فصل 4 سریال سرگذشت ندیمه (The Handmaid’s Tale) ؛ اخبار، داستان، تاریخ پخش و تریلر

فصل 4 سریال سرگذشت ندیمه (The Handmaid’s Tale) ؛ اخبار، داستان، تاریخ پخش و تریلر
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

سریال سرگذشت ندیمه یکی از محبوبترین مجموعه‌های سال‌های اخیر است. در این مقاله بعد از مرور داستان و معرفی بازیگران، با اخبار فصل 4 سریال The Handmaids Tale همراه شما خواهیم بود.

سریال سرگذشت ندیمه یا The Handmaid’s Tale مجموعه‌ای درام است که توسط بروس میلر (Bruce Miller) و بر اساس رمانی به همین نام از شاعر و نویسنده کانادایی، مارگارت اتوود (Margaret Atwood) ساخته شده است. داستان این مجموعه در دنیایی خیالی و بعد از دومین جنگ داخلی آمریکا روایت می‌شود؛ زمانی که کشور توسط حکومتی توتالیتر اداره می‌شود. پخش سریال داستان ندیمه از تاریخ 26 آوریل 2017 (31 فروردین 1396) از شبکه Hulu شروع شد و هنوز هم ادامه دارد. تاکنون 3 فصل از این سریال پخش شده و فصل 4 آن هم در راه است. در این مقاله از پلازامگ بعد از مرور داستان فصل‌های قبلی و معرفی بازیگران، با اخبار فصل 4 سریال سرگذشت ندیمه همراه شما خواهیم بود.

آنچه در ادامه می‌خوانید:

 


مروری بر فصل های قبلی و داستان سریال سرگذشت ندیمه


همانطور که پیشتر گفتیم، تاکنون 3 فصل از سریال The Handmaids Tale در 36 قسمت از پلتفرم Hulu پخش شده است. داستان سریال سرگذشت ندیمه در جهانی خیالی رخ می‌دهد که در آن به دلیل بیماری‌های آمیزشی و آلودگی محیط زیستی، نرخ باروری به شدت پایین آمده است. در این جهان بعد از جنگ داخلی، حکومت کشور به دست نظامی توتالیتر و مذهب-محور افتاده است و طبقه‌های اجتماعی جدیدی در این رژیم به وجود آمده‌اند که در آن زنان به شدت مورد ظلم واقع شده و تحت اختیار مردان هستند.

نقد سریال سرگذشت ندیمه

طبق قانون، زنان مجبور هستند فقط در شغل‌هایی محدود و حقیر مانند برده‌های باروری کار کنند و آنها حق ندارند هیچ ملک یا پولی داشته باشند و حتی نمی‌توانند کتاب بخوانند. درواقع زنانی که هنوز قدرت باروری دارند همانند برده به خانه سران کشور فرستاده می‌شوند تا برای این خانواده‌های قدرتمند بچه‌ای بیاورند.

داستان سریال سرگذشت ندیمه حول محور یکی از این برده‌های باروری به نام جون آزبورن می‌چرخد؛ زنی از درون قوی و مستقل که حالا به عنوان یک برده حقیر باید تمام احساسات واقعی‌اش را پنهان کند. در ادامه نگاهی به فصل‌های قبلی سریال داستان ندیمه و تاریخ پخش آنها می‌اندازیم.

 

فصل 1 سریال سرگذشت ندیمه

بررسی سریال سرگذشت ندیمه

فصل اول سریال سرگذشت ندیمه در 10 قسمت و در سال 2017 پخش شد. قسمت اول این فصل در تاریخ 26 آوریل 2017 (6 اردیبهشت 96) و قسمت آخر آن در تاریخ 14 ژوئن 2017 (24 خرداد 96) منتشر شد. در راتن تومیتوز با 124 نقد نوشته شده درباره این فصل از سریال داستان ندیمه، 94 درصد از آنها مثبت بودند. در متاکریتیک هم بر اساس 41 نقد، میانگین امتیاز فصل اول این مجموعه 92 است.

فصل 1 سریال داستان ندیمه تاکنون پرافتخارترین فصل این سریال بوده است. برای جوایز امی این فصل در 7 رشته نامزد دریافت جایزه شد که در نهایت 5 جایزه از جمله بهترین سریال درام، بهترین بازیگر نقش اول زن و بهترین کارگردانی سریال درام را دریافت کرد. در مراسم گلدن گلوب هم سریال The Handmaids Tale برای فصل اولش جوایز بهترین سریال درام و بهترین بازیگر زن سریال درام را به دست آورد.

