نسخه ژاپنی بازی Cyberpunk 2077 با سانسورهای شدید عرضه می شود
محمد امین سرافراز
ارسال شده در:12 تیر 1399، 21:00

نسخه ژاپنی بازی Cyberpunk 2077 با سانسورهای شدید عرضه می شود

کمپانی بازی‌سازی CD Projekt Red اعمال سانسور بر نسخه ژاپنی بازی Cyberpunk 2077 را تایید کرده است. این سانسورها در چه زمینه‌هایی اعمال خواهند شد؟

با آنکه بازی Cyberpunk 2077 بر خلاف نگرانی‌های مخاطبان در اغلب کشورها که استرالیا هم جزو آن‌هاست سانسور نخواهد شد، کمپانی CD Projeckt Red سازنده این بازی تایید کرده است که محتوای بازی Cyberpunk 2077 در کشور ژاپن تا حد زیادی تحت سانسور قرار خواهد گرفت و مخاطبان بازی در این کشور باید منتظر آن باشند که با یک بازی کاملا متفاوت روبه‌رو شوند.

جا دارد اشاره کنیم که کشور ژاپن در زمینه سانسور بازی‌های ویدیویی و محتوای آن‌ها پیشینه قابل توجهی دارد و در زمینه ارائه محتوایی سالم و عاری از خشونت برای شهروندان تلاش زیادی نشان می‌دهد. می‌توان گفت این کشور در زمینه رویکردهای کلی خود نسبت به کشورهایی همانند آمریکا محافظه‌کارانه عمل می‌کند و این موضوع این بار در قالب سانسور محتوای بازی Cyberpunk 2077 نمایان شده است.

نسخه ژاپنی بازی Cyberpunk 2077

مخاطبان ژاپنی بازی Cyberpunk 2077 در زمینه محتوای قابل ارائه بازی تغییرات عمده‌ای را نسبت به نسخه‌های دیگر این بازی مشاهده خواهند کرد. از جمله تغییراتی که نسخه ژاپنی بازی Cyberpunk 2077 به خود خواهد دید برخی از قسمت‌های خشونت آمیز آن خواهد بود. کمپانی CD Projekt Red اعلام کرده است که قسمت‌های مشخصی از بازی همانند بخش‌هایی که به نمایش جراحت اعضای بدن توسط اسلحه‌های گوناگون می‌پردازند و همچنین بخش‌های دارای برهنگی از بازی حذف خواهند شد.

این قضیه از یک سو داستان بازی Cyberpunk 2077 را نیز تحت تاثیر قرار خواهد داد. تاثیر سانسورهای اعمال شده بر داستان نسخه ژاپنی بازی Cyberpunk 2077 هنوز کاملا مشخص نیست و مخاطبان بازی در کشور ژاپن باید تا زمان انتشار آن صبر کنند تا تغییرات داستان و مقوله‌های دیگر در این رابطه مشخص شود.

نسخه ژاپنی بازی Cyberpunk 2077

نکته حائز اهمیت دیگر در رابطه با سانسور نسخه ژاپنی بازی Cyberpunk 2077 آن است که بر خلاف انتظارات اکثر افراد، آن قسمت از محتوای بازی که به مواد مخدر می‌پردازد سانسور نخواهد شد. به عبارت دیگر سازندگان بازی در اظهارات خود هیچ اشاره‌ای به سانسور این بخش از محتوای بازی نکرده‌اند.

کشور ژاپن در زمینه استفاده از مواد مخدر قانون‌های سفت و سختی دارد و حتی سری بازی محبوب یاکوزا (Yakuza) به همین دلیل از فروشگاه‌های این کشور جمع آوری شد. جا دارد اشاره کنیم بازی Cyberpunk 2077 نیز در محتوای خود کم به این مبحث نپرداخته و قسمت قابل توجهی از بازی و داستان آن در ارتباط با مواد مخدر است. بنابراین عدم اشاره سازندگان بازی نسبت به این امر در زمینه محتوای قابل سانسور کمی عجیب به نظر می‌رسد.

بازی Cyberpunk 2077

بازی Cyberpunk 2077 در تاریخ 19 نوامبر 2020 (29 آبان 99) برای پلتفرم‌های پلی استیشن 4، PC و Xbox One و در سال 2021 نیز برای کنسول‌های نسل بعدی منتشر خواهد شد. با مطالعه این مقاله هم می‌توانید بیشتر با بازی Cyberpunk 2077 آشنا شوید. نظر شما در رابطه با سانسور نسخه ژاپنی بازی Cyberpunk 2077 چیست؟ نظرات خود را از قسمت پایین و از بخش کامنت‌های سایت با ما در میان بگذارید.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha