تشخیص باتری اصلی اچ تی سی
تیم پلازا مگ
نویسنده:تیم پلازا مگ
ارسال شده در:09 تیر 1399، 10:30

تشخیص باتری اصلی اچ تی سی

گوشی موبایلتان ناگهانی خاموش می شود بدون این که صدا و هشداری بدهد؟ یا به هنگام شارژ کردن گوشی اچ تی سی دچار مشکل می شوید و در زمان کوتاهی شارژ باتری خالی می شود؟ این مشکلات ممکن است برای هر برندی اتفاق افتد. این موارد همگی نشان دهنده خراب بودن باتری اچ تی سی می باشد که باید برای تعویض آن اقدام کنید. حال برای خرید باتری باید به سراغ کدام فروشگاه بروید؟ و کدام فروشگاه برای خرید باتری اصلی اچ تی سی مناسب است؟ برای خرید باتری اصل بهتر است چند نکته را برای انتخاب فروشگاه در نظر داشته باشید.

از فروشگاه های معتبر خریداری کنید.

برای خرید باتری اصلی اچ تی سی بهتر است به سراغ فروشگاه های باسابقه بروید. فروشگاه های معتبر معمولا شناخته شده هستند و تنها لوازم و تجهیزات گوشی اچ تی سی را دارند.

از قیمت باتری باخبر باشید.

گول قیمت ارزان برخی از فروشگاه ها را نخورید. در ابتدا بهتر است قیمت باتری اچ تی سی موردنظر خود را در چند سایت چک کنید و از قیمت باتری اصل آن باخبر باشید. احتمال این که باتری ارزان تقلبی باشد، بسیار زیاد است.

 قیمت باتری htc

پشتیبانی فروشگاه چگونه است؟

بعد از خرید باتری اچ تی سی باید بتوانید به راحتی خرید خود را پیگیری کنید. پس خرید از فروشگاه هایی که برنامه خوبی برای پشتیبانی از مشتریان خود دارند، برای شما بهترین گزینه است. اگر از پشتیبانی فروشگاه مطمئن باشید، در صورت بروز هر مشکلی بعد از خرید باتری می توانید آن را  تعویض کنید.

آیا باتری که می خرید گارانتی دارد؟

همه فروشندگان لوازم اچ تی سی اصل دارای گارانتی برای فروش محصولات خود هستند. در واقع بیشتر قطعات و تجهیزات اصل گوشی های مختلف تا زمان مشخصی تحت گارانتی قرار دارند. پس داشتن گارانتی باتری اصلی اچ تی سی باعث می شود در صورت مواجه شدن با مشکل خاص بعد از خرید آن را به راحتی تعویض کنید. این در حالی است که باتری های تقلبی، تحت گارانتی قرار نمی گیرند و فروشندگان هیچ مسئولیتی بابت خراب شدن کالا ندارند.

 فروشگاه های مطمئن همیشه مورد تایید خریداران است.

فروشگاه مورد اعتماد همیشه توسط خریداران آنها مورد تایید است. برای یافتن یک فروشگاه خوب می توانید از دوستان و آشنایان خود کمک بگیرید و اگر فروشگاهی می‌شناسند که مورد اعتماد می باشد، به شما معرفی کنند. البته اجرای این ترفند در خرید اینترنتی راحت تر است. چرا که مشاهده نظرات کاربران در فروشگاه های اینترنتی فراهم می شود. یک فروشگاه معتبر در این زمینه www.emdadmobile.net است.

پیشنهاد ما به شما خرید باتری اصلی اچ تی سی

برای خرید باتری اچ تی سی بهتر است به دنبال اصل آن بگردید. چرا که این روزها باتری های تقلبی در بازار زیاد شده و خرید این گونه باتری ها بیشتر به گوشی شما ضرر می رساند. اما مطمئنا سوال می پرسید چگونه باتری اصلی اچ تی سی را از تقلبی تشخیص بدهیم؟ برای این کار لازم است به ظاهر باتری کمی دقت کنید.

  • لبه های باتری اصل کاملا صاف و چسبیده به برچسب رویی است.

برای اینکه لبه‌های باتری را به دقت بررسی کنید، آن را روی میز قرار داده و از روبه رو به آن نگاه کنید. اگر باتری اصل باشد لبه‌های باتری کاملاً صاف و در موازات هم ساخته شده و هیچ برآمدگی از برچسب رویی دور لبه های باتری مشاهده نمی شود. اما اگر در لبه های باتری با برامدگی خاصی از برچسب رویی مواجه شدید دلیلی بر تقلبی بودن باتری اچ تی سی است.

  • به نوشته های روی باتری توجه کنید.

خرید باتری اصلی اچ تی سی

یکی از راه حل های بسیار ساده برای تشخیص باتری اصلی اچ تی سی نوشته های بدنه آن است. معمولا نوشته های روی باتری اصل اچ تی سی انگلیسی می باشد. اما نوشته روی برخی از باتری های کپی و تقلبی به زبان چینی است.

  • آیا می دانید تراشه روی باتری اچ تی سی چیست؟

معمولا این تراشه تنها در باتری اصلی اچ تی سی وجود دارد که با برداشتن برچسب کاملا قابل مشاهده است . اما باتری های تقلبی و فیک این تراشه را ندارند. شاید بپرسید اهمیت این تراشه چیست؟ این تراشه ارتباط کوتاهی با دیگر دستگاه ها فراهم می کند که به یک دستگاه فرستنده نیاز دارد و مانند دیگر ارتباط هایی که با بلوتوث یا وای فای ایجاد می کنیم، این تراشه هم شرایط استفاده خود را دارد.

  • معمولا وزن باتری اصلی اچ تی سی بیشتر از تقلبی است.

اگر باتری اچ تی سی اصلی را هنگام خرید همراه خود داشته باشید، متوجه متغییر بودن وزن بین اصل و فیک آن خواهید شد.

  •  تفاوت کیفیت بسته بندی باتری ها

بسته بندی باتری اصلی اچ تی سی به صورتی است که کاملاً از باتری محافظت می کند. اما بی کیفیت بودن جعبه باتری های تقلبی از ظاهرشان مشخص است.

  • کوچکتر بودن قسمت اتصالات باتری اصل

قسمت اتصالات باتری اچ تی سی اصل کوچک تر است و عمقی که بر روی سطح باتری ایجاد شده کمتر از باتری تقلبی می باشد. همچنین رنگ اتصالات باتری اچ‌ تی ‌سی تقلبی نسبت به اصل آن  براقیت بیشتری دارد  و نسبت به نور انعکاسی است.

  •  به جنس روکش باتری نگاه کنید.

آیا می دانید تراشه روی باتری اچ تی سی چیست؟

روکش باتری اصل کاملا یکنواخت است و برآمدگی خاصی بر روی آن مشاهده نمی شود. در واقع از موادی برای روکش باتری اصل اچ تی سی استفاده می کنند که در برابر ضربه بسیار سخت است و هیچ گونه خراش و آسیب دیدگی بر روی آن وجود نخواهد داشت. اما اگر در عکس مشاهده کنید، متوجه می شوید کیفیت ساخت باتری های تقلبی به تمیزی اصل آن نیست.

  • منطبق بودن تاریخ تولید روی بدنه باتری با روی جعبه بسیار اهمیت دارد.

بر روی تمام باتری های اچ تی سی تاریخ تولید آن مشخص شده است اما مسئله مهم این است که تاریخ تولید روی بدنه با جعبه آن باید یکی باشد. در صورتی که این چنین نبود، مطمئنا باتری تقلبی است.

نتیجه گیری

این روزها داشتن گوشی که عملکرد خوبی داشته باشد، برای همه ما اهمیت دارد. پس در صورت خراب شدن باتری گوشی، زندگی هر یک از ما مختل می شود. اگر باتری اچ تی سی گوشی تان خراب است،  حتما اصل آن را بخرید. چرا که باتری های تقلبی اچ تی سی چندان فرقی با باتری های خراب شده ندارد و حتی ممکن است برای گوشی شما ضرر هایی هم به دنبال داشته باشد.

5.0
1
12345
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha