد داشت. اما این بار او یک زن معمولی نخواهد بود، بلکه نقش ثور را به عنوان یک زن ایفا خواهد کرد.

بازیگران فیلم ثور 4

رئیس استودیو مارول، کوین فایگی اعلام کرده که وایتیتی به خاطر بازگشت پورتمن خیلی از او متشکر است. وایتیتی گفته است که در طی فقط یک دیدار، پورتمن این نقش را پذیرفته؛ همچنین کیت بلانشت از بازیگران فیلم Thor: Ragnarok گفته است که بازگشت پورتمن خیلی خیلی هیجان انگیز است.

پورتمن از سال 2013 و بعد از فیلم Thor: The Dark World در فیلم‌های استودیوی مارول حضور نداشته است. او در سال 2016 راجع به حضورش در فیلم‌های بعدی مارول گفته بود: «تا جایی که می‌دانم، کارم با این فیلم‌ها تمام است.»

قطعا کریس همسورث و تسا تامپسون هم در نقش‌های ثور و والکیری در فیلم ثور 4 حضور خواهند داشت. اما فعلا فقط حضور همین 3 بازیگر قطعی شده است.

بازیگران فیلم تور 4

دلایلی وجود دارد که نشان می‌دهد ممکن است در فیلم ثور 4، شخصیت محبوب طرفداران یعنی بتا ری بیل معرفی شود. البته این‌که چه کسی این نقش را بازی خواهد کرد هنوز مشخص نیست.

از دیگر بازیگران قدیمی فیلم ثور، احتمالا تام هیدلستون در نقش لوکی و مارک رافلو در نقش هالک در فیلم تور 4 حضور خواهند داشت. همچنین احتمالا خود وایتیتی باز هم صدای شخصیت محبوب طرفداران یعنی کورگ را صداگذاری خواهد کرد. این‌که آیا جف گلدبلوم در نقش گرندمستر باز هم در این فیلم حضور خواهد داشت یا نه هنوز اصلا مشخص نیست.

بازگشت غافل‌گیرکننده در این فیلم، می‌تواند بازگشت ادریس البا در نقش هایمدال باشد؛ چرا که هایمدال در دنیای سینمایی مارول مرده است. البا در این رابطه می‌گوید:

ببینید، هایمدال عضو مهمی از خانواده‌ای خداگونه‌ست. پس می‌دانید، شاید او زنده باشد.

 


تریلر فیلم ثور 4


هنوز تریلر فیلم ثور 4 منتشر نشده است. از آن‌جایی که این فیلم قرار است در سال 2022 پخش شود، تریلر رسمی ثور عشق و تندر دست کم تا تابستان 2021 تولید و منتشر نخواهد شد.

تریلر فیلم ثور 4


آخرین اخبار و اطلاعات از فیلم ثور: عشق و تندر


در شرایط کنونی جهان،بحران همه‌گیری ویروس کرونا همه پروژه‌های کاری را تحت تاثیر خود قرار داده است. جدیدترین پروژه مارول نیز از این قاعده مستثنی نبوده و با تغییر شرایط بحرانی، روند ادامه کار آن نیز دستخوش تغییر و تحول می‌شود. از زمان اعلام اولیه تولید فیلم ثور: عشق و تندر تا کنون اخبار متعدد و گاها ضد و نقیضی درباره روند تولید فیلم، تاریخ انتشار تریلر و داستان آن، در فضای مجازی دست به دست می‌شود. در ادامه به بررسی آخرین اخبار رسمی مربوط به این فیلم خواهیم پرداخت.

تاریخ انتشار فیلم Thor 4:

همانطور که پیشتر نیز به آن اشاره کردیم، تاریخ اولیه اکران فیلم ثور: عشق و تندر ،برای پنجم نوامبر سال 2021 یعنی سال آینده برنامه‌ریزی شده بود اما با توجه شرایط پیش آمده، این تاریخ حدود یک سال به تعویق افتاد و به 11 فوریه سال 2022 موکول شد. فعلا این تنها خبری است که از تاریخ رسمی اکران جدیدترین فیلم ثور در دست داریم.

