جیسون استاتهام پیشنهاد همکاری با مارول (Marvel) را رد کرد!

جیسون استاتهام پیشنهاد همکاری با مارول (Marvel) را رد کرد!
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

جیسون استاتهام ستاره فیلم‌های اکشن، پیشنهاد همکاری با مارول را رد کرد؛ زیرا برای او این فیلم ها به اندازه کافی باور پذیر نیستند.

دنیای سینمایی مارول بالاخره حریف قدر خودش را ملاقات کرد. آیا این حریف تانوس است که به دنبال یک ضربه محکم دیگر می‌گردد؟ شاید هم یادآوری از وجود شخصیتی به نام هالک شگفت‌انگیز است؟ آیا قرارداد سونی با مرد عنکبوتی دوباره به هم خواهد خورد؟

جواب تمامی سوالات بالا منفی است. حریف قدر دنیای مارول، جیسون استاتهام است. بازیگر باهوش و مشهور سینمای اکشن که دست رد به سینه MCU یا همان Marvel Cinematic Universe (دنیای سینمایی مارول) زد و فرصت همکاری با مارول را رد کرد؛ زیرا برای او این فیلم‌ها به اندازه کافی باور پذیر نیستند.

جیسون استاتهام . فیلم های مارول

جیسون استاتهام با حضور در اولین فیلم کارگردان، گای ریچی به نام Lock, Stock and Two Smoking Barrels (قفل، انبار و دو بشکه باورت) دیده و با حضور در کنار برد پیت در سال 2000 با بازی در فیلم Snatch (قاپ‌زنی) به شهرت رسید. هر چند او به تنهایی در مجموعه فیلم‌های The Transporter (ترانسپورتر) که نشان دهنده استعداد خارق‌العاده وی در سینمای اکشن بود، به یک ستاره تبدیل شد. استاتهام بیشتر به خاطر فیلم‌هایی با صحنه‌های اکشن جذاب همچون مجموعه فیلم‌های Crank (کرانک) و The Expendables (بی مصرف‌ها) مشهور است. برای خواندن بیوگرافی کامل این ستاره سینما به این مقاله رجوع کنید.

اما او فقط به خاطر بدل کاری‌ها و نقش‌های اکشنش معروف نیست، بلکه دارای کاریزمایی ویژه است که باعث بلند شدن موجی از همدلی و حمایت از طرف مخاطبان می‌شود، حتی اگر در نقشی ترحم برانگیز بازی کند. بدین صورت او وارد مجموعه فیلم‌های سریع و خشن شد و به شخصیت دیکارد شاو، کسی که هان دوست داشتنی را به قتل رساند، هویت بخشید. جذابیت وی دلیل خوبی برای ساخت فیلم Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw (هابز و شاو) در کنار دواین جانسون بود. هرچند او تاکنون درآمدهای نجومی سوپر استارهای سینما را درخواست نکرده است.

 

اما چرا استاتهام پیشنهاد همکاری با مارول و دنیای پر زرق و برقش را رد کرد؟

بسیاری از بازیگران فرصت حضور در یک فیلم مارول را در هوا می‌قاپند؛ مانند بازیگران بسیار معمولی همچون رابرت ردفورد. اما استاتهام حتی عکس‌العملی هم نشان نداد.

طبق گزارشات هالیوود ریپورتر، استاتهام در خصوص ساخت این دست از فیلم‌ها گفته است که فیلم‌های مارول آنقدر مراحل پس از تولید و پیش تولید زیادی را پشت سر می‌گذارند که حضور در آن آنچنان افتخاری در کارنامه هنری یک بازیگر نیست. او در ادامه اظهار کرد:

من می‌توانم دست مادربزرگم را بگیرم، تن او یک شنل کنم، سپس آن‌ها، او را درون پرده سبز قرار دهند و بدل‌کاران با ورود به صحنه همه صحنه‌های اکشن را انجام دهند. هر کسی قادر به انجام چنین کاری است.

جیسون استاتهام

بدین ترتیب جیسون استاتهام و مارتین اسکورسیزی به احتمال زیاد حرف‌های زیادی در اینباره برای گفتگو کردن خواهند داشت؛ زیرا اسکورسیزی طی اظهاراتی بیان کرد که فیلم‌های سینمایی مارول، «سینمایی» و اصلا قابل اعتماد نیستند. خیلی‌ها ممکن است این اظهارات از سمت اسکورسیزی و استاتهام و عدم همکاری با مارول را به ضرر آن دو بدانند، ولی هر چقدر هم سینمای مارول بزرگ باشد، نمی‌تواند همه را راضی نگه دارد. این شرکت در حال حاضر تصمیمات جالبی برای ادامه راه خود بدون حضور مرد آهنی و کاپیتان آمریکا دارد و قرار است به سمت جلو حرکت کند.

 

آیا واقعا فیلم های مارول فقط جلوه های ویژه است؟

ناعادلانه و اشتباه است اگر بگوییم همه مارول‌ها تماما جلوه‌های ویژه هستند. بری لارسون و اسکارلت جوهانسون تلاش‌های زیادی را متحمل شدند و اعتبار زیادی برای بدل‌کاران خود قائل بودند. هرچند باید گفت که چالش هیجان انگیزی برای مارول خواهد بود تا فیلم‌های The Eternals و دنباله Doctor Strange را با استفاده کمتر از جلوه‌های ویژه بسازند؛ چیزی شاید حتی غیر ممکن به نظر برسد.

این موضوع شاید برای راضی کردن جیسون استاتهام کافی نباشد، ولی این باعث می‌شود کمپانی مارول از خود انعطاف بیشتری نشان دهد. اگر آن‌ها بتوانند فیلمی محبوب درباره یک قهرمان به نام «مرد مورچه‌ای» بسازند، حتما می‌توانند در برابر استفاده بیش از حد جلوه‌های ویژه مقاومت کنند. نظر شما درباره این تصمیم استاتهام و فیلم‌های مارول چیست؟

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 32.6 میلیون دلار
  Wonder Woman 1984
  اکران: 16 دسامبر 2020
 • 20.3 میلیون دلار
  The Croods: A New Age
  اکران: 16 دسامبر 2020
 • 17.6 میلیون دلار
  The War with Grandpa
  اکران: 02 سپتامبر 2020
 • 9 میلیون دلار
  Come Play
  اکران: 28 اکتبر 2020
 • 7.8 میلیون دلار
  Monster Hunter
  اکران: 18 دسامبر 2020
 • 7.1 میلیون دلار
  News of the World
  اکران: 25 دسامبر 2020
 • 4 میلیون دلار
  Fatale
  اکران: 18 دسامبر 2020
بازی ها
 • 01 بهمن 1399
  HITMAN 3
  پلی استیشن 4, پلی استیشن 5
 • 09 بهمن 1399
  The Medium
  پلی استیشن 4, ایکس باکس وان, پلی استیشن 5
 • 17 بهمن 1399
  Nioh / Nioh 2 Remastered
  پلی استیشن 4, پلی استیشن 5
 • 24 بهمن 1399
  Super Mario 3D World
  پلی استیشن 4, پلی استیشن 5
 • 28 اسفند 1399
  Prince of Persia Sands of Time Remake
  پلی استیشن 4, ایکس باکس وان, پلی استیشن 5