 

فصل 2 سریال The Handmaids Tale

داستان سریال سرگذشت ندیمه

فصل 2 سریال داستان ندیمه 13 قسمت داشت. قسمت اول در تاریخ 25 آوریل 2018 (5 اردیبهشت 97) و قسمت آخر آن در تاریخ 11 جولای 2018 (20 تیر 97) پخش شد. بر اساس 99 نقد، 89 درصد نقدها در راتن تومیتوز مثبت ارزیابی شدند. در سایت متاکریتیک هم این فصل بر اساس 28 نقد، امتیاز خوب 86 از 100 را به دست آورد.

فصل 2 این مجموعه با 8 نامزدی در جوایز امی، در دریافت این جوایز ناکام ماند. در گلدن گلوب هم با 2 نامزدی، در نهایت جایزه‌ای دریافت نکرد.

 

فصل 3 سریال داستان ندیمه

تریلر سریال سرگذشت ندیمه

در نهایت فصل سوم سریال The Handmaids Tale در سال 2019 و در 13 قسمت منتشر شد. تاریخ پخش قسمت اول این فصل 5 ژوئن 2019 (15 خرداد 98) بود و قسمت آخر آن هم در 14 آگوست 2019 (23 مرداد 98) پخش شد. فصل سوم نسبت به فصل‌های قبلی نمرات پایین‌تری از منتقدین گرفت. در راتن تومیتوز بر اساس 53 نقد، 82 درصد از آنها مثبت بودند و در متاکریتیک هم بر اساس 13 نقد، در نهایت امتیاز 67 را به دست آورد.

 


شخصیت ها و بازیگران سریال داستان ندیمه


سریال The Handmaids Tale یکی از مجموعه‌هایی است که در شخصیت‌پردازی شدیدا موفق بوده و همچنین هنرنمایی بازیگرانش نیز دیدنی و قابل ستایش است. در ادامه مروری بر شخصیت‌های اصلی و بازیگران سریال سرگذشت ندیمه خواهیم داشت.

 

الیزابت ماس در نقش جون آزبورن

فصل 4 سریال سرگذشت ندیمه

جون آزبورن شخصیت کلیدی سریال داستان ندیمه است؛ زنی که در حال فرار با همسرش لوک و دخترش هانا به کانادا، دستگیر شده و به خاطر قدرت باروری که دارد، حالا به عنوان ندیمه یکی از سران کشور به نام فرمانده فرد واترفورد و همسرش باید کار کند. به عنوان یک ندیمه، نام «آفرد» را برای جون انتخاب کرده‌اند.

در آوریل 2016 (فروردین 95) برای اولین بار اعلام شد که الیزابت ماس (Elisabeth Moss) نقش اصلی سریال سرگذشت ندیمه را ایفا می‌کند. ماس بازیگر بااستعداد و 38 ساله آمریکایی است که تاکنون در چندین سریال درام تلویزیونی بازی کرده است. او اولین بار در دهه 90 با بازی در سریال درام The West Wing توجه‌ها را به خود جلب کرد. بعد هم با بازی در سریال تاریخی درام Mad Men معروفتر و محبوب‌تر شد.

بازیگران سریال سرگذشت ندیمه

الیزابت ماس از همان دهه 90 در سینما هم فعال بوده و در فیلم‌های زیادی بازی کرده است؛ آثاری مانند فیلم درام Girl, Interrupted، فیلم کمدی Get Him to the Greek، فیلم ترسناک Us و اخیرا هم فیلم ترسناک دیگری به نام The Invisible Man. اگر طرفدار فیلم‌های ترسناک هستید، می‌توانید فیلم Us را از اینجا و فیلم The Invisible Man را از اینجا دانلود کنید.

 

جوزف فاینز در نقش فرمانده فرد واترفورد

فرمانده فرد واترفورد یکی از مقامات دولتی و عالی رتبه کشور و همچنین ارباب جون است. هم فرمانده و هم همسرش نقشی کلیدی و موثر در تشکیل نظام فعلی کشور داشته‌اند. فرمانده دوست دارد که با جون روابط گسترده‌تری از فقط ارباب و ندیمه داشته باشد و به همین دلیل شب‌ها از جون دعوت می‌کند تا با هم به بازی اسکربل که یک بازی کلمه‌سازی است بپردازند. فرمانده شخصیتی دو رو دارد؛ گاهی به نظر مهربان است و انگار خودش هم قربانی این نظام شده، اما در بیشتر مواقع مردی ظالم و پرخاشگر است.

بازیگران سریال The Handmaids Tale

جوزف فاینز (Joseph Fiennes) در آگوست 2016 (مرداد 95) به جمع بازیگران سریال سرگذشت ندیمه پیوست. فاینز از بازیگران فیلم و تئاتر انگلیسی و متولد سال 1970 میلادی (50 ساله) است. یکی از اولین نقش‌های معروف او، بازی در نقش ویلیام شکسپیر در فیلم Shakespeare in Love محصول سال 1998 است. از دیگر آثار او می‌توانیم به فیلم جنگی Enemy at the Gates و فصل دوم سریال ترسناک American Horror Story اشاره کنیم.

 

ایوان استراهاوسکی در نقش سرنا جوی واترفورد

سرنا همسر فرد است و قبلا یک فعال فرهنگی محافظه‌کار و نویسنده بوده است. او کتابی به نام A Woman’s Place را نوشته که در آن از زنان به عنوان شهروندان درجه دوم و کسانی که فقط باید مطیع باشند و در نقش‌هایی مانند «همسر» و «مادر» ظاهر شوند، دفاع کرده است. به نظر می‌رسد سرنا جایگاه کنونی‌اش را در این نظامی که خودش هم در ساخت آن نقش داشته، پذیرفته است.

بازیگران سریال داستان ندیمه

او شخصیتی آرام و به شدت مذهبی دارد، اما در عین حال می‌تواند ظالم هم باشد و اغلب نسبت به جون بی‌عاطفه و بی‌رحم است. سرنا شدیدا دلش می‌خواهد که مادر شود، اما اغلب مردها عقیم شده‌اند؛ البته در سریال به گونه‌ای نشان داده می‌شود که گویی این مشکل باروری از سوی زن‌ها است.

ایوان استراهاوسکی (Yvonne Strahovski)‌ هم در آگوست 2016 به عنوان یکی از بازیگران اصلی سریال داستان ندیمه معرفی شد. این بازیگر استرالیایی، متولد سال 1982 (38 ساله) است. از معروف‌ترین آثار او می‌توانیم به بازی در سریال درام Chuck، سریال درام-جنایی Dexter، فیلم اکشن Killer Elite، فیلم فانتزی I, Frankenstein و فیلم علمی تخیلی The Predator اشاره کنیم.

بازیگران سریال سرگذشت ندیمه

دیگر بازیگران سریال The Handmaids Tale عبارتند از:

 • الکسیز بلدل (Alexis Bledel) در نقش دکتر امیلی مالک / آف‌گلن / آف‌استیون / آف‌جوزف
 • مدلین بروئر (Madeline Brewer) در نقش جنین لیندو / آف‌وارن / آف‌دنیل
 • آن داود (Ann Dowd) در نقش عمه لیدیا
 • او.تی. فاگبنلی (O. T. Fagbenle) در نقش لوک بانکل، همسر جون
 • مکس مینگلا (Max Minghella) در نقش نیک بلن
 • سمیرا وایلی (Samira Wiley) در نقش مویرا استرند
 • آماندا بروگل (Amanda Brugel) در نقش ریتا
 • برادلی وایتفورد (Bradley Whitford) در نقش فرمانده جوزف لارنس

فصل 4 سریال The Handmaids Tale

 


تاریخ پخش فصل 4 سریال سرگذشت ندیمه


محبوبیت سریال سرگذشت ندیمه همواره در حال افزایش بوده است. سال گذشته اعلام شد که قسمت اول فصل دوم این مجموعه، دو برابر فصل اول آن بیننده داشته است. پس عجیب نیست که قرارداد سریال The Handmaids Tale برای فصل 4 هم تمدید شده است. خبر این موضوع خیلی زود بعد از پخش قسمت آخر فصل سوم در شبکه‌های اجتماعی سریال داستان ندیمه منتشر شد:

این به خاطر شماست. سپاسگزاریم. فصل 4 سریال سرگذشت ندیمه در راه است.

فصل‌های قبلی سریال داستان ندیمه تقریبا از برنامه‌ای مشابه برای پخش پیروی کردند. فصل‌های اول و دوم هر دو در ماه آوریل و فصل سوم کمی دیرتر و در ژوئن پخش شدند. در نتیجه ما هم در ابتدا فکر کردیم که احتمالا تاریخ پخش فصل 4 سریال سرگذشت ندیمه در تابستان 2020 است. اما سازندگان این مجموعه اعلام کرده‌اند که این بار احتمالا فاصله بین فصل‌ها بیشتر خواهد بود.

