راهنمای خرید سیم کارت ؛ همراه اول، ایرانسل یا رایتل؟

راهنمای خرید سیم کارت ؛ همراه اول، ایرانسل یا رایتل؟

تنوع روزافزون اپراتورها، خرید سیم کارت مناسب را پیچیده‌تر کرده است. این مقاله به معرفی انواع سیم کارت‌ها در بازار ایران و ویژگی‌های آنها اختصاص دارد. با ما همراه باشید.

سیم کارت تراشه کوچکی است که در گوشی‌های موبایل و بعضا مودم‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. کلمه سیم یا SIM، مخفف ماژول تشخیص هویت مشترک (Subscriber identity module) است. سیم کارت‌های شرکت‌های مختلف، مزایا و معایب مختلفی دارند. به عنوان نمونه ممکن است سیم کارت برخی شرکت‌ها در محل سکونت شما آنتن دهی مناسبی نداشته باشند. بنابراین مهم است که قبل از انتخاب و خرید سیم کارت، گزینه‌های پیش روی خود و سرویس‌های آنها را بررسی کنید. در اینجا با انواع سیم کارت‌های موجود در بازار ایران و ویژگی‌های آنها آشنا می‌شویم. با پلازامگ همراه باشید.

خرید سیم کارت اعتباری همراه اول

آنچه در ادامه می‌خوانید:

 


معیارهای انتخاب و خرید سیم کارت


خرید سیم کارت رایتل

برخلاف سال‌های نه چندان دور، تلفن همراه به یک وسیله ضروری تبدیل شده که کمتر کسی بدون آن قادر به رفع نیازهای خود است. برای استفاده از تلفن همراه باید یک سیم کارت داشته باشید. سیم کارت‌ها توسط چند شرکت مختلف در ایران ارائه می‌شوند که شما باید از میان آنها یکی را انتخاب کنید. در گذشته معیارهای ساده‌ای در انتخاب و خرید سیم کارت‌ها وجود داشت، اما امروزه انتخاب و خرید سیم کارت مناسب پیچیده‌تر شده است.

معیارهای انتخاب سیم کارت که باید هنگام خرید سیم کارت به آنها توجه کنید آنتن دهی قوی، قیمت و نوع بسته‌های اینترنتی، رند بودن شماره، قیمت سیم کارت، دائمی یا اعتباری بودن، ضریب نفوذ اپراتور در میان اطرافیان و موارد دیگر را شامل می‌شود. همچنین بهتر است قبل از خرید سیم کارت با بهترین بسته‌های اینترنتی اپراتورها آشنا شوید. در ادامه به معرفی اپراتورهای مختلف و انواع سیم کارت‌های آنها می‌پردازیم.

 


خرید سیم کارت ایرانسل


خرید سیم کارت ایرانسل / خرید سیم کارت اعتباری ایرانسل / روش خرید سیم کارت ایرانسل

ایرانسل یکی از دو اپراتور مسلط بر بازار ایران است که با ارائه سیم کارت‌های اعتباری ارزان قیمت نقشی گسترده در رواج استفاده از گوشی‌های موبایل در ایران داشت. اما این شرکت اخیرا به ارائه گسترده سیم کارت‌های دائمی نیز دست زده است. باید توجه کرد که یکی از دلایل استقبال گسترده از این شرکت استفاده از اینترنت ایرانسل است. به بیان دیگر در بیشتر موارد یکی از دلایل اصلی خرید سیم کارت اعتباری ایرانسل استفاده از بسته‌های اینترنتی ایرانسل است.

اما خصوصیات سیم کارت‌های ایرانسل نسبت به دیگر اپراتورها چیست؟ آنتن دهی نسبتا خوب و اینترنت پرسرعت از اصلی‌ترین مزایای سیم کارت‌های ایرانسل است. همچنین اگر تعداد زیادی از دوستان و نزدیکان از سیم کارت ایرانسل جهت تماس استفاده می‌کنند، شما یک دلیل اضافی برای خرید سیم کارت ایرانسل خواهید داشت. هرچند نرخ پایه مکالمات از ایرانسل با خطوط ایرانسل و غیرایرانسل یکسان سازی شده است، اما همچنان بسیاری از بسته‌های مکالمه مزایای زیادی را برای مکالمات درون شبکه در نظر می‌گیرند. بنابراین استفاده از سیم کارت مشترک با نزدیکان و دوستان از اهمیت زیادی برخوردار است.

خرید سیم کارت اعتباری ایرانسل / راهنمای خرید سیم کارت ایرانسل

همچنین در صورت خرید سیم کارت ایرانسل احتمالا از اپلیکیشن «ایرانسل من» جهت خرید بسته‌های اینترنتی، شارژ و برخی خدمات دیگر استفاده خواهید کرد. هرچند برنامه ایرانسل من از نظر بسیاری کاربران کارکرد ضعیفی دارد، اما همچنان نسبت به برخی دیگر از اپراتورها از عملکرد بهتری برخوردار است! برنامه ایرانسل من در وب سایت این شرکت به عنوان یکی از مزایای سیم کارت‌های ایرانسل معرفی شده که تنها با توجه به نکته مذکور (ضعیف‌تر بودن نرم افزارهای رقیب) قابل درک به نظر می‌رسد. اما موضوع دیگر قیمت و تا حدی رند بودن شماره سیم کارت است. در ادامه به معرفی انواع سیم کارت‌های ایرانسل و قیمت آنها می‌پردازیم.

سیم کارت ایرانسلقیمت پایهتوضیحات
سیم کارت دائمی معمولی100,000 تومان (با احتساب تخفیف‌ها 40,000 تومان)بسته‌های اینترنتی و مکالمه رایگان بلند مدت
سیم کارت دائمی نقره ای100,000 تومانبسته‌های اینترنتی و مکالمه رایگان بلند مدت

شماره رند نسبت به سیم کارت دائمی معمولی

سیم‌کارت حرفه‌ای‌ها – برنزی200,000 تومانبسته‌های اینترنتی و مکالمه رایگان بلند مدت

شماره رند نسبت به سیم کارت دائمی نقره ای

سیم کارت اعتباری معمولی20,000 تومان (با احتساب تخفیف 10,000 تومان)بسته‌های اینترنتی و مکالمه رایگان کوتاه مدت
سیم کارت مختص مودم‌های TD-LTE70,000 تومانبسته‌های اینترنتی طولانی مدت
سیم کارت‌های هواداری20,000 تومانمناسب برای طرفداران تیم‌های ورزشی

بسته‌های اینترنتی و مکالمه رایگان کوتاه مدت

در نهایت، اگر آنتن دهی ایرانسل و پوشش اینترنت آن در محل مورد نظر شما قوی و مناسب است، تعداد قابل توجهی از نزدیکان شما ایرانسلی هستند و نیز از قیمت سیم کارت‌های ایرانسل و نوع بسته‌های اینترنتی آن راضی هستید، خرید سیم کارت ایرانسل می‌تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد. در مورد روش خرید سیم کارت ایرانسل نیز می‌توانید سیم کارت خود را آنلاین و یا با مراجعه حضوری به نمایندگی‌های ایرانسل خریداری کنید.

 


خرید سیم کارت همراه اول


خرید سیم کارت 912 / خرید سیم کارت همراه اول

همراه اول بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین اپراتور تلفن همراه و ارائه دهنده سیم کارت در ایران است. این شرکت که زیرمجموعه شرکت مخابرات محسوب می‌شود تا مدت‌ها بدون رقیب جدی به کار خود ادامه می‌داد. اما در سال‌های اخیر ایرانسل با گسترش مناطق تحت پوشش خود به رقیبی جدی برای همراه اول تبدیل شده است؛ مسئله‌ای که همراه اول را وادار به تلاش بیشتر برای حفظ موقعیت خود کرده است.

از خصوصیات سیم کارت‌های همراه اول می‌توان به آنتن دهی بسیار خوب آن اشاره کرد. با این حال، به ویژه اگر قصد استفاده از اینترنت همراه دارید، قبل از خرید سیم کارت اعتباری همراه اول از مطلوب بودن سرعت اینترنت آن در محل زندگی خود اطمینان حاصل کنید. اپلیکیشن «همراه من» برنامه اپراتور همراه اول است که می‌توانید جهت خرید بسته و شارژ و خدمات دیگر، آن را بر روی گوشی خود نصب کنید.