ثور ۴

 

حدس و گمان‌های پیرامون داستان فیلم ثور4:

مهم‌ترین سوالی که در مورد فیلم ثور: عشق و تندر وجود دارد، روند و نحوه پیشبرد داستان آن است. چه انتظاراتی باید از داستان جدیدترین قسمت ثور داشته باشیم؟

طبق اخرین حدس و گمان‌ها و واکاوی‌ها درمورد داستان ثور: عشق و تندر ، این طور برداشت می‌شود که این داستان باید از نقطه پایانی آخرین قسمت از سری فیلم‌های Avengers یعنی قسمت End Game شروع شده و ادامه یابد. چرا که آخرین تصویر موجود از قهرمان اصلی فیلم یعنی ثور دقیقا در همین نقطه وجود دارد .از آنجا که تاریخ انتشار قسمت چهارم ثور زودتر از سری سوم Guardians of the Galaxy پیش‌بینی شده است این حدس در مورد نقطه آغاز داستان ثور 4، قوت بیشتری می‌یابد.با توجه به کمیک‌های نگارش شده نویسنده مارول برای ثور و همانطور که پیشتر گفتیم این بار یک کاراکتر زن، نقش ثور را ایفا می‌کند. شخصیتی به نام جین که باید علاوه بر به عهده گرفتن نقش ثور و مسئولیت‌های او، در بعد انسانی زندگی خود نیز با بیماری سرطان دست و پنجه نرم کند.

فیلم Thor 4 / فیلم ثور 4

 

تداوم موفقیت سری فیلم‌های ثور:

سری فیلم‌های ثور تنها داستان کمپانی مارول است که تا 4 قسمت تداوم داشته و همواره در صدر جدول فروش بوده‌اند. می‌توان گفت که این داستان، پیچیدگی‌ها و پیشگویی‌های عجیب و غریب خدایان در قسمت‌های قبل را به خوبی پشت سر گذاشته و اکنون با داستانی نرم، روان و منطقی مواجه خواهیم شد که بدون پیچیدگی مسیر خود را طی خواهد کرد. همین موضوع این بار نیز باعث موفقیت فیلم ثور خواهد شد. البته نقش پررنگ وایتیتی در خلق شاهکارهای جذاب و سرگرم‌کننده را نیز به هیچ وجه نمی‌توان نادیده گرفت. باید منتظر شد و دید که موفقیت سری چهارم ثور نسبت به قسمت‌های پیشین آن به چه میزان پیش خواهد رفت.

 

در این مقاله سعی شد در ابتدا فیلم‌های قبلی ثور به اختصار معرفی شوند و بعد نگاهی به جزئیات فیلم ثور: عشق و تندر و آخرین اخبار و اطلاعات مربوط به آن انداختیم. نظر شما در مورد حضور دوباره ناتالی پورتمن و نقشش در این فیلم چیست؟ به نظر شما فیلم Thor هم به موفقیت فیلم قبلی این مجموعه خواهد رسید؟ اگر شما هم از طرفداران این ابرقهرمان هستید نظرات خودتان را در پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران28 دیدگاه
Nima
.
11 مهر 1398، 21:20
پاسخ
2
5
به نظر من کار خیلی بدیه که شخصیت مذکر ثور رو به مونث تبدیل کنند. وبهتره تو اوج رها کنند.... ولی خیلی کنجکاوم. این فیلم ببینم.
واقع بین
.
23 دی 1398، 14:41
پاسخ
0
3
@Nima
ای وایییی چرا همه اشتباه میفمید تور تبدیل به زن نمیشه زن تور تبدیل به ملکه صاعقه میشه و طور خودش خدای صاعقه میمونه
محمد
.
01 بهمن 1398، 00:43
پاسخ
0
2
@Nima
باید جالب باشه البته به نظر من ممکنه شخصیت تور خراب بشه ولی خب شاید هم خوب از آب در بیاد راستی آقای واقع بین تور با این ط نیست :/
غزل
.
10 آبان 1398، 17:19
پاسخ
1
0
توضیح خوبی بود ممنون
مرصاد
.
15 آبان 1398، 14:10
پاسخ
0
2
ب نظرم اینا ثور رو به مسخره گرفتن یعنی چی اخه جنس مونثِ ثور😑😒😒
واقع بین
.
23 دی 1398، 14:38
پاسخ
1
2
@مرصاد
ای وایییییییییییییی منظورش ملکه ی صاعقه هست تور با عشقش ازدواج میکنه و چون عشقش لیاقت برداشتن پتک رو داره به ملکه ی صاعقه تبدل میشه
سجاد
.
17 مهر 1399، 00:42
پاسخ
0
3
@مرصاد
حاجی نباید هیچ کسی به جز ثور بتونه اون چکش و برداره می‌خوان ***به فیلم 😭😭😭😬😬😬
THOR
.
20 اسفند 1399، 06:15
پاسخ
0
0
@سجاد
دقیقا بات موافقم هرکی رسید یا میولینر رو بلند کرد یا استورم‌بریکر خداییش چرا شخصیت ثور رو مارول داره کوچیک میکنه بر...نم تو کمپانی مارول
هومن
.
19 دی 1398، 04:42
پاسخ
0
3
من واقعا دیگه سر از کار این مارول در نمیارم مگه داخل اونجرز ۲ پایان بازی اون پوتک دست کاپیتان امریکا نبود بعدشم حالا می خوان بدنش به نقش جدید بعد حالا ببینیم نقش خود ثور چی باشه من که می دونم میره صفا سیتی بعد کار ها رو میزاره واسه ثور جدید😂😂😂😂 حالا تا ببینیم چی می شه من که از کل فیلم های مارول راضی بودم حالا اینم معلومه قراره جالب باشه
m
.
05 اردیبهشت 1400، 19:53
پاسخ
0
0
@هومن
هومن باهات موافقم الآن ملکه صاعقه رو آوردن بعدش هم که بچه دار شدن شاهزاده صاعقه میاد خخخخ
مجید
.
29 دی 1398، 17:27
پاسخ
1
1
شخصیت زن چکش ثور رو میگیره درست ،ولی مگه تو avengers ثور ۲ تا چکش نداشت .یکیشو میده به عشقش ولی جدیده که دسته چوبیه دست خودش میمونه .که البته طبر هست نه چکش
Mobin
.
12 اسفند 1398، 23:37
پاسخ
0
0
@مجید
نه . توی تور ۳ خواهر تور (الهه ی مرگ) پتک رو خرد میکنه . بعد توی انتقام جویان ۳ تور یه پتک یا همون طبر جدید واسه خودش میسازه.
hossein
.
11 آذر 1399، 17:50
پاسخ
0
1
@Mobin
نه تور تو انتقام جویان ۴ به گذشته صفر میکنه و پتک کشو برمیداره
علی
.
15 آذر 1399، 16:29
پاسخ
0
0
@hossein
خب بعدش اخر فیلم پتک و میده به کاپیتان امریکا تا ببره بذاره سرجاش به همراه سنگ ایثر اونم بذاره تو ازگارد
نمایش 5 دیدگاه دیگر
جدول فروش فیلم ها
 • 90.4 میلیون دلار
  Godzilla vs. Kong
  اکران: 31 مارس 2021
 • 44.2 میلیون دلار
  Tom and Jerry
  اکران: 26 فوریه 2021
 • 41.6 میلیون دلار
  Raya and the Last Dragon
  اکران: 05 مارس 2021
 • 34.1 میلیون دلار
  Mortal Kombat
  اکران: 23 آوریل 2021
 • 34.1 میلیون دلار
  Kimetsu no Yaiba: Mugen Ressha-Hen
  اکران: 23 آوریل 2021
 • 23.4 میلیون دلار
  Nobody
  اکران: 26 مارس 2021
 • 13.1 میلیون دلار
  The Unholy
  اکران: 02 آوریل 2021
 • 1.8 میلیون دلار
  Separation
  اکران: 30 آوریل 2021
بازی ها
 • 24 اردیبهشت 1400
  Mass Effect Legendary Edition
 • 03 خرداد 1400
  Deathloop
  پلی استیشن 5
 • 01 تیر 1400
  Back 4 Blood
  پلی استیشن 5