تاریخ پخش فصل 4 سریال سرگذشت ندیمه

یکی از تدوینگران سریال The Handmaids Tale در این زمینه گفته است که تولید فصل 4 تا مارس آینده (اسفند 99) شروع نخواهد شد:

در حال حاضر آنها مشغول نوشتن فیلمنامه هستند و در نتیجه کمی زمان خواهد برد تا فیلمبرداری را شروع کنند.

تهیه‌کننده سریال داستان ندیمه، وارن لیتلفیلد (Warren Littlefield) هم این موضوع را تایید کرده است:

با شروع فیلمبرداری در تاریخ 2 مارس 2021 (12 اسفند 99) ما هم کارمان را شروع خواهیم کرد و تا پاییز پخش را آغاز می‌کنیم.

اما این صحبت‌ها قبل از شیوع ویروس کرونا و توقف تولید این مجموعه بود. الیزابت ماس در این باره گفت:

به منظور حفظ سلامت و امنیت بازیگران و عوامل سریال سرگذشت ندیمه و همچنین برای مبارزه با شیوع ویروس کرونا، ساخت این مجموعه متوقف شده است. این سریال، زندگی من است و بازیگران و عوامل آن خانواده من هستند. هیچ چیز برایم مهمتر از سلامت آنها و اطرافیانشان نیست. امیدواریم به زودی فرصت آن فراهم شود تا ساخت این فصل را ادامه بدهیم.

در نتیجه هنوز نمی‌توان تاریخ دقیقی برای پخش فصل 4 سریال داستان ندیمه پیش‌بینی کرد و باید منتظر اخبار بیشتری از سوی سازندگان این مجموعه باشیم.

تریلر سریال سرگذشت ندیمه فصل 4

در این مقاله بعد از مرور داستان و معرفی بازیگران، به اخبار فصل 4 سریال سرگذشت ندیمه و تاریخ پخش آن پرداختیم. آیا شما هم سریال The Handmaids Tale را دنبال می‌کنید؟ نظرتان درباره این مجموعه و داستان آن چیست؟ در پایین همین صفحه می‌توانید نظرات خودتان را با ما به اشتراک بگذارید.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران1 دیدگاه
ایل ناز
.
07 مرداد 1399، 00:55
پاسخ
0
1
با سلام فکر کنم اولین بار هستش که در مورد موضوعی میخوام نظر دهی انجام بدم البته منظورم در صفحات وب و مجازی غیره . این سریال بقدری قوی و فوق العاده تهیه شده که اصلا نمیتونی نبینی نمیتونی در موردش حرف نزنی بهش فکر نکنی .بقدری بی صبرانه منتظر فصل چهارم هستم که قابل وصف نیست. شدیدا انسان رو به فکر کردن وادار میکنه قلب ، ذهن ، روح و عقل آدمی رو درگیر میکنه در یک کلام عالیه عالی 😊😍😍😍😍
جدول فروش فیلم ها
 • 32.6 میلیون دلار
  Wonder Woman 1984
  اکران: 16 دسامبر 2020
 • 20.3 میلیون دلار
  The Croods: A New Age
  اکران: 16 دسامبر 2020
 • 17.6 میلیون دلار
  The War with Grandpa
  اکران: 02 سپتامبر 2020
 • 9 میلیون دلار
  Come Play
  اکران: 28 اکتبر 2020
 • 7.8 میلیون دلار
  Monster Hunter
  اکران: 18 دسامبر 2020
 • 7.1 میلیون دلار
  News of the World
  اکران: 25 دسامبر 2020
 • 4 میلیون دلار
  Fatale
  اکران: 18 دسامبر 2020
بازی ها
 • 01 بهمن 1399
  HITMAN 3
  پلی استیشن 4, پلی استیشن 5
 • 09 بهمن 1399
  The Medium
  پلی استیشن 4, ایکس باکس وان, پلی استیشن 5
 • 17 بهمن 1399
  Nioh / Nioh 2 Remastered
  پلی استیشن 4, پلی استیشن 5
 • 24 بهمن 1399
  Super Mario 3D World
  پلی استیشن 4, پلی استیشن 5
 • 28 اسفند 1399
  Prince of Persia Sands of Time Remake
  پلی استیشن 4, ایکس باکس وان, پلی استیشن 5