خرید سیم کارت دائمی همراه اول / خرید سیم کارت اعتباری همراه اول

سیم کارت‌های همراه اول نیز انواع مختلف اعتباری و دائمی دارند. قیمت سیم کارت‌های اعتباری این شرکت از بیست هزار تومان شروع می‌شود و بسته به رند بودن شماره می‌تواند به میلیون‌ها تومان برسد. این مسئله درباره روش خرید سیم کارت دائمی همراه اول نیز صدق می‌کند، با این تفاوت که قیمت پایه آن بالاتر است. همچنین در وب سایت همراه اول راهنمای خرید سیم کارت رایگان همراه اول قابل مشاهده است؛ این سیم کارت رایگان همراه اول مختص افراد سرپرست خانوار است که سیم کارت همراه اول به نام خود ندارند. در زیر انواع سیم کارت‌های همراه اول و مشخصات آنها را مشاهده می‌کنید.

سیم کارت همراه اولقیمت پایهتوضیحات
سیم کارت دائمی زمرد100,000 تومان30 گیگابایت + 800 مگابایت حجم اینترنت اولیه
سیم کارت اعتباری عادی20,000 تومان1 گیگابایت + 100 دقیقه مکالمه درون شبکه
سیم‌کارت ویژه تاریخ تولد (دائمی)100,000 تومان30 گیگابایت + 800 مگابایت حجم اینترنت اولیه
سیم‌کارت ویژه جوانان (دائمی)80,000 تومان10 گیگابایت + 800 مگابایت حجم اینترنت اولیه

ویژه افراد 18 تا 25 سال

سیم کارت رایگان همراه اولرایگانویژه افراد سرپرست خانوار فاقد سیم کارت همراه اول

همراه اول با گسترده‌ترین پوشش دهی، یکی از کم ریسک‌ترین انتخاب‌ها جهت خرید سیم کارت در ایران است. اما همچنان بهتر است از آنتن دهی مطلوب جهت مکالمه و به ویژه سرعت اینترنت در محل زندگی خود اطمینان حاصل کنید. همچنین بسته‌های اینترنتی همراه اول را مشاهده و با دیگر اپراتورها مقایسه کنید تا مطمئن شوید این بسته‌ها برای شما مناسب هستند. خرید سیم کارت همراه اول به صورت آنلاین (وب سایت همراه اول) و حضوری از طریق دفاتر رسمی آن امکان‌پذیر است.

 


خرید سیم کارت رایتل


راهنمای خرید سیم کارت همراه اول

رایتل (وابسته به سازمان تامین اجتماعی) سومین اپراتور سراسری در کشور است که به ارائه سیم کارت تلفن همراه می‌پردازد. این شرکت که در ابتدا به خاطر اینترنت پرسرعت خود مورد استقبال قرار گرفته بود، مدعی ارائه ارزان‌ترین نرخ‌های مکالمه و باصرفه‌ترین بسته‌های اینترنتی است. همچنین رایتل در اقدامی ‌ویژه در ماه رمضان مکالمات درون شبکه‌ای رایتل را به طور کامل رایگان کرده است؛ طرحی که بعدتر نیز تمدید شد و همچنان برقرار است!

پوشش دهی سیم کارت‌های رایتل به اندازه ایرانسل و همراه اول گسترده نیست، بنابراین پیش از خرید سیم کارت رایتل از آنتن دهی مناسب آنها در محل زندگی خود اطمینان حاصل کنید. قیمت پایه سیم کارت اعتباری رایتل در حال حاضر حدود بیست هزار تومان و سیم کارت دائمی رایتل نیز صد و بیست هزار تومان است. هرچند با توجه به تخفیف پنجاه درصدی، برای خرید سیم کارت دائمی رایتل تنها باید شصت هزار تومان بپردازید.

سیم کارت رایتلقیمت پایهتوضیحات
سیم کارت دائمی120,000 تومان (با احتساب تخفیف 60,000 تومان)یک سیم کارت اعتباری هدیه

بسته آغازین اینترنت و مکالمه

سیم کارت اعتباری عادیحدود 20,000 تومانسیم کارت اعتباری هدیه

بسته آغازین اینترنت و مکالمه

سیم کارت اعتباری رایگانرایگانویژه افرادی که سیم کارت رایتل نداشته‌اند

بسته آغازین اینترنت و مکالمه

اگر کیفیت خدمات شرکت‌های ایرانسل و همراه اول را نمی‌پسندید و دوست دارید یک اپراتور متفاوت را برگزینید، بد نیست رایتل را به عنوان یک گزینه جایگزین بررسی کنید.

 


خرید سیم کارت شاتل موبایل


خرید سیم کارت ایرانسل

هرچند نام شاتل را بیشتر به عنوان ارائه دهنده اینترنت ADSL می‌شناسیم، اما این شرکت به ارائه سیم کارت نیز می‌پردازد. باید توجه داشت که خدمات شاتل موبایل نسبت به اپراتورهایی چون همراه اول و ایرانسل قدری متفاوت است و این شرکت سعی کرده با ارائه سیم کارت‌های هوشمند و خدمات متنوع اختصاصی، مشتریان خاص خود را جذب کند.

اولین مشکلی که در خرید سیم کارت شاتل به ذهن می‌رسد عدم آنتن دهی در مناطق مختلف است، بنابراین پیش از خرید، از آنتن دهی سیم کارت‌های شاتل در محل زندگی خود مطمئن شوید. هرچند، شاتل موبایل از پوشش دهی برای خدمات مکالمه و اینترنت همراه در بیش از 2800 شهر و روستای کشور خبر می‌دهد.

مدیرعامل شاتل موبایل از پوشش سراسری 3G و 4G برای سیم کارت‌های شاتل موبایل خبر داده و از حمایت‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، رگولاتوری، رایتل و همراه اول در این مسیر تشکر کرده است. وی شاتل موبایل را نخستین و تنها ارائه دهنده تجربه حقیقی همگرایی خدمات ثابت و سیار در ایران، تنها ارائه دهنده تعرفه ویژه مصرف آزاد اینترنت موبایل، اولین و تنها اپراتور موبایل با سرویس انتقال باقی‌مانده حجم بسته پس از اتمام دوره، عرضه کننده بسته‌های اینترنتی مقرون به صرفه و نیز ارائه دهنده خدمات گسترده به مشتریان دانسته است.

راهنمای خرید سیم کارت رایگان همراه اول

این مقاله به معرفی اپراتورهای موبایل اختصاص داشت و تلاش کردیم یک راهنمای خرید سیم کارت به شما ارائه بدهیم. پیش از انتخاب اپراتور حتما به نکات ذکر شده در بالا توجه داشته باشید. همچنین در نظر داشته باشید که بر اساس قانون جدید، حداکثر تعداد سیم کارت مجاز برای هر نفر 10 سیم کارت (از حداکثر 3 اپراتور) است. اگر سوال یا دیدگاهی در خصوص خرید سیم کارت دارید، می‌توانید در قسمت کامنت‌ها مطرح کنید.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 55.1 میلیون دلار
  Tenet
  اکران: 12 آگوست 2020
 • 44.4 میلیون دلار
  The New Mutants
  اکران: 26 آگوست 2020
 • 13.4 میلیون دلار
  The War with Grandpa
  اکران: 02 سپتامبر 2020
 • 12.382 میلیون دلار
  Honest Thief
  اکران: 08 اکتبر 2020
 • 7.316 میلیون دلار
  Come Play
  اکران: 28 اکتبر 2020
 • 5.087 میلیون دلار
  Let Him Go
  اکران: 04 نوامبر 2020
 • 3.71 میلیون دلار
  Freaky
  اکران: 13 نوامبر 2020
 • 2.921 میلیون دلار
  The Empty Man
  اکران: 23 اکتبر 2020
 • 430,000 دلار
  Spell
  اکران: 30 اکتبر 2020
بازی ها
 • 04 آذر 1399
  Football Manager 2021
  پلی استیشن 4, ایکس باکس وان, پلی استیشن 5, ایکس باکس سری ایکس
 • 13 آذر 1399
  Immortals Fenyx Rising
  پلی استیشن 4, نینتندو سوییچ, پلی استیشن 5
 • 20 آذر 1399
  Cyberpunk 2077
  پلی استیشن 4, ایکس باکس وان, پلی استیشن 5, ایکس باکس سری ایکس
 • 11 دی 1399
  Dying Light 2
  پلی استیشن 4, پلی استیشن 5
 • 11 دی 1399
  Tom Clancy's Rainbow Six Quarantine
 • 01 بهمن 1399
  HITMAN 3
  پلی استیشن 4, پلی استیشن 5
 • 02 بهمن 1399
  Prince of Persia Sands of Time Remake
  پلی استیشن 4, ایکس باکس وان, پلی استیشن 5
 • 09 بهمن 1399
  The Medium
  پلی استیشن 4, ایکس باکس وان, پلی استیشن 5
 • 24 بهمن 1399
  Super Mario 3D World
  پلی استیشن 4, پلی استیشن 5

کدام بازیگر ایرانی، خواننده خوبی هم هست؟
757 رای